vladas algirdas bumelis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vladas algirdas bumelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vladas algirdas bumelis“.

Trakų rajone atidaromas Bumelio įsteigtas Biotechnologijų muziejus

Trakų rajone pirmadienį atidaromas profesoriaus Vlado Algirdo Bumelio įkurtas privatus Lietuvos biotechnologijų muziejus. Muziejus įsteigtas Savaitiškių kaime, V. A. Bumelio sodybos prieigose. Jame bus eksponuojama profesoriaus per daugiau kaip 50 veiklos metų surinkta įranga. „Ši kolekcija apima unikalius prietaisus, kurie buvo esminiai kuriant rekombinantinio žmogaus augimo hormono, interferonų, insulino ir kitų rekombinantinių baltymų gamybos technologijas“, – teigiama pranešime spaudai.

Verslininkas, profesorius Vladas Algirdas Bumelis: „Negali dirbti gerai, turi dirbti puikiai“

Ko gero kiekvienam smalsu sužinoti, kokia gi yra sėkmingos veiklos paslaptis? 165-ą projektą įgyvendinantis profesorius biotechnologas ir verslininkas Vladas Algirdas Bumelis, pelnęs daugybę apdovanojimų už nuopelnus mokslo srityje ir pasiekimus versle, atskleidžia sėkmės formulę ir pasakoja apie žmonijai reikšmingus biotechnologijos pasiekimus.
2024-01-22

Papasakojo, kaip veiks lietuvių kuriamas vaistas nuo COVID-19: tai bus ne tabletė, o injekcija

Lietuvių šiuo metu kuriamas vaistas nuo COVID-19 bus ne tabletė, o injekcija, teigia jį kuriančios įmonės „Northway Biotech“ valdybos pirmininkas profesorius, Vladas Algirdas Bumelis. Vis dėlto jis neskuba susižerti laurų už vaistą ar tvirtinti, kad šis bus veiksmingas – vaistas kol kas yra klinikinių tyrimų stadijoje.

Profesorius Bumelis: COVID-19 vakcinos gamybai galėtume kooperuotis su latviais

Įmonės „Northway Biotech“ valdybos pirmininkas profesorius Vladas Algirdas Bumelis neabejoja, kad Lietuva pajėgi gaminti vakcinas nuo COVID-19, tačiau tam reikia papildomų pajėgumų. Jis mato galimybę šiuo klausimu kooperuotis kartu su kaimynais latviais. V. A. Bumelis antradienį su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptarė galimybes Lietuvoje pradėti vakcinos nuo COVID-19 ar jos komponentų gamybą.
Aktualijos 2021-05-11

Lietuvos turtuoliai. Skelbiamas milijonierių TOP 100

Dar niekur prieš tai neskelbtas Lietuvos milijonierių šimtukas parodo, kad sunkiu darbu ir strateginiu vadovavimu verslą Lietuvoje įmanoma taip išvystyti, kad užsidirbtum ne vieną milijoną. Kol vieni milijonieriai su žiniasklaida bendrauti atsisako, kiti mielai dalinasi savo istorijomis kuriant verslą bei negaili patarimų. Štai „Topo grupės“ įkūrėjas Aurelijus Rusteika atsako, jog žmogui sukti į verslą ar ne, parodo asmeninės savybės.
2016-12-29

Visu amžiumi lenkiame Estiją, kaip tai įmanoma?

Lietuva biotechnologijų rinkoje – ne naujokė. Būtent šioje srityje mes ne tik lenkiame kaimynus latvius, bet ir estus, kuriuos esame įpratę vytis. Be to, šioje srityje nuolat uždirbamos milijoninės sumos. Mokslų daktaras Vladas Algirdas Bumelis pasakoja, kad būtent ši sritis turėtų būti Lietuvai prioritetinė, nes ji skatina Lietuvos ekonomikos augimą. Vis dėlto svarbiausia pastebėti kuomet yra tinkamas metas pradėti verslą ir kaip jį plėtoti.
2016-05-07

V. A. Bumelis: sergame „Buratino sindromu“

Kol Seime tebepučia permainų vėjai ir nėra patvirtintas ministrų kabinetas, verslo bendruomenė su nerimu laukia, į kurią pusę šalies ekonomikos vairą suks naujoji valdžia. Kokių tikimasi lūkesčių? Praėjusios kadencijos Seimui teko nemažai išbandymų, neišvengta ir klaidų – skandalingosios naktinės mokesčių reformos buvo tik viena iš „dovanėlių“ šalies verslui. Apie tai, kokią šalies ekonomikos ateitį mato verslo bendruomenė, „Balsas.
Aktualijos 2012-12-11

Rusų invazija

Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Rusų invazija“. Ketverius metus valdžiusios koalicijos branduolį sudariusi ir rinkimus pralaimėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su Rusija kovojo nesėkmingai.
2012-12-10

Vilniuje atidarytas „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras

Vilniuje duris atvėrė bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje, sakoma bendrovės pranešime. Jame jau pradėtos teikti visos biotechnologinės farmacijos paslaugos – nuo užsakomųjų mokslinių ekspertizių iki bandomųjų preparatų gamybos ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams. Šiuo metu bendrovė „Biotechpharma“ yra pasirašiusi beveik 38 mln. litų (11 mln.
2012-09-07

Kaip broliai Vizbarai darys tai, ko pasaulis dar nemoka

Broliai Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai aukštųjų technologijų verslui pradėti pasirinko Lietuvą. Ambicingi verslininkai neslepia, kad jų negąsdina mažai žinomas šalies vardas ar šeimos verslo modelis. Vizbarų įkurta bendrovė „Brolis Semiconductors“ planuoja auginti kristalus pagal klientų pateikiamas technines specifikacijas mokslo ir pramonės tikslams. Taip pat gamins inovatyvius puslaidininkinius lazerinius diodus, kurių šiuo metu rinkoje nesugeba pagaminti niekas.
2012-08-22
REKLAMA
REKLAMA

V. A. Bumelis: turime beveik viską, kad taptume klestinčia šalimi

Į kokias sritis turi orientuotis Lietuva, jei nori tapti turtinga ir klestinčia? Vienos sėkmingiausių įmonių Lietuvoje „Sicor Biotech“ vadovas prof. Vladas Algirdas Bumelis įsitikinęs: nėra kitos alternatyvos – tik būti aukštųjų technologijų šalimi. Ir tam turime beveik viską. Tereikia prioritetu pasirinkti tas technologijų šakas, kuriose turime įdirbį, ir laikytis strateginės drausmės, tai yra, įgyvendinti tai, ką užsibrėžėme.
2012-01-02

Lietuvoje duris atvėrė Izraelio garbės konsulatas

Vilniuje oficialiai atidaryta pirmoji oficiali Izraelio atstovybė Lietuvoje – Izraelio garbės konsulatas. Šalies garbės konsulu paskirtas bendrovės „Sicor Biotech / TEVA“ Baltics generalinis direktorius profesorius Vladas Algirdas Bumelis. Kartu oficialiai atidaryta ir nuo 2009 metų veikiančių Lietuvos–Izraelio prekybos rūmų (LICC) būstinė.
2011-05-02

Balsas.lt kviečia balsuoti už Metų žmogų!

Pasibaigus 2010-iesiems suskaičiavome gerus ir blogus darbus, plojimų vertus poelgius, įvertinome drąsą ir užsirašėme geriausias mintis tų, kurie verti Metų žmogaus titulo. Balsas.lt pristatė aštuonis kandidatus, kurie 2010 metais nusipelnė Metų žmogaus titulo. Dabar savo balsą už jums patinkantį kandidatą kviečiame atiduoti ir jus! Balsuoti kviečiame iki pat sausio 10 dienos.

Pretendentai į Metų žmogaus titulą: I. Laurs ir V. A. Bumelis

Ilja Laurs yra mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovės „GetJar“ vadovas. Prieš penkerius metus Lietuvoje sukurtas projektas „GetJar“ šiuo metu pirmauja pasaulyje mobilių aplikacijų platinimo srityje ir lenkia analogiškus „Nokia“, „Google“, „Blackberry“, „Microsoft“ ir kitų kompanijų projektus.
2010-12-30

Knyga apie verslo sėkmės paslaptis ir nesėkmių priežastis

Ši knyga – tai talentingo mokslininko, Lietuvoje plėtojančio aukštųjų technologijų verslą, mintys apie karjeros, verslo sėkmės paslaptis ir nesėkmių priežastis. Prof. Vlado Algirdo Bumelio patirtis patvirtina jo mėgstamą mintį, kad prie visų žmogaus laimėjimų sėkmė prisideda tik 1 procentu, o 99 procentai – atkaklaus darbo nuopelnas.
2010-05-14

Lietuviška biotechnologijų įmonė planuoja žengti į naujas rinkas

Dešimties metų jubiliejų švenčianti lietuviška biotechnologijų įmonė „Sicor Biotech“ jau gyvena kito dešimtmečio ateities planais – iki 2020 m. Lietuvoje gaminamų biotechnologinių preparatų rinka turėtų sudaryti 1 proc. Lietuvos BVP. Pernai Europos Sąjungoje (ES) užregistravus lietuvių sukurtą onkologinėms ligoms gydyti skirtą medikamentą filgrastimą, bendrovės gamykla plečiasi – šiandien lietuviški vaistai parduodami dvidešimtyje ES ir kitų pasaulio šalių.
2009-07-16

Farmacijos pramonę murkdo savi

Iš rinkos bandoma išstumti jau antrą Lietuvos biotechnologijų kompanijos "Sicor Biotech" mokslininkų sukurtą vaistą. Tarptautiniu mastu pripažintus lietuviškus preparatus diskredituoja savi - Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) valdininkai. Pakvipo ne tik vienos bendrovės, bet ir visos biotechnologijų pramonės šakos žlugdymu. Naujiems vaistams sukurti ir išbandyti reikia šimtamilijoninių lėšų.
2009-05-23

Išdalinti mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimai „Gyvybės medis“

Labiausiai Lietuvos mokslą ir verslą pasaulyje garsinančios organizacijos bei asmenys, dirbantys medicinos ir gamtos mokslų srityse, sulaukė įvertinimo - jiems trečiadienį įteikti mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimai „Gyvybės medis“. Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos pirmą kartą surengtame konkurse po du lygiaverčius laureatus paskelbta keturiose kategorijose, pranešė renginio organizatoriai.
2008-05-28

Kol nėra aiškių prioritetų, Lietuva – artojų tauta

Penktadienį greta Kauno prasidėsiančios Pasaulinės arimo varžybos, pasak organizatorių, – iššūkis ir rimtas išbandymas mūsų valstybei. Tačiau dalis politikų ir visuomenės teigia, kad varžyboms išleisti apie 15 milijonų litų – valstybės išlaidavimas. Esą Lietuva turėtų rinktis kitus prioritetus ir daugiau lėšų skirti žinių ekonomikai, mokslo tiriamiesiems darbams, aukštosioms technologijoms.
Į viršų