Policija įspėja pasisaugoti sukčių ir primena, kokių saugumo priemonių imtis, kad netaptumėte sukčiavimo auka.
Įspėja visus
Socialiniame tinkle „Facebook“ Policijos virtualus patrulis pasidalijo žinia apie populiarią sukčių naudojimo schemą. Pranešama, kad sukčiai bando gyventojų duomenis ir pinigus pasisavinti per netikras VMI svetaines.
„Sukčiai bando suklaidinti – jie kuria netikras VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija) svetaines, tikėdamiesi apgauti neatsargius gyventojus.
Visada tikrinkite, ar nuoroda veda į oficialų VMI puslapį.
atkreipkite dėmesį jungiantis ir į kitas valstybinių įstaigų oficialias svetaines.
SUSIDŪRĖTE, bet laiku atpažinote? Pasidalinkite komentarų skiltyje sukčių puslapių pavyzdžiais“, – buvo rašoma įraše.
VMI patarimai
Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė apie sukčių atakas, su kuriomis susiduria gyventojai, bandantys jungtis į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) puslapį.
VMI ragino kaskart sulaukus įtartinos SMS žinutės, kurioje pranešimas apie permokas, nedeklaruotas pajamas, apie nesumokėtą baudą, taip pat el. laiško nuo VMI ar kitų institucijų dėl netikėtos subsidijos, būti budriems, nes tai gali būti bandymas sukčiauti.
Taip pat rašė, kad pasitaiko atvejų, kai VMI vardas yra naudojamas bandant sukčiauti, pavyzdžiui, siunčiant SMS žinutes ar kitus pranešimus, kreipiant į internetines svetainės, kurios imituoja VMI.
VMI taip pat perspėjo, kad:
- VMI nesiunčia gyventojams pranešimų SMS žinutėmis, kuriose yra papildomos nuorodos.
- SMS žinutes VMI vardu klientai gali gauti užsiregistravę vizitui ar, pvz. dėl gauto pranešimo VMI sistemoje, tačiau nuoroda prie jų nėra pateikiama.
- Kitos institucijos nesiunčia SMS žinučių su informacija apie VMI.
Sukčių atsiųstoje SMS žinutėje siuntėjo pavadinimas, kurį savo telefone mato SMS žinutės gavėjas, gali būti nurodytas VMI, tačiau tai dar nereiškia, jog žinutę atsiuntė VMI.
Gautame pranešime pateikiama nuoroda ne į VMI interneto svetainę ar VMI informacines sistemas, bet į kitus internetinius adresus, kurie kartais gali būti vizualiai panašūs į VMI svetainės internetinį adresą.
VMI rekomendavo nespausti įtartinuose pranešimuose esančių nuorodų. Gautame pranešime esanti tikroji nuoroda gali būti užmaskuota. Tikrąją nuorodą galite pamatyti atsargiai užvedę ant nuorodos pelės žymeklį, bet jos nespausdami.
Sukčiai yra sukūrę interneto svetainių vizualiai panašių į VMI ir kitų institucijų interneto svetaines, naujienų portalus. Tokiose sukčių svetainėse pateikiama melaginga informacija, išgalvotos sėkmės istorijos investuojant į kriptovaliutas, siūlymai investuoti, padidinti pajamas, užpildyti formas dėl mokesčių nemokėjimo ir pan.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!