kapitalizmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kapitalizmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kapitalizmas“.

Lucasas: Kinijos bauginimus patiriantis verslas bus priverstas rinktis

Stalino Sovietų Sąjunga namuose kalbėjo apie komunizmą, bet svetur praktikavo kapitalizmą. Ji pardavinėjo pagrobtus meno kūrinius, medieną ir grūdus Vakarų šalims, dažniausiai žiūrėdavusioms pro pirštus į faktą, kad ši pelninga prekyba dvokia nusikaltimais ir melu, taip pat yra permerkta krauju ir ašaromis. Kinijos komunistų partija irgi laikosi leninizmo kaip veiksmingos politinės organizacijos doktrinos, bet atsikratė neįgyvendinamų marksistinės ekonomikos idėjų.

Ką simbolizuoja „McDonald`s“ uždarymas Rusijoje

„McDonald`s“ restoranų atidarymas Rusijoje laikytas kapitalizmo pradžios ženklu. Ar uždaryti penki šio tinklo restoranai rodo, kad kaimynėje valstybėje atėjo kapitalizmo pabaiga? Knygos „Lietuvos verslo istorija“ redaktorius ir sudarytojas Liudvikas Gadeikis sako, jog tai pernelyg suabsoliutintas požiūris, tačiau kaip tam tikrą simbolį suvokti galime: „McDonald`s“ buvo uždarytas ne kur nors Rusijos gilumoje, kur sanitariniai pažeidimai galėtų būti tikėtini labiau, o Maskvos centre, kur restorano...
2014-08-29

M. Faberis: dar viena krizė sugriautų kapitalistinę visuomenę ekonominiai „burbulai“ atneša ir naudos

Prieš pradedant kalbėti krizinius periodus privalu apsibrėžti skirtumą tarp tikrosios ir finansų ekonomikos, teigia žymus šveicarų investuotojas Marcas Faberis. Pasak jo, tikrojoje ekonomikoje skolos ir akcijų rinka, lyginant su BVP, yra pakankamai nedidelė, o pagrindinė jos paskirtis – santaupas nukreipti į investicijas, rašo businessinsider.
2013-11-11

Kur keliauja Rusijos pinigai?

Nemaža dalis pinigų, kuriuos generuoja Rusijos ekonomika, pačioje Rusijoje neužsibūna ir tai nėra jokia paslaptis. Yra keletas būdų ištekinti pinigus iš šalies. Vienas jų – patikėti juos ofšorinėse zonose registruotoms kompanijoms ar užsienio bankams. Pavyzdžiui, Rusijos Federacijos Audito rūmų duomenimis, 2012 metais sandorių, kuriuos šalies įmonės vykdė per ofšorinėse zonose esančias kompanijas, apyvarta viršijo 10,1 trilijono rublių sumą (http://www.dp.
2013-05-07

JAV reikalingas naujas karas, arba kapitalizmas mirs

Jungtinėms Valstijoms reikalingas naujas karas? Tam, kad išgyventų ekonomika? Tam, kad atsistatytų darbo vietų rinka? Kad klestėtų kapitalizmas? Galbūt. Ir štai dar dėl ko. Kaip praneša „Forbes“, JAV BVP, pirminiais duomenimis, ketvirto ketvirčio metu pirmą kartą per pastaruosius trejus metus krito... ir iš viso per metus krito 0,1 proc., nors ekonomistai laukė 1 proc. BVP augimo. Staigus 15 proc. valstybinių išlaidų sumažinimas privedė prie JAV ekonominio aktyvumo sulėtėjimo.
2013-04-29

Laukinio kapitalizmo dainius vėl sės į teisiamųjų suolą

 Laukinio kapitalizmo dainius 58 metų Arvydas Stašaitis vėl sės į teisiamųjų suolą. Finansinių nusikaltimų tyrėjai perdavė į teismą 34 tomų baudžiamąją bylą, kurioje jis įtariamas iššvaistęs milijonus litų. Geriausiu šalies verslininku kadaise apsiskelbusį A. Stašaitį įklampino aferos, susijusios su Invalidų sporto draugija (ISD) rašo lrytas.lt.
Kriminalai 2013-03-29

S. Žižekas: merdėjančio kapitalizmo grimasos

Slovėnijos filosofas ir kultūros kritikas Slavojus Žižekas, vienų laikomas „pavojingiausiu pasaulio filosofu“, kitų – charizmatišku šiuolaikinio intelektualinio avangardo pranašu, parašė ironišką knygą apie neoliberalaus kapitalizmo ir su juo taikiai sugyvenančių „kairuoliškų alternatyvų“ krachą.
2013-03-17

Aš nenoriu mirti...

 Tai buvo paskutiniai Venesuelos prezidento Hugo Chavezo žodžiai. Jis skubėjo gyventi, norėjo dar daug ką nuveikti – net kuriam laikui apgavo mirtį, bet likimas buvo negailestingas. Kartą Ispanijos karalius Juanas Carlosas, negalėdamas pakęsti jo nemandagaus elgesio, liepė jam užsičiaupti. Iš tikrųjų daug kas to norėjo, ir štai Venesuelos komandantė nutilo visam laikui.
2013-03-11

R. Dargis: 1993-aisiais įmonių vadovai pasinaudojo istorine galimybe

Pirmaisiais atgimusios valstybės metais Lietuvoje nebuvo nei pradinio kapitalo, nei bankų kreditavimo sistemos, maža to – siautėjo reketas, o įmonių vadovai jau dėliojo įvairias schemas, kaip privatizuoti įmones, užuot svarstę apie gamybą. Taip LRT televizijos laidoje „Mūsų laisvės metai“ kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas, verslininkas Robertas Dargis.
2013-02-24

Naujojo kapitalizmo gimimas: kas pakeis dabartinius verslininkus (II)

„Forbes“ publikuoja ištraukas iš Richardo Bransono knygos „Velniop verslą kaip visada“ („Screw Business as Usual“). Joje skandalingasis verslininkas pasakoja apie naujos kapitalizmo formos atsiradimą. R. Bransonas, legendinis britų verslininkas, „Virgin“ grupės įkūrėjas, išgarsėjo ne tik rizikingomis investicijomis ir marketingo sprendimais. Šiandien šis verslininkas, esantis 255 turtingiausių planetos žmonių sąrašo vietoje, aktyviai užsiima labdaros projektais aplinkosaugos srityje.
2012-12-09
REKLAMA
REKLAMA

Naujojo kapitalizmo gimimas: kas pakeis dabartinius verslininkus? (I)

„Forbes“ publikuoja ištraukas iš Richardo Bransono knygos „Velniop verslą kaip visada“ („Screw Business as Usual“). Joje skandalingasis verslininkas pasakoja apie naujos kapitalizmo formos atsiradimą. R. Bransonas, legendinis britų verslininkas, „Virgin“ grupės įkūrėjas, išgarsėjo ne tik rizikingomis investicijomis ir marketingo sprendimais. Šiandien šis verslininkas, esantis 255 turtingiausių planetos žmonių sąrašo vietoje, aktyviai užsiima labdaros projektais aplinkosaugos srityje.
2012-12-08

Laukinis kapitalizmas Rusijoje: išlaisvintos moterys, dirbusios vergovės sąlygomis

Rusijos žmogaus teisių aktyvistai išlaisvino dvi moteris, kurios metų metus dirbo vergijos sąlygomis. Aktyvistai teigia, kad tokių atvejų šalyje – labai daug. Už žmogaus teises kovojantis Danila Medvedevas įtarė, kad parduotuvėje „Produktai“ jis ras moterį, kurios pastaruosius 10 metų ieško jos motina. Taip ir buvo. Iš Uzbekijos kilusi 35-erių Bakija nuo pat atvykimo dirbo toje pačioje parduotuvėje, tačiau ji išsiskiria iš įprastų darbininkų.
2012-11-02

Z. Čepaitė: apie pašalpų naudą ir moralistų žalą

Ekonominiam klimatui prastėjant vis dažniau pasigirsta pašalpų sistemą peikiantys balsai. Tie balsai stiprėja tiek Anglijoj, tiek Lietuvoj, o pašalpų gavėjai piešiami kaip parazitai. Bet iš tikrųjų pašalpos naudingos – jos stabilizuoja visuomenę ir bent šiek tiek prilaiko natūralų kapitalistinės ekonomikos variklį – bet kokia kaina siekti pelno.

A. Bardas: koks bus gyvenimas po kapitalizmo?

Švedų grupės „Army of Lovers“ įkūrėjas, garsus Švedijos sociologas, filosofas, rašytojas ir muzikos kūrėjas Alexanderis Bardas sako, kad interneto revoliucija iš esmės pakeitė žmonių gyvenimo būdą ir sudrebino kapitalistinio pasaulio pamatus. Nebe pinigai, o ryšiai tampa viso ko pagrindu. Filosofas, viešėdamas Lietuvoje, dalyvavo Švedijos ambasados surengtuose verslo apdovanojimuose bei dalijosi savo radikaliomis mintimis, kaip internetas keičia mūsų mąstyseną ir ko reikėtų laukti ateityje.
2012-09-23

G. Dauve: kapitalizmas ir komunizmas – tik provokuojantys žodžiai?(I)

„Iš rankų į rankas press“ ir „Juodraščio“ leidybos grupė išleido itin svarbią kairiojo prancūzų komunisto Gilles'io Dauvé knygą „Kapitalizmas ir komunizmas – tik provokuojantys žodžiai?„. Knygą galima įsigyti Vilniaus knygų festivalyje, kuris rugsėjo 14-16 dienomis vyks VDA dizaino inovacijų centre „Titanikas“, Maironio g. 3, Vilniuje.
2012-09-16

Prie studentų išnaudojimo „Foxconn“ gamyklose prisideda ir vyriausybė?

Šią savaitę pasitikome su nauju skandalu, kuriame dar kartą atsidūrė kinų kompanija „Foxconn“. Resursas „The New York Times“ publikavo kolegų iš Kinijos padarytą reportažą, iš kurio paaiškėjo, jog prie „Foxconn“ konvejerių verčiami dirbti ir studentai (kaip žinia, ši kinų kompanija yra didžiausias Apple produktų gamintojas). Savo ruožtu, „Foxconn“ neneigė studentų darbo prie „iPhone“ surinkimo linijų fakto, tačiau pareiškė, jog jokios prievartos nėra, stažuotojai čia atlieka praktiką ir bet kuri...
2012-09-16

Toji pragariška kapitalo logika

Priklausomos Lotynų Amerikos šalys, kurių vyriausybes priimta vadinti pažangiomis ir kurios atsisako plaukti JAV politikos farvateriu, buvo įtrauktos į mechanizmą, kuris nuolat paverčia niekais jų pastangas vykdyti socialines ekonomines reformas.
2012-09-09

Kodėl „mielas“ kapitalizmas yra tik Skandinavijoje?

Skandinaviškasis socializmas – geras dalykas. Kodėl jis įleido šaknis tik Skandinavijoje? Šį klausimą sau iškėlė ekonomistai Daron Acemoglu iš JAV Masačusetso technologijos instituto (MIT), Jamesas Robinsonas iš Harvardo universiteto ir Thierry Verdieris iš Paryžiaus ekonomikos mokyklos pranešime „Argi mes visi negalime būti labiau panašūs į skandinavus? Asimetriškas augimas ir institucijos tarpusavyje priklausomame pasaulyje“ (Can't We All Be More Like Scandinavians? Asymmetric Growth and Insti...
2012-09-05

IWW profsąjungos atstovas E. Formanas: ateityje profsąjungų gali ir nebelikti

Kiekvienas gali įsteigti profsąjungą, tai kaip mokymasis važiuoti dviračiu – gali šiek tiek užtrukti, bet vis tiek anksčiau ar vėliau išmoksti kaip viską suorganizuoti teisingai, sako Pasaulio pramonės dirbančiųjų (Industrial Workers of the World, IWW) profsąjungos organizatorius Erikas Formanas.
2012-09-04

Renginiai iš išskaičiavimo?

Dabar, kai jau baigėsi sportinės Londono olimpiados aistros, galima suskaičiuoti ne tik medalius, bet ir finansinius renginio rezultatus. Juk dažną didesnį tarptautinį kultūros ar sporto renginį, kurį finansuoja valdžia, lydi organizatorių įtikinėjimai, kad „tai bus naudinga ne tik miestui, bet ir visai šaliai, ir visiems ekonomikos sektoriams“. Kiek kainavo surengti olimpiadą, tiksliai pasakyti bus sunku. Numatoma 2,4 mlrd. svarų žaidynių kaina jau 2007 metais pasiekė 9,3 milijardus.

Pietų Amerikos krizės pamokos Europai

Lygiai prieš trisdešimt metų Meksika paskelbė bankrotą ir šis įvykis žymėjo trečiosios pasaulio šalių skolų krizės pradžią. Meksikos situacija buvo panaši Graikijos Dabar anoji krizė primena šiandieninę ekonomiką, rašo „The Guardian“. Meksikos situacija panaši į Graikijos. Amerikiečių, britų ir japonų bankų paskolos Lotynų Amerikos šalių vyriausybėms primena šiandienos pigias JAV ir Europos bankų paskolas. Politikų atsakas irgi identiškas.
2012-08-20

Vietname organizuotas pirmasis gėjų paradas

Vietname vyko pirmasis gėjų paradas. Kaip skelbia lenta.ru, Vietname buvo surengtas pirmasis gėjų paradas. Teigiama, kad jame dalyvavo apie šimtas entuziastų. Dauguma jų atvyko dviračiais. Entuziastai turėjo atributikos. Teigiama, kad renginys praėjo ramiai. Pareigūnų teigimu, vykusiame renginyje incidentų neužfiksuota.
2012-08-05

V. Klyvienė: situacija rinkose išlieka sudėtinga

Pastaruosius tris mėnesius JAV ekonomikos augimas lėtėjo labiau nei tikėtasi. „Danske“ banko ekonomistai prognozuoja, jog metinis augimas 2012 m. bus 2,1 proc., o 2013 m. sieks 2,2 proc. Recesijos JAV turėtų išvengti dėl gerėjančių bendrųjų ekonomikos rodiklių ir mažėjančių energinių išteklių kainų. Vis dėlto silpnoji JAV vieta – nedarbo lygis – išliks pagrindiniu ekonomikos augimo trukdžiu, reikalaujančiu papildomo dėmesio. Galima tikėtis, kad FDR ir toliau tęs skatinančią pinigų politiką.

Ar Kinijos ekonomika grimzta į bedugnę?

Kinijos greito augimo dienos gali būti suskaičiuotos. Dešimtmečius vadinamoji Drakono ekonomika augo tokiais tempais, kurie padėjo milijonams gyventojų persikelti iš kaimų į megamiestus. Tačiau dėl augančios skolų krizės Europoje ir vis dar trapaus JAV atsigavimo Kinijos eksporto modelis gali daugiau taip gerai nebeveikti. Kinijos vyriausybė ir daugelis ekonomistų dabar spėja, kad šiemet ekonomikos augimas bus mažesnis nei 8 proc., o kai kas prognozuoja net didelį ekonomikos kritimą.
2012-07-13

Namų aplinkoje dirbantys žmonės produktyvesni už plušančius biuruose

Pasitelkus informacines technologijas populiarėja darbas namuose. „Wakefiels research“ atliko apklausą ir išsiaiškino, ką gi iš tiesų darbo metu veikia tokie darbuotojai. Paaiškėjo, kad 43 proc. žmonių darbo metu yra žiūrėję televizorių, o 20 proc. mėgavosi kompiuteriniais žaidimais. 24 proc. darbuotojų prisipažino, kad dėl kontrolės stokos leidžia sau išgerti alkoholinių gėrimų, 26 proc. apklaustųjų mėgsta snūstelėti.
2012-07-08

Priimtos darbo kodekso pataisos, reglamentuojančios sankcijas už nelegalų darbą

Priimtos darbo kodekso pataisos, reglamentuojančios sankcijas už nelegalų darbą. Seimas, 81 parlamentarui balsavus už ir vienam susilaikius, priėmė Darbo kodekso pataisų projektą. Darbo kodekso pataisos parengtos įgyvendinant 2009 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą, kuria numatomi sankcijų ir priemonių nelegaliai esančių trečiųjų šalių darbdaviams būtiniausi standartai.
2012-06-30

Olandų „melagėlis“ paaiškino, kodėl apsimetė „miškiniu“

Olandas Robinas van Helsumas, išgarsėjęs po to, kai sugebėjo ilgus mėnesiu už nosies vedžioti Berlyno policiją, teigdamas, kad penkerius metus praleido miškus, į Vokietiją iš tiesų atkeliavo įkvėptas radikalių kairiųjų judėjimo „Zeitgeist“, kurio pagrindinis tikslas – sunaikinti rinkos kapitalizmą, pažiūrų, praneša „The Telegraph“. Praėjusį lapkritį į Berlyną atklydęs olandas tikino, kad penkerius metus po savo motino mirties su tėvu bastėsi po miškus.
2012-06-18

Paauglių gaujos sėja mirtį (III)

Vieną milijardą dolerių kainavo Los Andželui riaušės, vykusios mieste prieš 20 metų. Afroamerikiečių maištas ne tik brangiai kainavo, bet ir buvo gana kruvinas: aukos buvo skaičiuojamos dešimtimis. Riaušės tikriausia nebūtų padariusios šitiek nuostolių, jeigu jose nebūtų dalyvavusios jaunimo grupuotės, daugelį metų kovojančios tarpusavyje dėl gatvių kontrolės.
2012-06-12

„Expo 2012“ per pirmąją dieną apsilankė dešimtys tūkstančių žmonių

Šeštadienį Pietų Korėjoje prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Expo 2012“ per pirmąją dieną apsilankė dešimtys tūkstančių žmonių. Paroda, kurios tema „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“, Jeosu mieste veiks tris mėnesius. Pajūryje esantis Jeosu parodai ruošėsi ketverius mėnesius, investicijos siekė 10 mlrd. dolerių. Parodoje 104 šalys pristato savo vandenynų kultūrą ir mokslą. „Expo 2012“ dalyvauja ir Lietuva.
2012-05-12

MMA padidinimas: kam gražu, o kam kenkia

Gegužės 1-oji – Tarptautinė darbo diena, tad šia proga kalbėti apie ką nors kita nei darbą būtų tiesiog nesusipratimas. Lietuvoje darbo dienai paminėti skirta net valstybinė šventė, visų žmonių nedarbo diena, ir nieko čia nuostabaus. Mat Darbo diena atsirado ne iš žmonių meilės darbui, ne iš darbo šlovinimo. 1886 metų gegužės 1-ąją vyko Šiaurės Amerikos darbininkų demonstracija, kurioje buvo reikalaujama trumpinti darbo valandų skaičių iki 8 valandų per dieną.

A. Janutytė: ar žlugs kapitalizmas?

Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad šiandieninė kapitalistinė ekonominė sistema vieną dieną turėtų žlugti. Tokias kalbas skatina su kapitalizmu susijusios problemos: vis labiau gilėjančios ekonominės krizės, didėjantis nedarbas ir skurdas, mažėjantys riboti gamtiniai ištekliai, didėjanti socialinė nelygybė, vartotojiškos visuomenės augimas ir daugelis kitų, kurios, anot šios sistemos kritikų, yra kapitalizmo pasekmė.

Naujos pasaulio valstybės – korporacijos

Didžiausios pasaulio kompanijos „Wal-Mart“ pardavimų apyvarta yra didesnė už visų šalių, išskyrus dvidešimt penkias, bendrą vidaus produktą, rašo „Foreign Policy“. 2,1 mln. darbuotojų turinti įmonė lenkia beveik 100 valstybių populiacijas. Niujorke įsikūrusi didžiausia pasaulio investicijų įmonė „Blackrock“ valdo 3,5 trln. JAV dolerių verto turto – tiek savo nacionaliniuose rezervuose neturi nei viena valstybė.
2012-04-13

Kinija: istorija, kuri neturės laimingos pabaigos

Kinijos ekonomika yra viena sparčiausiai augančių pasaulyje, tačiau ekspertai šiai Azijos pasakai laimingos pabaigos neprognozuoja. Kol Vakarų pasaulis įnirtingai bando išsivaduoti iš finansų krizės pančių, Kinijos milžinas žengia į priekį tvirtu žingsniu. Ne vienas pasaulio ekonomistas mano, kad Kinijos valstybinis kapitalizmas yra tinkamiausias priešnuodis modernios pasaulinės ekonomikos iššūkiams. Nepaisant to, vis dažniau pasigirsta balsų, pranašaujančių niūrią Kinijos ekonomikos ateitį.
2012-03-08

Investuotojas: kapitalizmas mus sunaikins

Žinomas investuotojas ir investicinio fondo GMO vienas įkūrėjų Jeremy Granthamas ilgame ketvirtiniame laiške investuotojams pareiškė, kad jį neramina kapitalizmo ateitis, rašo „Forbes“. „Kapitalizmas perėjo ilgą Darvinizmo bandymų ir klaidų kelią, kuris vis dar tęsiasi. Šiuo metu kapitalizmas prisitaikė prie spartaus augimo, kuris nepaiso jokių aplinkybių.
2012-03-02

Ar kapitalizmas vis dar tinka XXI amžiui?

Ieškant kaltų dėl sudėtingų ekonominių laikų pastaruoju metu vis labiau kritikuojama plačiu mastu – peikiamas pats kapitalizmas. Diskutuojama, ar jis vis dar tinka XXI amžiui ir kaip jį išsaugoti. Ką daryti su vis didėjančia ir žmonių nepasitenkinimą keliančia nelygybe? Kaip traktuoti išskirtinių privilegijų turinčias korporacijas? Dėl sudėtingų ekonominių laikų dabar kaltų ieškoma daug kur. Bankai, korporacijos, vyriausybės, politikai, švaistyti linkę vartotojai, kreditų agentūros, euras.
2012-02-12

S. Stoma: Breiviko gimdytojai

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie kapitalizmo krizę. Galima manyti, kad krizė ištiko visą liberaliąją demokratiją. Europos saulėlydį pranašavęs Oswaldas Spengleris beveik po šimto metų susilaukia rimtų šalininkų. Teorijas ima sekti veiksmai. Ar buvusios Sovietų Sąjungos erdvėje besiformuojančiai Eurazijai vienintele artima Vakarų alternatyva netrukus netaps Eurabija? Ir nesvarbu, kad ji vadinsis Europos Sąjunga.

ECB vadovas yra įsitikinęs, kad euras išliks

Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi pirmadienį pareiškė neturįs jokių abejonių dėl euro pajėgumo ištverti dabartinę skolų krizę, informuoja AFP. "Nė kiek neabejoju dėl euro stiprumo, pastovumo ir išlikimo", - sakė jis Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto nariams. Komiteto nariai M. Draghi klausinėjo dėl jo interviu dienraščiui "The Financial Times", kuriame išsakytos jo pastabos buvo suprastos kaip įspėjimas apie galimą bendros valiutos žlugimą.
2011-12-19

M. Noriega skraidinamas į tėvynę

Buvęs Panamos diktatorius M. Noriega skraidinamas į tėvynę. Kaip skelbia lenta.ru, M. Noriega turėtų būti parskraidintas į Panamą. Čia jis kaltinamas diktatūros meto nusikaltimais, tame tarpe ir opozicionierių žudymu. 1968 m. karinė chunta užėmė Panamos valdžią, o 1984 m. Noriega tapo jos lyderiu. Savo valdymo laikotarpiu rėmė guerilla's partizanus Salvadore ir Nikaragvoje, kovojančius prieš JAV įtaką, rėmė narkomafiją, ginklų prekybą, kriminalines grupuotes, mirties eskadronus.
2011-12-11

Žmonėms net viešas tansportas tampa prabanga?

Brangstant viešojo transporto bilietams, norėdami kuo ilgiau važinėti pigiau, klaipėdiečiai lapkritį bilietėlių nupirko keliskart daugiau nei paprastai. Vienkartiniai popieriniai ir terminuoti elektroniniai bilietai Klaipėdoje vidutiniškai brangsta 9 procentais. Labiausiai – vienkartiniai popieriniai bilietai, kuriais naudojasi apie trečdalis autobusų keleivių. Spaudos kioske jis kainuos nebe 1,80 litų, o 2 litus. Perkantiems autobuse kaina lieka ta pati – 2,40 centų.
titulinis 2011-11-30

Draudikų dėl „Snoro“ bankroto patirti nuostoliai gali siekti milijonus

Lietuvos draudimo bendrovės dėl banko „Snoras“ likvidavimo greičiausiai praras maždaug 13 mln. litų gyventojų draudimo įmokų, teigia Lietuvos draudikų asociacija (LDA). Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius įstatymus, „Snoro“ sąskaitose laikomi draudimo bendrovių indėliai, net ir nesiekiantys šimto tūkstančių eurų, nėra apdrausti valstybės, o galimybės šiuos įsipareigojimus įvykdyti pagal bankroto procedūras yra ribotos.
2011-11-30

Premjeras: „Snoras“ naudojosi Lietuvos žmonių patiklumu

Lietuvos banko valdyba ketvirtadienį nusprendė banką „Snoras“ pripažinti nemokiu ir uždaryti, nes jame yra dingę gerokai daugiau turto, nei galvota anksčiau. Bankas nebus skaidomas į „gerąjį“ ir „blogąjį“, jo veikla nebus tęsiama. Toks Lietuvos banko žingsnis premjerui Andriui Kubiliui  atrodo ryžtingas ir pagrįstas, užkertantis kelią dar rimtesnėms problemoms. „Po laikinojo administratoriaus atlikto tyrimo matėsi, kad „Snoras“ savo veikloje kažin ar galėjo būti vadinamas tikru banku.
2011-11-25

V. Klyvienė: „Snoro“ perėmimas kitų bankų neturėtų paveikti

„Danske“ banko analitikės Violetos Klyvienės teigimu, „Snoro“ veiklos sustabdymas mūsų šalies bankų paveikti neturėtų: „ Negalime sakyti, kad problemos su šituo banku turėtų dramatišką poveikį: kreditavimo politikoje šito banko dalis yra labai nedidelė, o kokią dalį indėlių jis turi - nežinau.
2011-11-16

Už laukinio kapitalizmo kritiką – ašarinės dujos ir šūviai guminėmis kulkomis

Jungtinėse Valstijose, Denverio mieste, policininkai panaudojo gumines kulkas, kad išvaikytų maždaug 2 tūkst. protesto akcijos „Užimk Volstritą“ rėmėjų, informuoja „RIA Novosti“. Pranešama, kad policija susirėmė su protestuotojais ir buvo priversta panaudoti ašarines dujas bei gumines kulkas, kad išvaikytų minią. Susirėmimo metu protestuotojai nuvertė vieną policijos pareigūną nuo motociklo ir spardė kitus pareigūnus. Pranešama, kad septyni protestuotojai buvo suimti.
2011-10-30

Baiminasi, kad be darbo liks šimtai neįgaliųjų

Seimo komitetuose jau svarstoma galimybė griežtinti socialinių įmonių steigimą. Esą jose darbuojasi tik nedidelė dalis neįgaliųjų, o tokių bendrovių savininkai šluojasi milijoninius pelnus. Tačiau šių įmonių atstovai sako, kad pataisos be darbo paliks šimtus negalią turinčių žmonių, o dirbantiems mažės atlyginimai. Savera Stasiūnienė 21 metus dirbo siuvėja. Prieš porą metų moterį atleido. Radviliškietės darbingumas tik 55 proc.
2011-10-24

Katastrofų kapitalizmas, arba viskas apie kankinimų mechanizmą

Ar kada nors susimąstėte, kodėl Čilėje, aštuntajame dešimtmetyje buvo apkarpyti mokesčiai, išplėsta laisvoji prekyba, privatizuotos paslaugos, mažintos socialinės išmokos ir siaurintas valstybės reguliavimas? Ar nutuokiate, kodėl Šri Lankoje, po 2004 m. praūžusio cunamio, prie vandenyno nebuvo atstatyti žvejų kaimai, o jų vietoje pradėjo kilti privatūs viešbučiai? Kaip galėjo nutikti, kad 1996 m. investuotojai norėjo į Pietų Korėją investuoti 100 milijardų JAV dolerių, o po metų šalies neigi...
2011-10-24

Rusų spauda: Baltijos šalys turi pasitraukti iš ES, kad vėl susijungtų su Rusija

Kai kurie Rusijos komentatoriai negali pamiršti istorinių TSRS laikų ir karts nuo karto prabyla apie Baltijos šalių sugrąžinimą į Rusijos glėbį. Spausdiname vieną tokių. „Lietuvos, Latvijos ir Estijos integracija į Europą baigėsi nesėkme. Dvidešimties metų nepakako, bandant sujungti skirtingas tautas. Baltijos šalių gyventojai dairosi į šalis ir akivaizdu, kad žvilgsnis gali užkliūti tik už Rusijos“, – rašo smi2.ru.
2011-10-23

Vietoj įspūdžių iš „Lietuvą norinčios užgrobti” Lenkijos

Štai teko lankytis tokioje “Solidarnosč” konferencijoje Gdanske. Tenykštės profsąjungos ne mūsiškės, bet ne apie tai daina. “Lietuvos lenkų klausimu” įspūdžių nedaug. Populiariausiai jis komentuojamas, kaip “w ogole do dupy” (visai ties pasturgaliu, –iš lenkų kalbos). Čia kabu apie neoficialų bendravimą, žinoma. Užtat visokių įdomesnių vaizdų pavyko parsivežti. Man įdomu, ką pasakytų mūsų “nepilnamečių apsaugos nuo žalingos informacijos” entuziastai dėl šios karikatūros oficialioje parodoje.

JAV universiteto profesorius: turtingiesiems reikia didinti mokesčius

Niujorko universiteto profesorius Nourielis Roubini žengė toliau nei katastrofinės ekonomikos nuosmukių prognozės. Dabar jis teigia, kad grėsmė kyla pačiam kapitalizmui, rašo Izraelio verslo dienršatis „Globes“. Jis taip pat mano, kad sukilimai, kurie sudrebino valstybes nuo Azijos iki Vidurio Rytų ir pasiekė Europą, netrukus dar labiau išplis.
2011-08-22

Šiaurės Korėja atmeta raginimus imtis reformų

Šiaurės Korėjos vadovybė griežtai atmeta raginimus imtis reformų ar atverti tarptautiniu mastu izoliuotą šalį. Tai nėra būdas valstybei įveikti ekonomines problemas, rašo partinis laikraštis „Rodong Sinmun“. Tačiau kartu jis pripažįsta, kad Šiaurės Korėjos ekonomiką yra ištikę sunkumai. Dar prieš kelis dešimtmečius komunistinės Šiaurės planinė ekonomika buvo stipresnė nei Pietų Korėjos. Tačiau po Sovietų Sąjungos žlugimo ekonominės problemos paaštrėjo.
2011-08-09

M. Roe: Amerikos kapitalizmo ypatybės

Pasaulyje, kai lyginamas kapitalizmas su socializmu, Jungtinės Valstijos laikomos tarsi kapitalizmo pavyzdžiu. Ten valstybės nuosavybė yra nedidelė ir net jos buvimas dažnai laikomas nukrypimu nuo normos. Vyriausybė mažiau kišasi į ekonomiką negu kitose pažengusiose valstybėse ir pagrindinės socialinės programos, pvz., visuotinė sveikatos priežiūra, ten nėra taip įsitvirtinusios kaip kitur.
2011-06-23
Į viršų