ar europos sąjunga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ar europos sąjunga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ar europos sąjunga“.
JAV pasitraukimas iš NATO ir paramos Ukrainai nutraukimas: ar tai galėtų virsti realybe ir ką turėtų daryti Europa?
Donaldui Trumpui dar kartą sėdus prie JAV prezidento vairo, kyla grėsmė dėl paramos Ukrainai. Manoma, kad jo komanda planuoja nebeskirti tiek lėšų ir nebesiųsti ginkluotės nuo Rusijos besiginančiai šaliai.
Vyriausybė teikia Kubiliaus kandidatūrą į eurokomisarus
Vyriausybė priėmė galutinį sprendimą dėl europarlamentaro Andriaus Kubiliaus kandidatūros į Europos Komisijos (EK) narius.
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl A. Kubiliaus kandidatūros prieš porą savaičių. Antradienį pretendentą į eurokomisarus patvirtino ir Seimas.
Pats A. Kubilius anksčiau yra teigęs, jog orientuotųsi į EK portfelius, susijusius su užsienio ir gynybos politika. Anot jo, kol kas kitos Bendrijos valstybės, paskyrusios kandidatus į EK, siekia ekonominių portfelių.
Žemės ūkio produktų perdirbėjams – ES parama: nuo rugsėjo mėnesio kviečia teikti paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra ragina suskubti ankštinių ir baltyminių augalų bei kitų žemės ūkio produktų perdirbėjus. Nuo rugsėjo 1 d. jie gali teikti paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Paraiškos priimamos iki spalio 31 d.
„Tai jau antrasis kvietimas šiais metais, kuriuo siekiama skatinti inovacines ūkio ...
Beržų sulos verslas: kodėl svarbus bendradarbiavimas tarp mokslininkų ir verslininkų
Pagrindinis Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijomis finansuotos priemonės „Inovaciniai čekiai“ tikslas buvo paskatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą vykdant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas.
MB „Ekosula“ vadovas Vladas Šimelis neslepia: mokslo ir verslo bendradarbiavimas vykdant projektą „Pramoniniu būdu išgaunamos ekologiškos beržų sulos išlaikymo tyrimai apdorojant produktą ozonu“ buvo labai įdomus ir prasmingas.
Europos Sąjungos šalys susitarė dėl darbuotojų minimalaus atlyginimo: dabar šalims teks padaryti namų darbus
Politikai Briuselyje susitarė, kaip Europos Sąjungos valstybės užtikrins tinkamą minimalų atlyginimą. Tai padės apsaugoti darbuotojus sparčiai augant infliacijai ir siaučiant pragyvenimo išlaidų krizei, rašo „The Financial Times“.
Pagal priimtą susitarimą tarp Europos Vadovų Tarybos ir Europos Parlamento, valstybės narės turės surinkti duomenis apie minimalų atlyginimą, įvertinti būtiniausių prekių kainas ir skatinti kolektyvinių derybų principą, siekiant, kad įmonės mokėtų teisingus ...
Lietuva per 15 metų: kai kurie pasikeitimai glumina
Lygiai prieš 15 metų Lietuva tapo Europos Sąjungos dalimi. Algos ir pensijos per šį laiką padidėjo daugiau kaip tris kartus, o maistas pabrango daugiau kaip du kartus. Ekspertai sutaria, kad Lietuva pasiekė daug, tačiau artimiausiu metu labiau prisivyti ES senbuves bus sunku.
R. Sikorskis: kokia dalia laukia Europos Sąjungos?
Ekonominė krizė apnuogino visą ES struktūros silpnumą, pažymi savo straipsnyje, atspausdintame laikraštyje „Financial Times“, Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis. O jeigu ekonomika nulemtų politinį svorį, tai ES būtų supervalstybė. R. Sikorskis išvardija keletą galimų scenarijų 1. ES iširimas: jeigu finansų krizė pagilės, euro zonos krachas taps realia perspektyva ir, atitinkamai, bus sunku išsaugoti bendrą rinką.
Seniausias Lietuvos aerodromas – nesutarimų gniaužtuose
Įsisenėjusios pjautynės dėl S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo pasiekė apogėjų: mažų mažiausiai dvi interesų grupės susigrūmė, norėdamos užvaldyti 200 hektarų žemės plotą, esantį prie pat Kauno centro.
Jeigu kalbėtume iš esmės, Aleksoto aerodromas dabar merdi. Tačiau Kauno miesto taryba įkvėpti jam gyvybės šiuo metu irgi yra nepajėgi, nes dėl minėtų finansinių grupių spaudimo yra suparalyžiuota ir vilkina galutinio sprendimo priėmimą.
Kodėl tiek mažai moterų užima aukštas pareigas Europos Sąjungoje?
Ar Europos Sąjunga iš esmės yra moteriškas projektas? Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja (ir tuo pačiu aukščiausias pareigas Komisijoje einanti moteris) Margot Wallström mano, kad taip. Ji pažymi, kad ES mėgsta kompromisus ir įsiklausymą bei atmeta tokius baisius dalykus kaip konfliktas. M. Walström, kuri atsakinga už ES projekto „pardavimą“ piliečiams, leidžia suprasti, kad dėl to moterims galėtų būti suteikta daugiau aukščiausių Sąjungos postų.
Užsienio spaudos apžvalga
Irakas lieka svarbiausia Vakarų spaudos apžvalgininkų tema. Net į Europos Sąjungos plėtros sutarties pasirašymą Atėnuose žvelgiama pro dar neišsisklaidžiusius Irako karo dūmus. Trečiadienio (04.16) užsienio dienraščius apžvelgia “Laisvosios Europos” radijo žurnalistas Gintaras Aleknonis.
REKLAMA
REKLAMA