di
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „di“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „di“.
Seimo nariai nori pasitelkti savo veikloje dirbtinį intelektą: galiotų ir sprendimų priėmime
Parlamentarai imasi svarstyti Statuto pataisas, leisiančias jiems savo veikloje naudoti dirbtinį intelektą.
Projektą Seimui ketvirtadienį pateikusi Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė sakė, kad šiuolaikinių technologijų naudojimas darbe yra ne prabanga, o būtinybė.
„Statuto pataisos atveria duris į ateitį, užtikrina, kad Seimo nariai galės efektyviai ir atsakingai naudoti šiuolaikines technologijas, įskaitant dirbtinį intelektą, savo darbe.
Lietuva imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia tapti jo lydere regione
Įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) dirbtinio intelekto (DI) aktui, Lietuva imasi šios technologijos reguliavimo bei siekia tapti regiono lydere ją vystant, pirmadienį pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Dirbtinis intelektas Jungtinėje Karalystėje gali sunaikinti iki 8 mln. darbo vietų
Tyrėjų teigimu, pagal „blogiausią scenarijų“ dirbtinis intelektas (DI) gali sunaikinti iki 8 mln. darbo vietų Jungtinėje Karalystėje.
Viešosios politikos tyrimų instituto (IPPR) analizė parodė, kad dėl DI panaudojimo JK yra ant permainų slenksčio, todėl vyriausybė raginama sukurti sąžiningą pramonės strategiją.
Pranešime kalbama apie du pagrindinius DI pritaikymo etapus: pirmąją bangą, kuri jau vyksta, ir antrąją, per kurią įmonės dar labiau integruos DI technologijas į savo procesus.
Prieš EP rinkimus didžiosioms technologijų bendrovėms liepta atpažinti DI klastotes
Europos Sąjunga antradienį paragino „Facebook“, „TikTok“ ir kitas didžiąsias technologijų bendroves kovoti su sintetine vaizdakaita (angl. deepfake) bei kitu dirbtinio intelekto (DI) sukurtu turiniu, naudojant aiškias žymes.
Šis raginimas paskelbtas prieš birželį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.
Rekomendacija yra dalis Europos Komisijos paskelbtų gairių, orientuotų į technologijų milžinių kovą su rinkimams kylančia rizika, įskaitant dezinformaciją, pagal svarbų turinio įstatymą.
Žvalgyba: dirbtinis intelektas yra vienas iš Kinijos įrankių siekiant tapti globalia technologijų lydere
Lietuvos žvalgybos institucijų ketvirtadienį išplatintoje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje akcentuojama, kad Kinija iki 2030 m. siekia tapti Dirbtinio intelekto (DI) technologijų rinkos lydere. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) ir Valstybės saugumo departamentas (VSD) vertina, kad Pekinas šias technologijas naudoja analizuojant didelius informacijos kiekius, apdorojant kalbai ir vystant autonomines ginklų sistemas.
„Apple“ nutraukia vieną iš savo projektų
JAV technologijų milžinė „Apple“ nutraukia savo elektromobilio kūrimo projektą, skelbia „The Wall Street Journal“.
Pasak leidinio šaltinių, „Project Titan“ pavadinimo projekte dalyvavę darbuotojai buvo informuoti, kad bendrovė nutraukia pastangas šioje srityje, o investicijas iš jos nukreips į generatyvinio dirbtinio intelekto (DI) vystymą.
Zuckerbergas su Japonijos premjeru aptarė DI keliamą riziką
„Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas per vizitą Japonijoje susitiko su premjeru Fumio Kishida. Anot pranešimų, jiedu pasikalbėjo apie generatyvinio dirbtinio intelekto (DI) keliamą riziką.
„Surengėme gerą, produktyvų pokalbį apie DI ir technologijų ateitį, – po antradienį įvykusio 30 minučių trukmės susitikimo vietos žiniasklaida citavo „Facebook“ ikūrėją. – Labai džiaugiuosi dėl darbo, kuris vyksta čia, Japonijoje.
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė: kursime priemones, kurios verslui sutelks konsultacijas DI taikyme
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina teigia, kad Inovacijų agentūra šiuo metu kuria priemones, kurios verslui padės laikytis Europos Sąjungos dirbtinio intelekto (DI) akte numatytų taisyklių ir kitų tarptautinių rekomendacijų. Anot jos, naudodamiesi tokia „smėlio dėže“, verslo atstovai galės konsultuotis dėl DI rizikos kategorijų ir joms taikomų reikalavimų atitikimo.
Italija teigia, kad „ChatGPT“ pažeidė privatumo taisykles
Italijos valdžios institucijos apkaltino dirbtinio intelekto (DI) platformą „ChatGPT“ sukūrusią JAV įmonę „OpenAI“ pažeidus Europos Sąjungos (ES) duomenų apsaugos įstatymą ir davė jai 30 dienų pateikti atsaką.
Italijos duomenų apsaugos priežiūros tarnyba „informavo „OpenAI“ apie duomenų apsaugos įstatymo pažeidimus“, sakoma pirmadienį išplatintame šios institucijos pranešime.
JAV priežiūros institucija tiria dominuojančių bendrovių sudarytus DI technologijų įsigijimo sandorius
JAV priežiūros institucija atlieka technologijų milžinių sudarytų milijardų JAV dolerių vertės sandorių DI technologijoms iš startuolių įsigyti tyrimą.
Federalinė prekybos komisija (FTC) paprašė bendrovių „Microsoft“, „Amazon“ bei bendrovės „Google“ patronuojančiosios įmonės „Alphabet“ suteikti daugiau informacijos apie tokius susitarimus. FTC vadovė Lina Khan ketvirtadienį pasakė, jog yra norima išsiaiškinti, ar tokiomis „dominuojančių bendrovių“ investicijomis nėra iškraipoma konkurencija.
REKLAMA
REKLAMA
EY į dirbtinio intelekto sprendimus investavo 1,4 mlrd. JAV dolerių
Visose trijose Baltijos valstybėse atstovaujama tarptautinė profesinių paslaugų bendrovė EY pristatė nuosavą dirbtinio intelekto (DI) platformą, į ją investavusi 1,4 mlrd. JAV dolerių.
Naujoji platforma padės tiek EY darbuotojams 150-e pasaulio šalių, tiek ir verslo klientams geriau suprasti ir plačiau pritaikyti DI galimybes tokiose srityse kaip tvarus organizacijų valdymas, finansai, profesinis ir asmeninis efektyvumas ir kitur, teigiama bendrovės pranešime spaudai.
Įspėja dėl „ChatGPT“ – ar tai juodoji skylė asmens duomenims?
Pokalbių robotas „ChatGPT“ padalino visuomenę ir vartotojus į dvi grupes. Vieni apsidžiaugė, kad šis dirbtinio intelekto (DI) įrankis taps patogiu pagalbininku vykdant užduotis bei randant atsakymus į klausimus, kiti susirūpino, jog DI gali ištrinti nusistovėjusias Vakarų visuomenės elgesio taisykles saugančias kiekvieno mūsų privatumą.
2021 m. startavęs „ChatGPT“ greitai atsidūrė dėmesio centre.
TOP 10: pelningiausi kino žvaigždės Leonardo DiCaprio filmai
1974-aisiais metais gimęs Leonardo Wilhelmas DiCaprio tapo viena ryškiausių šios kartos kino žvaigždžių. Penkiems „Oskarams“ ir dešimčiai „Auksinių gaublių“ nominuoto aktoriaus karjera tęsiasi daugiau nei penkiolika metų. Kino režisieriai už Leo pasirodymą jų sukurtame filme yra pasiryžę plačiai praverti savo pinigines. Ir ne be reikalo. Filmai, kuriuose filmuojasi ši žvaigždė, uždirba milijonus. Pristatome pelningiausių aktoriaus filmų dešimtuką.