orbital sciences

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „orbital sciences“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „orbital sciences“.

NASA pratęs sutartis su privačiais „kosminiais taksi“

NASA ketina dar 2 metams pratęsti sutartis su privačiomis JAV bendrovėmis, teikiančiomis šalies astronautams skirtų krovinių pristatymo į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) paslaugas. Tokios sutartys su bendrovėmis „Orbital Sciences“ ir „SpaceX“ buvo pasirašytos 2008 m. Dabar jos gali būti pratęstos nuo 2015 m. gruodžio iki 2017 m. gruodžio, praneša NASA atstovai. Tiesa, kol kas nenurodoma, kiek skrydžių į TKS turėtų būti atlikta pagal atnaujintas sutartis.
2014-04-01

Lietuviškus palydovus skraidinusios raketos varikliai – geriausi pasaulyje

Pirmieji lietuviški palydovai į kosmosą buvo gabenami raketa, turinčia geriausius pasaulyje variklius, sako „LituanicaSAT-1“ misijos vadovas Vytenis Buzas. Anot jo, tai ypač brangūs varikliai, kuriais varoma raketa turėjo nuskraidinti į Mėnulį pirmuosius rusų kosmonautus. „Šių variklių efektyvumas yra aukščiausias iš visų istorijoje sukurtų, kosmosui skirtų variklių. O jų svorio ir kuro sunaudojimo santykis – pats geriausias pasaulyje“, – tvirtina V. Buzas.
2014-01-17

Tikimybė, kad šiandien Žemę užgrius magnetinė audra, siekia 90 proc.

JAV kompanijos „Orbital Sciences“ planus šiandien paleisti į kosmosą savo raketą „Antares“ su kosminiu laivu „Cygnus“, kuriame yra pirmeiji lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“, vėl gali pakoreguoti nepalankios kosminių orų prognozės.
2014-01-09

Dėl gedimo TKS gali būti atidėtas lietuviškų palydovų iškėlimas į kosmosą

NASA priėmė pirminį sprendimą laikinai atidėti JAV bendrovės „Orbital Sciences“ krovininio kosminio laivo „Cygnus“ paleidimą į kosmosą. Pasak NASA atstovų, galutinis sprendimas dėl to bus priimtas pirmadienį. Pagal pradinį skrydžio planą „Cygnus“ kosminis laivas su TKS įgulai skirtais kroviniais turėjo pakilti kitą ketvirtadienį. „Orbital Science“ raketa „Antares“ su krovininiu kosminiu laivu „Cygnus“ turėjo pakilti gruodžio 19 d. 4 val. 42 min.
2013-12-13

Paaiškėjo, kada pakils JAV raketa su dviem lietuviškais palydovais

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 4 val. 42 min. ryto Lietuvos laiku iš NASA skrydžių bazės Valopso saloje (JAV) pakils raketa su ypatingu visai Lietuvai kroviniu – net dviem pirmaisiais lietuviškais palydovais „LitSat-1” ir “LituanicaSat-1”.  Apie naują „Cygnus“ erdvėlaivio starto laiką vakar vėlyvų vakarą pranešė JAV kompanija „Orbital Sciences“. „Raketos paleidimo testavimas užtruko šiek tiek ilgiau nei planuota, todėl startas viena diena pavėlintas.
2013-12-10

Patikslinta data, kada abu lietuviški palydovai bus iškelti į kosmosą

Penktadienį pranešta, kad keičiasi Kauno technologijos universitete sukurto pirmojo lietuviško palydovo „LitSat-1“ skrydžio į Tarptautinę kosminę stotį data. Apie tai, kad erdvėlaivis, pakelsiantis šį ir kitos lietuvių komandos pagamintą palydovą į kosmosą, kils gruodžio 15-ąją, o ne 8-ąją, Hjustone šiuo metu besilankančius „LitSat-1“ komandos narius susitikime informavo „Orbital sciences“ viceprezidentas Frankas DeMauro.
2013-11-04

Naujas kosminis teleskopas bus paleistas iš lėktuvo

Rytoj NASA planuoja iškelti į orbitą juodosioms skylėms tirti skirtą kosminį teleskopą „nuSTAR“. Trečiadienį iš Kvadžaleino atolo (Maršalo salos) Ramiajame vandenyne 15.30 val. GMT laiku pakilęs JAV bendrovės „Orbital Sciences“ lėktuvas L-1011 „Stargazer“ maždaug 12 000 metrų aukštyje paleis šios bendrovės trijų pakopų raketą „Pegasus XL“ su NASA palydovu „nuSTAR“, pranešė „Space.com“. Raketa ir ją iškelsiantis lėktuvas į paleidimo vietą atgabenti dar praėjusią savaitę, sakoma pranešime.
2012-06-12

Laukiamiausi 2012 m. kosminiai įvykiai

Kokių įdomiausių įvykių kosmoso tyrimuose mums žada netrukus prasidėsiantys 2012-ieji? Interneto svetainė „Space.com“ sudarytas 10 laukiamiausių kosminių debiutų sąrašas. Kiti metai kosmoso tyrimų ir kosmoso pramonės technologijų srityje tikrai nebus nuobodūs: prasidės privačios kosmonautikos era, Kinija pademonstruos vis didėjančią „kosminę galią“, į orbitą pakils naujos konstrukcijos kosminiai laivai, bus atversti nauji Marso ir Mėnulio tyrimų istorijos puslapiai.
2011-12-28
Į viršų