nuosavybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuosavybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuosavybė“.
Seime – svarstymai dėl atlygio už atkurtą nuosavybę pasirinkimo
Seimas antradienį svarstys, ar pratęsti keliems tūkstančiams gyventojų, kurie siekia atkurti nuosavybę į žemę mieste, kompensacijos būdo pasirinkimo terminą.
Parlamentarai svarstys tokias Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo bei Miškų įstatymų pataisas.
Benedikto Vanago vadovaujamai įmonei – kaltinimai: „Gavau smūgį į veidą“
Socialiniame tinkle – kaltinimai Benedikto Vanago vadovaujamai įmonei „Pitlane“. Ji kaltinama pažeidusi intelektinės nuosavybės teises, o rugsėjo 25 d. organizuotas renginys „Ėjimas“ – bandymas nukopijuoti „Walk15“ organizuojamas iniciatyvas.
Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė pati „Walk15“ iniciatyvos autorė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė. Ji tikina, kad dėl šios situacijos jau kreiptasi ir su oficialia pretenzija.
Pateikiame visą V. Musvydaitės-Vilčiauskės įrašą.
Kuriozas Kaune: sodybų savininkai sužinojo, kad jų nuosavybėje – kiti gyventojai
Kuriozas pakaunėje. Kai kurių sodų savininkus pasiekė pribloškianti žinia, kad jų nuosavybėje įsikūrę kiti gyventojai. Paaiškėjo, kad suteikus adresus sodų sklypams įvyko didžiulė painiava, adresai pasislinko, o gyventojai taip ir liko deklaruoti senaisiais. Tad kol dvi skirtingos duomenų bazės neturi ryšio – kiekvienas savininkas teisybės ieškoti privalo kulniuoti į seniūniją.
Planai dėl žemės Vilniuje – stringa
Vilniui tikriausiai teks atidėti planus jau šiemet užbaigti žemės nuosavybės atkūrimo procesą. Likusios Lietuvos mastu šis procesas faktiškai užbaigtas, rašo „Verslo žinios“. Pasak leidinio, anksčiau skelbta, kad baigti atkurti nuosavybės teises miestuose numatoma per 2019 metus, tačiau bent jau Vilniuje šis procesas greičiausiai persikels ir į 2020-uosius. VŽ, remdamosi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, nurodo, kad sostinėje dar daugiau kaip 3 tūkst.
Nufilmuotas žiaurus žinomo teisininko elgesys – mėtė daiktus per langą, auklėjo nepilnametę
Jei šio teisininko vardą ir pavardę įvestumėte į internetinį paieškos langelį jums iškart išmestų vaizdus, kaip Algirdas Radušys tapęs Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu (VRK) duoda priesaiką. Jis taip pat po Liberalų sąjūdžio vėliava kandidatavo į Seimą, dalyvauja televizijos laidose ir duoda interviu kaip teisininkais.
Vilniaus rajone – kraupus kerštas: liepsnos sunaikino viską
Vilniaus rajone įtariamas svečio kerštas pelenais pavertė daugiabutį, o jame gyvenusias net penkias šeimas - benamiais. Gaisro naktį panikos apimti žmonės tik per stebuklą liko gyvi. Tačiau pasiliko be nieko – taip kaip stovi. Daugiabutį su jame jau kietai įmigusiais gyventojais vidury nakties, įtariama, padegė, vieno kaimyno pažįstamas. Dešimtmetės mergaitės mama Irina su skausmu prisimena praėjusios nakties košmarą.
Paviešinta, kas susiperka Lietuvos miškus
Vyriausybei – kaltinimai išparduodant užsieniečiams Lietuvos miškus. Užsienio įmonėms jau priklauso dešimtys tūkstančių hektarų mūsų miškų ir pastaraisiais metais tokie pirkimai esą labai išplito. Aplinkos ministerija perspėjimus, esą išparduodamas Lietuvos turtas, vadina populizmu. Beveik pusė miškų Lietuvoje priklauso privatiems savininkams, kita pusė valstybinė. Registrų centro duomenimis, pats didžiausias miškų savininkas šalyje yra juridinis asmuo ir valdo per 13 tūkst. ha.
Strasbūro teismas skelbs, ar buvo pažeistos nuosavybės teisės Lietuvoje
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį turėtų paskelbti sprendimus keturiose bylose, kur Lietuvos piliečiai skundžiasi dėl galimų teisės į nuosavybę pažeidimų. Vienoje byloje du vyrai skundžiasi, kad teismo metu negalėjo naudotis savo namu, nes iš jo nebuvo iškeldinti ankstesni gyventojai. Kitose keliamas klausimas dėl nesuteikto naujo žemės sklypo individualiai statybai Vilniaus mieste bei dėl restitucijos proceso.
Ryšių istorijos muziejus – jau Kauno savivaldybės nuosavybė
Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį pritarė Ryšių istorijos muziejaus buveinės registravimui miesto rotušėje. Anksčiau šio muziejaus savininko teises turėjusiai bendrovei „Teo“, kurio patalpose veikė muziejus, perleidus teises Kauno savivaldybei, muziejus tapo jos nuosavybe. Su pašto istorija susijusią muziejaus ekspozicijos dalį planuojama įkurdinti miesto rotušėje, kitos dalys perkeliamos į VII fortą.
Dalis ežero vilniečių nuosavybe tapo neteisėtai
Panevėžio apygardos prokuratūra pagrįstai įžvelgė, kad dviem vilniečiams nuosavybės teisė į dalį ežero Zarasų rajone buvo atkurta neteisėtai. Taip penktadienį nusprendė Panevėžio apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs viešąjį interesą ginančio prokuroro Remigijaus Senkaus prašymus panaikinti Nacionalinės žemės tarnybos sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo į daugiau nei 12 ha ežero.
REKLAMA
REKLAMA
Internetinių vagių karta
Mes esame internetinių vagių karta, sako klasterio kovai prieš piratavimą „Clear digital world“ vadovas Romanas Matulis. Pasak jo, piratavimas mūsų šalyje yra problema, o vartotojai yra tapę nesąžiningo verslo įkaitais. „Kažkas turi verslo modelius ir įgalina tas paslaugas, kaip žmonės turėtų ir galėtų dalintis filmais. Iš tiesų nieko nėra nemokamo – serveriai, infrastruktūra ir visi kiti dalykai kainuoja.
Kaip dalinama bendroji nuosavybė?
Turtas lygiomis arba skirtingomis dalimis gali priklausyti keliems savininkams. Tokiu atveju, visos su turtu susijusios išlaidos dalijamos savininkams proporcingai pagal jiems priklausančią turto dalį, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos direktorė Vida Petrylaitė. Bendroji nuosavybė – tai turtas, kuris priklauso dviem ar net daugiau savininkų. Taip toks turtas ir įregistruojamas Registrų centre: nurodoma, kokia turto dalis kuriam savininkui priklauso.
Televizorių nuo plėšikų apgynė šūviu
Per Velykas Mažeikių rajone, Šerkšnėnų kaime, į neužrakintą namą užėjo trys vyriškiai, kurie, pastūmę šeimininkę pagrobė televizorių. Policijos pareigūnų duomenimis, namuose buvęs vyras iššovė iš mažo kalibro revolverio ir sužalojo vieną iš užpuolikų. Nukentėjusioji dėl žasto ir galvos sumušimų gydoma ambulatoriškai. Materialinis nuostolis – 890 litų. Įtariamieji neblaivūs (1,94 prom.) M. S. (gimęs 1979 m.) (dėl šautinės žaizdos dilbyje gydomas ambulatoriškai), (2,11 prom.
Neteisėtų statinių problemos bus sprendžiamos viename langelyje
Neteisėtų statybų savininkai nuo šiol turi prieglobstį. Tai vieno langelio principu visas NT ir statybų teisines (ir netik) problemas sprendžianti platforma, vienijanti šios srities specialistus visoje šalyje. Klaipėdiečių šeimos kompanija Memelex įkūrė naują paslaugą, skirtą visiems, kurie turi vienokių ar kitokių problemų su savo nuosavybe ar statinių statyba, jų įteisinimu. www.statybosteise.
Prakaitu aplaistyta žemė atrėžta aktoriui
Albinas Čaplikas Žemėtvarkininkė tikino, kad ūkininkas iš valstybės nuomojamą sklypą praradęs dėl nesumokėtų nuomos mokesčių, tačiau kita tarnautoja tvirtino, kad ūkininkas nuo tokio mokesčio buvo atleistas. Ar dėl Prienų žemėtvarkininkų pasimetimo, ar dėl kokių kitokių priežasčių aktorius Dalius Mertinas, jam net nenutuokiant, buvo įveltas į ginčą dėl dažnam lietuviui svarbiausio dalyko gyvenime – žemės nuosavybės.
Trūksta nuoseklumo ar per daug interesų?
Stambieji žemės savininkai pasipiktino. Vyriausybė nusprendė, kad daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės turintis asmuo perviršį turi grąžinti valstybei. Piktintis tikrai yra kuo. Tai – grubus asmens nuosavybės teisės ribojimas. Jis niekuo nesiskiria nuo to, jei būtų nustatytas leidžiamas automobilių skaičius, maksimali buto kvadratūra arba suvalgomų kalorijų kiekis. Tačiau už nuosavybę pasisakantys stambieji žemvaldžiai nesipiktino referendumu dėl žemės pardavimo užsieniečiams.
Sklypo „Lidl“ parduotuvė siekia per teismus
Vaidotė Šantarienė Prekybos centrą Vytauto gatvėje, netoli autobusų stoties, statyti norinčiai Vokietijos įmonei „Lidl“ įsitvirtinti Ukmergėje nepavyksta. Jos ir savivaldybės ginčai persikėlė į teismus. Dar 2011 metų gruodį šios bendrovės atstovai į rajono savivaldybę kreipėsi informuodami, kad norima Ukmergėje vykdyti statybas. Esą pageidaujama statyti apie 2000 kv. m ploto maisto prekių parduotuvę Vytauto g. 54 arba Vytauto g. 102 sklypuose.
Lietuvos pasidalijimas: eurais ir litais
Po penkių mėnesių užsieniečiai galės oficialiai pirkti Lietuvos žemę. Bet užsieniečiai seniai valdo nemažą dalį Lietuvos. Žemės savininkus ir perpardavinėtojus svaigina įsivaizduojami eurai. O jauni ūkininkai bijo žlugti, nes už turimus litus žemės niekas jiems neparduoda.
Marijampolės priemiesčių gyventojai nenori tapti miestiečiais
Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Marijampolės priemiesčių gyventojai nepritaria, kad būtų keičiamos miesto ribos ir jie taptų miesto gyventojais. Baiminamasi didesnių žemės mokesčių, papildomų išlaidų būtų ir dėl nuosavybės dokumentų keitimo. Tačiau miesto vadovai teigia, kad pakeitus ribas, greičiau būtų sutvarkyta dabartinių priemiesčių infrastruktūra. Pareikšti savo nuomonę dėl Marijampolės miesto ribų keitimo galėjo daugiau nei 2 tūkst. priemiesčių gyventojų.
Nacionalizacija: ar žemės ištekliai turi priklausyti tautai?
1938 metais Meksikos prezidentas Lazaro Cardenas nacionalizavo naftos pramonę. Lotynų Amerika ir daugelis skurdesnių pasaulio tautų su džiaugsmu sutiko šią naujieną. Skurdžios, tačiau žemės gelmių ištekliais garsėjančios šalys, pagaliau pajuto galinčios atsikratyti užsienio bendrovių diktato ir savo nuožiūra naudoti žemės turtus, kuriuos savinosi turtingos valstybės, rašo „Financial Times“. Šūkis „Nafta priklauso mums“ atspindėjo laiko dvasią.
6 dažniausios nuomos naujokų klaidos
Artėjant naujiems mokslo metams išsinuomoti būstą didžiuosiuose miestuose tampa sudėtinga. Ypač Vilniuje. Pagrindinė rinkos sujudimo priežastis – į sostinę plūstelėję studentai. Butai už patrauklią kainą tuoj pat išgaruoja, tad naujakuriai griebia pirmą pasitaikiusį variantą ir dažnai padaro brangiai kainuojančių klaidų. Lankomiausias nekilnojamo turto skelbimų portalas Domoplius.lt išskiria šešias dažniausias klaidas, kurias daro nuomos naujokai.
Mūšio nuojauta: kaip homoseksualų eitynių laukia Gedimino prospekto verslininkai?
Antradienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl liepos 27 dieną planuojamų seksualinių mažumų eitynių vietos – gėjams leista žygiuoti Gedimino prospektu. Pagrindinėje miesto gatvėje – Gedimino prospekte – vasarą savaitgalio popietes mėgsta leisti tiek miesto svečiai, turistai, tiek vilniečiai.
Daugėja norinčiųjų įsigyti miško
Salomėja Pranaitienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Lietuvos miestuose nuosavybė dar negrąžinta penktadaliui savininkų. Kol kas nepavyksta, kaip tikėtasi, surinkti lėšų kompensacijoms iš aukcionuose parduodamų rezervinių valstybės miškų.
Vyriausybė: valdininkai galės pasilikti iki 300 litų vertės dovanas
Vyriausybės pasitarime pirmadienį pritarta, kad pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas gautas dovanas iki 300 litų vertės valdininkai galėtų pasilikti, o vertingesnės taptų valstybės nuosavybe. Šiuo metu riba, nuo kurios dovanos laikomos valstybės, savivaldybės ar valstybės kontroliuojamos įmonės, o ne jas pagal protokolą gavusio valdininko nuosavybe, yra 100 litų.
Vienas pirmųjų „Twitter“ investuotojų lietuviams: nesekite JAV pavyzdžiu
„Twitter“ ir „Square“ investuotojas Greggas Kiddas ragina Lietuvos pradedančiuosius verslininkus neįsivelti į karus teismuose, kurie siaučia JAV ir užkerta kelią drąsioms inovacijoms. „Tokios įmonės kaip „Apple“ ir „Google“ dabar daugiau pinigų skiria teismų procesams, o ne tyrimams ir plėtrai“, – pasakojo amerikiečių investuotojas G. Kiddas Vilniuje vykstančioje progreso konferencijoje „Login 2013“. Vadinamas atviras internetas nebėra toks atviras, koks buvo prieš 10–15 metų, teigia G. Kiddas.
Valstybė panoro susigrąžinti privatizuotą ežerą
Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Kauno apygardos prokuratūra siekia valstybės nuosavybėn grąžinti, įtariama, neteisėtai privatizuotą Lazdijų rajono Termento ežerą. Nacionalinės žemės tarnybos atstovai tikina, kad ežeras privatizuotas laikantis įstatymų. Prokurorai Kauno administracinio teismo prašo panaikinti Lazdijų žemėtvarkininkų sprendimą privatizuoti Termento ežerą. Dėl privatizuoto ežero sukilo vietos gyventojai.
Išradimas ar komercinė paslaptis – kaip apsaugoti produktą?
Sukurtą komercinį produktą galima apsaugoti išradimu arba komercine paslaptimi. Ką pasirinkti?
Patento nepasirinkimo priežastys
Tik 20 proc. visų išradimų yra patentuoti ir naudojami;
25 proc. išradimų trūksta naujumo, taigi nėra patento;
5 proc. jų nerealizuojami;10 proc. – kitas sprendimas;
10 proc. išradimų neįmanoma parduoti;
30 proc. jų yra patentabilūs, bet nepatentuoti.
Apsaugos privalumai ir skirtumai
- Išradimas yra techninis sprendimas.
Afera išaiškėjo po 16 metų: vyras sužinojo tebesąs seniai parduoto pastato savininkas
Joniškio rajono gyventojas Vidūnas Rimkus, prieš beveik šešiolika metų pardavęs grūdų sandėlį, neseniai sužinojo tebesantis jo savininkas. Parduotas turtas joniškiečiui liko pirkėjams laiku jo neįsiregistravus.
Tačiau didžiulio pastato vietoje dabar likę tik pamatai – pirkėjai statinį nugriovė ir išsivežė plytas. Tik dokumentuose esantis sandėlis V. Rimkui grasina mokesčiais ir baudomis.
Neišlaidžiausia tūkstantmečio karta, arba kodėl jaunimo nedomina automobiliai
Kodėl tūkstantmečio vaikai neperka mašinų ir namų, ir kaip tai atsispindi ekonomikoje, klausia leidinys „The Atlantic“.
2009 metais „Ford“ atvežė iš Europos naująjį automobilį „Fiesta“, tikėdamasis patraukti jaunų amerikiečių dėmesį. Įmonė 100 tokių mašinų išdalijo įtakingiems tinklaraštininkams pusę metų nemokamai išbandyti su viena sąlyga: aprašyti savo patirtį internete, nepaisant to, pamėgo jie „Ford Fiestą“ ar ėmė nekęsti.
Jaunieji tinklaraštininkai automobilį pamėgo.
Lenkai sprendžia, ką daryti su oazėmis miestuose
Lenkijoje gyvai diskutuojamas sodų bendrijų likimas. Kai kurios jų tapo žaliomis oazėmis tarp modernių stiklo ir betono statinių miestuose, bet į žemes gviešiasi nekilnojamojo turto plėtotojai. Sodelių savininkai bando gintis – ne visus plotus mieste reikia užasfaltuoti ar užstatyti, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.
Lenkijos sostinėje Varšuvoje tokių oazių dešimtys.
Aktorių ir kitų atlikėjų kūryba bus saugesnė
Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos diplomatinėje konferencijoje priimta tarptautinė sutartis dėl audiovizualinių atlikimų apsaugos Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) diplomatinėje konferencijoje, organizuotoje Pekine, birželio 26 d. pasirašyta nauja tarptautinė sutartis – Pekino audiovizualinių atlikimų sutartis.
Asteroidai ir mėnulis – kieno tai nuosavybė?
Planai kasinėti dangaus kūnų mineralus gali pažeisti daugybę tarptautinio kosmoso įstatymo punktų. Ar asteroidai, savyje turintys daug brangiųjų metalų, įstatymiškai turėtų būti traktuojami kaip žuvys jūroje? Kaip teigia viena neseniai susikūrusi firma „Planetary Resources” iš Sietlo – tai vienas iš variantų, kurį galėtų priimti Jungtinės Tautos.
Ši firma per artimiausius du metus planuoja paleisti į Žemės orbitą kosminius teleskopus, kurie turėtų aptikti artimus, tinkamus kasimui, asteroidus.
Seimo kontrolierius: įstatymas turėtų įpareigoti taisyti savo klaidas
Seimo kontrolierius siūlo įpareigoti Nacionalinę žemės tarnybą kreiptis į teismus dėl pažeistų nuosavybės teisių atkūrimo.
Seimo kontrolierių tarnyba pastaruoju metu gauna daugiau skundų dėl žemėtvarkos skyriaus pareigūnų veiksmų, praneša Lietuvos radijas.
Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius sako, kad įstatymais pareigūnai turėtų būti įpareigoti taisyti savo klaidas.
Skundai dėl Nacionalinės žemės tarnybos sudaro 12 proc. visų Seimo kontrolierių gautų skundų.
Metaliniai garažai šluojami nuo žemės paviršiaus
Ketvirtadienio, gegužės 3 d. vakarą Justiniškių mikrorajone esančios vienos iš didžiausių Vilniaus metalinių garažų bendrijų teritorijoje vyko susirinkimas, kurio metu jos nariams buvo pranešta, kad pagal praėjusių metų rugsėjo 20 d. priimtą teismo sprendimą atstatytos privačios nuosavybės sklypo dalį užimantys garažai turi būti iškeldinti.
„Wspolnota Polska“: lenkai Lietuvoje diskriminuojami švietimo, identiteto ir turtiniais aspektais (atnaujinta 11.30)
Ataskaita parengta „Wspolnota Polska“ asociacijos iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos lenkų sąjunga ir Lietuvos lenkiškų mokyklų mokytojų draugija. 2009 metų gegužė.
Lenkai yra didžiausia tautinė mažuma Lietuvoje. 2001 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 235 tūkst. lenkų (7% visos Lietuvos populiacijos). 31 tūkst. etninių lenkų gyvena Šalčininkų rajone (80% visos rajono populiacijos), 12 tūkst.
„Lietuvos ryto“ akcijos taip pat pereina į valstybės rankas?
AB banko Snoras grupės įmonės UAB „SNORAS Media investicijos“ 2009 metais investavo į UAB „Lietuvos rytas" akcijas ir įsigijo 34 procentus įmonės įstatinio kapitalo.
(Papildyta 23.06) Finansų ministrė Ingrida Šimonytė trečiadienio vakarą dalyvaudama LRT laidoje „Teisė žinoti“ teigė, kad Vyriausybė nėra suinteresuota turėti nei nacionalinį banką, nei žiniasklaidos priemones.
Seimas: už valstybės išperkamą žemę miestuose galima atlyginti pinigais
Seimas priėmė Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisas, leisiančias piliečiams, kuriems dar neatkurtos nuosavybės teisės į miestuose turėtą valstybės išperkamą žemę, rinktis alternatyvų atlygį – pinigus.
Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis įsitikinęs, kad tai neabejotinai paspartins nuosavybės teisių atkūrimo procesą miestuose.
„Susidūrėme su problema atkuriant nuosavybę miestuose. Susigrąžinti 17,2 tūkst.
Jei žinai, kaip įteisinti sklypą Mėnulyje – „Borenius“ stipendija tavo!
Advokatų kontora „Borenius“ kartu su projekto partneriais Mykolo Romerio universiteto Studentų atstovybe (MRUSA) ir interneto portalu „Balsas.lt“ bei savaitraščiu „Balsas.lt savaitė“ kviečia MRU studentus dalyvauti konkurse „Borenius“ stipendijai gauti. „Borenius“ stipendija bus įteikta geriausio straipsnio „Nuosavybės teisės įgyvendinimas į žemės sklypą Mėnulyje“ autoriui.
Su vaikinu mylime vienas kitą skirtingą laiko tarpą – jis mane 4 metus, aš jį – 2
Su vaikinu mylime vienas kitą skirtingą laiko tarpą. Jis mane 4 metus, aš jį – 2. Bet kartu esame jau 4 metai. Tačiau mūsų santykiams koją kiša mano nemokėjimas išsikalbėti.
Esu labai užsidariusi, kartais bijau atrodo jo teisingų žodžių. Man labai sunku, noriu pasikeisti ir būti kitu žmogumi, bet kartais nusvyra rankos...
Kai vėl prieinam prie temos kokia aš buvau pasileidelė būdama su juo. Klubai, vaikinų apkabinimai... bet apie viską papasakodavau jam tik grįžusi iš klubo aišku.
Iš mero „tvartelio“ pabėgo žmonelė
Kas gyvena Šiaulių mero Justino Sartausko „tvartelyje“ Kurtuvėnuose? Mero žmona jau seniai gyvena Šiauliuose, bet be savo antrosios pusės. Toji antroji pusė Šiauliuose tik deklaravo gyvenamąją vietą ir taip įgijo teisę pretenduoti į Šiaulių miesto tarybą bei tapti miesto vadovu, vadovaujančiu it Leninas iš Razlivo. Tokių gudručių, apeinančių įstatymą, Šiaulių miesto taryboje – visas pulkas.
Bus skaldoma Lietuvos priklausomybė nuo vieno dujų tiekėjo
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Gamtinių dujų įstatymo pataisas ir jų įgyvendinimo įstatymą, kurie leis atskirti gamtinių dujų gavybą, tiekimą ir perdavimą.
Šis įstatymas, pasak Prezidentės, svarbus žingsnis energetinės priklausomybės mažinimo link, nes atskyrus veiklas sumažės Lietuvos priklausomybė nuo vieno dujų tiekėjo.
M. Roe: Amerikos kapitalizmo ypatybės
Pasaulyje, kai lyginamas kapitalizmas su socializmu, Jungtinės Valstijos laikomos tarsi kapitalizmo pavyzdžiu. Ten valstybės nuosavybė yra nedidelė ir net jos buvimas dažnai laikomas nukrypimu nuo normos.
Vyriausybė mažiau kišasi į ekonomiką negu kitose pažengusiose valstybėse ir pagrindinės socialinės programos, pvz., visuotinė sveikatos priežiūra, ten nėra taip įsitvirtinusios kaip kitur.
Seimas ėmėsi žydų religinių bendruomenių turto klausimo
Seimas po svarstymo pritarė Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo projektui, kuriuo siekiama nustatyti kompensacijos už Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą dydį, mokėjimo terminus, tvarką ir naudojimo paskirtį.
Už šį projektą po svarstymo balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 8. Tam, kad įstatymo projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.
Klampynė dėl žydų turto
Seimas abtredienį vėl svarstys „Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo projektą", pagal kurį planuojama išmokėti kompensaciją žydų religinėms bendrijoms už išlikusį nekilnojamąjį turtą. Žydų visuomenininkai saikingai džiaugiasi.
Seimas leido miškuose statyti namus
Privačioje miško žemėje Seimas leido atstatyti buvusias sodybas, kai šių sodybų buvimo juridinis faktas nustatytas vadovaujantis Civilinio proceso kodeksu pagal archyvinius dokumentus.
Tai antradienį įteisino Seimas, priėmęs daug diskusijų sukėlusias Miškų įstatymo pataisas. Jomis yra įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas reglamentuoti išimtinius atvejus, kada miško žemė galės būti paverčiama kitomis naudmenomis.
Kare dėl namo Londone – dvi lietuvių šeimos
Kai nuomos kainos labai didelės, o ir rasti tinkamą būstą be galo sunku, vis dažniau namai tiesiog užgrobiami. Ir ne vien apleisti ar trumpam ištuštėję – pasirodo, užvaldyti galima ir apgyventą namą. Tris vaikus auginanti lietuvių pora taip ir pasielgė.
Tryliktus metus Londone gyvenanti Jadvyga (vardas pakeistas) sako niekada negalvojusi, kad ji ne tik vidun užeiti, bet net prisiartinti negalės prie savo namo.
Ispanė pareiškė esanti Saulės savininkė
Po milijardų metų Saulė pagaliau turi savininką – viena ispanė pareiškė vietos notariate užregistravusi žvaigždę kaip savo nuosavybę.
Ispanijos Galicijos regione gyvenanti 49 metų Angeles Duran dienraščiui „El Mundo“ teigė veiksmų ėmusis dar rugsėjį, kai perskaitė apie amerikietį, pasiskelbusį Mėnulio ir daugumos kitų Saulės sistemos planetų savininku.
Konstitucinis Teismas imasi svarstyti motinystės išmokas
Sumažintų motinystės išmokų, apkarpytų pensijų ir piliečių nuosavybės apsaugos klausimai – Konstitucinio Teismo (KT) darbotvarkėje.
Laukia mamos
KT turėtų atsakyti pareiškėjams, ar „sumažinus jau paskirtą išmoką yra pažeidžiami asmenų, auginančių vaikus, teisėti lūkesčiai“. Pareiškėjas – Vilniaus apygardos administracinis teismas – prašo ištirti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nuostatas.
Sudarys galimybes registruoti investicinių fondų turimą nuosavybę
Teisingumo ministerija siūlo įtvirtinti galimybę nekilnojamojo turto registre įregistruoti investicinius fondus sudarančio nekilnojamojo turto nuosavybės teisę.
Pagal dabartinį teisinį reguliavimą, norint įregistruoti investicinį fondą sudarančio nekilnojamojo turto nuosavybės teises, jos turi būti registruojamos visų investicinio fondo dalyvių vardu, atskirai nurodant kiekvieno jų duomenis.
Naujasis „Brangelinos“ pirkinys
Angelina Jolie ir Bradas Pittas nenusiteikę nei skirtis, nei taupyti – pora įsigijo prabangų namą Italijoje, Veronos regione.
Villa Costanza, kainavusi 40 mln. JAV dolerių, soti 2 kvadratinių kilometrų dydžio plote. Name yra 15 miegamųjų bei 7 vonios kambariai. Namas stovi ant kalvos, tad čia sunku patekti taip poros nemėgstamiems paparaciams.
Viloje yra kino bei sporto salės, du baseinai, bei keli kriokliai.
Tai nėra pirmasis poros pirkinys Europoje.