arminas varanauskas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arminas varanauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arminas varanauskas“.
Akistata: miegmaišiuose nakvoję mokytojai sutiko ministrę
Dalyje mokyklų užsitęsus mokytojų streikams, tėvai susirūpino dienas be pamokų leidžiančiais vaikais. Mat daliai moksleivių pamokos nevyksta jau trečią savaitę. Esą kaip jie baigs metų ugdymo programą, niekam nerūpi. Protestuojantys pedagogai apie streiko pabaigą nė nekalba, bet jau susitiko su ministre. Švietimo ir mokslo ministrė susitiko ir su prie ministerijos atėjusiais mokiniais, palaikančius mokytojų protestą. Tiesioginė susitikimo transliacija pateikiama teksto pabaigoje.
Visas streikuojančių mokyklų sąrašas: ką veikia vaikai
Antrą savaitę besitęsiantį pedagogų streiką kasdien papildo vis daugiau mokyklų. Preliminariai planuojama, kad iki lapkričio pabaigos iš viso streike dalyvaus 105 mokyklos, kuriose bent daliai moksleivių nevyks pamokos. Ką tai reikia moksleiviams – ar už mokytojų streiką teks atidirbti vėliau? Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizuojamame streike mokyklos dalyvauja dėl nuo mokslo metų pradžios įsigaliojusio etatinio apmokėjimo sistemos.
Mokytojų streikas įsibėgėja: įspėja, kad uždarys kelis šimtus mokyklų
Šiandien pamokos neprasidėjo šešiose šalies mokyklose. Ten paskelbti neterminuoti streikai. Jose dirbantys pedagogai tikina į darbą grįšiantys tik tuomet, kai Švietimo ir mokslo ministerija patenkins jų reikalavimus, kaip kad atsisakydami „minutine“ pramintos darbo užmokesčio sistemos. Švietimo ministerija atsikerta, kad kol kas šis streikas – minimalus, apėmęs tik 5 iš 2000 šalies mokyklų, tačiau tuo pačiu žada su visais protestuojančiais pedagogais bandyti susitarti asmeniškai.
Pirmadienį dalis mokyklų pradeda streiką
Pirmadienį prasidėsiančiame neterminuotame pedagogų streike planuoja dalyvauti apie dešimt mokyklų, BNS informavo profsąjungos atstovai. Jų teigimu, vėliau streikuojančių mokyklų gali būti ir daugiau. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, streiką pirmadienį turėtų pradėti penkios mokyklos. Iš viso Lietuvoje yra daugiau nei 2 000 ugdymo įstaigų.
Pirmosios mokyklų patikros po etatinio apmokėjimo atskleidė opiausias žaizdas
Trakų rajono Lentvario „Versmės“ gimnazijoje apsilankę etatinio koordinavimo darbo grupės nariai aptiko darbo teisės pažeidimų: mokytojai neturi pasirašytų arba atnaujintų darbo sutarčių, mokykloje nėra patvirtintos darbo apmokėjimo sistemos, kuri būtų oficialiai suderinta su darbuotojais, nėra išrinkta Darbo taryba. Dėl šios mokyklos Švietimo ir mokslo ministerija yra gavusi skundų.
Ministerija apie mokytojų atlyginimus: ne visos mokyklos yra pasiruošusios
Pedagogams gaunant pirmąsias algas už rugsėjį, dalis mokyklų ir savivaldybių dar nepasirengė etatiniam apmokėjimui, teigia Švietimo ir mokslo ministerija. Ministerijos teigimu, labai sudėtinga situacija yra Trakų, Plungės rajonų savivaldybių mokyklose. Čia, pirmadienio duomenimis, nė vienoje mokykloje nebuvo pasirašytos naujos darbo sutartys su mokytojais. Anot ŠMM, komplikuota padėtis yra ir Prienų rajono savivaldybėje – čia darbo sutarčių su mokytojais nėra atnaujinę 94 proc. mokyklų.
Švietimo ir mokslo ministerija paneigė kalbas, kad šiais metai sumažėjo mokytojų
Mokytojų masinio mažėjimo, kaip kad buvo paskelbta viešojoje erdvėje, nėra. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, konsultuodami dėl etatinio, kone kasdien susitinka su mokytojais, mokyklų vadovais, švietimo skyrių vedėjais visoje Lietuvoje ir nei viename susitikime nebuvo keliamas klausimas dėl mokytojų pasitraukimo iš mokyklų. „Pedagogų skaičius mažėja kasmet, nes mažėja ir mokinių, tačiau mažėjimas nėra ryškesnis nei ankstesniais metais.
Didžioji dalis mokyklų baigia pasiruošimą naujovėms
Didžioji dalis mokyklų baigia pasiruošimo darbus pereinant prie etatinio apmokėjimo: formuoja mokytojų etatus, skirsto darbo valandas, teikia švietimo registrui mokinių skaičius. Švietimo įstaigų duomenis mokinių registre jau yra patvirtinusios 93 proc. mokyklų – atsižvelgiant į šiuos duomenis, savivaldybėms ir mokykloms bus pervestos ugdymui, taip pat ir mokytojų atlyginimams, skirtos lėšos. Mokytojų darbo užmokesčio fondas nuo rugsėjo iki metų galo padidėja papildomais 17,4 mln. Eur.
Prieš svarbiausią mokinių egzaminą, smūgis iš NEC: mokytojai šokiruoti
Egzaminai moksleiviams tik prasideda, o jau skandalas. Šiandien dešimtokai laikė matematikos egzaminą. Mokytojai, ėmęsi taisyti mokinių darbus liko šokiruoti. Pasirodo, egzaminų centras privėlė klaidų mokinių sprendimų vertinimo instrukcijose. Jose specialistai iš Vilniaus pateikia neteisingus uždavinių atsakymus. Ministerija situaciją glaisto - esą dešimtokų egzaminai nėra svarbūs.
Šokiravusi Vilniaus mokytojų priesaika – „su džiaugsmu atiduoti 10 proc. algos mokyklai”
Pedagogų padėtis Lietuvoje vis dar yra pirmose viešų diskusijų gretose. Nors jų darbo reikšme, reikalingumu ir atsakomybe neabejojame, deramo dėmesio dauguma šalies mokytojų nesulaukia dėl atitinkamų atlyginimų prasme. O kur dar profesijos įvaizdžio klausimas. Visi švietimo sistemos dalyviai atsakingi ir prisideda kurdami pedagogų įvaizdį, autoritetą. Tad ir informacija, kuri skleidžiama mokyklose prisideda prie nuomonės formavimo.
REKLAMA
REKLAMA
Siūlo naikinti brandos egzaminus. Kas apsaugos nuo geresnių pažymių „pirkimo“?
Dar prieš metus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis politinėje programoje skelbė apie dvi sritis, kurios jam aktualiausios – kultūra ir švietimas. Būtent pastarajam, valstiečiai per šiuos metus pateikė ne vieną keitimo, tobulinimo pasiūlymą. Intensyviai vykstančios diskusijos, lėmė ir patvirtintą aukštojo mokslo pertvarkos planą, ir kitų, ilgai atidėliotų priemonių patvirtinimą.
VU studentų atstovybei – ieškinys dėl negrąžintų pažymėjimų, ši tai vadina viešųjų ryšių akcija
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pateikė ieškinį Vilniaus universiteto studentų atstovybei (VU SA) dėl daugiau nei 30 tūkst. per 2005-2010 metų laikotarpį negrąžintų studentų pažymėjimų. Bendra ieškinio suma sudaro daugiau nei 540 tūkst. Lt ir gresia seniausio šalies universiteto studentų atstovybei bankrotu. Tačiau VU SA prezidentas Arminas Varanauskas tai vadina viešųjų ryšių akcija, ir teigia, kad yra ruošiami visi reikalingi dokumentai LSAS bankroto iniciavimo procedūrai.
Studentai viešai kreipiasi į Seimą: balsuokite už nuoseklią aukštojo mokslo pertvarką
Šiandien, balandžio 19 d., Lietuvos studentų sąjungos (LSS) ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) prezidentai Dainius Dikšaitis ir Arminas Varanauskas kreipėsi į Seimo narius. Studentų atstovai ragina šiuo metu Seime svarstomų Mokslo ir studijų įstatymo pataisų projektą priimti artimiausio posėdžio metu.
Moksleiviai dalinosi patirtimi su bendraminčiais iš Latvijos
Sausio 6-8 dienomis Vilniuje įvyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) organizuojamas žiemos forumas „Jaunimo politika Lietuvoje“.
Konferencijoje dalyvavo pusantro šimto moksleivių iš įvairių Lietuvos savivaldybių bei jaunimo delegacija iš Latvijos. Pagrindinis forumo tikslas buvo susipažindinti dalyvius su jaunimo politika Lietuvoje, pasidalinti patirtimi bei išspręsti iškilusias jaunimo problemas.