Europarlamentarai susikibę už rankų jautriai traukia škotišką atsisveikinimo dainą.
Europos Parlamentas galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“ – tad rytoj išauš paskutinė Jungtinės Karalystės diena Europos Sąjungoje.
„Noriu panaudoti garsios britų poetės žodžius. Tik atsisveikinimo agonijoje pažvelgiame į meilės gilumą. Visuomet mylėsime jus ir niekada nebūsime toli. Tegyvuoja Europa“, – sako Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Šis istorinis teisės aktas buvo paskutinis įstatymas, dėl kurio Europos Parlamente balsavo 72 britų deputatai. Po šalies išstojimo jie paliks Europos Sąjungos asamblėją. Tad po sprendimo tikrai netrūko politikų ašarų.
„Man šokas. Esame iš skirtingų partijų, bet to paties regiono. Mūsų ateitis yra Europa. Vienybė yra įvairovėje, bet panašu, kad mano šalis to nesupranta“, – pasakoja britų deputatas Shaffaq Mohammed.
„Pasiilgsime britų deputatų. Aišku, ne visų. Pavyzdžiui, nemanau, kad pasiilgsime Naidželo Faradžo“, – teigia EP „Brexit“ koordinatorius Guy Verhofstadt.
Iškart po Jungtinės Karalystės išstojimo prasidės 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis, per kurį britų vyriausybė su Europos Sąjunga bandys susitarti dėl naujos ekonominės partnerystės – nuo prekybos iki duomenų apsaugos. Tačiau kol kas Jungtinės Karalystės ateitis atrodo miglota ir tikrai ne kiekvienas britas jaučiasi ką nors laimėjęs.
Bet dabar jau – šaukštai po pietų. Rytoj Jungtinės Karalystės laikrodžiams išmušus 23 val. šalis po daugiau nei trejus metus trukusios politinės pasiutpolkės paliks Europos Sąjungą.