phoenix

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „phoenix“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „phoenix“.

Apie laimingą vienatvę singlą išleidusi Rita Ora: vienišumo jausmas galiausiai tampa pilnatve

Ji sugrįžo ir verčia naują etapą savo gyvenime. Asmeniniais išgyvenimais pripildytu kūriniu „How To Be Lonely“ Rita Ora nori padrąsinti visus nebijoti jaustis vienišais, priešingai – džiaugtis nepriklausomumu. Šie žodžiai šiuo metu įgauna dar stipresnę prasmę. „How To Be Lonely“ Rita Ora sukūrė kartu su „Brit Awards“ nugalėtoju ir artimu draugu Lewisu Capaldi, atlikėjas taip pat įrašė gitaros partiją, kūrinyje skamba ir jo balsas.
2020-03-31

Kuzmickaitei pasaulinis įvertinimas: rengė pačią Ritą Orą

Drugelių karaliene vadinama dizainerė Agnė Kuzmickaitė sulaukė pasaulinio įvertinimo. Dizainerės kurtu rūbu pasipuošė atlikėja Rita Ora. Londone, Milane, Kijeve ir kituose Europos miestuose kolekcijas pristačiusi bei į prestižinio „Vogue“ portalo dizainerių sąrašus įtraukta, dizainerė Agnė Kuzmickaitė kasmet sulaukia vis didesnio tarptautinio pripažinimo, o jos kurtais drabužiais mielai vilki ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įžymybės.
2019-09-15

„Colours of Bubbles“ perkūrė „Golden Parazyth“ dainą: kuri versija geresnė?

Kūrybos variacijoms neabejingi „Colours of Bubbles“ nariai, pernai pristatę kaip grupės dainos skamba pritariant orkestrui, o praėjusį mėnesį išleidę savo kūrinių remiksų albumą, šiandien pristato savaip perkurtą grupės „Golden Parazyth“ dainą. Pristatomas kūrinys – muzikinio projekto „Scuared“ grupei mesto iššūkio rezultatas.
2018-07-26

„Sūduvos“ naujokas Guilherme Finkleris: būtų puiku įveikti APOEL

Prie Marijampolės „Sūduvos“ komandos neseniai prisijungė du nauji žaidėjai – puolėjas Mihretas Topčagičius ir atakuojantis saugas Guilherme Finkleris. „Gimiau Brazilijoje, žaisti futbolą pradėjau būdamas penkerių metų, tad tuo užsiimu daug laiko. Nuo 5 iki 15 metų žaidžiau salės futbolą, o po to perėjau į didžiąją aikštę. Nuo tada keliauju per pasaulį žaisdamas futbolą, – taip savo nueito kelio pristatymą pradėjo G. Finkleris.
2018-07-07

JAV atgabens į Latviją penkis sraigtasparnius „Blackhawk“

JAV oro pajėgos atvyksta į Latviją su penkiais sraigtasparniais „UH-60 Blackhawk“, kuriais bus pastiprinta operacija „Atlantic Resolve“ („Atlantinis ryžtas“). JAV ambasada Rygoje nurodė, kad JAV oro pajėgų transporto lėktuvai sraigtasparnius ir 10-osios kovinės aviacijos brigados operatyvinio dalinio „Phoenix“ karius į Rygą atskraidins antradienį.
2017-02-28

Įmanomos ir neįmanomos „Boeing“ MH17 tragedijos versijos: kas galėjo numušti lėktuvą ir kas ne?

Tarptautinio „Boeing“ MH17 skrydžio tragedijos tribunolo bent jau artimiausiu metu nebus: Rusija, kaip ir žadėjo, vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją. Inžinierius, istorikas ir publicistas Markas Soloninas, kalbėdamas leidiniui „Fontanka“ paaiškino tragedijos technines aplinkybes. Markas Soloninas yra puikiai žinomas ir Lietuvos skaitytojams, jis – ne vienos knygos apie Antrąjį pasaulinį karą autorius.
2015-08-05

Gauti Marse buvusios gyvybės įrodymai

Gauti Marse buvusios gyvybės įrodymai Mokslininkai išsiaiškino, kad Žemėje nukritusiame Tisinto  (Tissint) meteorite rasti organinių molekulių pėdsakai, greičiausiai yra biologinės kilmės. Atliktos analizės rezultatai atgaivina gyvybės egzistavimo Marse debatus, mano mokslininkai. Tisinto meteoritas nukrito 2011 metais, Maroko teritorijoje esančioje dykumoje. Sužinoję cheminę jo sudėtį, mokslininkai gana greit padarė išvadą, kad Tissinto kilmė marsietiška.
2014-12-09

Gyvybės pėdsakai Marse galėjo būti išnaikinti?

Marso meteoritas, rastas Antarktidos lede, leidžia manyti, kad raudonosios planetos paviršiuje yra daugybė chemikalų, panašių į tuos, kurie dedami į namuose naudojamą baliklį. Tai padidina tikimybę, kad anglies turinčius junginius (reikšmingus gyvybės indikatorius) galėjo suardyti cheminės reakcijos. Taigi ieškant praeities Marso gyventojų, reikėtų kastis giliau. „Mes spėjame, kad galbūt neįmanoma Marso paviršiuje rasti organinių junginių.
2013-02-20

Naujieji „Saab“ savininkai su kinais pasirašys 300 mln. dolerių vertės investicijų sutartį

Kurį laiką iš „Saab“ nebuvo girdėti jokių naujienų, o prisimenant tai, kiek triukšmo per pastaruosius porą metų sukėlė naujo savininko šiam švedų automobilių gamintojui paieškos, tai atrodo mažų mažiausiai neįprasta. Šią savaitę „Saab“ vėl grįžta į naujienų pranešimų antraštes, kadangi naujasis savininkas, „National Electric Vehicle Sweden“ (NEVS), perėmęs didžiąja dalį kompanijos aktyvų po to, kai praėjusiais metais jai buvo paskelbtas bankrotas, pasirašė sutartį su Kinijos miestu Kvingdao.
2013-01-09

Naršyklė „Firefox“ švenčia savo 8-ąjį gimtadienį

Populiarioji kompanijos „Mozilla“ naršyklė „Firefox“ jau švenčia savo aštuntąjį gimtadienį. Pirmoji versija pasirodė dar 2004 m., tačiau kai kurie ekspertai linkę manyti, kad „Firefox“ yra net keliais metais vyresnė, kadangi jos protėviu buvo naršyklė „Phoenix“, kurios „beta“ versija debiutavo dar 2002 m. Per aštuonerius metus „Firefox“ sugebėjo įgyti tikrai nemažą populiarumą visame pasaulyje.
2012-11-13
REKLAMA
REKLAMA

„Šeimos vaistinė“ taps europinio vaistinių tinklo BENU dalimi

„Phoenix“ grupė, valdanti Tamro įmones, Europoje kuria vieningą vaistinių tinklą. Daugiau nei 700 vaistinių kontinentinėje Europoje  bus suvienytos po nauju – BENU vaistinės – vardu. Šiuo metu BENU vaistinės jau dirba Olandijoje, Čekijoje, Latvijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje. Lietuvoje „Šeimos vaistinių“ tinklas pavadinimą į BENU vaistinė pakeis iki 2012 m. lapkričio mėnesio.
2012-10-08

Farmacijos produktų platintojas Lietuvoje kurs naujas darbo vietas

„Tamro Baltics“, viena didžiausių farmacijos produktų platintojų Baltijos šalyse, centralizuoja finansų funkcijas Lietuvoje. Visos Latvijos, Estijos ir Lietuvos finansinės operacijos bus atliekamos Kaune. „Tamro Baltics“ finansų direktoriaus Arūno Leonavičiaus teigimu, ši centralizacija yra puikus mūsų atliekamų finansinių paslaugų kokybės įvertinimas. Planuojama sukurti iki dešimties papildomų darbo vietų naujosioms funkcijoms atlikti.
2012-10-08

Kaip buvo sukurtas pirmasis pasaulyje sunkvežimis

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime pirmąjį pasaulyje „Daimler“ sukurtą sunkvežimį. Nors jis labiau priminė vežimą, nei dabar keliais riedančią standartinę sunkiasvorę transporto priemonę, tačiau būtent tada prasidėjo sunkvežimių era, kurios pradžia buvo pakankamai įdomi. 1896 m. Gottliebas Daimleris sukūrė pirmąjį pasaulyje sunkvežimį.
2012-07-02

„Anonymous“ ir karas dėl interneto (II)

Jei „Anonymous“ apima moralinį spektrą tarp idealistinės revoliucijos ir nihilistinio nutrūktgalviškumo, tuomet programišius „Phoenix“ atsidurtų pačiame idealistinės pusės gale. Jo veiklos pagrindas yra internetinių pokalbių tinklas „AnonOps“, kuriame gimė dauguma viešų politinių atakų, leidusių „Anonymous“ grupuotei atsidurti pagrindiniuose žiniasklaidos puslapiuose, tęsdamas istoriją apie garsiąją programišių grupuotę rašo „Huffington Post“ žurnalistas Saki Knafo.
2012-02-07

Marsas per sausas gyvybei, teigia mokslininkai

Gyvybė Marso paviršiuje negalėtų egzistuoti, nes planetoje 600 mln. metų tęsėsi „supersausra“, teigia mokslininkai. Raudonosios planetos dirvožemio analizė parodė, kad Marso paviršius sausas buvo taip ilgai, kad bet kokia gyvybė galėtų slypėti tik giliai po žeme, rašo telegraph.co.uk. Tyrėjai padarė išvadą, kad praeityje, šiltesniuoju laikotarpiu, trukusiu iki 5 tūkst. metų, planetoje buvo vandens, tačiau tai pernelyg trumpas laiko tarpas, kad paviršiuje galėtų įsitvirtinti gyvybė.
2012-02-06

„Anonymous“ ir karas dėl interneto

Vėlyvą sausio 19-osios popietę JAV Teisingumo departamento tinklalapis dingo iš interneto. Bandantys jį atidaryti ir pranešti apie padarytą nusikaltimą ar pateikti skundą gaudavo pranešimą, kuriame teigiama, kad jo nepavyko įkrauti. Netrukus po to sekė kitos interneto svetainės: Amerikos įrašų pramonės asociacijos, Amerikos kino pramonės asociacijos, „Universal Music“, „Warner Brothers“ ir FTB, rašo „Huffington Post“ žurnalistas Saki Knafo.
2012-02-02

„U.D.O.“ lydintys norvegai „Sevenfield“ – muzikinis dinamitas jaunajai roko kartai

Nenumaldomai artėja rugsėjo mėnesio 27 diena, kuomet Vilniuje, „Forum Palace“ klubo sienas sudrebins klasikinio „heavy metal“ legenda, vokiečių grupė „U.D.O.“, lydima dviejų jaunų Skandinavijos grupių – švedų „Sister Sin“ ir norvegų „Sevenfield“. Tai bus vienintelis jų koncertas Lietuvoje. Jaunąją roko gerbėjų kartą jau nuo pirmųjų koncerto akordų prie scenos suburs modernaus šiuolaikinio metalo atlikėjai iš Norvegijos „Sevenfield“. Šis kolektyvas susikūrė Norvegijos sostinėje 2008 metais.
2011-09-13

„Saab“ vis dar moka kurti efektingus koncepcinius automobilius

Ženevoje „Saab“ pristatė efektingą koncepcinį automobilį „PhoeniX“. Artimiausiu metu nuo konvejerio tokie automobiliai tikrai neriedės, tačiau šioje vizijoje pristatomi jau visai artimos ateities „Saab“ stilistinės ir techninės evoliucijos sprendimai. Pristatydamas „Saab PhoeniX“ kompanijos stilistas Džeisonas Kastriota meninę šio koncepcinio viziją piešė kalbėdamas apie skystą metalą. Pasak jo, įkvėpimą jis rado žvelgdamas į filme „Terminatorius-2“ šmėžavusį kyborgą.
2011-03-02

NASA zondas „Phoenix“ pripažintas mirusiu

NASA pranešė nutraukusi Marso šiaurės ašigalio regione 2008 m. gegužę nusileidusio kosminio aparato „Phoenix“ radijo paieškas. Oficialiai pripažinta, kad jam nepavyko atlaikyti atšiaurios Marso žiemos: ant aparato susikaupęs ledas sugadino jo saulės baterijas. Tai patvirtina naujausia aplink Marsą skriejančio NASA palydovo „Mars Reconnaissance Orbiter“ (MRO) padaryta „Phoenix“ buvimo vietos nuotrauka.
2010-05-25

NASA paskutinį kartą bando Marse aptikti „Phoenix“

NASA pranešė pirmadienį pradėjusi paskutinį Marso šiaurės ašigalio regione 2008 m. gegužę nusileidusio kosminio aparato „Phoenix“ radijo paieškos etapą. Pasitelkę aplink Marsą skriejantį palydovą „Mars Odyssey“, NASA inžinieriai bandys „pagauti“ „Phoenix“ signalus, teigiama pranešime. „Phoenix“ užprogramuotas automatiškai bandyti užmegzti radijo ryšį tuo atveju, jeigu jo saulės baterijos gamina pakankamai energijos zondo funkcionavimui užtikrinti.
2010-05-17

NASA marsaeigiui „Phoenix“ suteikė paskutinį šansą

NASA pranešė suteikusi Marso ašigalio rajone esančiam savo marsaeigiui „Phoenix“ paskutinę galimybę užmegzti ryšį su Žeme, pranešė „Space.com“. Jei aparatui vis dėlto pavyks „prabusti“ po atšiaurios Marso žiemos, nuo balandžio 5 iki 9 dienos jo signalų klausysis aplink Marsą skriejantis JAV palydovas „Mars Odyssey“. Toks bandymas bus jau trečias iš eilės ir paskutinis, teigia NASA atstovai. Du ankstesnieji baigėsi nesėkmingai – palydovui taip ir nepavyko aptikti „Phoenix“ signalo.
2010-04-06

Naujoji BIOS leidžia „Windows 7“ įkrauti per 11 sekundžių

JAV bendrovė „Phoenix“ pademonstravo, kaip, atnaujinus kompiuterių pagrindinės įvesties ir išvesties sistemos (BIOS) sąsają, „Windows 7“ operacinę sistemą galima įkelti per 11 sekundžių, pranešė tinklaraštis „LaptopMag“. „Phoenix“ atstovas Steve‘as Jonesas žurnalui „PC Magazine“ sakė, jog įjungtas kompiuteris turi atlikti kelis milijardus (!) operacijų, kad būtų visiškai įvykdyta BIOS sistemos programa.
2009-09-28

Kuršių marių regatą laimėjo lietuviai ir estai

Savaitgalį Nidoje finišavo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti paskutinysis penktasis etapas. Šiame etape dalyvavusi 51 jachta plaukė 10 jūrmylių ilgio „Olimpinę distanciją“ prie Nidos. Po daugmaž 2 val. trukusių lenktynių paaiškėjo galutiniai regatos nugalėtojai.
2009-08-10

Kuršių marių regatos ketvirtąjį etapą laimėjo jachta „Jigy Jigy - Somi”

42-osios Kuršių marių regatos "Swedbank" taurei laimėti ketvirtąjį etapą ketvirtadienį laimėjo kapitono Šarūno Sodeikos vadovaujama jachta "Jigy Jigy - Somi". Antrąją vietą užėmė Viliaus Bestausko į priekį vedama jachta "Lady L", o trečiąją - kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama "Arabela". Pastarajai jachtai trečioji pozicija atiteko po to, kai po teisėjų kolegijos priimto protesto iš regatos buvo diskvalifikuota Gintauto Mincės vadovaujama jachta "Marius BMW". Atskirose grupėse pergales...
2009-08-07

Kuršių marių regatoje – nauji lyderiai

Vakar Nidoje finišavo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti ketvirtasis etapas. Po daugmaž 6 val. trukusių lenktynių, greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką įskaitoje pirmaujančias pozicijas atsikovojo regatos dalyviai iš Estijos.
2009-08-07

Kuršių marių regata: estai įsipainiojo į tinklus

Šiandien naktį Nidoje finišavo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti trečiasis etapas. Po daugiau nei 14 val. trukusių lenktynių, etapo lyderius nulėmė distancijoje pasitaikę tinklai, į kurių pinkles pakliuvo ir pirmaujančias pozicijas prarado kai kurios regatoje dalyvaujančios jachtos. Labiausiai trečiajame etape nepasisekė regatos dalyviams iš Estijos.
2009-08-06

Kuršių marių regatos lyderiai – tie patys

Nidoje finišavo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti antrąjį etapą įveikusios jachtos. Po daugiau nei 19 val. trukusio ilgiausio etapo regatos lyderiais liko tos pačios jachtos. Vykstančių varžybų metu įvyko klaida – varžybų teisėjo laivo nebuvo tame trasos taške, kuris buvo nurodytas jachtų vadų ir teisėjų kolegijos susirinkime. Todėl ilgąją distanciją plaukiantys regatos dalyviai negalėjo jos tinkamai įveikti.
2009-08-05

„Saab“ vis dar moka kurti efektingus koncepcinius automobilius

Ženevoje „Saab“ pristatė efektingą koncepcinį automobilį „PhoeniX“. Artimiausiu metu nuo konvejerio tokie automobiliai tikrai neriedės, tačiau šioje vizijoje pristatomi jau visai artimos ateities „Saab“ stilistinės ir techninės evoliucijos sprendimai. Pristatydamas „Saab PhoeniX“ kompanijos stilistas Džeisonas Kastriota meninę šio koncepcinio viziją piešė kalbėdamas apie skystą metalą. Pasak jo, įkvėpimą jis rado žvelgdamas į filme „Terminatorius-2“ šmėžavusį kyborgą.
2009-03-02

NASA mokslininkai mano aptikę Marse skysto vandens

Marsą tyrusio NASA zondo „Phoenix“ programos mokslininkai mano, kad zondui pavyko nufotografuoti ant jo nusileidimo metu užtiškusius skysto vandens lašus. Dar daugiau: pasak jų, prie pat paviršiaus esančio skysto druskingo vandens gali būti „beveik bet kurioje Marso vietoje“. Skysto vandens Marse buvo aptikta netrukus po „Phoenix“ nusileidimo Marse 2008 m. gegužės 25 dieną.
2009-02-18

„Phoenix“ siūlo žaibišką nešiojamųjų kompiuterių įkrovą

BIOS sistemų gamintoja bendrovė „Phoenix“ pristatė komercinę „HyperSpace“ programinę įrangą, įkraunančią nešiojamuosius kompiuterius mažiau nei per 30 sekundžių. Tai suteikia vartotojams galimybę naudotis svarbiausiomis kompiuterio funkcijomis, pavyzdžiui, interneto naršymu, nelaukiant, kol bus įkrauta „Windows“, praneša „IDG News“. „HyperSpace“ paspartintus nešiojamuosius kompiuterius pirmieji galės išbandyti rytoj Las Vegase (JAV) prasidedančios parodos CES 2009 lankytojai.
2009-01-07

Dešimt svarbiausių 2008-ųjų mokslo įvykių

Žurnalas „Time“ paskelbė 10 svarbiausių 2008-ųjų metų mokslo įvykių. Garbingą pirmąją vietą reitinge užėmė Didysis hadronų greitintuvas, paleistas šių metų rugsėjo 10 dieną. Didžiausią pasaulyje elementariųjų dalelių greitintuvą dar nuo 1990-ųjų metų statė geriausi pasaulio fizikai ir inžinieriai. Mokslininkai tikisi, kad greitintuvas padės įrodyti Higgso bozono dalelės, lemiančios visų kitų elementariųjų dalelių masę, egzistavimą.
2008-12-16

NASA atsisveikino su Marso zondu „Phoenix“

NASA atstovai pranešė, kad Marso paviršių tyrusio zondo „Phoenix“ misija baigėsi. Planetos šiaurinio pusrutulio platumose prasidėjus žiemai saulės baterijos nustojo gaminusios energiją, kurios reikia tyrimų ir ryšių prietaisams. Pasak „New Scientist“, aplink Marsą skriejantys du NASA palydovai nepajėgė užmegzti ryšio su „Phoenix“ nuo lapkričio 2 dienos. „Phoenix“ programos tyrėjai nebeturi vilties, kad ryšys bus atkurtas.
2008-11-11

Marso padangėje – debesys

NASA parengė 32 kadrų animaciją, kurioje matomi Marso planetoje į rytus judantys debesys. NASA „Phoenix Mars Lander“ paviršiaus stereo fotoaparatas šias nuotraukas padarė rugsėjo 18, 113 misijos Marso dieną. Objektyvas buvo nukreiptas į šiaurę, o laikas nuo pirmo kadro iki paskutinio – beveik pusvalandis. Kairiojoje apatinėje paveikslėlio dalyje matyti praėjusio laiko skaitliukas, skaičiuojantis nuo fotografavimo pradžios prabėgusias sekundes.
2008-09-23

NASA paneigė teiginius dėl gyvybės Marse

NASA paneigė teiginius, kad Marso dirvoje rasta cheminė medžiaga reiškia, jog kaimyninėje planetoje nėra gyvybės. Po to, kai praėjusį savaitgalį NASA pranešė, kad Marso automatinis zondas „Phoenix“ atrado vandens Marso šiauriniame ašigalyje, internete pasklido gandai apie „Phoenix“ mokslininkų neva padarytus kitus sensacingus atradimus, kurie buvo nuslėpti nuo visuomenės.
2008-08-07

NASA patvirtino: Marse rasta vandens

„Mes turime vandens“ – tokiais žodžiais Arizonos universiteto (JAV) mokslininkas Williamas Boyntonas NASA išplatintame oficialiame pranešime paskelbė, kad Marsą tiriantis zondas „Phoenix“ po jo gruntu iš tikrųjų rado sušalusio vandens. „Mes žinojome, kad Marso paviršiuje yra ledo, tai liudijo „Mars Odyssey“ nuotraukos ir praėjusį mėnesį „Phoenix“ užfiksuotos tirpstančios jo dalelės, tačiau dabar pirmą kartą Marso vandenį pavyko „paliesti“ ir „paragauti“, – sakė mokslininkas.
2008-08-01

NASA paskelbė „Phoenix“ padarytas 3D Marso nuotraukas

NASA paskelbė erdvines Marso paviršiaus nuotraukas, kurias padarė zondo „Phoenix“ fotokameros. Nuotraukose, į kurias žiūrėti reikia su specialiais akiniais, kad būtų sukurtas stereoskopinio vaizdo efektas, užfiksuoti Marso paviršiaus vaizdai „Phoenix“ prieigose. NASA nuotr. Pirmosios 14 Marso paviršiaus 3D nuotraukų jau paskelbtos internete.
2008-07-18

Dėl trumpojo jungimo stringa gyvybės paieškos Marse

Marsą tiriančiame NASA zonde „Phoenix“ įvykęs elektros trumpasis jungimas gali nutraukti TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatoriuje pradėtus vykdyti grunto cheminio tyrimus, pranešė „Phoenix“ programos atstovai. TEGA cheminėje laboratorijoje yra 8 nepriklausomos elektros krosnelės, kuriose turėtų būti kaitinami „Phoenix“ manipuliatoriaus paimti Marso grunto pavyzdžiai ir analizuojama išsiskiriančių dujų cheminė sudėtis.
2008-07-04

Marse puikiai augtų daržovės, nustatė „Phoenix“

Marso gruntas sudarytas iš tų pačių cheminių medžiagų, kaip ir Žemės dirvožemis, pranešė NASA. Cheminių tyrimų rezultatai liudija, kad Marse yra kur kas tinkamesnės sąlygos įvairiems organizmams, skelbia „New Scientist“. Jo grunto savybės panašios į paprasto daržo dirvožemį. Nors „Phoenix“ paimto Marso grunto mėginio cheminiai tyrimai dar nėra visiškai užbaigti, NASA pranešė, kad jame jau aptikta įvairių maistingųjų medžiagų, tarp jų magnio, natrio, kalio ir chlorido.
2008-06-27

„Phoenix“ Marse rado ledo

Baltos medžiagos krislai, pastebėti zondo „Phoenix“ Marso paviršiuje iškastame griovelyje, yra ledas, mano mokslininkai. „Phoenix“ mechaniniam manipuliatoriui iškasus 22 cm pločio, 35 cm ilgio ir 7-8 cm gylio tranšėją, joje buvo pastebėta ir nufotografuota balta medžiaga.
2008-06-20

„Phoenix“ kasasi gilyn ir šio to randa

Marso paviršių tyrinėjantis NASA zondas atkasė baltą medžiagą, kuri, mokslininkų manymu, gali būti ledas arba druska. Marso grunto kasinėjimus tęsiantis „Phoenix“ mechaninis manipuliatorius, gilindamas anksčiau iškastus „Dodo“ ir „Baby Bear“ pavadintus griovelius, kurie buvo sujungti į vieną didesnę tranšėją, aptiko baltos spalvos medžiagą.
2008-06-17

NASA robotas sėkmingai paėmė Marso grunto mėginį

Kosminiam zondui „Phoenix“ po kelių nesėkmingų bandymų galiausiai pavyko iškasto Marso grunto pavyzdžius sudėti į jo cheminę sudėtį tirsiantį prietaisą. „Phoenix“ programos atstovai paskelbė, kad viena TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatoriaus kamera pilnai pripildyta Marso grunto. „Prireikė 10 sekundžių, kad pripildytume krosnelę. Žemės pajudėjo“, - sakė Arizonos universiteto (JAV) mokslininkas, „Phoenix“ programos tyrėjas Billas Boyntonas.
2008-06-12

„Phoenix“ bandys kitaip įsiberti Marso grunto

„Phoenix“ programos inžinieriai, valdantys mechaninį zondo manipuliatorių, šiandien išbandys kitą grunto pavyzdžių pristatymo į „Phoenix“ analizatorių būdą, pranešė NASA. Praėjusį penktadienį nepavykus įdėti į TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatoriaus kamerą paimto Marso grunto mėginio, inžinieriai sakė buvę nustebinti fizinių grunto savybių.
2008-06-10

„Phoenix“ nepavyko įsidėti Marso grunto mėginio

NASA zondas „Phoenix“ nesugebėjo įdėti į analizatoriaus kamerą paimto Marso grunto pavyzdžio, pranešė naujienų agentūra AP. Zondo manipuliatorius surinko nusileidimo vietoje pastebėto balkšvo grunto pavyzdžius ir turėjo juos suberti į TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatorių, kad būtų galima nustatyti jų cheminę sudėtį. Tačiau vaizdo kamera mokslininkams padėjo nustatyti, kad grunto pavyzdžiai nepateko į analizatorių.
2008-06-08

Marso dulkės per mikroskopą: balti kristalai – ne ledas

NASA „Phoenix“ programos mokslininkai paskelbė per mikroskopą padarytą Marso dulkių nuotrauką. Marse veikiantis NASA zondas „Phoenix“ šiandien turėtų išgręžti planetos gruntą ir paimti pirmąjį geologinį mėginį, kurį mechaninis manipuliatorius įdės į TEGA (Thermal and Evolved-Gas Analyzer) analizatorių, nustatysiantį jo cheminę sudėtį.
2008-06-06

Vėl sutriko „Phoenix“ ryšys su Žeme

Dėl ryšio įrangos sutrikimų aplink Marsą skriejančiame NASA palydove „Mars Odyssey“, kuris retransliuoja į Žemę planetos paviršiuje esančio zondo „Phoenix“ perduodamą informaciją, kuriam laikui buvo atidėti pirmieji Marso grunto gręžimo darbai. NASA iliustr. NASA atstovai pranešė, kad trečiadienį „Mars Odyssey“ ryšio įranga netikėtai persijungė į vadinamąjį saugų veikimo režimą.
2008-06-05

„Phoenix“ paėmė pirmąjį Marso grunto mėginį

Jame aiškiai matomos ryškios spindinčios dalelės – druskos arba ledo kristalai, praneša NASA „Phoenix“ programos mokslininkai. Marso grunto pavyzdys buvo paimtas vykdant „Phoenix“ mechaninio manipuliatoriaus bandymus, skelbia „New Scientist“. Paviršiaus grunto mėginys buvo nufotografuotas manipuliatoriuje įrengta vaizdo kamera ir vėl išpiltas į šalia zondo specialiai parinktą „atliekų“ saugojimo vietą.
2008-06-03

„Phoenix“ Marse aptiko ledo

NASA mokslininkai pranešė Marso paviršiuje aptikę ledo. Tai patvirtina planetos Šiaurės ašigalio rajone nusileidusio zondo „Phoenix“ perduotos naujos nuotraukos, skelbia „Daily Mail“. Mokslininkų teigimu leidimosi metu įsijungę zondo raketiniai varikliai „nušlavė“ paviršinį dulkių sluoksnį, po kuriuo aptiktas sąlyginai nemažas ledo plotas. NASA/JPL nuotr.
2008-06-02

„Phoenix“ ištiesino „ranką“ ir pasiruošė gręžti Marsą

Marse nusileidęs NASA zondas „Phoenix“ sėkmingai užbaigė mechaninio manipuliatoriaus parengimo darbus ir pasiruošė moksliniams grunto tyrimams, pranešė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorija Pasadenoje. Taip pat „Phoenix“ baigė fotografuoti nusileidimo vietos rajoną. Iš jo padarytų nuotraukų sudaryta 360 laipsnių panorama.
2008-05-30

„Phoenix“ zondui Marse liepta ištiesti „ranką“

NASA kosminis zondas „Phoenix“ sėkmingai atliko pirmąją savo manipuliatoriaus paruošimo operacijos dalį, pranešė tyrimų misijai vadovaujantys JAV Arizonos universiteto mokslininkai. Mechaninės „Phoenix“ „rankos“, kuri turės prasigręžti į Marso grunto paviršių ir paimti tyrimams skirtus mėginius, paruošimo darbui procedūra trunka dvi dienas. NASA skelbia, kad pirmoji iš jų praėjo sėkmingai. Vakar „Phoenix“ toliau fotografavo nusileidimo vietos prieigas.
2008-05-29

NASA marsiečiams nusiuntė DVD su „Pasaulių karo“ įrašu

Marse prieš kelias dienas nusileidęs NASA zondas „Phoenix“ ne tik vykdys mokslinius tyrimus, fotografuos planetos paviršių ir stebės orus. Jis atliks ir savotišką „kultūrinę misiją“, rašo britų dienraštis „Daily Mail“. „Phoenix“ į Marsą atgabeno specialų DVD diską, kuriame įrašyti knygų tekstai, radijo spektakliai ir net plakatai.
2008-05-28
Į viršų