Vaikus užmiestyje auginanti Rūta: „Kaimas duoda laisvę, kurios mieste niekada negausi“

Ar tikrai gyvenimas kaime yra lėtas ir be streso? Ar miesto dinamika atneša daugiau galimybių nei galime įsivaizduoti? Tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ Rūta Kanapeckienė ir Justina Gafaro atskleidžia intriguojančias savo gyvenimo istorijas ir abi turi savų argumentų, kur gyventi geriau.

Specialistė nevynioja žodžių į vatą: viena klaida, ir sunaikinsite santykius su vaiku

Tinklalaidėje „Tėvai paprastai“ šį kartą – apie prieraišios tėvystės svarbą ir iššūkius. Laidos vedėjas Simonas Urbonas kartu su vaikų ir paauglių psichologe Agota Statkute bei verslininke Gabija Vyšniauskaite-Šutavičiene kalba apie tai, kaip kuriamas tėvų ir vaikų ryšys, kas padeda auginti savarankiškus vaikus ir kokios klaidos gali kainuoti brangiausiai.

Nuo smurtaujančio vyro pabėgusi Panevėžio ketvertuko mama savo laimę kuria pati: štai kaip gyvena

Šiuo metu visi skuba išdėlioti lėkštutes ant šventinio stalo, iš virtuvės jau sklinda gardžiausių patiekalų kvapai, o namuose dailiai suspindusios kalėdinės eglutės. Taip ypatingą vakarą leidžia ir garsusis prieš šešerius metus pasaulį išvydęs Panevėžio ketvertukas – Patricija, Rėjus, Tajus, Nojus ir jų mama Viktorija Paltanavičienė. Šįkart moteris pravėrė savo namų duris ir papasakojo, kaip atrodo jų šeimos šventės.
REKLAMA
.  .

„IPF Digital“ bendradarbiaus su centru „Eik“: judėjimo negalią turintys vaikai galės dalyvauti savęs stiprinimo ir neeilinių patirčių stovyklose

Skaitmenines finansines paslaugas teikianti bendrovė „IPF Digital“ pradėjo bendradarbiavimą su organizacija „Eik“, kuri vienija judėjimo negalią turinčius žmones. Ši organizacija siekia stiprinti bendruomenę, skatinti fiziškai aktyvų, emociškai sveiką gyvenimo būdą bei užtikrinti visapusišką jos narių įtrauktį į visuomeninį gyvenimą. Savo ruožtu „IPF Digital“ siekia ne tik prisidėti prie šių kilnių tikslų, bet ir puoselėti socialinę atsakomybę, kuri yra viena pagrindinių įmonės veiklos vertybių.

Valda Bičkutė prakalbo apie mamas kamuojantį kaltės jausmą: „Galbūt nepakankamai rūpinausi“

Šįkart „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje – tema, kuri aktuali kiekvienai mamai – vaikų ligos ir jų poveikis šeimos kasdienybei. Aktorė Valda Bičkutė, beveik penkerių metų Marijos mama, ir vaikų ligų gydytoja rezidentė, tinklaraščio „Ir vėl sloga“ autorė Elena Bukauskienėdiskutuoja apie motinystės atsakomybę, visuomenės spaudimą ir emocinę naštą, kurią kartais tenka nešti dėl vaikų sveikatos.

Alytiškių pradinukų kuriami žaislai stebina net visko mačiusius: parodė visiems

Ne paslaptis, kad daugelis vaikų dabar laisvalaikį su malonumu leidžia prie kompiuterio ar naršydami telefone, tačiau trys Alytaus Panemunės progimnazijos mokiniai šią veiklą mieliau iškeičia į kur kas naudingesnę – pirmokas Adomas Grigaitis iš karoliukų veria apyrankes, trečiokė Laura Junusova ir ketvirtoje klasėje besimokanti Luka Žilinskaitė neria žaislus. Pradinukų darbų grožis ne vieną palieka be žado.

Antibiotikai vaikams daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atskleidžia tiesą

„Tėvai paprastai“ laidoje Sandra Šernė – drabužių kūrėja, prekių ženklo „Sandra Šernė Studio“ įkūrėja ir dviejų sūnų – Darvydo ir Kajaus – mama bei gydytoja Daiva Berškienė kartu su laidos vedėju Simonu Urbonu įsitraukia į karštą diskusiją apie antibiotikų vartojimo naudą ir pavojus vaikams bei nėštumo metu.

Pavojai vaikams: kasdienės traumos, apie kurias niekas neįspėja

Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia pokalbio su beveik 40 tūkst. sekėjų instagrame turinčiu vaikų chirurgu Benediktu Jonuška ir operos solistu Jonu Sakalausku. Benediktas dalijasi savo ilgamete patirtimi gydant vaikus po sunkių traumų ir atskleidžia šokiruojančias tiesas, kaip kai kurių pavojų galima išvengti. Jis išsamiai paaiškina, kodėl tėvai dažnai nepastebi grėsmių kasdienėse situacijose ir kaip gali laiku reaguoti į pirmuosius traumos požymius.

Pamačius, kas vyksta miške, alytiškių šeima iškvietė policiją: reaguoti teko žaibiškai

Alytaus Dainavos progimnazijoje ketvirtoje klasėje besimokanti Gabija Mackevičiūtė turi dvi svajones. Dešimtmetė užaugusi norėtų būti šachmatų didmeistre ir dainininke. Norėdama, kad šios svajonės taptų realiomis, Gabija nusiteikusi daug ir stropiai dirbti. Ir tai daro jau dabar. Žaisti šachmatais moko tėtis Šachmatais Gabija susidomėjo būdama septynerių, kuomet dėl sveikatos problemų jai teko atsisakyti kitos mėgiamos veiklos – šokių.

Vaikams per gimtadienį dovanojami pinigai – kiek deda į vokelį ir ar tai normalu?

Vaikų gimtadieniai – tai džiaugsmo ir šventės akimirka tiek jiems patiems, tiek jų tėvams ir artimiesiems. Tačiau dovanos pasirinkimas gali tapti tikru galvosūkiu. Vieni renkasi žaislus, kiti – knygas ar edukacinius žaidimus, tačiau vis dažniau populiarėja ir piniginės dovanos.

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų – ekspertės įvardijo, kas gali pakišti koją

Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą kviečia pokalbiui dvi įkvepiančias mamas: verslininkę, laidų vedėją Katažiną Bilinską ir „Mamų darbo biržos“ įkūrėją Viktorija Voitkevič. Abi moterys dalijasi asmeninėmis istorijomis apie tai, kaip derinti motinystę su karjera, ir atvirai kalba apie sunkumus, su kuriais susiduria daugelis tėvų grįždami į darbo rinką.  Kalbamės apie tai, kaip išlikti pasitikinčiai savimi, ieškoti darbo po motinystės atostogų ir rasti balansą tarp šeimos ir darbo.
REKLAMA
Neskaitymo festivalyje  Neskaitymo festivalyje

Neskaitymo festivalyje – atviri pasakojimai apie disleksiją ir pažintis su skaitmeniniu chameleonu

Spalio 5 d. Lietuvos audiosensorinė biblioteka kviečia į jau antrąjį Neskaitymo festivalį. Jame – artimesnė pažintis su disleksija, kurią turi 7–10 proc. Lietuvos žmonių. Festivalis vyks Nacionalinėje dailės galerijoje ir tiks šeimoms, auginančioms mokyklinio amžiaus vaikus, specialistams ir visiems, kam rūpi skaitymo sutrikimai ir mokymas(is) apskritai.

Kamelijos vaiko gimimą aptemdė juodi debesys: „Žiūrėjau į kūdikį ir nežinojau, ką su juo daryti“

Zarasuose gyvenanti Kamelija Raginienė – 25 metų moteris, visai neseniai susilaukusi dukros. Nors, rodos, Kamelijos namus po naujagimės gimimo turėjo užlieti džiaugsmo ir rūpesčio banga, tačiau moteris atviravo, jog taip nebuvo. Pašnekovė susidūrė su rimta ir neseniai pagimdžiusioms moterims pasireiškiančia būsena – pogimdyvine depresija. Kamelijos ir jos vyro šeimoje žinia apie nėštumą buvo tarsi Dievo siųsta.

Atskleidė, kaip nustatyti tinkamą vaiko kišenpinigių sumą: nekartokite šių klaidų

Kišenpinigiai yra viena iš priemonių, padedančių ugdyti vaikų finansinį raštingumą ir atsakingą požiūrį į pinigus. Tačiau tėvams dažnai kyla klausimas – kiek pinigų skirti vaikui, kad jie būtų naudojami tinkamai ir atitiktų jo poreikius? Vaikų finansinio raštingumo ugdymas yra svarbus nuo pat mažens, o tėvų vaidmuo šioje srityje yra esminis veiksnys.

Prieniškė 4-tokės mama atrado, kaip sutaupyti perkant mokyklines prekes: atskleidė visiems

Vasarai artėjant į pabaigą, daugelis tėvų kartu su vaikais pradeda ruoštis artėjantiems mokslo metams – masiškai plūsta į parduotuves ieškoti kanceliarinių prekių ir aprangos, reikalingos mokyklai. Julija (vardas pakeistas), būsimos ketvirtokės Rūtos mama, sako, kad šiais metais mokyklines prekes nusprendė pirkti paskutinę minutę, nes daug kas liko nuo praėjusių metų.
REKLAMA
Pirmoko rinkinys: patarimai, ko prireiks naujiems mokslo metams (nuotr. „Pepco“)  Pirmoko rinkinys: patarimai, ko prireiks naujiems mokslo metams (nuotr. „Pepco“)

Pirmoko rinkinys: patarimai, ko prireiks naujiems mokslo metams

Mokyklinio ugdymo pradžia – jaudinantis metas kiekvieno pirmoko gyvenime. Tai laikas, kai vaikai ne tik išmoksta rašyti, skaityti ir skaičiuoti, bet ir susipažįsta su pirmaisiais mokyklos draugais bei mokosi prisitaikyti naujoje aplinkoje. Prekybos tinklas „Pepco” skaičiuoja, kad praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėn. iš viso jų parduotuvėse buvo įsigyta daugiau nei 150 tūkst. kuprinių ir beveik 0,6 mln. penalų.

Aiškėja, kaip Vilniuje mirė vos mėnesio mergytė: tragedija pasikartojo

Įtariamas staigios kūdikių mirties sindromas galimai pasiglemžė dar vieno vaiko gyvybę. Šį kartą Vilniaus ligoninėje dėl pablogėjusios sveikatos mirė vos mėnesio amžiaus mergaitė – medikams jos gyvybės išgelbėti nepavyko. Kaip praneša Policijos departamentas, apie 7 val. 8 min. į Vilniaus ligoninę iš Vilniaus, dėl staiga pablogėjusios sveikatos pristatyta mergytė mirė reanimuojama. Įtariama, kad mergytės mirties priežastis galėjo būti kūdikių staigios mirties sindromas.

Negalią turinčio Edgaro mama – apie sūnaus atkaklumą, didžiausią hobį ir gražius žodžius iš Lavrinovičių

„Buvo labai sunkių momentų, kai tiesiog rėžė – noriu susitikti su Dievu ir paklausti, kodėl jis tokį mane sukūrė“ – kadaise ištartus 18-mečio Edgaro žodžius prisimena jo mama Marija Ceiko. Visgi šiandien vaikinas galėtų tapti pavyzdžiu ir įkvėpimu daugeliui – Edgaro kasdienybė pripildyta mylimiausių hobių, o gražių žodžių jam negaili net garsieji krepšininkai broliai Lavrinovičiai.
REKLAMA
Įdomioji pamoka „Auginame čia, Lietuvoje!” įkvėpė nenuobodžiai mokytis šimtus Lietuvos moksleivių  Įdomioji pamoka „Auginame čia, Lietuvoje!” įkvėpė nenuobodžiai mokytis šimtus Lietuvos moksleivių

Įdomioji pamoka „Auginame čia, Lietuvoje!” įkvėpė nenuobodžiai mokytis šimtus Lietuvos moksleivių

Sveika gyvensena, tvarumas, lietuviškų produktų auginimas bei vartojimas, istorija, sportas – visa tai apjungia iniciatyva „Auginame čia, Lietuvoje!”. 1-4 klasių mokiniai iš visos Lietuvos turėjo galimybę kaupti papildomų žinių šiose srityse žiūrėdami Įdomiąją pamoką bei atlikdami užduotis, kurias kvietė praktiškai patirti istorikai, sportininkai, sodininkai bei kitų sričių specialistai.

Darželiuose ir mokyklose esame pernelyg rimti: kodėl taip bijome būti vaikiški ir žaisti?

„Švietime mes išties pasidarę pernelyg rimti“, - sako startuolio „Vedliai“, kuris naujos kartos informatikos moko jau daugiau nei 100 000 vaikų, įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė.

Prie ekranų vaikai praleidžia daugiau laiko, nei manote: štai, kaip tam užkirsti kelią

Ekrano laiko ribojimas vaikams – neretai tik iliuzija. Mažųjų noras tęsti kovas įtraukiančiuose žaidimuose, žiūrėti „TikTok“ filmukus ar tiesiog susirašinėti su bendraamžiais dažnai nugali įrenginiuose įjungtus virtualius „sargus“. Vaiko teisių gynėjai sako, kad perteklinis laikas prie ekranų gali rodyti trūkstamą santykį su artimaisiais ir vesti į vaikų vienišumą, o „Telia“ ekspertai atkreipia dėmesį į populiariausias mažylių gudrybes ir pataria, kaip nuo jų apsisaugoti.
REKLAMA
Viktorina  Viktorina

Startavo viktorina „Auginame čia, Lietuvoje!“: kviečia pasitikrinti žinias

Balandžio 15 – gegužės 5 d. Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose vyks viktorina „Auginame čia, Lietuvoje!“, kurios metu užsiregistravusios komandos atliks įvairias kūrybines užduotis bei atsakinės į viktorinos klausimus, susijusius su sveika mityba, tvarumu, ekologiniais bei nacionalinės kokybės maisto produktais. Projekto iniciatorė – Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.

Kviečia Lietuvos moksleivius registruotis į nemokamą Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”

Lietuvos moksleiviai turi unikalią galimybę nemokamai užsiregistruoti į 45 min. trukmės Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”, kuri vyks balandžio 10 – 12 d. nuotoliniu būdu. Ši iniciatyva skirta 1 – 4 klasių mokiniams, norintiems ne tik linksmai praleisti laiką prie ekrano, bet ir pagilinti žinias net keliose srityse: sveikos gyvensenos, tvarumo, lietuviškų produktų auginimo bei vartojimo, istorijos, sporto.

Nesutariate su savo vaiku? Priežastis gali slypėti jūsų pačių vaikystės patirtame skausme

„Kasdien terapijoje sutinku sužeistus suaugusiuosius. Dažnas atvejis, kai sesijų metų atsiskleidžia ir sudėtingi santykiai su vaikais: pykčio priepuoliai, kaprizai, nevaldomas elgesys ar net kamuojančios ligos... Tėvai skundžiasi praradę ryšį su vaiku, nebesusikalbantys ir nebesikalbantys“, – pasakoja gyvenimo transformacijų terapeutė Asta Asteen. Pasak terapeutės, komplikuoti santykiai su vaikais beveik visais atvejais kyla iš mūsų pačių vaikystės trauminių patirčių.

Autizmą svarbu pastebėti laiku: štai kokie simptomai tai išduoda

Autizmas, pagal naujas klasifikacijas dar vadinamas autizmo spektro sutrikimu (ASS), yra kitokios galvos smegenų struktūros nulemta būklė, pasireiškianti bendravimo, elgesio ir pasaulio suvokimo kitoniškumu. „Autizmo spektras – labai platus, autizmo požymiai, jų sunkumas, raidos ir funkcionavimo sutrikimai gali būti labai įvairūs, todėl autistiški vaikai ir suaugusieji nėra vienodi, jie turi labai skirtingas gyvenimo patirtis ir pasiekimus“, – aiškina doc. dr.

Tyrimas: 7 iš 10 vaikų turinčių gyventojų įsitikinę, kad internetas nėra saugi vieta jų vaikams

Net 7 iš 10 vaikų turinčių šalies gyventojų įsitikinę, kad internetas nėra saugi vieta jų vaikams. Tokią realybę atskleidė mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ Lietuvoje atliktas tyrimas. Paaiškėjo ir tai, kad nepaisant nuogąstavimų savo vaikų apsauga internete pasirūpina ne visi – tėvų kontrolės griežtumas mažėja, o papildomas apsaugos priemones įdiegia tik ketvirtadalis tėvų, auginančių vaikus iki 18 metų.

Turintiems vaikų – daugiau laisvų dienų: paaiškino, kaip suteikiami mamadieniai ir tėvadieniai

Jau ne vienerius metus galiojantis Darbo kodeksas numato papildomą poilsio laiką – mamadienį (-ius) arba tėvadienį (-ius) – darbuotojams, auginantiems vaikus, primena Valstybinė darbo inspekcija.

Vaiko teisių gynėjas – apie sudėtingus sprendimus: „Visi esame žmonės, visi tai išgyvename“

Vaiko teisių gynėjų kasdienybėje pasitaikantys iššūkiai – lyg nesibaigiančių fizinių bei psichologinių išbandymų labirintas. Kasdien tenka priimti jautrius, bet svarbius sprendimus, kurie dažnu atveju gali sukelti vaikų bent laikinai netenkančių tėvų priešiškumą. Apie šios profesijos subtilybes plačiau papasakojo Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovas Donatas Žakaris.

Mantas Jankavičius – apie „gatvės mokyklos“ pamokas paauglystėje: muzika gelbėjo nuo paklydimų

Scenoje ryškiai žibantis aktorius ir dainų atlikėjas Mantas Jankavičius atviras – nuo mažens muzika jo gyvenime užima itin svarbią vietą patirčių lentynoje. Į vaikystę bei paauglystę pokalbio metu sugrąžintas žinomas vyras neslepia, kad nuo mažų dienų pamilta muzika gelbėjo jį ir nuo įvairių paklydimų. „Turėjau mylimą veiklą – muziką, kuri man labai patiko. Todėl vis mažiau laiko likdavo leisti gatvėse, kuriose tais 1990-siais galėdavai sutikti daug blogų žmonių“, – pasakoja Mantas.

Apsaugokite savo vaikus nuo pagrobėjų: atsisiųskite šias programėles

Tapus tėvais, niekas neduoda instrukcijos, kaip ir ką daryti. Savaime suprantama, kad vaikams reikia palaikymo, tačiau ne ką mažiau svarbu užtikrinti, kad jie visą laiką būtų saugūs. Kad būtų paprasčiau įvykdyti šią užduotį, ekspertai rekomenduoja naudoti šias programėles. Amerikos Nacionalinio dingusių ir išnaudojamų vaikų centro duomenimis, 2020 m. į jų kibernetinę liniją buvo gauta daugiau nei 21,7 mln.

Ragina šiukštu nepirkti šių žaislų – vaikui gali sukelti pavojų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), išnagrinėjusi bylas dėl Produktų saugos įstatymo pažeidimo, už nesaugių žaislų pateikimą į rinką skyrė sankcijas UAB „Alenara“, UAB „Red and blue“, UAB „Daisena“, UAB „Kristutė“, UAB „Prekės tik jums”, UAB „Baltijos bretlingis“, UAB „Taurinas”, UAB „Svaita”, UAB „Eiginta”, UAB „Virgipra” bei Rasai Širvinskienei, vykdančiai individualią veiklą.

Vilniaus ligoninėje – neeilinis sutapimas: spaudžia širdį

Savo riksmu pasveikinti Naujuosius metus mažyliai šiemet neskubėjo. Tiesa, Vilniuje pirmieji naujagimiai skirtingoms šeimoms gimė tuo pačiu metu – 3-ią valandą nakties. „Pirmieji 2024 01 01 kūdikiai Santaros klinikose gimė 3 val. 7 min.  Dviem šeimoms vienu metu gimė sūnelis ir dukrytė... Sveikiname su gimtadieniu!“, – rašoma VUL Santaros klinikų socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.

Psichiatrinėje atsidūrus 2-ejų mirusių sesučių mamai – duria pirštu: šiuos ženklus turi pastebėti visi

Pogimdyvinė depresija yra viena iš dažniausiai moteris po gimdymo veikiančių emocinių problemų. Neseniai Lietuvą sukrėtusi istorija apie galimai savo vaikus nuskandinusią mamą, kuri šiuo metu gydosi psichiatrinėje ligoninėje, sukrėte nemažai šalies gyventojų.​​​ Ar tai pogimdyvinės depresijos pasekmės – nėra žinoma, tačiau laiku nepastebėta arba nesuprasta pakitusi mamos būklė gali daryti įtaką ne tik motinai, bet ir naujagimiui bei šeimai.
REKLAMA
IKEA kovai prieš smurtą namuose skiria daugiau nei 1 milijoną eurų  IKEA kovai prieš smurtą namuose skiria daugiau nei 1 milijoną eurų

IKEA kovai prieš smurtą namuose skiria daugiau nei 1 milijoną eurų

IKEA, mažmeninės prekybos baldais ir aksesuarais namams įmonė, paskelbė tęsianti savo socialinės atsakomybės įsipareigojimą kovoti su smurtu artimoje aplinkoje Baltijos šalyse iki 2028 m. ir tam per penkerius metus skirs 1 milijoną eurų.

Knygų skaitymo nauda: pasakos tarsi veidrodis, kuriame vaikas gali pamatyti save

Ilgėjančiais rudens vakarais vaikams vis daugiau laiko tenka praleisti namuose, o tėvams – pasukti galvas, kokias veiklas jiems pasiūlyti vietoje televizoriaus ir kompiuterinių žaidimų. Vaiko teisių gynėja kviečia prisiminti knygų skaitymo naudą vaikui, jo raidai ir prasmingam visos šeimos laisvalaikiui.

5 būdai, kurie padės lavinti vaiko smulkiąją motoriką

Jūsų vaikui sunku užsisegti sagas, užsirišti batus ar naudotis stalo įrankiais? Gali būti, kad šiems veiksmams jam dar per anksti, bet jei juos jau seniai savarankiškai atlieka bendraamžiai, reikėtų sunerimti ir pradėti aktyviau ugdyti šiuos gebėjimus. Apie šį iššūkį byloja ir vėluojanti kalbos raida. Tiesa, dažnai tėvai nerimauti pradeda be pagrindo, vaikams tiesiog reikia daugiau laiko ir pratimų, kurie padėtų lavinti šiuos įgūdžius.

Ekspertai įsitikinę: tėvų artimas bendravimas su paaugliais padeda išvengti iššūkių socialiniuose tinkluose

Nuoširdus bendravimas, įsiklausymas, įsitraukimas į sprendimų priėmimą, patarimai ir nuolatinis tarpusavio ryšio stiprinimas – tai būdai, galintys padėti įveikti daugybę problemų, su kuriomis šiame technologijų pažangos amžiuje susiduria jaunuoliai daug laiko praleidžiantys socialiniuose tinkluose. Tokios nuomonės laikosi įvairių sričių specialistai ir tėvai, dalyvavę vaiko teisių gynėjų surengtoje diskusijoje apie pavojus, kurie laukia paauglių socialiniuose tinkluose.
REKLAMA
Vaikai (nuotr. Shutterstock.com) Vaikai (nuotr. Shutterstock.com)

Mokykla, į kurią vaikai nori sugrįžti: kaip ir ko joje mokoma?

Turbūt nebūtų labai lengva įsivaizduoti mokyklą, į kurią visi mokiniai eina su džiaugsmu, stengiasi nepraleisti pamokų, o po jų nesiveržia grįžti namo. Tuo pasigirti gali Lietuvos saugomose teritorijose veikiančios gamtos mokyklos, kuriose įvairaus amžiaus mokiniams rengiamos žaliosios ir integruotos pamokos, o besimokydami vaikai kartu ir ilsisi bei aktyviai leidžia laiką gryname ore.

TOP8 įdomiausi faktai apie nėštumą

Nėštumas kiekvienos moters gyvenime yra kažkas neįprasta, nepakartojama ir stebuklinga. Tai labai savitas ir ypatingas įvykis. Tačiau šis laukimo laikotarpis yra kupinas staigmenų ir netikėtumų ne tik dailiosios lyties atstovėms, bet ir tėveliams. Pasitaiko labai įdomių ir mažai kam žinomų niuansų. Apie tai šį kartą ir pakalbėkime. Dainavimas kaip pagalba gimdyvėms Sumažinti būsimosios mamytės skausmus gimdymo metu padeda... balso stygos. Ir šį kartą turimas omenyje ne rėkimas, o dainavimas.

Dažniausios jaunų mamyčių klaidos: įsidėmėkite

Jauna mama – pavargusi mama. Vaiko priežiūra pirmaisiais jo gyvenimo metais pagal intensyvumą gali būti sulyginama su chirurgo arba šachtininko darbu, bet patys gydytojai su tuo nesutinka – jų teigimu, tokio amžiaus vaikui daug priežiūros nereikia, o mamytės taip pervargsta tik dėl to, kad dar nežino mažylio fiziologijos ypatumų ir todėl prisidaro sau papildomų rūpesčių. Situacija: vaikas nurimsta tik ant rankų ir ima verkti iš karto, kai tik paguldote jį į lovytę.

Montvydienė su dukra užkariavo „TikTok“: papasakojo, nuo ko prasidėjo

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 29-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti  mūsų „Youtube“ kanale. Būti mama 24/7 yra darbas. Šioje tinklalaidėje kalbame apie vaikus, jų auklėjimą, mamos atsakomybes šeimoje ir pasitenkinimą, atidavus atžaloms praktiškai visą gyvenimą. Svečiuose – mama ir šokėja Veronika Montvydienė bei psichologė Renata Cikanaitė.
REKLAMA
Kauno klinikos (Alius Koroliovas/Fotobankas) Kauno klinikos (Alius Koroliovas/Fotobankas)

Senjorų traumos pasitaiko dažniau, nei daugelis galvoja: kaip išvengti žalos?

Traumos gali užklupti bet kuriame gyvenimo etape, vis tik medikai pastebi, kad senjorų patiriami sužeidimai yra kur kas pavojingesni, mat gyja gerokai ilgiau. Kaip saugotis traumų ir pasiruošti galimiems netikėtumams? Lietuvos gyventojų tikėtina gyvenimo trukmė išlieka viena mažiausių Europos Sąjungoje.  Higienos instituto (HI) duomenimis, vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė 2021 m. Lietuvoje buvo 74,3 metai: vyrų siekė 69,6, o moterų – 78,9 metus.
REKLAMA
peršalimas (tv3.lt fotomontažas) peršalimas (tv3.lt fotomontažas)

Nuo ligų nesame apsaugotas nė vienas: ar galima joms pasiruošti

Sirgti – nemalonu, bet neišvengiama. Medikai pataria įvairiais būdais stiprinti imunitetą, tačiau sutinka, kad visiškai ligų išvengti pavyksta retam laimingajam. Be to, kai rūpinamės savo fizine sveikata, naudinga pagalvoti ir apie tai, kaip pasirūpinti finansine sveikata. Ne paslaptis, kad tas, kuris dažniau jaučia nerimą ar baimę dėl ateities yra ir linkęs labiau sirgti.
REKLAMA
Poliklinika (nuotr. Živilės Večiorkutės, JP) Poliklinika (nuotr. Živilės Večiorkutės, JP)

Susirgote? Yra būdų išvengti nereikalingo streso

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui būtina pasirūpinti savo sveikata. Be įprastų pavasariui peršalimo ligų kyla ir daugiau grėsmių: šylant orams bunda ir įvairūs parazitai, pavyzdžiui, erkės. Ne paslaptis, kad Lietuvoje erkių platinamos ligos fiksuojamos pakankamai dažnai, pavyzdžiui, 2021 m. Lietuvoje erkiniu encefalitu susirgo 365 žmonės, o Laimo liga, kitaip vadinama borelioze – dar 1780 žmonių.
REKLAMA
Liūdna moteris  (nuotr. Shutterstock.com) Liūdna moteris  (nuotr. Shutterstock.com)

Nelikite vienas su liga – užsitikrinkite komfortą iš anksto

Bet kokia liga žmogui reiškia papildomą stresą ir išlaidas, vis tik yra tokių susirgimų, kurie gali iš esmės priversti pakeisti gyvenimą. Tai yra viena priežasčių, kodėl Lietuvoje žmonės vis aktyviau pasirenka apsidrausti ir nuo kritinių ligų: taip sau ir šeimai užtikrinami papildomi resursai prisitaikyti prie naujos kasdienybės. Kritinė liga gali būti vadinami įvairūs susirgimai, tokie kaip miokardo infarktas, insultas, vėžys, išsėtinė sklerozė, galvos smegenų aneurizma, AIDS.
REKLAMA
Sportas (nuotr. Shutterstock.com) Sportas (nuotr. Shutterstock.com)

Pradedate sportuoti? Nepamirškite padaryti vieno dalyko

Sportas – yra vienas geriausių būdų stiprinti kūną ir leisti pailsėti protui. Vis tik sportui būtinas pasiruošimas, kitaip stipriai išauga traumų tikimybė. „Viskas privalo vykti palaipsniui – organizmo sistemos turi priprasti prie fizinio krūvio ir tik tada galima galvoti apie didesnį veiklos intensyvumą. Taip pat svarbu neužsibrėžti nepasiekiamų tikslų.
REKLAMA
Sportas lauke, R. Lukosevičiaus nuotr. Sportas lauke, R. Lukosevičiaus nuotr.

Sportuojate lauke? Dažniausios rizikos ir kaip jų išvengti

Sportas lauke yra naudingas dėl daugybės priežasčių. Ne tik stiprėja ir gražėja kūnas, bet kvėpuojama grynu oru, sportuojant lauke šviesiu paros metu organizmas gamina vitaminą D, galiausiai tvirtėja ir imunitetas, jei lauke sportuojama įvairiais metų laikais. Vis tik, reiktų atkreipti dėmesį į rizikas, su kuriomis gali susidurti kiekvienas.
REKLAMA
Važiuoja paspirtuku (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.) Važiuoja paspirtuku (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Paspirtukai – ne tik pramoga: nepasirūpinę savo saugumu skaudžiai nukenčia, sužaloja ir kitus

Paspirtukai Lietuvos gatvėse tapo įprasta susisiekimo priemone šiltuoju metu laiku, vis tik medikus ir policijos pareigūnus šiurpina gatvėje jau įprastais tapę vaizdai: paspirtukininkai lekia be šalmų, važiuojamąja kelio dalimi prieš eismą, pasitaiko ir tokių, kurie paspirtukais vežasi mažus vaikus. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimus paspirtukininkams gresia baudos, primena policijos pareigūnai, bet medikams jie kelią šiurpą, mat dažniausiai tokios kelionės baigiasi ligoninės priimamajame.
REKLAMA
riedučių sportas (nuotr. Organizatorių) riedučių sportas (nuotr. Organizatorių)

Riedučių sportas: ruošiantis pramogai naudinga pagalvoti apie savo saugumą

Riedučių sportas yra puikus būdas leisti laiką lauke šiltuoju metų laiku, vis tik medikai pastebi, kad bet koks aktyvus sportas gali baigtis įvairiomis traumomis, todėl pirmiausia reiktų pagalvoti apie papildomas apsaugas. Dažniausiai važinėjantys riedučiais patiria tokias traumas, kaip kaulų lūžiai ir minkštųjų audinių sužalojimai. Dažniausiai lūžta dilbis, riešas, plaštaka ir alkūnė. Itin skausmingos yra sąnarių ir raumenų traumos, be to, jos ir ilgai gyja, po to reikalinga reabilitacija.

Prie šventinio stalo sulaukiate nepatogių klausimų? Įsidėmėkite 1 sakinį

Didžiosios metų šventės yra laikomo šeimos švente, kuomet namus užpildo prie šventinio stalo sėdinčių artimųjų šurmulys. Vis dėl to, šis pasimatymas su seniai matytais artimaisiais ne visada gali būti malonus, ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie vaikus ar vestuves, rašoma pranešime spaudai. Specialistų klausiame, kaip reaguoti į šiuos klausimus ir ką daryti, jog poros santykių nepaveiktų šventinė įtampa.
Į viršų