Šių metų atrankų ciklo pagrindinė tema – stipri moteris, drąsiai keliaujanti per gyvenimo vingius ir ryžtingai ieškanti išeičių visose gyvenimiškose situacijose, rašoma pranešime spaudai.
Neeilinėmis istorijomis ir patarimais renginyje dalinosi ne tik kastingo dalyvės, bet ir komisijos narėmis tapusios žinomos damos.
Kaune įvykusiame pirmajame etape komisijos kėdes užėmė menininkė Skaistė Semenikė, papuošalų kūrėja Natalija Martinavičienė, dainininkė ir TV laidų vedėja Vilija Pilibaitytė-Mia, renginių organizatorė Kristina Kaikarienė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vygintas Kaikaris bei viena produktų kūrėjų Lina Jakimavičienė.
Pirmajame etape Kaune save komisijai prisistatė virš 20 moterų, kurių atvirumas ir gyvenimiška patirtis prikaustė komisijos narių dėmesį. Kiti atrankos etapai vyks Klaipėdoje ir Vilniuje. Organizatoriai išduoda, kad moteris sukvies į netradicines vietas, susijusias su kelionėmis.
„Šįmet mes sakome, kad stipri moteris per gyvenimą keliauja drąsiai, todėl norėjome simboliškai susieti renginio vietas su kelionėmis. Juk išties, kiekvienos moters gyvenimas neretai primena kelionę – kartais ji ilga ir varginanti, kartais – kupina smagių nuotykių ir patirčių. Šiandien esame oro uoste, tačiau pasimatysime ir kitose nestandartinėse vietose, kuriose moterims priminsime – kiekviena kelionė yra kelias į save. Atraskite save, mylėkite save ir puoselėkite ne tik išorinį, bet ir vidinį savo grožį“, – įkvepiančiai kalbėjo L. Jakimavičienė.
Nors pastarieji metai vienai komisijos narių Miai nebuvo lengvi, šiandien žinoma moteris spinduliuoja pasitikėjimu savimi ir per gyvenimą eina aukštai iškėlusi galvą, nors dar visai neseniai moterį kamavo depresija.
Pragaru virtusią santuoką, vyro šantažą ir skandalingas skyrybas išgyvenusi atlikėja teigia net pati nežinanti, kaip jai pavyko atsitiesti po visų nelengvų gyvenimo išbandymų ir vėl su plačia šypsena žengti į priekį.
„Aš kartais ir pati savęs klausiu, kaip man taip pavyko, nes vienu momentu atrodė, jog neatlaikysiu. Bet manau, kuomet atsiranda tam tikri sunkumai, pirmiausia reikia nepasiduoti liūdesiui, savigraužai, kiekvienas privalo gilintis į save, ieškoti savyje tos stiprybės, o ją visuomet galima surasti. Aš asmeniškai radau tai muzikoje, man darbai labai padeda užsimiršti tam tikras nuoskaudas ir, be abejonės, kuomet tu dirbi, neįmanoma, jog neitum į priekį. Man tikrai puikiai pasisekė tą padaryti ir kiekvienais metais aš vis labiau džiaugiuosi tuo, ką darau“, – renginyje pasakojo Mia.
Po užsitęsusios ir gilios krizės atlikėja galiausiai padėjo tašką santykiuose su buvusiu sutuoktiniu Nerijumi Antanavičiumi. Moteris ne kartą yra atvirai sakiusi, jog ši santuoka jai kainavo visas kauptas santaupas, o nesėkmingai įkurtas restoranas Druskininkuose paliko ir nemenkas skolas. Visgi, šiandien Mia yra atvertusi naują gyvenimo lapą, tačiau į naujus santykius stačia galvą nebeneria.
„Baimė visada bus kuriant naujus santykius, nes būtų keista, jeigu jos nebūtų. Dabar tiesiog į viską žiūriu labai, labai atsargiai. Patirtis duoda savo ir nežinau, kiek turėčiau praeiti su žmogumi, jog vėl pasakyčiau didįjį „taip“, – atvirauja moteris.
Atsitiesusi po sunkių išbandymų, atlikėja tikina vėl pradedanti džiaugtis gyvenimu, o artimoje ateityje numatyti nauji projektai neleidžia sustoti vietoje.
„Turiu grandiozinių planų ir projektų. Tiesą sakant, pagaliau pradėjau gyventi, nes iki tol buvo momentas, kuomet keletą metų tiesiog egzistavau. Manau, kad gyventi reikia šiandien ir dabar, nes nėra nei vakar, nei rytojaus. Ir kiekvieną moterį norėčiau paskatinti, jog susidūrus su gyvenimo sunkumais, ji atrastų, kaip aš sakau, savo kumyrą. Reikia gilintis į save, skaityti įkvepiančias knygas, žiūrėti įkvepiančius filmus. Man asmeniškai labai padeda meditacija, kuomet įsiklausau į savo vidų, ko aš noriu, ko man reikia, kokiu keliu turėčiau eiti. Manau, kiekviena moteris privalo skirti kokybiško laiko sau – be vaikų, be vyrų, be artimųjų, tiesiog pabūti pati su savimi, paleidžiant visas mintis ir įsiklausant būtent į savo vidų“, – savo patarimais su dalyvėmis dalinosi Mia.
Nelengvus santykių išbandymus teko patirti ir kitai komisijos narei, papuošalų kūrėjai Natalijai Martinavičienei. Skyrybų dramą ir smurtą santuokoje patyrusi moteris tikina, jog nuolatinis patiriamas stresas kenkia ne tik moters psichologinei būsenai, bet ir jos išvaizdai, tačiau net ir sunkiausiais momentais reikia mokėti sau pačiai pasakyti komplimentą ir pastatyti ant kojų.
„Buvo momentų, kuomet žemė slydo iš po kojų, tačiau nėra kur dėtis, privalai save pakelti tarsi už pakarpos, pasižiūrėti į veidrodį ir pasakyti – žiūrėk, turiu dvi kojas, dvi rankas, esu protinga, gabi, aš laikau save gražia moterimi, tiek viduje, tiek išorėje, tad kodėl aš turiu nuleisti rankas?“, – teigia Natalija.
Rankų sunkiais gyvenimo momentais nenuleido ir menininkė Skaistė Semenikė. Šiandien ji – sėkminga tapytoja, tačiau kelias į laimę taip pat nebuvo lengvas. Moteris drąsiai dalinasi savo istorija, kuomet išvažiavusi į Ispaniją uždarbiauti, kentė finansinį nepriteklių.
„Dirbdama indų plovėja esu valgius iš kito žmogaus nepabaigtą picą. Neturėjau pinigų, norėjau valgyti, ką man reikėjo daryti? Aš ne iš tų žmonių, kur skambinčiau tėvams ir prašyčiau pinigų, aš maniau, kad man reikia pačiai prasisukti“, – yra pasakojusi Skaistė.
Renginio organizatorė Lina Jakimavičienė teigia, jog kasmet atrankose išgirstamos moterų istorijos įkvepia kurti moterų bendrystės ryšį, skatinti jas nebijoti pamilti tikrąją save, nepasiduodi likimo išbandymams ir dalintis stiprybės bei vidinės drąsos paslaptimi.
„Šias mūsų produktų veidų paieškas ir atrankas organizuojame jau trečius metus iš eilės ir tikrai džiaugiamės, jog norinčių juose sudalyvauti moterų vis daugėja. Smagu ir tai, kad produktų pristatinėti jau nereikia – jie jau ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose vertinami vartotojų dėl itin akivaizdžių rezultatų. Daugėja ir jautrių moterų gyvenimiškų istorijų, tačiau patirties dalinimasis tik labiau įkvepia bendrystei ir draugystei. Suprantame, jog moters grožis kyla iš jos vidaus, tačiau kuomet gyvenimas negaili išbandymų ir iššūkių, nukenčia ne tik jos psichologinė būsena, bet ir išorė. Mūsų kuriama moderni produkcijos linija prisideda prie moters odos, plaukų ir nagų puoselėjimo – to, kas moterims prideda daugiau pasitikėjimo savimi“, – pasakoja L. Jakimavičienė.
Renginių organizatorė Kristina Kaikarienė pasakoja, jog savo išvaizdą puoselėti ir prižiūrėti pradėjo dar mokykloje. Mat dėl kiekvieno suvalgyto saldumyno, tekdavo kovoti su nedžiuginančiais spuogeliais.
„Visoms moterims yra svarbi jų išvaizda. Puošiamės, dabinamės, norime patikti ne tik kitiems, bet ir sau. Man patinka išbandyti įvairias naujoves skirtas grožio puoselėjimui, tačiau jeigu nepastebiu jokių rezultatų – pakuotė dažnai keliauja lauk. Visgi, svarbiausia grožio procedūra yra geras miegas. Tuomet būname ir gražesnės, ir daug laimingesnės“, – šypsosi K. Kaikarienė.
Puikiai moteris pažįstantis ir su išvaizdos problemomis kovoti padedantis, med. m. dr. plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vygintas Kaikaris teigia, jog dažniausiai žmonės jo kabineto duris praveria turėdami kompleksą, kuris neleidžia mėgautis gyvenimu ir menkina pasitikėjimą savimi.
„Grožis nėra didelė krūtinė, putlios lūpos ar dailios kūno linijos, grožis yra požiūris į save. Tačiau jeigu tai kelią didesnę meilę sau, tai kodėl to nepatobulinus? Per visą savo karjerą man teko sutikti tūkstančius moterų, kurios dėl tam tikrų trūkumų nustojo mylėti savo kūną, ėmė jo gėdytis. Tačiau plastinė chirurgija nėra išvaizdos keitimas, tai yra defektų šalinimas. Operacijos yra daromos ne dėl kitų, o dėl savęs. Ir kuomet žmogus atsikrato kompleksų, jo galvoje pagyja daug dalykų“, – teigia V. Kaikaris.