egidijus klumbys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „egidijus klumbys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „egidijus klumbys“.

Kaip atsirado Kovo 11-osios aktas? Teko ginčytis dėl kiekvieno žodžio

Daugelis Lietuvos gyventojų matė dokumentą, kuriuo prieš lygiai 30 metų atkurta Lietuvos Respublikos nepriklausomybė – Kovo 11-osios aktą. Tačiau nedaugelis žino, kaip ir kada užgimė dokumento tekstas, kokie sunkumai kilo jo rengėjams, kaip deputatams teko ginčytis dėl kiekvieno žodžio dokumente ir kad Akto versijos yra net dvi. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su Kovo 11-osios akto kūrimo ir pasirašymo užkulisiais.

Policija įskaudinta, kad Seimo narys N. Puteikis vadina juos policininkais–sadistais

Politikui Nagliui Puteikiui patekus į Klaipėdos areštinę Lietuvos teisėsauga virto Baltarusijos  jėgos struktūromis,  policininkai – sadistais, kurie naudoja  smurtą prieš senukus ir močiutes. Daugiausia N.Puteikio kaltinimų kliuvo policijos vadovybei – politiko asmeniniame interneto tinklaraštyje, apstu jų ir komentaruose prie kai kurių rašinių naujienų portaluose.

Be P. Gražulio Seimas negali apsispręsti, kokia turi būti lietuviška šeima

Seime vyko pirmasis balsavimas dėl Konstitucijos 38 straipsnio pakeitimo projekto, kuriame apibrėžiama šeimos sąvoka. Balandžio 24 d. Seimas po svarstymo yra pritaręs šiai pataisai, įtvirtinančiai tradicinę šeimą. Konstituciją siūloma papildyti nuostatomis, kad šeima yra sukuriama sudarius santuoką; santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu; šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės.

Mūšis Seime: etikos sargai susirėmė su antikorupcininkais (papildyta 15:02)

Šiandien vyksta Etikos ir procedūrų komisijos posėdis, kuriame nagrinėjamas klausimas dėl Antikorupcijos komisijos tyrimo dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovų atleidimo iš pareigų aplinkybių ir komisijos narių veiksmų vertinimo. Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) įteikė EPK prašymą išnagrinėti, ar AK, tirdama FNTT vadovų atleidimą ir su tuo susijusius klausimus, neviršijo savo įgaliojimų.

Į Seimo etikos sargus siūlomi Z. Užlytė ir A. Šedžius

Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją siūloma Krikščionių partijos frakcijai atstovaujanti Zita Užlytė ir Mišrios parlamentarų grupės deleguotas Andrius Šedžius. Antradienį Seimas, 49 parlamentarams balsavus už, 8 – prieš ir 21 susilaikius, po svarstymo pritarė tai numatančiam nutarimo projektui. Jeigu Seimas galutinai pritartų, Z. Užlytė ir A. Šedžius šioje komisijoje pakeistų Mišrios Seimo narių grupės atstovą Konstantą Ramelį ir Krikščionių partijos frakcijos narę Donaldą Meiželytę.

Seimas ragina atšaukti EP rezoliuciją dėl nepilnamečių apsaugos įstatymo

Seimas ragina kreiptis į Europos Bendrijų teisingumo teismą dėl Europos Parlamento (EP) rezoliucijos, kurioje kritikuojamas Lietuvos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos poveikio įstatymas. Seimo nariai siekia, kad ši rezoliucija būtų anuliuota. Antradienį už tokią rezoliuciją balsavo 52, prieš - 9, susilaikė 6 Seimo nariai.

KT tirs, ar nagrinėjant bylą rašytinio proceso tvarka nepažeidžiamos teisės

Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti Seimo narių grupės prašymą ištirti Civilinio proceso kodekso nuostatos, kad bylą nagrinėjant rašytinio proceso tvarka, dalyvaujantys byloje asmenys į teismo posėdį nekviečiami ir teismo posėdis vyksta jiems nedalyvaujant, atitiktį Konstitucijai.

Ar 2009-ųjų biudžetas teisėtas, aiškinsis Konstitucinis Teismas

Konstitucinis Teismas (KT) pirmadienį priėmė nagrinėti socialdemokrato Vytenio Andriukaičio ir dar 53 parlamentarų prašymą ištirti daugiau nei 50 teisės aktų, reguliuojančių 2009 metų valstybės ir savivaldybių, valstybinio socialinio draudimo fondo bei privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų ir su jų vykdymu susijusius santykius, atitiktį Konstitucijai, o kai kurių iš jų – ir Seimo statutui.

„Leo LT“ likimas atiduotas į Vyriausybės rankas (papildyta 12.45)

Seimas nusprendė, kad bent du trečdaliai „Leo LT“ akcijų turės priklausyti Vyriausybei, Vyriausybė spręs ir dėl naujos atominės jėgainės bei elektros perdavimo jungčių statybų, taip pat dėl bendrovės likimo. Priimtos Civilinio kodekso pataisos, pagal kurias „Leo LT“ bendrovei nebebus galima taikyti kodekse numatyto sandorio negaliojimo ir restitucijos taisyklių. Seimas taip pat pritarė „Leo LT“ įtraukimui į svarbių nacionaliniam saugumui įmonių sąrašą.

Naujoji renovavimo tvarka: pagalba gyventojams ar finansinė vergija?

Būstų renovavimas reikalingas, tačiau skubėjimo čia būti negali – šiandien beveik vienbalsiai kartojo Seimo nariai, naująjį įstatymą dėl daugiabučių modernizavimo vadindami „apgavyste“. Laikui pasibaigus, diskusija ir svarstymas dėl Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymo pataisų atidėta iki kito posėdžio antradienį.
REKLAMA
REKLAMA

Istoriniu vadinamas Užimtumo rėmimo įstatymas priimtas

Seimas antradienį priėmė daug diskusijų kėlusį Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimo įstatymą. Nors parlamentaras Egidijus Klumbys ir patarė socialinės apsaugos ir darbo ministrui dėl tokio įstatymo imtis už galvos, šį įstatymą palaikė 96 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 15 parlamentų. Skubos tvarka svarstytas įstatymas įsigalios nuo rugpjūčio 1-osios.

ESBO siūloma priimti rezoliuciją dėl Ribentropo - Molotovo pakto

Paskutinėmis birželio dienomis Vilniuje prasidėsiančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) metinėje sesijoje siūloma priimti rezoliuciją "Dėl Ribentropo - Molotovo pakto įvertinimo". Jos projektą teikia Lietuvos delegacijos vadovė Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Dėl 2009 metų valstybės biudžeto kreipiamasi į KT

Šiandien Seimo Pirmininko sekretoriatui pristatytas penkiasdešimt keturiais parašais patvirtintas Seimo narių kreipimasis į Konstitucinį Teismą dėl Lietuvos Respublikos 2009 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2009 metų rodiklių patvirtinimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos 2009 metų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo atitikties Lie...

Etikos sargai atidėjo Andriaus Kubiliaus elgesio vertinimą

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, trečiadienį svarsčiusi dienraštyje "Respublika" aprašytą Andriaus Kubiliaus dalyvavimą vienos Moldovos politinės partijos reklaminiame klipe, galutinio sprendimo priėmimą atidėjo kitai savaitei. Seimo nario Mečislovo Zaščiurinsko nuomone, Vyriausybės vadovas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, nes agitacinė kalba buvo įrašyta premjero kabinete, klipe nurodyta, kad kalba premjeras A. Kubilius.

Didžiausios Seimo narių išlaidos – automobilių nuomai

Iš Seimo narių pateiktų ataskaitų už parlamentinei veiklai finansuoti pirmajam ketvirčiui skirtas lėšas matyti, kad nemaža dalis parlamentarų didžiąją dalį lėšų skyrė automobilių nuomai. Tuo tarpu Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas didžiąją išlaidų parlamentinei veiklai dalį skyrė savireklamai - ataskaitoje nurodyta, kad 10,4 tūkst. litų buvo skirta viešosios informacijos paslaugoms, šiai kategorijai priskiriami straipsniai, informaciniai leidiniai, TV, radijo eteris.

Seimas daro pertrauką svarstant ligos pašalpų mokėjimo tvarką

Seimas antradienį padarė pertrauką pataisų, numatančių ligos pašalpų mokėjimo tvarkos pakeitimus, svarstyme. Seimas nutarė po svarstymo dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisų nebalsuoti, nes parlamentarai pateikė naujų pataisų, kuriomis siūloma darbuotojų nepalikti be pinigų už pirmas ligos dienas. Socialdemokratai Algirdas Sysas ir Vilija Blinkevičiūtė siūlo šiek tiek - iki 75 proc. uždarbio - sumažinti ligos pašalpos iš „Sodros“ dydį.

Seimas parėmė prezidento veto - antkainiai nebus ribojami

Seimas palaikė prezidento Valdo Adamkaus veto Kainų įstatymo pataisų ir atsisakė ketinimų iki 15-20 proc. apriboti mažmeninės prekybos antkainius. Tokį sprendimą Seimas priėmė antradienį apsvarstęs šalies vadovo veto kovą Seimo priimtoms pataisoms: už tai, kad jos būtų laikomos nepriimtomis, balsavo 63 Seimo nariai, prieš - 16, o susilaikė 14 parlamentarų.

Jolanta Petkevičienė atleista iš VTEK vadovės pareigų

Seimas antradienį iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkės posto jos pačios prašymu atleido Jolantą Petkevičienę. Nutarimas dėl J.Petkevičienės atleidimo iš VTEK narės bei šios komisijos pirmininkės pareigų priimtas 66 parlamentarams balsavus už, 3 - prieš ir 4 susilaikius. "Šiandieną tikrai sąžiningai, atvirai ir nuoširdžiai prašau Seimo pritarti nutarimo projektui.

Egidijus Baranauskas paskirtas LAT teisėju

Advokatas, socialinių mokslų daktaras Egidijus Baranauskas paskirtas Lietuvos aukščiausiojo teismo (LAT) teisėju. Už tai antradienį balsavo 83 parlamentarai, 1 buvo prieš, 12 susilaikė. Prezidento pasirinktus kandidatus kritikavo partijos "Tvarka ir teisingumas" nariai. "Siūlomi kandidatai turėtų nekelti abejonių, nekelti įtampų", - sakė "tvarkietis" Rimantas Smetona. Jo kolega Egidijus Klumbys siūlo LAT ir dar trijų Apeliacinio teismo teisėjų skyrimą atidėti po prezidento rinkimų.

Kur yra „proto riba“ leidžiant pinigus parlamentinei veiklai?

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nusprendė parlamentinių lėšų reglamentavimą palikti Seimo valdybai. Komisijoje išsakytas siūlymas nustatyti „protingą ribą“ atitinkamoms išlaidoms, tačiau vėliau įsivelta į ginčus, kokiu būdu tą ribą būtų galima nustatyti ir pasiūlyta tą palikti rinkėjui. Nors EPK prašyta parengti aprašą dėl parlamentinių išlaidų, komisija nusprendė, jog tai - ne jos kompetencija.

Seime įkurta energijos vartotojų teisių apsaugos darbo grupė

Seime įkurta laikinoji parlamentinė darbo grupė, kurį rūpinsis elektros, dujų, šilumos, vandens vartotojų teisėms ir gins jų interesus. Apie tokios darbo grupės, kurios veiklą leidžia Seimo Statutas, įkūrimą Seimą antradienį informavo „tvarkietis“ Egidijus Klumbys. Anot jo, naujoji darbo grupė nagrinės su elektros, dujų, šilumos, vandens ūkiu susijusius Seimui teikiamus projektus, analizuos jų reikalingumą, aiškinsis, ar ketinami priimti teisės aktai nepažeis vartotojų interesų.

Kiniški koldūnai Seime laimėjo prieš vertybes

Parlamentarai nesugebėjo priimti rezoliucijos, kurioje grupė Seimo narių Kiniją ragina pradėti dialogą su tikruoju Tibeto tautos atstovu – Jo Šventenybe Dalai Lama. Bent kol kas, Seime nugalėjo tie, kurie tvirtina, jog tokia rezoliucija gali pakenkti Lietuvos ir Kinijos santykiams, visų pirma - ekonominiams. Tam, kad rezoliucija būtų priimta, už ją turėjo balsuoti mažiausiai 48 parlamentarai. Tačiau už ją pasisakė  34 parlamentarai, prieš – 14, 37 susilaikė.

Prisikėlimo partijoje daugiausia Seimo tylenių

Per pirmuosius parlamentinės veiklos mėnesius vieni politikai Seimo posėdžiuose kalbėjo nesustodami, kiti - prabilti viešai neišdrįso nė karto. Daugiausia tokių tylenių būta tarp „prisikėliečių". Pernai lapkritį darbą pradėjęs naujos kadencijos Seimas su trumpomis pertraukėlėmis pluša jau ketvirtas mėnuo. Viena eilinė ir dvi neeilinės sesijos buvo itin produktyvios. Per pirmąją, mėnesį ir šešias dienas trukusią sesiją, kurios posėdžiai neretai užsitęsdavo per naktis, priimti 126 įstatymai.

Po taupymo padu - ir telefono numeris 112

Vyriausybės paskelbta taupymo programa palietė ir bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 aptarnaujantį centrą: vietoj plėtrai numatytų 11,4 mln. litų šiemet įstaiga gaus tik 5 milijonus. Todėl artimiausius porą metų dar neverta tikėtis, kad gelbėjimo tarnybos į kvietimą padėti nukentėjusiesiems reaguos operatyviai. Jeigu kur nors pajūryje, toliau nuo kurortų, jus ištiktų nelaimė, tikėtina, kad skubios pagalbos nesulauksite.

Į prezidentus kandidatuos V. Mazuronis, Europarlamentą – R. Paksas

Opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ (TT) prezidento rinkimuose kels Seimo nario Valentino Mazuronio kandidatūrą. Rinkimuose į Europos Parlamentą partijos vėliavnešiu bus TT pirmininkas Rolandas Paksas. Tai buvo nuspręsta sekmadienį Vilniuje vykstančiame partijos kongrese.

Atmestas tik vienas veto

Ilgai diskutavę apie du prezidento Valdo Adamkaus vetuotus biudžeto įstatymą lydinčius įstatymus, parlamentarai vakar apsisprendė: nei už orą, nei už automobilius mokėti nereikės, tačiau antrasis prezidento veto vis dėlto atmestas – atskaitymai į privačius pensijų fondus sumažės. Mokestis – absurdiškas Prezidentui, siūliusiam, kad įmonių turimi ar nuomojami automobiliai būtų apmokestinti 150 litų per mėnesį ne nuo šių metų sausio, o nuo balandžio 1 dienos, buvo nepritarta.

Valdantieji nusprendė iš naujo svarstyti klausimą dėl „Sodros“ įmokų

Seimas nusprendė iš naujo svarstyti, ar mažinti „Sodros“ įmokas į privačius pensijų fondus nuo 5,5 proc. iki 3 proc., ar ne.  Tokiam sprendimui pritarė 98 parlamentarai, 9 buvo prieš, dar 4 susilaikė. Dėl šio klausimo Seimas turėtų apsispręsti ketvirtadienį. Daugiausia palaikymo dėl prezidento vetuoto įstatymo išsakė opozicijos atstovai.

Patvirtinti Seimo delegacijų pirmininkai ir jų pavaduotojai

Šiandien Seimas patvirtino parlamento delegacijų pirmininkus ir jų pavaduotojus. Už šį nutarimą balsavo 61 seimūnai, o 3 susilaikė. Tokiu būdu Seimas nutarė patvirtinti Seimo delegacijos Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininku Seimo narį Saulių Stomą, pavaduotoju – Seimo narį Vytenį Povilą Andriukaitį.

Seimo nariai pradeda piktintis naktiniu darbu

Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje nuskambėjo raginimai baigti su naktiniu parlamento darbu. Posėdyje trečiadienį vieni komisijos nariai juokėsi, jog būtų galima priimti nutarimą, jog Joninių naktį Seimas privaloma tvarka posėdžiauja iki paryčių, kiti piktinosi, kad į vienos dienos darbotvarkę bandant suspausti virš pusšimčio teisės aktų projektų, o darbą nutęsiant lig ryto, bus pridaryta klaidų. „Kada baigsis visa šita betvarkė“, – piktinosi komisijos narys „tvarkietis“ Egidijus Klumbys.

Už genocido neigimą visgi gali būti baudžiama

Seimas netrukus gali vėl svarstyti siūlymą bausti už sovietinio genocido ar okupacijos neigimą. Baudžiamojo kodekso pataisų projektą parengusi konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė žada netrukus vėl rinkti parlamentarų parašus.

Krašto apsaugai pinigų yra

Ekonominė krizė gąsdina mokesčių mokėtojus, bet tik ne Krašto apsaugos ministerijos (KAM) klerkus. Padidinus mokesčius KAM tikisi sulaukti didesnių įplaukų. Lietuvos kariuomenės atkūrimo 90-ųjų metinių proga vykusioje spaudos konferencijoje laikinasis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pranešė, kad Lietuva perka du minų paieškos ir išminavimo laivus, kurių kaina sieks 190 mln.

VRK patvirtino rinkimų į Seimą rezultatus (papildyta)

Spalį vykusius Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Naujajame parlamente ši partija turės 45 vietas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį paskelbė galutinius Seimo rinkimų rezultatus.

Didžiausia grėsmė šaliai? Ar viso labo tik juokinga pelytė?

Turbūt visi žinome prancūzų posakį apie juokingą pelytę ten, kur visi tikėjosi išlįsiant siaubūną. Tokia juokinga pelytė, regis, šiuo metu yra laikoma didžiausiu siaubūnu šalyje. Ypatingas Lietuvos valstybės institucijų dėmesys Algiui Ramanauskui-Greitai ir Rimui  Šapauskui, dviem komikams, talentingai kuriantiems peliukų politologų Sūrskio ir Mauzerio personažus „Dviračio šou“, o sykiu gerai žinomiems ir iš kitų savo projektų bei vaidmenų, verčia suklusti.

Medžioklės buldozeriui pritrūko jėgos

Jau antros iš eilės Seimo kadencijos pabaigoje bandoma patyliukais prastumti ir Konstitucinio Teismo, ir prezidento sukritikuotą Medžioklės įstatymą. Ydingu, kontroversišku ar tik medžiotojams, bet ne miško (žemės) savininkams naudingu laikomą įstatymą jau net tris kartus vetavo prezidentas Valdas Adamkus. Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad nemažai šio teisės akto nuostatų prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Viščiukai suskaičiuoti

Jau tiksliai žinoma, kas užims pirmąsias 70 vietų Seime. Partijų sudarytus sąrašus gerokai pakoregavo rinkėjai, - skelbia dienraštis „Vakaro žinios“. Rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje laimėję konservatoriai dabar gali džiaugtis ne 17, kaip skelbta anksčiau, bet jau 18 laimėtų vietų Seime. Tuo pačiu vienu mandatu - iki 10 - sumažėjo socdemų kraitis. Tačiau šie jau yra gavę du mandatus vienmandatėse apygardose.

Pirmumo balsai į „tvarkiečių“ sąrašo viršų pakėlė J. Veselką

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) rinkėjai daugiausiai pirmumo balsų skyrė mandatą jau šiame ir 1992 – 1996 metų Seime turėjusiam Juliui Veselkai. Jis į lyderio poziciją šoktelėjo iš dešimtos vietos, gavęs daugiau kaip 25 tūkst. pirmumo balsų. Antras TT liko rinkimų sąrašo viršuje buvęs taip pat mandatą šiame Seime turintis partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis, surinkęs dviem šimtais mažiau pirmumo balsų nei J.Veselka.

Vienmandatės: keturi politikai išrinkti pirmajame ture

Keturi politikai vienmandatėse rinkimų apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame rinkimų ture. Baigus skaičiuoti balsus 13-oje vienmandačių rinkimų apygardų paaiškėjo, kad socialdemokratams Zigmantui Balčyčiui (Šilalės-Šilutės apygarda) ir Algirdui Butkevičiui (Vilkaviškio apygarda) antrajame rinkimų ture varžytis nebereikės – savo vienmandatėse rinkimų apygardose jie surinko daugiau nei 50 proc. rinkėjų balsų.

Savivaldos įstatymas: įstrigusi problema, dvi naujovės

Seimo pirmadienį priimtame naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatyme – kelios naujovės: tarybos nario priesaika ir seniūnaičio mandatas. Tačiau tiesioginių mero rinkimų klausimas nejuda iš vietos. Kaip internetiniam puslapiui „Balsas.

Atominės elektrinės įstatymas juda link Konstitucinio Teismo

Trečiadienį pradėjęs paskutinę šios kadencijos sesiją Seimas ėmėsi svarstyti, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) prašant išaiškinti, ar Atominės elektrinės įstatymas neprieštarauja Konstitucijai. Iš 104 balsavusių po svarstymo kreipimuisi pritarė 56. Ginčus ir visuomenės protestus dėl korupcijos sukėlusį įstatymą KT svarstymui siūlė kai kurių opozicinių partijų parlamentarai, o inicijavo frakcijos „Tvarka ir teisingumas”(TT) nariai Julius Veselka ir Petras Gražulis.

P. Auštrevičius: NATO bazė realiai užtikrintų Lietuvos saugumą

Rusijos agresija prieš Gruziją Lietuvos politikus privertė susirūpinti šalies saugumu. Liberalų sąjūdis pareiškė, kad pritartų NATO karinės bazės atsiradimui Lietuvoje. Su tokiais siūlymais sutiko Audronius Ažubalis. Tuo tarpu NATO gynybos principų konstitucingumu suabejojęs Egidijus Klumbys teigė, kad Lietuvos politikai nėra tokie bepročiai kaip Gruzijos prezidentas M. Saakašvilis, Rusija jokios grėsmės nekelia, o NATO bazei Lietuvoje ne vieta.

Vyriausybės kraujospūdį reguliuoja Seimas

Pasinaudodami parlamentinės kontrolės suteiktais įgaliojimais Seimo nariai noriai šokdino vykdomąją valdžią, rašoma pirmadienio "Lietuvos žiniose". Per ketverius besibaigiančios kadencijos metus Seime buvo sudaryta 15 laikinųjų tyrimo komisijų ir 82 darbo grupės. Premjerui, ministrams ir kitų žinybų vadovams parlamentarai raštu pateikė 170 paklausimų (iki liepos pabaigos), Vyriausybei ir jai pavaldžioms institucijoms suformulavo 250 pavedimų.

Seimo tyleniai nežada atsigriebti

Praėjusios Seimo pavasario sesijos metu per plenarinius posėdžius nė žodžio neištarę parlamentarai neketina pasitaisyti ir aktyviau reikšti mintis rudenį. Anot jų, kalbėti - nereiškia gerai atlikti pareigas. Kaip rašo "Lietuvos žinios", kalbų per Seimo posėdžius skaičiumi nepralenkiamas buvo Egidijus Klumbys. Jis kalbėjo dvigubai dažniau - 320 kartų - nei antrojoje vietoje atsidūręs socialdemokratas Algirdas Sysas - 178 kartai.
Aktualijos 2008-07-29

Viktorui Muntianui panaikinta parlamentaro neliečiamybė

Antradienį Seimas grįžo prie klausimo – atimti parlamentinę neliečiamybę buvusiam parlamento vadovui ir buvusiam Pilietinės demokratijos partijos (PDP) lyderiui Viktorui Muntianui – atidėto praėjusią savaitę. Praėjusiame posėdyje pats parlamentaras prašė tai padaryti, netgi teigė esąs pasirengęs areštinei, bet ne visi su tuo sutiko. 78 Seimo nariams pasisakius už, 7 susilaikius - neliečiamybė panaikinta.

Seimas pradėjo Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimo procedūrą

Seimas po pateikimo pritarė trijų Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimui ir dabar parlamento frakcijos su kandidatais susitiks atskirai. Prezidentas Valdas Adamkus gegužės 30 dieną pasirašė dekretą, kuriuo Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjais siūlo skirti Apeliacinio teismo teisėjus Dalią Bajerčiūtę bei Tomą Šeškauską ir Vilniaus apygardos teismo teisėją Vladislovą Ranonį.

Nacių ir sovietų simboliai nebus draudžiami partijų simbolikoje

Parlamentarai antradienį nusprendė, jog mitinguose ir panašaus pobūdžio tautos susirinkimuose negalės būti naudojami nacių ir sovietų ženklai, nacių diktatoriaus Adolfo Hitlerio, Sovietų Sąjungos Komunistų partijos vado Josifo Stalino bei kitų nacių ir sovietų Komunistų partijos lyderių atvaizdai, tačiau politinių partijų simbolikai šis draudimas negalios. "Seimas tikrai neturi ką daugiau veikti, kaip tik kovoti su praeities raganomis.

Antikorupcijos komisija purtė R. Turčinsko patarėją

Seimo Antikorupcijos komisijos sudaryta darbo grupė ketvirtadienį surengė posėdį, kuriame sveikatos apsaugos ministro Rimvydo Turčinsko patarėją atakavo klausimais apie Nacionalinio kraujo centro (NKC) Klaipėdos filialo perdavimą privačiai bendrovei.

Lygių galimybių įstatymas nejuda iš mirties taško

Parlamentarai po ilgų diskusijų bei ginčų antradienį nutarė padaryti pertrauką ir nepriėmė jokio sprendimo priimant lygias galimybes užtikrinti turintį įstatymą. Prieš balsavimą registravosi 60 Seimo narių, nors priimant įstatymus reikia bent 71 jų dalyvavimo. Tuo tarpu priimant ankstesnį teisės aktą, uždraudusį politinę reklamą per radiją ir televiziją, posėdyje registravosi 94 Seimo nariai.

Seimas pritarė Šeimos politikos koncepcijai

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė Šeimos politikos koncepcijai. Dokumentu siekiama skatinti gyventi santuokoje, apibrėžiama šeimos sąvoka, numatomi paramos jai mechanizmai. Taip pat ketinama steigti tam skirtą ministeriją. Už dokumentą po aršių diskusijų balsavo 69, prieš 9, susilaikė 14. Diskusijos užsitęsė tiek, kad parlamentarams teko atidėti Vyriausybės valandą.

Opozicija kaltina valdančiuosius chaosu užsienio politikoje

Seime svarstant ketvirtadienio darbotvarkę ir iš jos išbraukus rezoliuciją dėl paramos Gruzijai aštrėjant jos santykiams su Rusija, konservatorius Audronius Ažubalis apkaltino socialdemokratų vadovaujamą valdančiąją koaliciją keliant chaosą užsienio politikoje.

Seimas ratifikavo Lisabonos sutartį

Seimas ketvirtadienį ratifikavo Lisabonos sutartį, kuri iš dalies pakeitė stojimo į Europos Sąjungą sutarties sąlygas. Už balsavo 83, prieš 5, o susilaikė 23 parlamentarai. Parlamentarai nepritarė Rimanto Smetonos siūlymui papildyti sutarties ratifikavimo įstatymą pabrėžiant, jog Europos Sąjungos institucijos ir teisės aktai negali pažeisti Lietuvos suvereniteto ir pamatinių vertybių bei paveldo.
Į viršų