Su naujienų portalu tv3.lt kalbėjęs Jurijus pasakojo, kad devynerius metus iš eilės buvo įpratęs keliauti į Fuerteventurą – Kanarų salyno salą. Tačiau ilgainiui į šią vietą pradėjo plūsti daugybė lietuvių, išaugo kainos, tad J. Smoriginui teko ieškoti kito šilto krašto.
„Taip atradau pietų Italijoje esantį Kalabrijos regioną. Ir net labai gailiuosi, kad neatradau anksčiau. Šis kraštas nuostabus ne tik savo šiluma, bet ir gerokai įdomesnis, nei Kanarų salos. Labai žavūs maži miesteliai, daug išlikusio paveldo, o Tirėnų jūra – viena druskingiausių Europoje. Čia visad ir apsistojame, mėgaujamės labai geru pliažu su glotniais akmenukais. Labai sėkmingas atradimas!“ – džiaugėsi J. Smoriginas.
Jurijus Smoriginas leidosi į kitokią kelionę
Nors Kalabrijos regione Jurijus ir Dalytė lankosi toli gražu ne pirmą kartą, šįkart juodu išsikėlė sau iššūkį ir į kelionę pirmą kartą leidosi automobiliu. Tris dienas kelyje į Italiją praleidęs J. Smoriginas tikino nepavargęs, tačiau susidūręs su nemaloniu netikėtumu.
„Vidury kelionės, negavus jokio įspėjimo, man nutraukė internetą. O juk važiavau nežinomais keliais, kelionėse internetas apskritai labai reikalingas, todėl momentas buvo tikrai nemalonus. Tačiau nepaisant to, buvo smagu, o ypač vykstant atgal namo. Kadangi daug kelių buvo remontuojami, navigacija nukreipė per nedidelius keliukus, kuriais važiuojant pamačiau nuostabią Slovėniją, Slovakiją, Čekiją, Austriją“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovas.
Vien į priekį tris tūkstančius kilometrų nuvažiavęs Jurijus, Italijoje praleido visą mėnesį – ilsėjosi, tyrinėjo miestelius su žaviomis gatvelėmis ir mėgavosi 25 laipsnių šiluma.
„Labiausiai patiko, kad čia nuolat yra saulė. Vos sugrįžęs į Lietuvą aš pradedu jausti depresiją, slogus oras labai veikia. Be to, čia labai graži, įvairi augmenija, o spalio mėnesį vandens temperatūra siekia 22 laipsnius. Taigi, nuolat maudaisi ir jauti palaimą“, – kalbėjo vyras.
Kaip pasakojo J. Smoriginas, Italijoje jis labiau žavisi ne dideliais miestais, o mažais miesteliais, kuriuos po truputį atranda ir lietuviai. Tiesa, pasak pašnekovo, tautiečių keliavimo įpročiai jam kelia juoką.
„Man labai juokinga, kai lietuviai, atvažiavę į kraštus, kur tereikia vaikščioti ir žavėtis, lipa į kalnus, važinėja dviračiais, po 30 kilometrų vaikšto pėstute. Kažkokia paranoja! Juk aplinkui yra fantastiška gamta, tereikia atsisėsti, stebėti ir mėgautis. Mūsiškai įpratę lėkti per visus muziejus, o sugrįžus po atostogų sakyti, kad reikia dar vienų atostogų“, – įsitikinęs choreografas.
Dalindamasis kelionės įspūdžiais, J. Smoriginas pabrėžė, kad Italijoje retai išgirsi anglų kalbą, o tai jam itin patiko.
„Keliaudamas pastebėjau, kad Prancūzijoje kovojama su anglų kalbos invazija, Ispanijoje taip pat niekas nebando į ją pereiti. Vis galvojau, kokios išdidžios ir fantastiškos šalys. O štai Italijoje viena moteris net paliepė mums mokytis italų kalbą.
Galvojau, kad klystu manydamas, jog Lietuvoje yra per daug anglų kalbos, bet pasirodo, kad Europos šalys išties stengiasi išsaugoti savo kalbą ir identitetą“, – tikino J. Smoriginas.
Nors keliautojai dažnai akcentuoja, kad atostogauti svetur yra pigiau, anot Jurijaus, kainos Lietuvoje ir Italijoje yra panašios. Tiesa, vieno mėgstamo dalyko Kalabrijos regione jis nusipirko gerokai pigiau.
„Aš esu vyno mėgėjas, tad tai, ką Lietuvoje geriame už 10 eurų, Italijoje kainuoja 3-3,5 euro. Šiame regione brangesnės daržovės, bet jos šviežios, kai kurios visai nematytos, dažnai pardavinėjamos ūkininkų turgeliuose ant ratukų“, – dalijosi baleto meistras.
Kelionių neįsivaizduoja be žmonos
Pasidomėjus, ar J. Smoriginas visada į keliones leidžiasi kartu su žmona, vyras tik nusijuokė ir pridūrė, kad kitaip ir būti negali.
„Mes 50 metų esame kartu, aš be žmonos nė žingsnio. Kurgi galėčiau ją palikti? Vis pajuokaudavau, kad sėstų vairuoti, o ji atkirsdavo, jog nemoka. Tačiau visą kelią man patarinėjo“, – šyptelėjo jis.
O ar sutampa Jurijaus ir Dalytės poreikiai išvykų metu? Anot pašnekovo, tiek metų praleidus kartu, juodu jau sukūrė ir išdirbo savo kelionių sistemą.
„Dažniausiai mes viską darome kartu dėl to, kad turime išvystę panašų poreikių meniu. Mano žmona irgi mėgsta gražiai džiaugtis gyvenimu, skaniai pavalgyti, paragauti naujovių.
Pažįstu daug žmonių, kurie turi daug pinigų, bet laiko juos banke ir niekur nekeliauja. Manau, kad tai labai neprotinga, juk žmogus gyvena tik kartą ir turi naudotis visais gyvenimo džiaugsmais“, – teigė J. Smoriginas.
Iš ilgos kelionės neseniai sugrįžę sutuoktiniai taip pamėgo Italijos kraštą, kad po didžiųjų metų švenčių ir vėl planuoja čia sugrįžti: „Sausį būna 14-17 laipsnių šilumos, visada saulėta, tad mes norime nuvykti ir pažiūrėti, kaip ten viskas atrodo žiemą.“