Įspėja vairuotojus, kas laukia, jei to nepadarysite – surengs ir specialius patikrinimus
Lapkričio mėnesį šalies keliuose pareigūnai žada toliau aktyviai vykdyti skirtingas prevencines priemones.
Policijos atstovai sako, kad patikrinimų metų bus stebimi ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji, dviratininkai.
Keičia tvarką dėl numerio ženklų tvirtinimo: štai kaip drausmins vairuotojus
Nuo 2025 metų vasario 1 d. turėjęs įsigalioti griežtesnis valstybinio numerio ženklų būklės vertinimas techninės apžiūros centre atšaukiamas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tokį sprendimą priėmė Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), peržiūrėjusi pastaruosius dvejus metus surinktą nustatytų trūkumų statistiką ir dar kartą įvertinusi priežastis, dėl kurių šie pokyčiai buvo inicijuoti.
Valstybinio numerio ženklo būklė vertinama privalomosios techninės apžiūros metu.
Vairuotojai sulauks naujos staigmenos? Įspėja – pasikeitė techninių apžiūrų tvarka
Nuo spalio 1 d. pasikeitė leidimo nuvykti į techninės apžiūros stotį išdavimo tvarka. Specialistai pasakoja, kad po naujos tvarkos vairuotojų gudrybėms užkirstas kelias, tačiau ne visi naująja tvarka liko patenkinti. Be to, jau kitąmet vairuotojai gali sulaukti ir dar vienos staigmenos.
Dar iki spalio pradžios visi vairuotojai, norėdami išsiimti laikiną leidimą ir nuvykti į techninių apžiūrų stotį, tai galėjo padaryti bet kada, o tam reikėjo tik sumokėti 4 eurus.
Įspėja vairuotojus: jei to nepadarysite laiku ne tik susimokėsite, bet ir atims techninę apžiūrą
Šalies autoservisuose padangų keitimo vajus. Kaip tikina jų atstovai, stropiausieji vairuotojai padangas pasikeisti suskubo dar spalio pradžioje. Tiesa, kaip visada, yra ir tokių, kurie „atsibunda“ paskutinę minutę arba atskuba išgąsdinti pirmojo sniego.
O policijos pareigūnai primena, kad iki lapkričio 10 nepakeitus vasarinių padangų į žiemines, gresia ne tik bauda. Teks atsisveikinti ir su technine apžiūra.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Dalis vilniečių pritaria didesnėms kainoms už automobilių stovėjimą: „Yra viešasis transportas ir kojytės“
Vilniaus valdžia miestiečiams sumanė beveik dvigubai pabranginti automobilių parkavimą mieste, brangiausia valanda kainuos 4 eurus. Sostinės taryba, kuri ėmėsi diegti parkavimo naujoves, sako, kad taip bandys sumažinti automobilių kiekį Vilniaus centre ir surinkti daugiau pinigų.
Sostinės politikai taip pat pradėjo įvedinėti mažos taršos zoną dalyje senamiesčio, tačiau apmokestinti įvažiavimo į ją, kaip daro Kauno miestas, sako negalintys, esą to neleidžia įstatymai.
Lietuvos naujų automobilių rinkoje – naujas lyderis
Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, 2024 m. spalį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas ūgtelėjo 28,1% iki 3ʼ045 vnt. 2023 m. spalį šalyje buvo įregistruota 2ʼ377 automobiliai.
Šio augimo negalima paaiškinti vien techninėmis priežastimis, nors šiemet ir buvo 1 darbo diena daugiau. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia savo vaidmenį atliko tiek išaugusi vidaus paklausa, tiek ir reeksporto poreikiai.
Vyriausybė vėl pakeitė KET: netrukus vairuotojams atsiras nauji ženklai, apvažiuoti kliūtis reikės kitaip
Lietuvos vairuotojai netrukus gali sulaukti naujų Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų. Nors po viešos kritikos dalį pakeitimų suskubta koreguoti dar kartą, trečiadienį Vyriausybė pritarė naujiems reikalavimams, kurie įsigalios jau nuo gruodžio pradžios.
Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad vienas iš tokių siūlymų sukėlė aršių diskusijų.
Lietuvos naudotų automobilių rinkos „perliukai“: 30 savininkų ir 600 tūkst. km pakoreguota rida
Nors dauguma vairuotojų vengia transporto priemonių su suklastota rida ir praeities apgadinimais, tačiau automobiliai gali slėpti ir daugiau paslapčių. Kai kurių modelių savininkai nepaliaujamai keičiasi, o eismo įvykių skaičius žymimas dešimtimis, rašoma pranešime spaudai.
Automobilių duomenų įmonė „carvertical“ apžvelgė pačius ekstremaliausius atvejus naudotų transporto priemonių rinkoje 2024 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje.
Nepraleiskite progos: taikys 50 proc. nuolaidą traukinių bilietams Lietuvoje
Uždariusi įprastines bilietų kasas „Lietuvos geležinkelių“ bendrovė „LTG Link“ šeštadienį, lapkričio 16 d., siūlo keliauti su artimaisiais ar draugais po Lietuvą dvigubai pigiau.
Nuolaida jiems bus taikoma, jeigu vieno pirkimo metu skaitmeniniais kanalais bus perkamas daugiau nei vienas tos pačios krypties bilietas (pavyzdžiui Vilnius–Kaunas, Vilnius–Klaipėda ar kt.).
Bilietų pardavimas pradedamas lapkričio 6 d., rašoma valstybei priklausančios bendrovės pranešime žiniasklaidai.
Rengiamasi būsimai „Via Baltica“ atkarpos nuo Kauno link Latvijos rekonstrukcijai
Nors šiuo metu pačios didžiausios kelininkų pajėgos yra skiriamos „Via Baltica“ atkarpai nuo Kauno iki Lenkijos sienos, netrukus iš mirties taško pajudės dar vienos atkarpos rekonstrukcija. Šį kartą – nuo Kauno link Latvijos.
„Via Baltica“ yra vienas svarbiausių ir didžiausių pastarųjų dešimtmečių strateginių šalies projektų, tad kiekvienas žingsnis į priekį yra svarbus.
Vairuotojas pasipiktino: šioje magistralės vietoje greitį viršija visi – kodėl policija nieko nedaro?
Dar nuo pavasario automagistralėje Vilnius–Kaunas buvo taisomas 10 km ruožas, taigi kelias buvo susiaurintas, o greitis sumažintas iki 70 km/h. Vis tik vairuotojams tai – nė motais. Esą visi kaip lakstė, taip ir laksto.
Tuo skundėsi vilnietis Tomas (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kurį, neseniai grįžtantį iš Kauno 90 km/h greičiu, lenkė „absoliučiai visi“.
„Kelis kartus vos į užpakalį neįvažiavo, esą per lėtai judu, visiems eismą trikdau.
Ar verta pirkti automobilį su didele rida? Patarimai padėsiantys apsispręsti
Naudotų automobilių pirkėjai į mašiną, turinčią didžiulę ridą, žvelgia kaip į rizikingą pirkinį. Vis dėlto, ar baimės įsigyjant automobilį su 300 000 ar 400 000 kilometrų rida yra pagrįstos?
Įprasta manyti, jog kuo mažesnė automobilio rida, tuo geresnis yra jo stovis.
Iš automobilių persodins į autobusus ar ant dviračių? Vairuotojams ruošiama mokestinė staigmena
Vilnius paruošė išankstinę kalėdinę „dovaną“ vairuojantiems vilniečiams. Tiesa, ne visiems tokia dovana patinka, nes norima drastiškai padidinti mokestį už stovėjimą skirtingose miesto zonose.
Dar pernai liepą Vilniuje buvo perbraižytos mokestinės zonos, t.y. kai kurios vietovės buvo perkeltos į brangesnes rinkliavos zonas.
Pavyzdžiui, jei dalis teritorijų patekdavo į žaliąją zoną, po naujo pakeitimo tokia vietovė atsidūrė geltonoje arba raudonoje zonoje.
Nesuspėjus – 100 eurų bauda arba techninės apžiūros panaikinimas: tam laiko liko nedaug
Lauke sparčiai krentanti temperatūra siunčia ženklą vairuotojams: artėja automobilio padangų keitimo metas.
Pakeisti vasarines automobilio padangas į žiemines pagal Lietuvoje galiojančias Kelių eismo taisykles (KET) yra privaloma iki lapkričio 10-osios. Tačiau draudimo ekspertai pataria nelaukti paskutinės minutės – pasirūpinę tuo anksčiau ne tik sutaupysite laiko, bet ir kelyje jausitės gerokai saugiau.
Jei to neras automobilyje, policija gali skirti ir baudą: suskubkite nusipirkti
Vaistinėlių savo automobiliuose dar neatsinaujinusius vairuotojus raginama suskubti tai padaryti, nes kitu atveju gali grėsti bauda.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar pernai liepą įpareigojo vairuotojus automobiliuose atsinaujinti savo vaistinėles.
Tiesa, ji primena, kad įsigyti naujas vaistinėles privaloma tik tiems, kurie jas pirko iki 2019 metų sausio 1 d. ar neatsimena tikslios įsigijimo datos.
Tokios nepagarbos iš vairuojančių nesitiki: nubausti beveik neįmanoma, bet galite bandyti
Chuliganiško vairavimo gali būti įvairaus: grėsmę keliantis greičio viršijimas, pavojingas manevravimas, kitų eismo dalyvių lenkimas ir pan. Tokiam elgesiui daugeliu atveju yra numatyta kokia nors atsakomybė, sudrausminanti bent dalį vairuotojų.
140 eurų baudą skirs ir vairuotojui, ir keleiviams: to automobilyje geriau nedaryti
Vairuotojams primenama, kad Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips. Tačiau, jei vaisvandenį pakeis alus, pareigūnai jus galės nubausti bauda iki 140 eurų.
„Bus galima bausti tiek vairuotojus, tiek keleivius. Jeigu tokį pažeidimą daro keli asmenys, tai visi tie asmenys bus baudžiami.
Vairuotojai suskubo keisti padangas: štai kiek už tai mokėsite šiemet
Žiema jau ne už kalnų. Tačiau iki to laiko kiekvienas vairuotojas turi padaryti svarbia misiją – pasikeisti padangas į žiemines, mat kitu atveju gali grėsti bauda ar techninės apžiūros panaikinimas.
Kelių eismo taisyklėse (KET) sakoma, kad nuo lapkričio 10 d. Lietuvos draudžiama važiuoti automobiliais su vasarinėmis padangomis.
Tuo metu servisų atstovai užsimena, kad šiemet už padangų keitimą taip pat, nors ir nežymiai, tačiau gali tekti susimokėti daugiau nei pernai.
Vairuotojai, būkite atidūs – Vilniuje įsigalios naujos rinkliavos už automobilių statymą
Aršios diskusijos sostinėje. Vilniaus valdžia, siekdama sumažinti eismą senamiestyje, siūlo kone dvigubai kelti parkavimo mokestį visose mokamose zonose. Negana to, gali tekti susimokėti ir už parkavimą daugiabučių kiemuose. Vieni gyventojai griebiasi už galvų ir nebežino, kur yra nuolat kylančių rinkliavų riba, o štai kiti tokiam sprendimui pritaria, sako, kad miestas dūsta nuo automobilių.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
EV įkrovimo stotelės įsirengimui skiria paramą: ekspertas pasakė, į ką atkreipti dėmesį
Elektromobilių vairuotojams prireikus papildyti transporto priemonės energijos atsargas, veikiausiai natūraliai kyla noras ieškoti galingiausio įkroviklio. Visgi ekspertai tikina, kad toks požiūris ne visuomet yra teisingas. Be to, į pastarąjį niuansą patariama atkreipti dėmesį ir renkantis įkrovimo stotelę namams, kurią galima įsigyti su valstybės parama, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Anksčiau nei planuota baigti remonto darbai automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda
Remonto darbus automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda pavyko baigti mėnesiu anksčiau nei planuota, praneša „Via Lietuva“.
Bendrovės teigimu, ketvirtadienį eismui atidaroma jau paskutinė, ilgiausiai remontuota šio kelio atkarpa. Planuota, kad remonto darbai automagistralėje bus vykdomi iki rudens pabaigos, tačiau įvertinus išaugusį eismo intensyvumą bei poreikį užtikrinti didesnį eismo dalyvių saugumą ir transporto priemonių pralaidumą, darbai buvo baigti mėnesiu anksčiau.
Atskleidė, kaip atrodys nauji elektriniai traukiniai Lietuvoje: ar pastebite skirtumą?
Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ šią vasarą užbaigė naujų traukinių projektavimo etapą ir pradėjo 9 elektrinių bei 6 baterinių traukinių gamybą. Planuojama, kad pirmieji nauji traukiniai Lietuvoje bus testuojami jau kitais metais, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
Atstovai pranešė, kad nauji traukiniai bus lengvai atpažįstami, nes jų dizainas buvo kuriamas išlaikant ir tęstinumą su visu traukinių parku.
„Wizz Air“ skelbia apie 44 naujas kryptis: štai kur galėsite nuskristi
Vengrų oro linijos „Wizz Air“ praneša apie atnaujintą 2024-2025 m. žiemos sezono tvarkaraštį tuo pačiu pristatydama daugiau nei 40 naujų maršrutų. Šią žiemą „Wizz Air“ oro linijos pradeda skrydžius į ir iš naujojo Italijos Salerno oro uosto, sugrąžina skrydžius į Kišiniovą (Moldavija). Taip pat pradeda keliones į Šarm El Šeichą (Egiptas), Marakešą (Marokas), Štutgartą (Vokietija) bei kitus miestus.
Vairuotojams – 2 svarbūs pasikeitimai ir policijos priminimas: jau nuo rytdienos laukite patikrinimų
Nuo lapkričio 1 d. automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių (kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t), motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 110 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/h greičiu.
Iki lapkričio 10 d. vasarinės padangos turi būti pakeistos į žiemines.
Įvažiavimas į Neringą lapkričio 1–2 dienomis nekainuos
Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis automobiliais vykstantiems į Neringą vietinės rinkliavos už įvažiavimą mokėti nereikės.
Neringos savivaldybė taip pat informuoja, kad nuo lapkričio 1-osios kelioms transporto priemonių grupėms pradedami taikyti mažesni vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą dydžiai, galiosiantys iki kitų metų balandžio 30-osios.
Skelbiama, kad dar labiau mažės lengviesiems automobiliams taikomas vietinės rinkliavos dydis – nuo 10 iki 5 eurų už įvažiavimą.
Priimta rezoliucija dėl tvaraus kelių infrastruktūros finansavimo: siūlo skirti 80 proc. kuro akcizo
Kritikuodama dabartinį kelių finansavimą, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) neeiliniame suvažiame priėmė tvaraus kelių infrastruktūros finansavimo šaltinius numatančią rezoliuciją.
Rezoliucijai pritarta bendru sutarimu.
Joje teigiama, kad dabartinei kelių būklei gerinti skirti ne mažesnę kaip 80 proc. degalų akcizo dalį. Taip pat akcentuojama būtinybė nedelsiant įvesti kelių rinkliavos paslaugų („e-tolling“) sistemą.
Vairuotojams ruošia naujovę: už draudimą kiekvienas mokės daugiau?
Vairuotojams jau kitąmet gali tekti susitaikyti su naujove. Dabartinę tvarką siūloma pakeisti taip, kad, patekus į eismo įvykį ir nesutarus dėl vairuotojų kaltės, ją nustatytų ne policija, bet draudikai.
Pasiūlymo autoriai teigia, kad taip būtų galima supaprastinti eismo įvykių įforminimą, palengvinti pareigūnų darbą ir sutaupyti policijos pinigų.
Vilniaus valdžia siūlo drastiškai branginti automobilių statymą – apmokestins visus kiemus?
Spalį Vilniaus valdžia neposėdžiavo. Taryboje sprendimai veikiausiai nebuvo priimti artinantis Seimo rinkimams, kuriuose daug lėmė miestiečių balsai. Tačiau iš karto po rinkimų pasigirdo nemalonių žinių. Jeigu jos pasitvirtins, vairuotojams 66 proc. pabrangs automobilio statymas.
Panašu, kad automobilių statymą siūloma branginti net iki 4 eurų už valandą. Taip pat 0,2 euro apmokestinti iki šiol nemokamomis buvusias vietas.
Statymą siūlo branginti 66 proc.
Lietuvos policija įsigijo 26 naujus reagavimo automobilius
Lietuvos policijos įstaigoms buvo perduoti 26 nauji tarnybiniai automobiliai „Ford Transit Custom“, kurie paskirstyti apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams.
Vilniaus ir Kauno apskritys gavo po 4 automobilius, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus apskritys – po 3, Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskritys – po 2, o Utenos apskričiai skirtas 1 automobilis.
Vairuoti neleis, jei ir turėsite pažymėjimą: pasiruoškite – netrukus įsigalios nauja tvarka
Nuo kitų metų Lietuvos vairuotojų laukia nauja tvarka – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimo trukme. Šiemet turėjusi įsigalioti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa atidėta metams – iki 2025 m. sausio 1 dienos.
„Regitra“ pastebi, kad atnaujinti medicininę pažymą suskubo dar ne visi vairuotojai.
Todėl visi vairuotojai yra kviečiami pasitikrinti, iki kada galioja jų medicininė pažyma.
Pristatė naujovę vairuotojams: štai kaip galite nemokamai pasinaudoti šia paslauga
Šiemet rinkoje pasirodžiusios programėlės „carOne“ kūrėjai pristato naujieną automobilius mokamose zonose statantiems vairuotojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuo šiol, mokant už stovėjimą per šią mobiliąją aplikaciją, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Palangoje ir Druskininkuose, bus galima nemokamai išsikviesti techninę pagalbą.
Paskelbė liūdną išvadą: Lietuvos rinka – viena neskaidriausių Europoje
Nors daugumoje šalių naudotų automobilių rinka stabilizavosi ir grįžo į priešpandeminį lygį, skaidrumas vis dar išlieka pagrindine problema. Kasmet tūkstančiai pirkėjų įsigyja transporto priemonių su paslėptais defektais ir suklastota rida, dažnai nė neįtardami, kad permoka už prastos būklės automobilį, rašoma pranešime spaudai.
Pakeitė vairuotojų sveikatos patikrinimų tvarką: daugeliui svarbu dėl medicininės pažymos
Sveikatos apsaugos ministerija peržiūrėjo Profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose tvarką, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Naujoje tvarkos redakcijoje atsirado pokyčiai, kurie palies dalį vairuotojų dėl patikrų periodiškumo, taip atsiras daugiau lankstumo sveikatos specialistams priimant sprendimą dėl vairuotojo tinkamumo dalyvauti eisme.
Vyriausybė tiesia pagalbos ranką verslui: skatins įsigyti netaršias sunkiojo transporto priemones
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia įmones pasinaudoti galimybe sumažinti savo transporto parko daromą poveikį aplinkai ir rinktis netaršias sunkiojo transporto priemones. Skatinimui numatyta skirti 11,6 mln. eurų Klimato kaitos programos lėšų.
Transporto sektorius atsakingas už daugiau nei 31 proc. visų Lietuvoje susidarančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijų. Be to, šio sektoriaus sukeliama tarša pastaruosius kelis dešimtmečius nuosekliai auga.
Tęsia troleibusų parko atnaujinimą. Vilnių pasieks dar 73 nauji troleibusai
„Vilniaus viešasis transportas“ paskelbė pirkimą 73-ims naujiems troleibusams įsigyti. Skelbiama, jog sutartį su laimėtoju planuojama pasirašyti kitų metų I ketvirtį.
Planuojami įsigyti troleibusai bus sujungtiniai triašiai žemagrindžiai, 18 metrų ilgio, riedantys autonomine eiga ir be kontaktinio tinklo galintys nuvažiuoti iki 20 km.
Jų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistema turės būti elektrinė, kad užtikrintų komfortą visais metų laikais.
Už važiavimą viešuoju transportu galima ir nemokėti: pasakė, kur ir kada keleivių nebaudžia
Viešajame transporte, kaip ir bet kur kitur, kartais pasitaiko trikdžių. Tačiau tikriausiai dar neteko girdėti apie „troleibusus–vaiduoklius“, kurių atvykstant nerodo nei švieslentės stotelėse, nei programėlės telefone, o ir bilieto nusipirkti ar pažymėti juose nepavyks. Ir tai – visai ne dėl trikdžių ar gedimų.
Pasirodo, komposteriai, kartu su visa GPS įranga, iš senų sostinės troleibusų buvo išimti ir perkelti į naujus.
Vairuotojai, suskubkite tai padaryti: pradelsus terminą, skirs baudą iki 100 eurų
Utenos apskrities policijos pareigūnai siunčia žinią vairuotojams ir primena, ką turite padaryti kiekvienas.
Kaip teigiama pranešime, iki lapkričio 10 d. visi transporto priemonių vairuotojai turi pakeisti vasarines padangas į žiemines.
Būtent nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. šalyje draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones su vasarinėmis padangomis.
Keliuose leidžiama važiuoti tik žieminėmis, demisezoninėmis arba dygliuotomis padangomis.
Atkirto dėl prastos kelių būklės Lietuvoje: tikina, kad net Lenkiją aplenkė juos tvarkydami
Lietuvos vairuotojai nuolat skundžiasi duobėtomis gatvėmis, eismą trikdančiais ir kasmet besitęsiančiais kelių remontais. Dėl prastos jų būklės paprastai kaltinamas per menkas finansavimas. Vis tik šiemet, bent jau kaip teigia kelius prižiūrinti įmonė, viskas pasikeitė.
Vilnietis Karolis (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi su skundu, kodėl, pvz.
Techninę apžiūrą už tai naikins nedelsiant: įsidėmėkite dienas, kada vyks patikrinimai
Daugelis yra girdėję, kad kelyje gali stabdyti ne tik policijos, bet ir aplinkosaugos pareigūnai, kurie tikrina, ar automobilio tarša neviršija leistinų normų.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo rugpjūčio mėnesio vykdomuose automobilių taršos kontrolės reiduose iki šiandienos patikrino 426 transporto priemones įvairiuose Lietuvos miestuose.
Esą kol kas nė vienas patikrintas automobilis neviršijo išmetamų teršalų kiekių ribinių verčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniuje pradeda veikti pirmieji vidutinio greičio matuokliai
Sostinėje pradeda veikti pirmieji vidutinio greičio matuokliai. Nuo šiol vidutinis greitis bus fiksuojamas Geležinio Vilko gatvėje, Narbuto gatvėje ir Vakariniame aplinkkelyje, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.
Keliauti taps patogiau: dalyje tarpmiestinių autobusų bus galima atsiskaityti kortelėmis
Keleivių pervežimo bendrovė imasi dar vieno žingsnio, siekdama palengvinti keleivių keliones, tolimojo susisiekimo autobusuose jau įdiegė atsiskaitymo kortelėmis sistemą. Nuo šiol keliauti dar patogiau – pamirškite apie grynuosius, už bilietus galėsite atsiskaityti greitai ir paprastai, naudojant bekontaktes mokėjimo korteles, pranešime žiniasklaidai rašo „Kautra“.
Ši sistema jau veikia tolimojo susisiekimo maršrutuose.
Žiniasklaida: rugsėjį butų pardavimai traukėsi 3,4 proc., nei vienas sandoris nesiekė 1 mln. eurų
Rugsėjį fiksuoti 3,4 proc. mažesni butų pardavimų rezultatai, palyginti su rugpjūčiu, tačiau sandoriai augo 8,4 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Iš viso praėjusį mėnesį Lietuvoje sudaryti 2650 butų sandorių, o brangiausi susitarimai sudaryti Vilniuje, praneša „Verslo žinios“.
Pasak „1Partner LT“ vadovo Viktoro Račkovskio, 4 didžiausi mėnesio sandoriai viršijo 600 tūkst. vertės ribą. Brangiausiai rugsėjį parduotas butas kainavo 950 tūkst. eurų.
Šią žiemą atsiras dar daugiau skrydžių krypčių: pasižymėkite
Spalio pabaigoje prasidėsiantis aviacijos žiemos sezonas į skrydžių tvarkaraščius ne tik sugražins kryptis į Tenerifę, Dubajų ir Gran Kanariją, bet ir pasiūlys naujas kryptis į Diuseldorfą, Oslą ir Belfastą.
Lietuvos oro uostų duomenimis, šią žiemą iš Vilniaus oro uosto numatytos 45 reguliarios skrydžių kryptys, iš Kauno – 19, o iš Palangos – 6. Viso žiemos skrydžių sezone bus vykdoma 70 reguliarių krypčių.
Susisiekimo viceministras sako, kad kitąmet keliams numatyta lėšų biudžete dalis ministerijos netenkina: suma turi augti
Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas sako, kad ministerijos netenkina pirminiame kitų metų valstybės biudžete numatytas finansavimas keliams. Anot jo, yra galimybė, kad suma dar gali būti padidinta, dalį finansavimo kelių infrastruktūrai skolinantis iš Europos Sąjungos (ES) fondų.
„Tai yra starto pradžia, kuri ministerijos netenkina ir tikimės, kad derybų procese ta suma objektyviai turi augti“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė J. Skačkauskas.
Tarptautinės kelių transporto sąjungos direktorius: 2028 m. Lietuvoje sunkvežimių vairuotojų trūkumas sieks 18 proc.
Šiuo metu 12 proc. Lietuvoje siekiantis vairuotojų pervežimo sektoriuje trūkumas 2028 m. išaugs iki 18 proc. įspėja Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinis sekretorius Umberto de Pretto. Pasak jo, didžiulė atskirtis tarp pervežimo sektoriaus poreikių ir kiek vairuotojų dirba jame matomas tiek Europos Sąjungoje (ES), tiek pasauliniu mastu.
„Jeigu žiūrime į Lietuvą, tai darbuotojų sektoriuje trūkumas siekia 12 proc., palyginus kiek žmonių dirba su poreikiu.
Kieme palikote automobilį? Įspėja – štai kada skirs 15 tūkst. eurų baudą
Daugiabučių kiemuose, ypač didmiesčiuose, neretai stovi po keletą nenaudojamų automobilių. Rūdijančios, prakiurusiomis padangomis, o kartais ir be valstybinių numerių, tokios transporto priemonės ne tik gadina bendrą aplinkos vaizdą, bet ir kelia nemažai problemų gyventojams.
Tačiau jų savininkai retai kada susimąsto ne tik apie kitus bet ir apie save, mat už palikto automobilio laikymą kieme galėtų tekti susimokėti didesnę nei vidutinis metinis atlyginimas sumą.
Greičio ribotuvai tapo privalomi: nenustebkite, jei mašina pati stabdys ar skleis garsus
Europoje įsigaliojo naujas reikalavimas transporto priemonių gamintojams – nuo šiol visi automobiliai privalo turėti įdiegtas sistemas, kurios neleistų viršyti greičio arba prireikus transporto priemonę netgi pristabdytų.
Lietuvos keliais rieda daugybė skirtingų automobilių. Rodos, didelės nuostabos nekelia ir tai, kai gatvėje yra vis dažniau matomos 3–5 ar dar naujesnės transporto priemonės.
Pekinas keršija dėl Europos Sąjungos įvestų muitų kiniškiems elektromobiliams
Europos Sąjunga neseniai įvedė papildomus muitus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams, siekiant apsisaugoti vietinius gamintojus nuo nesąžiningų Kinijos vyriausybės veiksmų, skiriant įspūdingo dydžio subsidijas tiems, kas vykdo elektromobilių gamybą. Atsakydama į tai, Kinija svarsto taikyti atsakomąsias priemones prieš Europos automobilius, ypač tuos, kurie į savo modelius montuoja galingus variklius.
Vaiką palydėjus iki darželio – 25 eurų bauda: įspėja, kad taip nukentėjo ne vienas
Vairuojantiems tėveliams skirtos specialios sustojimo vietos miestuose leidžia sutaupyti laiko. Tačiau vienas vairuotojas liko priblokštas – nors ten, kur sustojo, leidžiama palikti automobilį daugiau kaip dešimčiai minučių nemokamai, jam už stovėjimą vis tiek buvo skirta bauda.
Didieji Lietuvos miestai skambiai pristatė naujovę – tėvelių sustojimo stoteles.
Paskelbė kiek kainavo šiemet pradėti infrastruktūros projektai
Už valstybinės reikšmės kelių plėtrą ir priežiūrą atsakinga „Via Lietuva“ paskelbė, jog šiemet įmonei pavyko užtikrinti didesnę tiekėjų konkurenciją bei paspartinti kelių infrastruktūros projektų inicijavimo procesus. Be to, „Via Lietuva“ paskelbė infrastruktūros projektų sąrašą, kurie pareikalavo didžiausių investicijų.