• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu jau galima pamatyti atbundančios gamtos požymius, nes miškuose pražydo žibuoklės, matomi ir pražydę vadinamieji „kačiukai“. Taip pat jau fiksuojami miške vis dažniau karaliaujantys gyvūnai.

Šiuo metu jau galima pamatyti atbundančios gamtos požymius, nes miškuose pražydo žibuoklės, matomi ir pražydę vadinamieji „kačiukai“. Taip pat jau fiksuojami miške vis dažniau karaliaujantys gyvūnai.

REKLAMA

Užklydusieji į mišką šiuo metu jau gali išvysti jo šeimininkus.

Parodė, ką užfiksavo miške

Socialiniame tinkle „Facebook“ Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas pasidalijo pirmąja šio pavasario vaizdine medžiaga, kurioje užfiksuota, kokie gyvūnai jau prabudo miške.

Gamtinio rezervato darbuotojai dalijosi ne tik filmuota medžiaga, tačiau taip pat džiaugėsi, kad miškas po žiemos laikotarpio dabar kur kas labiau suaktyvėjęs.

„Grįžtame su video filmukais. Pavasaris prie Barsukevičiaus vasarnamio. Praeivių ir lankytojų čia yra. Gaspadorius čia dar neapsigyvena, bet lankosi kas 2-4 paros.

Gražuolis Lapinas čia neapsigyvens, bet žino, kad dažnai barsuko namuose gyvena pelės. Na, o kol būstas tuščias, jį jau „matuojasi“ usūriniai šunys. Nepatiko. Nėra euroremonto“, – buvo šmaikščiai rašoma įraše.

Neseniai užfiksavo mangutus

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad socialinio tinkle „Facebook“ Varnių regioninio parko paskyroje kovo pabaigoje buvo dalijamasi, kad nakties metu užfiskuotas dar vienas įdomus vaizdas – mangutai. 

Pasidalintame įraše buvo matyti, kaip mangutas stovėdamas dairosi, kažką uostinėja, užfiksuota ir kaip du usūriniai šunys kažkur keliauja miško takeliais.

Specialistai ne tik pasidalijo užfiksuotais vaizdais, bet ir daugiau papasakojo apie šiuos žvėrelius, kurie, pasirodo, jau daugiau nei 10 metų yra įtraukti į invazinių rūšių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

„Šįkart kamera užfiksavo mangutus, geriau žinomus kaip usūrinius šunis. Tai yra invazinė rūšis, kuri nuo 2004 m. įtraukta į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą.

Į mūsų šalį jie atkeliavo iš Baltarusijos ir/ar Latvijos, o pirmą kartą Lietuvoje užfiksuotas 1948 m.

REKLAMA

Šis visaėdis gyvūnas daro didelę žalą paukščių, varliagyvių populiacijoms. Stipriai nukenčia ant žemės perinčių vištinių paukščių dėtys.

Nors jo uoslė nėra itin gera, mangutas sugeba aptikti lizdus su kiaušiniais ar jaunikliais kruopščiai iššniukštinėdamas aplinką. Net pelkių salelėse ar tankiuose kupstuose paslėpti lizdai nėra saugūs.

Jie dažnai serga tokiomis ligomis kaip pasiutligė, niežai, trichineliozė ir yra šių ligų sukėlėjų platintojai.

Jų medžioklė leidžiama ištisus metus“, – dalijosi Varnių regioninis parkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų