jungtinėms tautoms

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jungtinėms tautoms“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jungtinėms tautoms“.

Thunberg smerkia pasaulio lyderius dėl abejingumo klimato kaitai

Švedų klimato aktyvistė Greta Thunberg pirmadienį, Jungtinėms Tautoms paskelbus svarbią ataskaitą apie klimato kaitos poveikį, pasmerkė pasaulio lyderių abejingumą. „Tai, kad valdžioje esantys žmonės vis dar kažkaip neigia ir aktyviai eina klaidinga kryptimi, galiausiai bus pastebėta ir suprasta kaip precedento neturinti išdavystė.
2023-03-20

Karas Ukrainoje. Rusijos pralaimėjimas? Dalis okupantų atsitraukia nuo Ukrainos sostinės Kyjivo

Po antradienį įvykusių taikos derybų tarp Ukrainos ir Rusijos, pastebima, kad okupantai atitraukia dalį savo karinių pajėgų iš tam tikrų teritorijų. Visgi perspėjama, kad tai nereiškia, jog Rusija nutrauks karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje.
Aktualijos 2022-03-29

Karas Ukrainoje. Rusija rengia naują planą – gali bet kada paleisti raketas

Rusijos karinių laivų įgulos ruošiasi smogti raketomis, pranešė Ukrainos šalies gynybos ministerija.  Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 00:54 | Kibernetinė ataka prieš telekomunikacijos bendrovę Ukraina patyrė didelę kibernetinę ataką, o pagrindiniu taikiniu tapo telekomunikacijų paslaugų teikėja „Ukrtelecom“. Visgi tvirtinama, kad situacija buvo neutralizuota ir dedamos visos pastangos, kad paslaugos būtų atnaujintos.
Aktualijos 2022-03-28

Karas Ukrainoje. Rusija paleido 6 raketas į Ukrainos oro vadovybės pajėgų teritoriją

Rusijos kariuomenės vadas penktadienį patvirtino, kad Rusijos kariuomenė sutelks didžiausias karines pajėgas Rytų Ukrainos Donbaso regione siekiant „visiško išlaisvinimo“.  Svarbiausi penktadienio įvykiai: 23:31 | Evakuacija iš Ukrainos miestų  Penktadienį iš Ukrainos miestų humanitariniais koridoriais iš viso buvo evakuota 7 tūkst. 331 žmogus, pranešė aukšto rango Ukrainos pareigūnas. Ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereshchuk sakė, kad 2 tūkst.
Aktualijos 2022-03-25

Karas Ukrainoje trumpai ir aiškiai: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai

Praėjo lygiai mėnuo nuo to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. JAV prezidentas Joe Bidenas pradeda vizitą Europoje ir susitikimą su aukščiausiais žemyno lyderiais. Portalas tv3.lt trumpai ir aiškiai pateikia svarbiausius šios dienos karo įvykius.
Aktualijos 2022-03-24

Karas Ukrainoje. Okupantai žudo Charkivo gyventojus: po reketos smūgio žuvo 6 žmonės

Kubanėje (Rusija) buvo atleisti iš darbo 12 vidaus kariuomenės („Nacgvardija“) pareigūnų, kurie atsisakė vykti į „spec. operaciją“ Ukrainoje. Negana to, pareigūnai nusprendė į teismą paduoti ir pačią valstybę. Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 00:52 | Kanada plečia sankcijas Rusijai Pasak Kanado premjero biuro atstovų, naujosios sankcijos bus taikomos 160 Rusijos parlamento narių ir tam tikrų prekių bei technologijų eksportui į Rusiją. Kanada taip pat skirs 50 mln.
Aktualijos 2022-03-24

Ukrainos miestuose – skambios iškabos: „Putinas pralošė. Visas pasaulis su mumis“

Tęsiantis Rusijos agresijai Ukrainoje visas pasaulis reiškia palaikymą užpultai šaliai bei padeda visais įmanomais būdais. Jausdami palaikymą ir norėdami praskaidrinti žmonių niūrias mintis, Ukrainos miestų gatvių stenduose atsirado skambios iškabos. Vienoje jų - žinutė Rusijai: „Putinas pralošė. Visas pasaulis su mumis.“ Taip pat stendus puošė ir kultine fraze tapusi „Русский военный корабль, иди нах * й!“ (Russkij korabl idi n*****). Kuri gimė prasidėjus karui.
2022-02-28

Putinas patvirtino atnaujintą Rusijos nacionalinio saugumo strategiją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pasirašė atnaujintą šalies nacionalinio saugumo strategiją, kurioje perspėjama dėl aštrėjančių grėsmių, įskaitant susijusias su Vakarų valstybių pastangomis „išsaugoti savo hegemoniją“. Atitinkamas įsakas šeštadienį buvo paskelbtas Rusijos teisinės informacijos portale.
2021-07-03

D. Tuskas: Lietuvos himno žodžiai galėtų būti Europos bendrijos šūkiu

Sveikindamas Lietuvą valstybės atkūrimo šimtmečio proga, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pabrėžė, kad tik vieningos Europos šalys gali išsaugoti savo nepriklausomybę. „Tik būdamos vieningos Europos tautos gali būti suverenios ir nepriklausomos nuo didžiųjų galių. Lietuva pernelyg gerai visa tai supranta, ir todėl ji visuomet vaidina aktyvų ir konstruktyvų vaidmenį“, – žurnalistams sakė D. Tuskas po susitikimo su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.
Aktualijos 2018-02-15

Technologijų genijus ragina drausti karo robotų gamybą

„Robotų-žudikų“ atsiradimo rizika kaip niekad išaugusi ir žmonės privalo visu rimtumu spręsti šią problemą, mano robotų technologijų ekspertai, kurių „judėjimui“ vadovauti apsiėmė Elonas Muskas, praneša BBC.
2017-08-24
REKLAMA
REKLAMA

D. Trumpo triumfas: po agresijos prieš Šiaurės Korėją – svarbūs rezultatai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį pareiškė, kad jo agresyvus tonas Šiaurės Korėjos atžvilgiu pradėjo duoti vaisių, nes Pchenjano režimo lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ėmė „gerbti“ Jungtines Valstijas. „Kai kurie žmonės sakė, kad tai buvo per stipru. Bet tai nėra per daug stipru“, – sakė jis tūkstančiams savo šalininkų, susirinkusių į prezidento mitingą Finikse Arizonoje. „Bet gerbiu tą faktą, kad Kim Jong Unas, mano manymu, pradeda mus gerbti.
2017-08-23

Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja demonstruoja jėgą: atmetė taikos galimybes

Šiaurės Korėja atmetė Pietų Korėjos pasiūlymą sėsti prie derybų stalo, pateiktą per vieną iš retų priešiškų valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimą, pirmadienį pranešė Seulo naujienų agentūra „Yonhap“. Apie tai buvo paskelbta Jungtinėms Tautoms įvedus naujas sankcijas branduolinį ginklą turinčiai izoliuotai komunistinei valstybei. Ministrai trumpai pasikalbėjo regioninio forumo Maniloje kuluaruose.
2017-08-07

Alepo evakavimo planas žlugo: tęsiasi įnirtingi mūšiai ir aviacijos antskrydžiai

Susirėmimai ir aviacijos antskrydžiai Sirijos Alepo mieste sekmadienį nusinešė mažiausiai trijų civilių žmonių gyvybes. Kovos veiksmai atsinaujino pasibaigus tris dienas galiojusioms paliauboms, kurias buvo paskelbusi Damasko režimo sąjungininkė Rusija.
2016-10-24

Moterys valdžioje: vis dar per mažai?

Dar niekada tiek daug patyrusių ir ambicingų moterų, kurių priešakyje - Angela Merkel, Hilary Clinton ir Theresa May, neužėmė pačių įtakingiausių pasaulio valstybių postų, tačiau vyrų valdžios viršūnėse vis dar esama gerokai daugiau. H.Clinton jau įėjo į istoriją, kai tapo pirmąja moterimi, kurią viena iš dviejų didžiųjų JAV politinių partijų nominavo kandidate į prezidentus, o šį lapkritį ji turi daug galimybių tapti naująja Baltųjų rūmų šeimininke.
2016-08-09

Prancūzija pasiduoda Rusijos manipuliacijoms: vyksta, taip sakant, atsivėrimas su rusais

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija nuoširdžiai nori bendradarbiauti kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje. „Vyksta, taip sakant, atsivėrimas su rusais.
2015-11-19

Jemenas prašo Persijos įlankos arabų šalių karinės pagalbos

Jemeno užsienio reikalų ministras Riyadhas Yaseenas (Rijadhas Jasinas) pirmadienį paragino Persijos įlankos arabų šalis surengi karinę intervenciją į Jemeną ir sustabdyti prezidentui Abdrabuh Mansurui Hadi (Abdrabu Mansurui Hadžiui) priešiškų husių kovotojų veržimąsi.
2015-03-23

Katalonijos lyderiai dar aktyviau sieks nepriklausomybės

Katalonijos nacionalistų vyriausybė pažadėjo dar aktyviau siekti atsiskyrimo nuo Ispanijos po to, kai daugiau nei 2 mln. žmonių balsavo sekmadienį vykusiame simboliniame referendume, kurį Madridas atmetė kaip „bevaisį ir nereikalingą“. Katalonijos vyriausybės vadovas Arturas Masas šį balsavimą, kuris surengtas negavus Madrido leidimo, pavadino „visiška sėkme“, kai didžioji dauguma žmonių, dalyvavusių simboliniame plebiscite, palaikė regiono atsiskyrimo idėją.
2014-11-10

Taikos derybų pabaiga: tamsi Palestinos ateitis

Balandžio 29-ąją baigėsi devynis mėnesius trukęs Izraelio ir Palestinos lyderių derybų procesas. Izraelis, tą dieną tarytum pažymėjęs įsakymu nugriauti kelis namus ir mečetę netoli Nabluso miesto Vakarų Krante, liko nieko nepažadėjęs palestiniečiams, o šie – be karinės okupacijos iš jų atimtų teisių. Anot Izraelio, kurio balsas Vakarų žiniasklaidoje ne vieną dešimtmetį girdėti kur kas garsiau nei Palestinos, deryboms kelią užkirto palestiniečių nenoras pripažinti Izraelį kaip žydų valstybę.
2014-05-16

Donecko separatistai pasiprašė į Rusijos glėbį

 Ukrainos prezidento rinkimai gegužės 25 dieną „Luhansko liaudies respublikos“ teritorijoje neįvyks, pirmadienį pranešė Pietvakarių armijos atstovas Vasilijus Nikitinas. Luhanske pirmadienį per spaudos konferenciją V.Nikitinas sakė, kad tai susiję su pasikeitusiu regiono statusu. „Galbūt rinkimai Luhansko srities teritorijoje galėtų įvykti, bet mes dabar esame Luhansko liaudies respublika. Todėl rinkimų nebus“, – pareiškė jis.
2014-05-12

Kanadai pareiškus pretenzijas į Arktį, V. Putinas nurodė stiprinti regiono karines pajėgas

Kanada užsiminė ketinanti pareikšti teritorines pretenzijas į Šiaurės ašigalį ir jį supančius Arkties vandenis, pirmadienį paskelbusi, kad pateikė Jungtinėms Tautoms (JT) prašymą smarkiai išplėsti šalies jūrines teritorijas. Praėjus dešimtmečiui po atliktų Kanados rytinės ir tolimosios šiaurinės priekrantės tyrimų, taip pat surinkus papildomų įrodymų, tas prašymas penktadienį buvo pateiktas Žemyninio šelfo ribų komisijai.
2013-12-10

„Sirijos draugai“ susitiks sekmadienį Romoje

 Sirijos opoziciją palaikančių vyriausybių aukšto rango diplomatai sekmadienį susitiks Romoje, pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA, remdamasi „diplomatiniais šaltiniais“. Pasak ANSA, šis susitikimas, tikriausiai, bus surengtas „užsienio reikalų ministrų lygiu“. Italijos vyriausybė šio pranešimo nekomentavo. „Sirijos draugais“ vadinamą grupę sudaro 11 valstybių, tarp kurių yra ir JAV bei Prancūzija, kurios abi palaiko karinius veiksmus prieš Sirijos režimą.
2013-09-02

Prancūzija: Sirijoje buvo naudojamas zarino dujos

. Prancūzija jau yra įsitikinusi, kad mirtinos zarino dujos buvo keletą kartų panaudotos per konfliktą Sirijoje, pareiškė antradienį užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabius (Loranas Fabijus), paminėdamas jog remiasi prancūzų laboratorijoje atliktais Sirijoje paimtų mėginių testais. Tačiau L.Fabius neatskleidė, kur ir kas panaudojo zariną. "Šie testai rodo zarino buvimą įvairiuose mūsų turimuose mėginiuose", - sakė jis, pridurdamas, kad testų rezultatai perduoti Jungtinėms Tautoms.
2013-06-04

Malis prašo JT paramos atsikovojant teritoriją iš islamistų sukilėlių

Malis išsiuntė laišką Jungtinėms Tautoms, oficialiai prašydamas leidimo Vakarų Afrikos šalių vadovaujamoms pajėgoms padėti jam atsikovoti teritoriją iš islamistų sukilėlių, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba. Malį apėmė chaosas kovo mėnesį, kai kariuomenė nuvertė prezidentą. Tuaregų maištininkai, pasinaudoję tuo, kad nėra valdžios, užėmė beveik du trečdalius šalies. Islamistų grupės užpuolė šalies šiaurę ir įtvirtino šariato teisę, sukeldamos nestabilumo pavojų regione.
2012-09-25

Islandų krizė nepalaužė

Praėjo metai, kai Islandija smigo į finansinę bedugnę, žlugus stambiausiems jos bankams. Šalies ūkis dar neatsigavo, bet islandai, regis, apsiprato su krizės sąlygomis. Dabar jie gyvena kukliau ir kas labiausiai stebina, atrodo visiškai patenkinti. Islandams "laurų vainikas už šalies bankrotą" buvo uždėtas lygiai po metų.
2009-11-10

Irano branduolinė grėsmė Artimųjų Rytų regionui

Irano valstybės pirmtakės Persijos susikūrimas datuojamas II tūkstantmečiu prieš mūsų erą, Iranu valstybė oficialiai pasivadino 1935 m., o dabartinį Irano Islamo Respublikos pavadinimą pasirinko po 1979 m. revoliucijos. Iranas yra islamiška valstybė, jos prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas nuolat pasisako prieš žydų valstybę Izraelį.
2009-10-26

New Yorke susitiko JAV ir Š. Korėjos atstovai

New Yorko mieste šeštadienį įvyko retas susitikimas - JAV ir Šiaurės Korėjos diplomatai derėjosi dėl pastarosios branduolinės programos, praneša BBC. Derybose dėl Š. Korėjos nusiginklavimo anksčiau dalyvavo 5 valstybės - JAV, Rusija, Japonija, Pietų Korėja ir Kinija, tačiau balandžio mėnesį Pchenjanas iš šių derybų pasitraukė. Spalį Š. Korėja pareiškė, kad sugrįš į daugiašales derybas, bet pirma pareikalavo tiesioginių derybų su JAV.
2009-10-25

Lietuva tarp šalių, kur geriausia gyventi, liko 46-ji

Pagal bendrą socialinį pragyvenimo lygį Lietuva šiemet nusirito trimis pozicijomis žemiau ir užima 46 vietą. Tuo tarpu geriausia gyventi - Norvegijoje ir Australijoje, o blogiausia - Afganistane ir Siera Leonėje. Tai paaiškėjo pirmadienį Jungtinėms Tautoms paskelbus šalių žmogaus socialinės raidos indeksus. Jais yra matuojama pasaulio valstybių gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė, raštingumo, švietimo ir pragyvenimo lygiai.

Pasaulio krizė ir pasaulio tvarka

Rugpjūčio penkių dienų karas tarp Rusijos ir Gruzijos sukėlė publicistinių paralelių su ankstesnių epochų krizėmis bangą: tos epochos, kuri buvo po Antrojo pasaulinio karo, ir tos, kuri buvo iki Pirmojo pasaulinio karo. Konfliktas Pietų Osetijoje perspektyvoje galėjo tapti rimta konfrontacija, jeigu tik būtų persimetęs iš Kaukazo į Krymą: Ukrainoje ir Gruzijoje amerikietiška demokratinė hegemonija metė iššūkį didvalstybinėms Rusijos ambicijoms.
2009-07-08

Šrilankiečiams gresia ilgi metai už spygliuotos tvoros

Beveik ketvirtadaliui Šri Lankos gyventojų, laikomų internuotųjų stovyklose, gresia dvejus metus praleisti už spygliuotos tvoros. Šiandien Gynybos ministerijos pareigūnas prabilo apie tai, kad Šri Lanka neleis Jungtinėms Tautoms diktuoti sąlygų dėl terminų, kiek ilgai žmones galima laikyti stovyklose. JT atstovas Gordonas Weissas pareiškė esąs „šokiruotas“ tokio pareiškimo, ypač po to, kad buvusi vyriausybė dėstė visai kitokius pažadus.
2009-05-20

JAV prezidentas dalyvaus JT civilizacijų forume

Stambule pirmadienį prasidės Jungtinių Tautų (JT) forumas, kuriame bus siekiama nutiesti tiltus tarp islamiškojo pasaulio ir Vakarų šalių, o apie skirtingų kultūrų sąveikos problemas taip pat pasisakys JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama). B.Obama, kurį Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pakvietė į JT organizuojamą konferenciją, į šią šalį atvyko sekmadienio vakarą. Pirmadienį jis dalyvaus svečių garbei rengiamuose iškilminguose pietuose.
2009-04-06

Kinija pateikė ilgai lauktą pranešimą apie žmogaus teisių padėtį

Kinija pateikė savo pirmąjį pranešimą žmogaus teisių charakteristiką šalyje, praneša BBC. Jį turės peržiūrėti Jungtinių Tautų žmogaus teisių taryba Ženevoje. Dokumente pagrindinis dėmesys kreipiamas į pažangą, kurią lėmė ekonominis vystymasis. Tačiau taip pat pripažįstama, jog Kinija susiduria su rimtais iššūkiais. Analitikų teigimu, duomenys apie dažnai kritikuojamus duomenis dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje bus tiriami su beprecedenčiu kruopštumu.
2009-02-09

Sudanas baiminasi JAV intervencijos

Sudano vyriausybė vis labiau baiminasi, jog naujoji JAV administracija ryšis karinei intervencijai. Diplomatinių šaltinių teigimu, galbūt taip bus siekiama užbaigti šešerius metus trunkančią krizę Darfure, pražudžiusią 200 tūkst. žmonių ir palikusią 2,7 milijono benamių. Šią savaitę JAV Senate kalbėjusi Hillary Clinton pareiškė, jog valstijos vėl imsis Darfuro problemos. „Khartoume yra siaubinga humanitarinė krizė ir korumpuotas bei labai žiaurus režimas.
2009-01-15

Izraelis tęsia karinę operaciją ir nepaiso JT raginimų skelbti paliaubas

Nepaisant to, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, raginančią nedelsiant skelbti paliaubas, Izraelis naktį iš ketvirtadienio į penktadienį toliau tęsė karinę operaciją Gazos ruože. Per naktį Izraelis, kaip skelbiama, atakavo 50 taikinių. Pranešama, kad per vieną iš atakų žuvo 5 palestiniečiai. Savo ruožtu palestiniečių kovotojai į Izraelio teritoriją paleido kelias raketas. Teigiama, kad iš viso per Izraelio karinę operaciją jau žuvo 770 palestiniečių ir 14 izraeliečių.
2009-01-09

ES nežino, ar nori kovoti su piratais

Europos Sąjungos jūrinė misija, nukreipta prieš Somalio piratus, yra „karinė nesąmonė“, „moraliai neteisinga“ ir „neturi jokio tarptautinės teisės pagrindo“ – taip šiandien Briuselyje buvo kalbama apie svarstymą kovoti su šiuolaikiniais piratais. Tam nepritarė delegatai iš Sąjungos Tarybos ir bloko karinio koordinavimo grupės.
2008-10-15

Baku – miestas, kuriame pučia vėjai

Patekti į Kaspijos bangų skalaujamą Azerbaidžano sostinę Baku visai nesudėtinga. Keturios valandos tiesioginio skrydžio iš Rygos ir jūs galite vaikštinėti žaismingomis miesto gatvėmis. Apie šį Azerbaidžano perlą žinome nedaug, tad leiskite praverti Kaukazo skrynią. Baku - tai miestas, iki šiol ieškantis savęs.
2008-10-08

Tiesos politika

Niekada neužmiršiu didžiojo rusų disidento ir žmogaus teisių gynėjo Sergejaus Kovaliovo kalbos Varšuvoje, 2005 m. rugpjūčio 29-31 d. minint Solidarumo sąjūdžio dvidešimt penkerių metų jubiliejų. Tyliai, lėtai, su pauzėmis ir neišraiškingai kalbantis, nedidelio ūgio ir drovus žmogus privertė nuščiūti didžiulę salę retoriškai paklausdamas, kas nuo Šaltojo karo laikų pasikeitė Vakarų šalių moralinėje laikysenoje ir oficialiojoje politikoje destruktyvių ir agresyvių šalių atžvilgiu.

Daugėja nerimo dėl Rusijos kaimynių saugumo

Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus kalba Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 63-oje sesijoje buvo aštri ir atvira, tad sukėlė tam tikrą šurmulį. V. Adamkus garsiai išsakė daugelio mažųjų Rusijos kaimynių vis labiau jaučiamą nesaugumą, kurį nepaprastai sustiprino Rusijos agresija prieš Gruziją, demonstratyvus rusų armijos šeimininkavimas suverenios valstybės teritorijoje, tarptautinių sutarčių laužymas ir nesiskaitymas su pasaulio visuomenės nuomone.

Drąsūs žodžiai Jungtinėse Tautose

Tik kažin ką jie reiškia? Tačiau vis tiek prezidentas Valdas Adamkus ir užsienio reikalų ministras Petras Vatiekūnas šį kartą taip Lietuvą karūnavo. Mes tokia pati valstybė kaip ir visos kitos JT narės, o ne koks žaislas, vieną dieną būti čia, kitą jau ne, kad pusšimtį metų  mus okupavusi Rusija vėl taip pat  padarytų dar net  šiandien, Jums visiškai nekreipiant dėmesio - ryškino Adamkus  Lietuvos dabartinę padėtį saugumo atžvilgiu.

Gruzijos karas: kai geriečiai ir blogiečiai žinomi iš anksto

„Le Monde Dyplomatique“ yra įtakingas Prancūzijos žurnalas, pateikiantis svarbiausių užsienio politikos įvykių analizę. Žurnalas leidžiamas 350 tūkst. egzempliorių tiražu ir dažniausiai atstovauja kairuoliškoms pažiūroms. Nuo šių metų kovo žurnalui vadovauja Serge‘as Halimi. Siūlome susipažinti su jo straipsniu, kuriame jis prancūzų auditorijai pristato Gruzijos bei Rusijos karinio konflikto analizę. Manome, kad ši analizė padės geriau suprasti Prancūzijos valdžios politiką konflikto metu.
2008-09-23

Jungtinės Tautos spaudžia Iraną pasiaiškinti dėl branduolinės veiklos

Jungtinės Tautos reikalauja Irano pasiaiškinti dėl pareiškimų, jog šalis kuria branduolinį ginklą, praneša BBC. Iranas savo ruožtu teigia, jog branduolinė programa skirta tiktai taikiems tikslams. Atsakydami į tai įvairūs šaltiniai skelbia, jog Irano atstovai net nematė oficialaus dokumento, kuriame JAV kaltina jį branduolinėmis užmačiomis. „Kaip galima ko nors reikalauti iš šalies be jokio oficialaus, autentiško dokumento?“, klausia Ali Asghar Soltanieh, Irano atstovas Jungtinėms Tautoms.
2008-09-22

Arkivyskupas kaltina Izraelį tyčiniu apšaudymu

Arkivyskupas Desmondas Tutu Jungtinėms Tautoms nusiuntė šokiruojantį pranešimą apie Izraelio įvykdytą apšaudymą Gazos ruože 2006 metais, praneša BBC. Pranešime teigiama, jog apšaudymas negalėjo būti netyčinis – tai buvo karo nusikaltimas, bei kritikuojamas Izraelio tyrimas, kurio rezultatai parodė apie tariamą artilerijos gedimą.
2008-09-18

Lietuvos teismai netaiko JT konvencijos dėl moterų diskriminacijos

Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas Lietuvai skirtose rekomendacijose teigė, jog Lietuvos teismai tiesiogiai netaiko JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims bei nėra susipažinę su konvencijos nuostatomis ir rekomendacijomis.

Prekyba dramblio kaulu: kokia taktika naudingesnė?

Panašu, kad Jungtinių Tautų 1989 m. priimtas beveik visiškas tarptautinės prekybos dramblio kaulu uždraudimas nepasiekia iškelto tikslo - nutraukti kontrabandinį verslą, kurio apyvarta siekia šimtus milijonų dolerių per metus. Jau greitai pasaulis galės įvertinti posūkio kita linkme poveikį: vienkartiniame aukcione Kinijai leista siūlyti kainą už dramblio kaulą, legaliai atvežtą iš keturių Afrikos šalių, kuriose dramblių populiacijos dydis stabilizavosi.
2008-07-28

Gyventojų skaičiaus kontroliavimas. Maratonas dar nesibaigė

Kai kuriose pasaulio vietose šeimos planavimas vis dar yra tolima svajonė Prieš tris dešimtmečius daugelis žinovų sakydavo, kad nuolat didėjantis gyventojų skaičius gali lemti globalinę katastrofą. Jie įtikinėjo, kad ekologinė katastrofa, karai dėl išteklių ir kitos tragedijos neišvengiamos, jei nebus imtasi radikalių priemonių „gyventojų skaičiaus bombai“ nukenksminti.
2008-07-16

Irane aptiktas didžiulis naftos telkinys

Irano naftos ministras G. Nozari sekmadienį pareiškė, kad šalyje aptiktas naujas maždaug 1,1 mlrd. barelių dydžio šviesios naftos telkinys, skelbia „International Herald Tribune“. Šis telkinys yra šalies pietvakariuose, į šiaurę nuo Andimeshko miesto. Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (OPEC) priklausantis Iranas prieš du mėnesius savo naftos išteklius įvertino beveik 136 mlrd. barelių.
2008-07-13

G-8 susitarimo dėl klimato kaitos perspektyvos neaiškios

Ar per G-8 metinį viršūnių susitikimą bus pasiektas prasmingas susitarimas dėl to, kaip geriausia kovoti su pasauliniu atšilimu, sekmadienį, lyderiams renkantis Šiaurės Japonijoje esančiame kurorte, vis dar nėra aišku. Klimato kaita yra svarbus liepos 7-9 dienomis prabangiame viešbutyje Tojake Hokaido saloje vyksiančio viršūnių susitikimo darbotvarkės klausimas.
2008-07-06

JAV nelaisvėje Irake laikomi daugiau nei 500 paauglių

JAV kariuomenė sulaikymo centruose Irake bei Afganistane esančioje Bagramo bazėje yra įkalinusi daugiau nei pusę tūkstančio paauglių, kaltinamų buvus „neteisėtais priešo kovotojais“, skelbia „International Herald Tribune“. Tokius duomenis Jungtinėms Tautoms pateikė Vašingtonas. Nuo 2002 metų buvo sulaikyti 2,5 tūkst. jaunesnių nei 18 metų jaunuolių. Daugiausiai areštų įvyko Irake.
2008-05-19

Pasaulinis branduolinės energetikos bumas kelia nerimą ekspertams

Mažiausiai 40 besivystančių valstybių, pradedant Persijos įlankos ir baigiant Lotynų Amerikos šalimis, visiškai neseniai Jungtinėms Tautoms išreiškė savo norus pradėti branduolines programas. Kaip rašo „Washington Post“, tokia situacija itin neramina ekspertus, kurių teigimu, kai kurios šalys gali sukaupti branduolinių ginklų arsenalą. Mažiausiai pustuzinis valstybių per pastaruosius 4 metus užsiminė apie savo planus pradėti branduolinio kuro sodrinimą bei perdirbimą.
2008-05-12

Gruzija perspėja apie artėjantį karą su Rusija

Gruzija perspėja Vakarų valstybių vyriausybes, kad karo su Rusija galimybė yra visiškai reali, jei tik Maskva nepakeis savo politikos ir toliau sieks stiprinti ryšius su separatistiniais regionais ir taip sąmoningai naikins Gruzijos teritorinį integralumą bei suverenitetą. Be to, ministras perspėjo apie Rusijos mėginimą perbraižyti Rytų Europos sienas.
2008-05-07

Iraną piktina „provokuojantis“ H. Clinton elgesys

Teheranas skundžiasi Jungtinėms Tautoms (JT) dėl Hillary Clinton, kandidatės į prezidentus, elgesio. Praėjusią savaitę viešoje kalboje kandidatės į JAV prezidentus užsiminė apie aplinkybes, kuriomis JAV pultų Iraną. Kaip teigia BBC, Demokratų partijos kandidatė H. Clinton TV interviu metu perspėjo Teheraną, kad jeigu ji taptų prezidente, JAV galėtų „visiškai sunaikinti“ Iraną atsakydamos į branduolinį išpuolį prieš Izraelį.
2008-05-01
Į viršų