pavyzdžiui
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pavyzdžiui“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pavyzdžiui“.
Vokiečių mokslininkas: Lapkritį įvyksta daugiausiai nelaimių
Lapkritį įvyksta daugiausia įvairių krizių – nuo savižudybių iki lėktuvų katastrofų, o tam įtaką daro tamsa ir drėgnas oras, teigia vokiečių mokslininkas.
Didžiausia tikimybė įvykti didelėms nelaimėms, kaip lėktuvų katastrofos ar bendrovių žlugimas, bei mažiau pastebimoms asmeninėms krizėms – lapkritį.
Briuselio biurokratai Lietuvoje kaip šventieji
Lietuvoje visi lygūs, tačiau Briuselio biurokratai lygesni. Europinės agentūros atleidžiamos nuo visų mokesčių, kad jų darbuotojai gyventų kaip inkstai taukuose. Jiems taikomos diplomatinės privilegijos ir imunitetas, už Lietuvoje perkamus daiktus galima susigrąžinti sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (PVM).
Maža to, svetimų pranašumą prieš mūsiškius norima įteisinti ir Lietuvos teisės aktuose. Vyriausybė iš šešėlio traukia milijardą, skatindama lietuvius sąžiningai mokėti mokesčius.
Skirtingų šalių – skirtingos tradicijos
Svetimų kraštų nebūna, tik keliautojas kartais jaučiasi svetimas. Ši vieno rašytojo mintis ypač aktuali vasarą, kai imame dairytis, kokiame „rojaus kampelyje„ atsipūsti nuo darbų.
M. Pliauga: turime su sveiku protu spręsti valstybės problemas
Keletą metų aistras kaitinusi Garliavos istorija suskaldė lietuvius visame pasaulyje. Tenka pastebėti, kad ši istorija visada atspindėdavo daug gilesnius ir svarbesnius dalykus vykstančius valdžioje, visuomenėje ir, kas svarbiausia, žmonių protuose ir jausmuose. Kauno pedofilijos byla tapo vieša išraiška ir tam tikrų jėgų bandymas daryti realybės šou bei pakaitalą temai, apie kurią žmonės viešai nekalba, bet kuri viduje yra užvaldžiusi jų protus ir jausmus.
Sultono haremas: mitai ir tikrovė (N-18)
Apie tai, kas buvo haremas, lyg ir žinome: vienas vyras + daug žmonų. Tačiau dažniausia tai ir visos mūsų žinios, o jas papildo mitai, pasakos ir klaidingi įsivaizdavimai.
Kita vertus, nieko nuostabaus: juk net haremų amžininkai, gyvenę ne Rytuose, o Europoje, kurdavo ir fantazuodavo tiek, kad kai kurios jų fantazijos pasiekė ir šias dienas.
Keisti vestuviniai papročiai
Daugelyje pasaulio šalių iki šiol gyvos kurioziškos tradicijos, kurios vienaip ar kitaip įtakoja bendrą sutuoktinių gyvenimą.
Pavyzdžiui, Indijoje pagrindinėmis moters dorybėmis laikomas kuklumas ir nuolankumas: žmona turi visu kuo įtikti vyrui, namuose atlikti pačius purviniausius darbus. Bet, vieną kartą metuose Indijos provincijoje paskelbiamas matriarchatas...
Tą dieną vyrai, su geltonais turbanais ant galvų ir pintais skydais draugiškai palieka miestą.
Sąskaitos už šildymą išaugino skolų kuprą
Iki šiol su skolomis šilumininkams kovoję gyventojai nuleidžia rankas: apmokėti vasario sąskaitas vienu kartu daug kam buvo nepakeliama.
O skolintis iš banko neapsimoka: tiekėjų skaičiuojami delspinigiai gerokai menkesni nei paskolų palūkanos, rašo „Lietuvos rytas“.
Vasarį, palyginti su sausiu, 30–40 proc. padidėjusios sąskaitos už šildymą buvo pernelyg skausmingos. Tai pastebėjo tiek šilumos tiekėjai, tiek skolas fiksuojantys specialistai.
Kiek ir kokio vandens išgerti sveika?
Mažiausią nukrypimą nuo normalios skysčių pusiausvyros organizmas nedelsiant koreguoja prakaito, šlapimo išskyrimu, papildydamas skysčio atsargas. Vanduo pašalinamas tokiu būdu: inkstai išskiria 1,5 litro, oda – 0,5–1 litrą, plaučiai – 250–350 mililitrų, žarnynas – 50–200 mililitrų.
Per daug – nesveika
Per didelis išgertas vandens kiekis, sveikatai ne visuomet į naudą. Vandens balansą reguliuoja nervų ir endokrininės sistemos.
Didelio potvynio Pagėgių savivaldybėje šiemet nelaukiama
Specialiosios tarnybos jau senokai yra pasirengusios galimam pavasario potvyniui. Tačiau šiųmetės oro sąlygos, vietos gyventojų ir meteorologų įsitikinimu, didelio potvynio nežada.
– Gali būti, kad šiemet potvynis bus nežymus. Tai lemia oro sąlygos: kai atšyla, vanduo šiek tiek pakyla, bet netrukus orai atšąla ir vanduo vėl slūgsta.
Europoje prasideda kiaušinių krizė?
Dėl naujų Europos Sąjungos (ES) reikalavimų vištų narvams atsiradusios sąnaudos gali baigtis didelės dalies maisto gamintojų bankrotu.
Didžiosios Britanijos prekybos centrų lentynose per artimiausią mėnesį jau gali nebelikti svarbiausių maisto produktų, nes didelis kiaušinių trūkumas gali drastiškai sutrikdyti visą šalies maisto produktų grandinę, rašo britų sekmadieninis laikraštis „The Observer“.
Naujos ES taisyklės, uždraudžiančios tradicinius perekšlių narvelius, kai kurių maisto pramonė...
REKLAMA
REKLAMA
Pasaulio stereotipų žemėlapyje Lietuva pavadinta Borato šalimi
Kiekviena tauta garsėja savo būdu. Tai puikiai žino ir garsus menininkas Y. Tsvetkovas, sudaręs stereotipų žemėlapį.
Šiame žemėlapyje nėra nieko įžeidžiančio. Menininkas savo idėjas reiškė korektiškai, stengėsi neakcentuoti jautrių sričių. Politinės ar istorinės temos čia pateiktos šmaikščiai, bet taktiškai. Pavyzdžiui, pavaizduota Čekoslovakija – tokios valstybės nėra jau du dešimtmečiai, tačiau menininkas nepamiršo, kad Čekoslovakija buvo svarbi Šaltojo karo laikų šalis.
7 priežastys, kodėl susitikinėti su žemu vyru yra puiku
Norite tikėkite tuo, norite ne, bet žemi vyrai dažniausiai būna labai patrauklūs. Taigi kodėl tuomet moterys vengia susitikinėti su žemesniais už save vyrais? Juk laikai, kai vyras būtinai turi būti aukštesnis už moterį, seniai praėjo.
Tokių porų pasitaiko ir garsių žmonių tarpe. Pavyzdžiui, Deividas Norvilas ir Renata Voitechovskaja. Juk bent iš šono žvelgiant jie atrodo nuostabi pora!
Pateikiame 7 priežastis, kodėl susitikinėti su žemu vyru yra puiku.
Meilė ar įprotis?
Kuomet mes įsimylime, mus užplūsta neįprasta euforija ir būdami šalia savo aistros objekto mes būname neįtikėtinai susijaudinę. Mes tampame aktyvūs, judrūs, romantiški ir demonstruojame geriausias savo savybes.
Tačiau laikas bėga, santykiai tampa stabilūs, o džiaugsmingą jaudulį pakeičia ramybė. Labai daug porų didžiąją laiko dalį leidžia namie ir mažai kur išeina.
Smurtavę ir priverstinai auklėjami vyrai šypsosi į ūsą
Praėjusių metų pabaigoje įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui, teismai vis dažniau smurtautojus siunčia dalyvauti jų elgesį keičiančiose programose.
Kursai – tik formalumas
Dėl televizijos laidos su žmona susipykęs, ją spardęs bei revolverio šūviais gąsdinęs 63 metų pensininkas P.Š. iš Panevėžio rajono sausio pabaigoje teismo irgi buvo įpareigotas persiauklėti specialiuose kursuose.
Azija drakono metais
Šie metai yra juodojo vandens drakono metai – tai astrologinis ciklas, kuris numato pokyčius, tačiau su ramybės, jautrumo ir atsargumo prieskoniu. Azijos žmonės ir vyriausybės neabejotinai tikisi, kad būtent taip ir nutiks, tačiau nepastovumas (tiek pačiame regione, tiek ir už jo ribų) sparčiai auga.
Besivystanti Azija per pastaruosius dvejus metus pasirodė palyginus gerai. Žemynas išvedė pasaulį iš Didžiosios recesijos 2008-2009 metais, kuomet 2010 metais buvo užfiksuotas 9 proc.
Iranas gali panaudoti naftą kaip ginklą
Iranas paskelbė, kad gali blokuoti naftos tiekimą, jei pasaulio bendruomenė įves sankcijas šios šalies naftos eksportui.
Rusijos žiniasklaida, su nuoroda į užsienio agentūrą, praneša apie Irano ketinimus blokuoti naftos tanklaivių kelius.
Iranas įspėjo, kad gali užblokuoti Ormūzo sąsiaurį, per kurį gabenama didelė dalis naftos, patenkančios į pasaulio rinką. Teigiama, kad per šį sąsiaurį transportuojama apie trečdalis visos pasaulio naftos, plukdomos jūra.
Maždaug 75 proc.
N. Mačiulis: apie PVM didinimą
PVM didinti negalima mažinti išlaidas. Kur padėti kablelį? Lingvistas pasakys, kad kablelį galima dėti tik vienoje šio sakinio vietoje; ekonomistas paantrins.
Dabar jau nedaug kam kyla abejonių, kad euro zona yra ant antros recesijos slenksčio, o tai turės reikšmingą neigiamą poveikį ir Lietuvos ekonomikai. Sumažintos BVP augimo prognozės reiškia ir mažesnes valstybės mokestines pajamas, bei gerokai didesnį biudžeto deficito ir BVP santykį.
Moterų priesaika Tarptautinės vyrų dienos proga
Kaip žinia, Tarptautinę vyrų dieną pasauliui padovanojo buvęs TSRS prezidentas M. Gorbačiovas dar 1999 metais. Ši diena Lietuvoje nėra labai populiari, tačiau ją mini daugelis pasaulio valstybių.
Tyrimas: 93 proc. lietuvių važiuotų pavojingomis padangomis
Padangų gamintojos „Goodyear" iniciatyva atlikto tyrimo duomenys rodo, kad 93 proc. Lietuvos vairuotojų mano, kad nustatytas mažiausias leidžiamas padangų protektoriaus gylis yra mažesnis nei oficialiai leistinas.
Tyrimas, kurį „Goodyear„ užsakymu atliko tyrimų kompanija „GfK“ Skandinavijos ir Baltijos šalyse, parodė, kad dauguma lietuvių nežino, koks yra oficialus mažiausias leidžiamas vasarinių ir žieminių padangų protektoriaus gylis. Tik 18 proc.
Veiklos realiame gyvenime ir internete riba nyks?
Bendruomenių kūrimo ekspertas iš Didžiosios Britanijos Richardas Millingtonas pasakoja dažnai susiduriantis su stereotipu, kad interneto bendruomenės kuriamos socialinių tinklų pagrindu.
Pasakojate, kad dažnai bendraudamas su rinkodaros ir reklamos srities ekspertais susiduriate su nuomone, jog interneto bendruomenė – socialiniuose tinkluose sukurta gerbėjų grupė.
Paslaptingasis letargo miegas
Nuo neatmenamų laikų žmonės bijojo užmigti paslaptinguoju letargo miegu, kad jų nepalaidotų gyvų.
Istorija byloja, kad įžymusis italų poetas F. Petrarka, gyvenęs XIV a., būdamas 40 metų sunkiai susirgo. Kartą jis neteko sąmonės, todėl jį palaikė mirusiu ir ruošėsi palaidoti. Laimei, to meto įstatymai draudė mirusiuosius laidoti anksčiau nei praeis para po mirties. F. Petrarka nubudo, kai jo karstas stovėjo ant duobės krašto.
Po to poetas pragyveno dar 30 metų.
Auditoriai: KAM nekilnojamasis turtas naudojamas neefektyviai
Krašto apsaugos institucijos daugiau kaip 1 mlrd. litų vertės valstybės nekilnojamąjį turtą valdo nepakankamai efektyviai, konstatuoja Valstybės kontrolė.
Į šviesą – per patamsius
Priklausomybės ligomis sergantieji susiduria su daugybe tarsi užburtame rate besisukančių kliūčių.
Jauna panevėžietė daugiau kaip prieš metus sugrįžo į normalų gyvenimą visiškai atsisakiusi į patį dugną ją nutempusio įpročio. Ji vėl turi darbą, šeimą ir viliasi, jog baisioji patirtis nepasikartos. Dabar viskas priklauso tik nuo jos pačios.
Tačiau savarankiškai išsivaduoti iš priklausomybės moteris negalėjo – jos jėgoms tai buvo nepakeliama užduotis.