Socialiniuose tinkluose vyras pasidalijo prisiminimais apie miestą ir išliejo širdį dėl ten gyvenančių žmonių.
„Baisu net pagalvoti,kas vyksta dabar Los Andžele...Tikrai didžiulė užuojauta... mūsų lietuviams ten gyvenantiems, praradusiems namus ir visiems ten gyvenantiems žmonėms. Žiauru... Net nesitiki ,kad tai vyksta realybėje ir viskas dega akyse...
Kai pirmą kartą lankiausi su koncertu LOS ANDŽELE LIETUVIŲ BENDRUOMENĖJE, tai buvo 2013m. Buvo tikrai įspūdingas susitikimas su lietuviais ten gyvenančiais, kurio pamiršti negaliu, susirinko tada pilna salė žmonių, kaip jie džiaugėsi, girdėdami tas lietuviškas dainas, jausmai tiesiog veržėsi. Tikrai yra ką prisiminti. Ir man taip pat buvo įspūdinga pamatyti šį miestą iš arti.
Mačiau tas visas garsias vietas iš arti, taip pat ir žinomų žmonių gyvenamuosius rajonus. O dabar baisu...didžiulės netektys...“ – rašė Radži.
Tokio gaisro nematė nuo XIX a.
Los Andžele toliau tęsiasi vienas didžiausių istorijoje gaisrų. Antrajame pagal dydį Amerikos mieste kilusiuose gaisruose sudegė iki 1 500 pastatų, o daugiau kaip 100 000 žmonių buvo priversti palikti savo namus.
Kaip trečiadienį pranešė pareigūnai, mažiausiai penki žmonės žuvo.
Uraganinis vėjas sukėlė ugnies kamuolius, kurie šokinėjo nuo namo prie namo prabangiame Pasifik Palisadeso rajone, sudegindami nemažai geidžiamiausio Kalifornijos nekilnojamojo turto, kurį mėgsta Holivudo įžymybės.
Trečiadienio vakarą Holivudo kalvose, vos už kelių šimtų metrų nuo garsiojo Holivudo bulvaro, įsiplieskė naujas gaisras, dėl kurio pasaulio pramogų sostinėje buvo paskelbta evakuacija.
Gaisras gali tapti vienų brangiausiai kainavusių gaisrų per visą istoriją. „AccuWeather“ teigimu, nuostoliai gali siekti iki 57 mlrd. dolerių.
Miškų gaisrai yra JAV Vakarų gyvenimo dalis ir atlieka svarbų vaidmenį gamtoje. Tačiau mokslininkai teigia, kad dėl žmogaus sukeltos klimato kaitos keičiasi orų modeliai.
Pietų Kalifornijoje du dešimtmečius vyravo sausros, po jų sekė dveji itin drėgni metai, paskatinę gausų augmenijos augimą, todėl regione atsirado daug degios medžiagos.
Meteorologas Danielis Swainas sakė, kad smarkūs vėjai, kurių greitis siekė iki 160 km per valandą, yra stipresni už įprastus sezoninius Santa Anos vėjus, tačiau tai nėra netikėta.
„Vėjai yra varomoji jėga, tačiau tikrasis katalizatorius... yra neįtikėtinas prieš tai buvęs sausringas oras, – sakė jis. – To nematėme nuo XIX amžiaus.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!