sukčiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sukčiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sukčiai“.
Plinta nauja sukčių schema Lietuvoje: neapsigaukite
Sukčiams vis labiau įžūlėjant ir ieškant būdų, kaip iš gyventojų išvilioti dideles sumas pinigų, Vilniaus apskrities policija skelbia apie dar vieną jų strategiją. Šįkart apgaulės būdu sukčiai pasitelkia naujienų tinklalapius.
Socialiniuose tinkluose dalijamasi nauja sukčiavimo schema.
Parodė visiems
Socialiniame tinkle „Facebook“ Vilniaus apskrities policija pasidalijo pranešimu, įspėjančiu gyventojus apie naują sukčiavimo schemą.
Klaipėdoje sukčiai iš žmonių išviliojo 22,3 tūkst. eurų
Uostamiestyje sukčiai apgaulės būdu iš žmonių išviliojo 22,3 tūkst. eurų, pranešė policija.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) duomenimis, antradienį pradėtas tyrimas pagal moters pareiškimą, kuriame nurodoma, kad vasario 13 d., apie 13 val., telefonu paskambinęs nepažįstamas, mobiliojo ryšio operatoriumi prisistatęs asmuo teigė, kad reikia pratęsti sutartį.
Skubus perspėjimas daugeliui: „Gmail“ plinta nauja sukčių banga, štai kaip jie veikia
„Gmail“ skubiai perspėja naudotojus dėl naujo sukčiavimo būdo, rašo „The Sun“. Sukčiai bando pavogti vartotojų duomenims, pavogti paskyras.
Naujose atakose naudojamas dirbtinis intelektas.
Nauja sukčių taktika
Nukentėjusieji sako, kad sukčiai ne tik pasisavina tapatybę, bet ir pavagia lėšas iš sąskaitų.
Melavo apsirgusi paskutinės stadijos vėžiu ir apgavo šimtus tūkstančių: pribloškianti moters istorija
„Netflix“ išleido serialą „Obuolių actas“, kuris paremtas tikra istorija: tinklaraštininkė iš Australijos apsimetė serganti nepagydomu vėžiu, kad užsidirbtų pinigų iš „alternatyvių“ gydymo metodų propagavimo. Tikimasi, kad seriale pateikta istorija privers susimąstyti apie kritinio požiūrio svarbą, vertinant nuomonės formuotojų propaguojamus netradicinius gydymo būdus.
2013 m. pasaulį sukrėtė sensacija: jauna moteris sveiku gyvenimo būdu įveikė vėžį.
Užfiksavo naują sukčiavimo schemą Lietuvoje: skubiai įspėja visus
Prieš mėnesį naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė susirūpinusio kauniečio laiškas apie sukčiavimą internete, kuomet spustelėjus nuorodą internete automatiškai užsakomas „pramoginis turinys“ ir pinigai už jį per mobiliojo ryšio operatoriaus sąskaitą mokami periodiškai. Pasak pasipiktinusio vyro, ryšio operatoriams problema žinoma, tačiau niekas nesiima padėti.
Pinigus paėmė, bet paslaugos nesuteikė: dėl 20 eurų lietuvius apgaudinėti leidžiama?
Paprastai verslai daro viską, kad pirkdami jų prekes ar paslaugas klientai liktų patenkinti ir sugrįžtų ateity. Ypač, jeigu pinigus jie sumoka, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių už tai nieko negauna.
Vis dėlto kai kuriose bendrovėse, regis, laikomasi kitokių nuostatų. O jiems pinigus už nesuteiktas paslaugas sumokėję klientai turi gaišti laiką, kad tuos pinigus susigrąžintų.
Galiausiai, pasirodo, Lietuvoje niekas negina vartotojų teisių, jeigu jų nuostoliai nesiekia 20 eurų.
Vilnietė prisipažino galimai padėjusi sukčiams: iš nepažįstamųjų gavo 10 tūkst. eurų ir pinigus išgrynino
Vilniuje moteris policijai pranešė, kad sukčiai galėjo naudotis jos paslaugomis.
Trečiadienį, 10 val. 4 min., į Vilniaus miesto 5-ąjį policijos komisariatą kreipėsi 22 metų moteris.
Ji pareiškė, kad praeitą savaitę, vasario 7 dieną, apie 15 val., Vilniuje, iš savo banko sąskaitos išgrynino ir nepažįstamam vyriškiui perdavė apie 10 000 eurų.
Šiuos pinigus į jos banko sąskaitą pervedė nenustatyti asmenys.
„Tele2” darbuotoju apsimetęs sukčius iš klaipėdietės išviliojo 19,4 tūkst. eurų
Klaipėdoje telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ darbuotoju apsimetęs sukčius iš garbaus amžiaus klaipėdietės išviliojo 19,4 tūkst. eurų.
Kaip pranešė policija, trečiadienį, 12 val. 57 min., į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 73 metų moteris.
Ji pareiškė, kad praeitą savaitę, vasario 5 dieną, apie 15 val. 15 min., Klaipėdoje, per programėlę „WhatsApp“ susisiekė nepažįstamas vyriškis.
Prisistatęs „Tele2“ darbuotoju, jis apgaulės būdu išviliojo 19 tūkst. 400 eurų.
Sulaukusi skambučio iš „tyrėjo“, tauragiškė nepasimetė: atskleidė klastingą sukčių schemą
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės „Facebook“ socialiniame tinkle įspėja apie klastingą sukčių schemą – apsimetinėdami tyrėjais, aferistai siekia išsiaiškinti savo aukų banko duomenis. Įdomiausia tai, jog sukčiai neva pateikia „įrodymus“ savo klastoms. O viena su sukčiais bendravusi tauragiškė su teisėsauga pasidalino ir kokiu būdu sukčiai mėgino ją apgauti.
Dainininkas Eugenijus Chrebtovas pakliuvo į sukčių pinkles: įspėja visus
„Man taip niekuomet nenutiks“ – dažnas pagalvoja perskaitęs straipsnius naujienų portaluose ar išgirdęs naujienas apie žmones, kuriuos vienaip ar kitaip apgavo sukčiai. Šiuo metu ypatingai didelis dėmesys skiriamas kibernetiniam saugumui, duomenų apsaugai, tačiau nepaisant visų pastangų apsaugoti žmones nuo sukčių, spragų atsiranda dar gana dažnai.
REKLAMA
REKLAMA
Sukčiai apsimetė policijos, „Tele2”, banko, tarnybų darbuotojais ir iš žmonių išviliojo apie 43 tūkst. eurų
Apsimesdami policijos, telekomunikacijų įmonės „Tele2“, banko , tarnybų darbuotojais, sukčiai iš iš žmonių išviliojo apie 43 tūkst. eurų, pranešė policija.
Kaip informavo Policijos departamentas, antradienį, 10 val. 10 min., į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 70-metė moteris.
Ji pareiškė, kad pirmadienio vidurdienį, apie 12 val., Kaune, Kovo 11-osios gatvėje, jai būnant namuose, telefonu paskambino nepažįstama moteris.
Svarbus perspėjimas: sukčiai „Facebook“ nusitaikė į lietuvius, kam per 30 metų
Sukčiai internete naudojasi „Facebook“ sistemos netobulumais ir aplaidumu ‒ reklamos socialiniame tinkle yra menkai ribojamos, todėl jas yra pamėgę sukčiai, kurie vėliau bando išgauti asmens duomenis ir bankų sąskaitų prisijungimus.
Vienas iš tokių pavyzdžių ‒ su žymaus žurnalisto ir visuomenininko Edmundo Jakilaičio veidu pasirodžiusi melaginga reklama. Pačioje reklamos nuorodoje yra imituojamas naujienų portalo naujienos pateikimas.
Pamačiusi pareigūno pažymėjimo nuotrauką lietuvė nustėro: įspėja visus
Sukčiai ir toliau siaučia ir ne tik skambina bandydami išvilioti pinigus – pastarieji įsigudrino siųsti neva pareigūno pažymėjimus. Tokio „pareigūno“ pažymėjimo nuotraukos sulaukusi ignalinietė įspėja visus saugotis ir neužkibti ant sukčių kabliuko.
Apie tokį sukčiavimo būdą socialiniuose tinkluoes pranešė Ignalinos policijos bendruomenės pareigūnai.
Sukčiai Vilniuje išviliojo beveik 35 tūkst. eurų: apsimetė policijos pareigūnais ir banko darbuotojais
Vilniuje pasidarbavo sukčiai – penktadienį ir šeštadienį iš trijų asmenų iš viso išviliojo 34 700 eurų.
Kaip skelbia policija, penktadienį, vasario 7 d., apie 15 val. Vilniuje, būnant namuose, paskambino nepažįstami asmenys, kurie, prisistatę policijos pareigūnais ir banko darbuotojais, iš 1974 m. gimusio vyro banko sąskaitos apgaule išviliojo 17 200 eurų.
Tuo metui šeštadienį, vasario 8 d., Vilniaus apskr.
Masiškai plinta klastinga sukčių afera – nusitaikė į gyvūnus: pasidalinkite su artimaisiais
Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nauja sukčių afera – aferistai siūlo neva nemokamai priglausti šuniuką. O susigundžiusiems pasiūlymu apgavikai siūlo neva gyvūną perduoti pasinaudojant gyvūnų transportavimo tarnyba ir atlikus išankstinį mokėjimą. Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro direktorė Eglė Lukošienė įspėja, susidūrus su tokiais atvejais neskubėti atlikti finansinių pavedimų ir iš pradžių surinkti kuo daugiau informacijos apie tariamą gyvūno savininką.
Iš Ukmergės rajono gyventojos sukčiai išviliojo beveik 10 tūkst. eurų
Nuo sukčių nukentėjo Ukmergės rajono gyventoja, pranešė policija.
1949 metais gimusi moteris penktadienį kreipėsi į policiją, kad nuo sausio 6-osios iki vasario 6-osios jai būnant namuose paskambino nepažįstamas asmuo ir apgaule išviliojo apie 9877 eurus.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Kėdainiuose siaučia sukčiai: nukentėjo moteris
Kėdainiuose penktadienį sukčius iš moters išviliojo didelę sumą, pranešė Policijos departamentas.
Pirminiais duomenimis, apie 10 val. 40 min. į P. Lukšio gatvėje esantį butą užėjo nepažįstamas vyras. Jis prisistatė policijos pareigūnu ir apgaule iš 1936 metais gimusios šeimininkės išviliojo 12 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Kotryna įspėja visus apie dar neregėtą sukčių aferą: plinta žaibiškai
Kai Katarzyna (liet. Kotryna) Walankiewicz pamatė įrašą „Facebooko“ grupėje „Nuoma Islandijoje“, jos širdį suvirpino jaudinanti istorija. Vyras, vardu Cordae Houston, pasidalijo liūdna žinia – neseniai mirė jo mama ir jos mylimas veislinis šuo liko be namų. Kadangi pats vyras yra tolimųjų reisų vairuotojas ir dažnai keliauja, todėl negali rūpintis augintiniu.
Lietuvoje masiškai siaučiant sukčiams – svarbi informacija visiems
Sukčiai nesnaudžia ir toliau siaučia Lietuvoje, išviliodami milžiniškas sumas. Policija įspėja, ką svarbu žinoti, kad nepakliūtumėte į sukčių pinkles.
Vilniaus rajono policijos komisariatas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo svarbiausia informacija, ką būtina žinoti, kai aktyviai veikia sukčiai.
Siaučiant sukčiams įspėja
Pareigūnai primena, kaip atpažinti sukčius ir kokių veiksmų imtis su jais susidūrus bei kokių klaidų nekartoti, nes jos gali skaudžiai atsieiti.
Skubiai perspėja gyventojus: jokiu būdu to nedarykite „Tinder“ – tikros nukentėjusiųjų istorijos
Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo sukčiavimo schemos, vykdomos per pažinčių programėles, tokias kaip „Tinder“. Sukčiai naudojasi šiomis platformomis, kad susirastų aukas, jas romantiškai suviliotų, įgytų pasitikėjimą ir vėliau reketuotų arba įtrauktų į dar didesnes pinkles.
Pažinčių programėlės yra itin patogus įrankis sukčiams. Susikūrę netikrą anketą, jie pradeda ieškoti aukų. Nieko neįtardami žmonės įsitraukia į bendravimą, dalijasi asmenine informacija ir tampa pažeidžiami.
Vilniuje sukčiai iš žmonių išviliojo daugiau kaip 36 tūkst. eurų
Vilniuje sukčiai iš gyventojų pasisavino daugiau kaip 36 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Policijos departamentas, šeštadienį į Vilniaus apskr. VPK kreipėsi moteris (gim. 1958 m.), kuri pareiškė, kad sausio 31 d., dienos metu, Vilniuje, jai būnant namuose, paskambino nepažįstama moteris.
Prisistačiusi „SEB“ banko darbuotoja, skambinusioji apgaulės būdu iš jos išviliojo elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir pasisavino 24 159 eurus.
Panevėžietis pakliuvo į sukčių pinkles: prarado 10 tūkst. eurų
Neteisėtai pasinaudojus panevėžiečio kortele, iš jo sąskaitos dingo 10 tūkst. eurų, skelbia Panevėžio apskrities policija.
Anot pareigūnų, šeštadienį apie 12.47 val. Ramygalos gatvėje vyras, gimęs 1926 metais, pranešė, kad laikotarpiu nuo pernai gegužės 6 dienos iki šių metų sausio 11-osios neteisėtai pasinaudojus jo banko kortele išgryninti pinigai.
Nuostolis – daugiau nei 10 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Sodra“ siunčia svarbią žinią: kreipiasi į visus
Gyventojai vėl sulaukia melagingų skambučių, kurių metu sukčiai apsimeta „Sodros“ darbuotojais.
Šie skambučiai niekaip nėra susiję su „Sodra“, todėl labai svarbu jokiu būdu neteikti asmeninės informacijos telefonu.
„Sodra“ įspėja dėl siaučiančių sukčių
Sukčiai bendrauja rusų kalba. Šią savaitę gyventojai pranešė apie atvejus, kai paskambinę sukčiai informavo apie tariamą įsilaužimą į asmeninę „Sodros“ paskyrą, taip pat apie duomenų išklotinių užsakymą.
Marijampolės savivaldybėje iš namo dingo 36 tūkst. eurų
Marijampolės savivaldybėje iš namo dingo 36 tūkst. eurų.
Anot Policijos departamento, ketvirtadienį 13.16 val. Marijampolės apskrities policijoje gautas pranešimas, kad pernai lapkričio 9 dieną Liudvinavo kaime iš gyvenamo namo neaiškiomis aplinkybėmis dingo 36 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.
Policija skubiai kreipiasi į lietuvius: prašo atsiliepti aukojusius šiai moteriai
Alytaus apskrities policijos pareigūnai kreipiasi į visus, aukojusius pinigus moteriai, kuri skelbėsi susirgusi vėžiu.
Alytaus apskrities policijos pareigūnai prašo atsiliepti asmenis, laikotarpiu nuo 2023 m. kovo 31 d. iki 2023 m. lapkričio 30 d., aukojusius į S. Z. sąskaitą dėl internetinėje erdvėje skelbtos informacijos apie moteriai diagnozuotą onkologinę ligą, pinigų poreikį vaistams, gydymui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lietuvoje plinta neregėto įžūlumo sukčių aferos: jokiu būdu nedarykite to
Viešojoje erdvėje kiekvieną dieną girdime apie tobulėjančias finansinių sukčių atakas. Sukčiai prisidengia įvairių įstaigų vardais, siekia išgąsdinti arba pradžiuginti žmones, manipuliuoja jų patiklumu ir emociniu pažeidžiamumu, taip siekdami išvilioti iš gyventojų jų asmeninius duomenis, turimas santaupas.
Pastaraisiais metais finansiniai sukčiai demonstruoja vis didesnį kūrybiškumą ir gebėjimą manipuliuoti žmonių emocijomis.
Jokiu būdu nepirkite vaistų šioje vietoje: skubiai įspėja visus
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja apie naują sukčiavimo schemą, susijusią su nelegalia prekyba receptiniais vaistais internetu.
Tarnyba informuoja, kad sukčiai sukūrė svetainę, siūlančią įsigyti receptinius vaistus iš Indijos be recepto, tačiau ji gali būti registruota Maskvoje.
Vaistus galima pirkti tik legaliose prekybos vietose
„Dėmesio! Sukčiai vėl siautėja.
Jau skambina net iš pažįstamų numerių: ragina neapsigauti dėl šios sukčių gudrybės
Telefono ekrane įsižiebia pažįstamas numeris, bet pakėlus ragelį, kalba visai kitas žmogus? Deja, tai – ne techninė klaida, o gudrus sukčiavimo būdas. Suklastoję telefono numerį, aferistai taip bando iš lietuvių išvilioti jautrius duomenis.
Nors „Telia“ per 2024 m. užkirto kelią net 7,8 mln. tokių atakų, nusikaltėlių entuziazmas toliau bandyti šią schemą – nemažėja, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
„Savo tinkle įdiegę suklastotų numerių (angl.
Masiškai plinta klastinga sukčių afera Lietuvoje su SIM kortelėmis: ragina neapsigauti
Siekiant apriboti sukčių veikimo būdus, nuo sausio 1 d. įsigaliojo nauji reikalavimai registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles. Visgi socialiniuose tinkluose jau spėjo išplisti skelbimai su siūlymais įsigyti jau aktyvuotas SIM korteles, kurių registruoti nereikia. Tokiu būdu siekiama apeiti įsigaliojusius naujus reikalavimus, o ekspertai sako, kad tuo pasinaudoti gali ir sukčiai, kurie siekia išlaikyti savo anonimiškumą.
Per investavimo platformą sukčiai iš vyro išviliojo 89,4 tūkst. eurų
Per investavimo platformą sukčiai iš klaipėdiečio išviliojo 89,4 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, 8 val. 36 min., į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 57 metų vyras.
Jis pranešė, kad pernai gruodžio 5-gruodžio 20 dienomis Klaipėdoje, būnant namuose, per investavimo platformą „My expert 100.com" nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jo išviliojo 89 tūkst. 460 eurų.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.
Ši nauja sukčių afera Lietuvoje plinta žaibiškai: ragina neapsigauti
Pastaruoju metu Lietuvoje aktyviai siaučia sukčiai, kurie pasisavinti žmonių pinigus bando įvairiausiais būdais. Vienas jų – socialiniuose tinkluose plintančios apgavystės apie galimus gauti kone nemokamus viešojo transporto bilietus Vilniuje.
Apie siaučiančius sukčius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje įspėjo JUDU - Susisiekimo paslaugos.
Klaipėdos policija sulaikė vyrą, apgaule iš žmonių išviliojusį apie 150 tūkst. eurų
Klaipėdos policija praėjusią savaitę sulaikė vyrą, apgaule iš žmonių išviliojusį apie 150 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK), sausio 22 d. uostamiestyje buvo sulaikytas ir į areštinę uždarytas 1989 m. gimęs vyras, kuris, kaip įtariama, iš trijų nukentėjusių asmenų apgaule galėjo išvilioti apie 150 000 eurų.
Skubiai kreipiasi į „Gmail“ naudotojus: nedelsiant padarykite tai
„Google“ valo sistemą, įskaitant neveikiančių „Gmail“ paskyrų ištrynimą, tačiau tiems, kurie aktyviai naudojasi „Gmail“, buvo paskelbtas įspėjimas nedelsiant padaryti vieną dalyką.
Naujausia grėsmė, kurią pastebėjo „Check Point“ komanda, pasinaudoja tais, kurie naudojasi „Google“ kalendoriumi, todėl yra svarbu apsaugoti savo paskyrą.
Lietuvoje masiškai plinta neregėto įžūlumo sukčių aferos: įsidėmėkite, ką reikia žinoti
Ne vienas pastebi, kad Lietuvos žiniasklaidos lauke vis dažniau mirga antraštės, pranešančios apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis, padažnėjusias apgavikų atakas ir naujus aferų metodus. Įvairios institucijos taip pat dalijasi pranešimais, kurie turėtų padėti gyventojams išvengti apgavysčių. Vis tik, ne visi žino, kaip išlikti sąmoningiems ir nepakliūti į sukčių paspęstas pinkles.
Užfiksavo naują sukčiavimo schemą Lietuvoje: skubiai įspėja visus
VĮ Valstybinių miškų urėdija informuoja, jog Lietuvoje užfiksuotas naujas sukčiavimo mechanizmas, kurio metu sukčiai neteisėtai parduoda valstybinę medieną, apsimesdami jos savininkais. Šis mechanizmas apima klastotų dokumentų ir netikrų asmens duomenų naudojimą.
„Pastaruoju metu stebime vagysčių ir sukčiavimo atvejų augimą. Nepaisant to, Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai intensyviai dirba, siekdami užtikrinti miškų apsaugą.
Sukčiai rado naują būdą pasipelnyti: įspėja visus
Sukčiai pradėjo savintis pinigus prie portalo epacientas jungtis bandančius gyventojus. Iki tol jie savinosi pinigus iš asmenų, bandančių prisijungti prie portalo esveikata.lt.
Antradienį policija gavo 48 metų Joniškio rajono gyventojos pareiškimą. Ji pranešė, kad, jungdamasi prie portalo epacientas.lt, atsidariusiame interneto svetainės puslapyje suvedė savo prisijungimo prie elektroninių banko paslaugų duomenis bei juos patvirtino PIN kodais.
Būkite atsargūs su kortelėmis parduotuvėse: jūsų pinigus pardavėjos išgrynina sau
Iš garbaus amžiaus vyro pinigus pasisavinusios pardavėjos sulaukė teisėsaugos reakcijos. Tokioje situacijoje atsidūrė dvi Pakruojo rajono gyventojos, sugalvojusios sukčiauti ir pasilikti sau dalį svetimų pinigų.
Ikiteisminį tyrimą aiškinantis sukčiavimo aplinkybes byloje atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas.
Lietuvoje masiškai plinta nauja sukčių afera: ragina neapsigauti
Lietuvos gyventojai skatinami atidžiau stebėti, kur įrašo savo prisijungimus. Plinta kibernetinė apgaulė, kviečianti žmones registruotis, prieš patenkant į interneto puslapius.
Pasak Donato Drakicko, „Tele2“ produkto vadovo, sukčiai naudoja iš esmės tuos pačius apgaulės būdus, bet ieško jiems naujų formų.
Įspėja jokiu būdu taip nepervedinėti pinigų: gali baigtis liūdnai
Raseinių policijos Bendruomenės pareigūnai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo svarbiu pranešimu, kuriuo kviečia gyventojus išlikti budrius ir apsisaugoti nuo investicinių sukčių.
Įspėjamasis vaizdo įrašas atskleidžia realią istoriją, kaip patiklumas ir greito praturtėjimo pažadai gali baigtis dideliais nuostoliais.
Paprašius pinigų – dingsta
„Aš daug dirbau, taupiau, kūriau verslą, turėjau ambicijų.
Dovilė įspėja apie dar negirdėtą sukčių aferą Lietuvoje: plinta žaibiškai
Vilnietė Dovilė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo informatyviu vaizdo įrašu, kuriame įspėja naudotojus jungtis prie e.sveikatos tik per oficialią tiesioginę nuorodą, mat pati akis į akį susidūrė su žaibiškai plintančia sukčių afera.
Ji pabrėžia, kad visos kitos nuorodos gali būti sukčių sukurtos ir kelti grėsmę jūsų pinigams bei asmeninei informacijai.
Sukčiai, prisidengę Brado Pitto vardu, žiauriai apgavo moterį: išviliojo milžinišką pinigų sumą
Moteris, iš kurios netikras Bradas Pittas apgaulės būdu išviliojo 850 tūkst JAV dolerių (825 tūkst. eurų), naujausiais duomenimis, pateikė širdį veriančią informaciją.
Moteris 850 eurų vos nepervedė nepažįstamam vyrui – el. bankininkystėje aptiko nepasirašytą mokėjimą
Jei pastarosiomis dienomis jungėtės prie svetainės esveikata.lt, pasitikrinkite, ar iš sąskaitos nedingo pinigai. Sukčiai tuština žmonių sąskaitas sukūrę netikrą esveikata.lt svetainę. Neseniai per vieną dieną pinigų neteko mažiausiai 5 žmonės – iš Marijampolės, Klaipėdos, Pagėgių, Šilalės ir Radviliškio rajonų.
Šie žmonės prarado daugiau kaip 5 tūkstančius eurų. Iš viso nukentėjusių jau kelios dešimtys.
Socialine darbuotoja apsimetusi moteris iš senolės pavogė 20 tūkst. eurų
Socialine darbuotoja prisistačiusi moteris iš senjorės pavogė 20 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.
Pranešimas apie incidentą Marijampolės apskrities Makrickių kaime gautas apie 11.36 val.
1937 m. gimusi senjorė paaiškino, kad sausio mėn. pradžioje į jos namus užėjo užėjo socialine darbuotoja prisistačiusi moteris. Namų savininkei atidarius duris, ši iš spintelės stalčiaus pavogė apie 20 tūkst. eurų ir pasišalino.
Klaipėdoje sukčiai iš senjoro išviliojo beveik 30 tūkst. eurų
Klaipėdoje sukčiai iš senjoro penktadienį išviliojo beveik 30 tūkst. eurų.
Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policija, penktadienį gautas 1942 metais gimusio pranešimas, kuriame nurodoma, kad jam būnant namuose, su juo susisiekę nepažįstami asmenys, apgaulės būdu išviliojo 29,9 tūkst. eurų. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.
Klaipėdos apskrities policija šeštadienį taip pat pranešė apie iš klaipėdiečių bankų sąskaitų pasisavintus 2,3 tūkst. eurų.
Sukčius iš įmonės pasisavino daugiau nei 82 tūkst. eurų
Praėjusių metų rudenį vyras apgaulės būdu iš įmonės pasisavino daugiau nei 82 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.
Nurodoma, jog aferą 1965 m. gimęs įtariamasis įvykdė laikotarpyje nuo 2024 m. spalio 14 d. iki 2024 m. lapkričio 22 d.
Įtariamasis ieškomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Lietuvoje plinta neregėto įžūlumo sukčių aferos: įspėja visus gyventojus
Šiuo metu sukčiai lietuvius nepaliaujamai atakuoja paičias įvairiausiais metodais – žinutėmis, elektroniniais laiškais ir skambučiais. Aferistai renkasi skirtingas platformas ir stengiasi išvilioti dideles sumas pinigų iš gyventojų, tad kaip neapsigauti ir nepakliūti į sukčių pinkles?
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie sukčių aferas ir tikslus pasakojo kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius.
Bradas Pittas sureagavo į žinią, kad sukčiai jo vardu iš moters išviliojo 833 tūkst.: „Baisu“
Aktorius Bradas Pittas sureagavo į žinią, kad sukčius, apsimetęs jo vardu ir pasiūlęs jai tuoktis iš jos išviliojo 833 tūkst. eurų, rašo „E! News“.
Leidiniui B. Pitto komentarą perdavė jo atstovas.
„Baisu, kad sukčiai naudojasi stipriu gerbėjų ryšiu su įžymybėmis, tačiau tai yra svarbus priminimas neatsakinėti į neprašytus kreipimusis internetu, ypač iš aktorių, kurie neturi socialinių tinklų“, – rašoma komentare.
B. Pittas iš tikrųjų neturi jokių oficialių paskyrų socialinėse medijose.
Gavęs „Ignitis“ žinutę Arvydas liko šokiruotas: skubiai įspėja kitus
Pastebima, kad paskutiniu metu lietuviai pradėjo vis dažniau susidurti su sukčių atakomis. Lengvo pasipelnymo ieškantys apgavikai suranda vis išradingesnių būdų, kaip iš gyventojų išvilioti pinigus. Vieną iš sukčių metodų užfiksavo ir Arvydas, kuris įspėja visus nepakliūti į ilgapirščių pinkles.
Arvydas parodė visiems vieną iš sukčių apgavysčių metodų, su kuriuo jam teko susidurti.
Įspėja jokiu būdu taip nepervedinėti pinigų: štai kas laukia
Šiais laikais būdų apgauti tik daugėja, o sukčiai tampa vis išradingesni. Specialistai neslepia, kad visuomenei dar trūksta budrumo, ir perspėja, kad lengvai praturtėti negali niekas – už tokių pasiūlymų visuomet slypi aferistai.
Vienas iš nukentėjusiųjų kreipėsi ir į naujienų portalą tv3.lt. Arvydas (vardas pakeistas) papasakojo, kad patikėjęs neva Dubajuje gyvenančiu kriptovaliutos milijardieriumi prarado 1,4 tūkst. eurų.
Kristina įspėja visus apie dar neregėtą sukčių aferą Lietuvoje: plinta žaibiškai
Šiomis dienomis pastebimos stipriai suaktyvėjusios sukčių atakos prieš gyventojus. Jie skambina, siunčia elektroninius laiškus arba žinutes tikėdamiesi išvilioti tūkstantines sumas. Su viena iš sukčių atakų susidūrė ir Kristina, kuri sudėtingoje situacijoje išlaikė kritinį mąstymą ir dabar siunčia įspėjimą visiems.
Kristina pasidalijo jai nutikusia situacija ir patarė, kaip elgtis susidūrus su sukčiais.