Gegužės 17-osios vakarą vykusiame „Eurovizijos“ finale varžėsi 26 šalys, o dainų konkursą laimėjo austras JJ su kūriniu „Wasted Love“.
Lietuvos atstovai grupė „Katarsis“ liko šešioliktoje vietoje.
Antroje vietoje liko Izraelis, trečioje – Estija, ketvirtoje – Švedija, penktoje – Italija.
Daugiausiai komisijos balsų pelnė Austrija, tuo tarpu žiūrovai labiausiai palaikė Izraelį.

Rezultatai labai nenustebino
Naujienų portalui tv3.lt M. Tyla atskleidė, kad galutiniai dainų konkurso rezultatai jo nenustebino.
„Dėl austro jau anksčiau minėjau, kad manau, kad jam komisija skis didžiausius balus – taip ir atsitiko. O dėl žmonių – žinote, čia jau skonio reikalas. Man tikrai kilo klausimų, kodėl švedai buvo laikomi favoritais, bet kaip ir parodė bendra situacija, nebuvo jie tokie didžiuliai favoritai.
Tad ir rezultatai tokie, kokie yra. Paėmus bendrą „Eurovizijos“ lygį, jis tikrai prastesnis nei pastaraisiais keliais metais. Šiemet buvo daug eklektikos, efektų“, – teigė jis.
Jis taip pat neslepia, kad Lietuvos atstovų, grupės „Katarsis“ iškovota 16 vieta viršijo jo lūkesčius.
„Manau, kad ir pati grupė nesitikėjo tos vietos. Labai džiugu, viskas taip gerai susidėjo, kad visai neblogai pavyko“, – neslėpė muzikos prodiuseris.
Nors Izraelio atstovei Yuval Raphael su kūriniu „New Day Will Rise“ prognozuota penktoji vieta, ši konkurse užėmė antrąją.
„Ar aukštesnė jiems galėjo būti? Kiek esu stebėjęs „Euroviziją“, Izraelis visada kliūna. Dėl vokalinių sugebėjimų, tikrai puikiai matome, kaip gerai dainininkė sugeba dainuoti, dėl to abejonių nekyla.
Reikia pripažinti, kad tiek austras, tiek Izraelio atstovė puikiai vokališkai atlieka savo kūrinius. Tad toliau – dainos skonio reikalas“, – tarstelėjo pašnekovas.
Dėl kūrybinių sprendimų patiko Ukraina
Žinomas vyras taip pat neslėpė, kad tiek savo kūrybiniais, tiek vokaliniais sprendimais jam didelį įspūdį paliko kelios šalys.
„Galvoju, kad neskaitant lietuvių, pirmoje eilėje man įspūdį paliko ukrainiečių daina. Nustebino, kaip sudėtingai ji sudėliota, labai įdomus jos sprendimas. Kaskart jos paklausius supranti, kokia ji įdomi. Ne todėl, kad jie ukrainiečiai, bet iš kūrybinės pusės mane labai sužavėjo.
O dėl linksmumo – turbūt visiškas radijo stočių lyderis yra estas, ir reikia pripažinti, kad kaip niekada daug kur skambės vokiečių daina. Pagaliau jie po ilgų nesėkmių šoko į aukštumas“, – teigė M. Tyla.
Prasčiausiai, anot M. Tylos, pasirodė šalys pirmajame pusfinalyje, o finale liko tik patys geriausi. Dainų konkursui vyras pažėrė ir kritikos – iš jo perspektyvos, konkurse labiausiai trūksta tikros muzikos.
„Visgi nors tai yra televizinis šou, labai pasiilgstame, kad grįžtų dainos, muzika. Nors gerai pasižiūrėjus, pirmas vietas laimėjo dainos ir vokalai. Taigi šiuo atveju „Eurovizija“, kaip dainų konkursas, pateisino savo įvaizdį.
Nors ir bendroje kakofonijoje matėme kompiuterių, efektų ir dekoracijų šou“, – tikina jis.
Daugelį nustebino ir Švedijos kūrinys, kuris prieš konkurso finalą lažybininkų lentelėse užėmė pirmąją vietą, o konkurse liko ketvirtas.
M. Tyla tokio vertinimo teigia visiškai nesuprantantis.
„Esu didžiulis švedų, kaip kūrybininkų, gerbėjas, bet šįkart man švedai absoliučiai nepaliko įspūdžio. Nesupratau šitos dainos ir mąstymo, kad ji galėtų nugalėti.
Gal estai, švedai ir suomiai supranta, apie ką ji, gal aktuali, bet nemanau, kad taip pat aktuali Europai. Turbūt visi suprantame, kad į favoritus nereikėtų kelti dainos dėl linksmumo bei humoristikos“, – neslepia vyras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!