vaistinis augalas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistinis augalas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistinis augalas“.

Pasakė vietą, kur jau žydi liepos: skubėkite prisirinkti

Nors vasara dar tik prasidėjo, Birštone esančios liepos jau pasidabino žiedais. Gamtininkai sako, kad pražydo ankstyviausia liepų rūšis, bet ir ši žiedus išskleidė net trimis savaitėmis anksčiau nei įprasta. Greičiausiai tai ženklas, kad vasara žada būti itin kaitri. Kad ir kaip ten būtų, tautiečiai tokiomis gamtos išdaigomis neatsidžiaugia, mat gali paragauti pirmųjų liepų žiedų arbatos. Kaunietė Ona, užsukusi į Birštoną negalėjo nepraeiti pro žydinčias liepas.

Šį augalą vadina aukso gysla organizmui: ragina naudoti dažniau

Peletrūnas, estragonas, vaistinis kietis – tai tas pats prieskoninis ir vaistinis augalas. Peletrūnas žinomas daugeliu vardų, nors Lietuvoje nėra labai populiarus prieskonis. Tradiciškai peletrūnas daugiausiai būdavo auginamas Žemaitijoje, kur juo būdavo gardinami įvairūs patiekalai. Iš ten paplito po visą Lietuvą, tačiau taip ir neišsikovojo didelio populiarumo. Peletrūnas – ypatingo dėmesio ir priežiūros nereikalaujantis žolinis augalas.
2024-03-26

Pasisodinkite šį augalą: jo nauda neišmatuojama

Pastaruoju metu vaistiniai augalai užima vis svarbesnę vietą sprendžiant sveikos gyvensenos problemas. Vienas tokių augalų – didžioji nasturtė. Tai vaistinis, maistinis, prieskoninis ir dekoratyvus augalas, kuris ne tik puošia aplinką, bet ir gerina emocinę būklę bei nuotaiką. Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus L.) – tai nasturtinių šeimos vienmetis augalas su pliku, apvaliu, labai šakotu, žalsvu, mėsingu, lanksčiu, iki 3 m ilgio antžeminiu šliaužiančiu stiebu.
2022-09-12

Melisa – ir medų nešančioms bitėms, ir pavargusiems žmonėms

Melisa, notrelinių šeimos augalų genties atstovė, taip buvo graikų pavadinta, nes šių augalų žieduose yra labai daug nektaro, kurį ypač mėgsta bitės – „melissa“. Šiaip šios daugiametės žolės su plaukuotais keturbriauniais stiebais ir stambiais kiaušiniškais lapais yra ne itin išvaizdžios, bet iš tiesų pamėgtos bičių, todėl lietuviai įvairiuose regionuose jas ir vadina bičių žole, bitžole, o kai kur – gumbažole, melica, melistais, milistais, miliuškėmis.
2013-08-29
Į viršų