Seimas po svarstymo nusprendė, kaip reikėtų pertvarkyti antrąją pensijų pakopą. Parlamentarai iki balsavimo ilgai ginčijosi, kokį laiko tarpą derėtų duoti gyventojams apsispręsti, nori jie ar nenori likti antrojoje pensijų pakopoje.
Parlamentaras Algirdas Sysas užregistravo siūlymą, kuris leistų iš antrosios pensijų pakopos pasitraukti per 2 metus, nors anksčiau Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė numatyti vienerių metų laikotarpį.
„Nėra Europoje tokio dydžio langų, jie yra nenaudingi pačiam kaupiančiajam“, – komentuoja Seimo narė, konservatorė Paulė Kuzmickienė.
Pensijų fondai sprendimo nepalaiko
Jei yra sukuriamas didelis laiko langas, per kurį gyventojai gali išsiimti pinigus, kenčia patys fondai, nes ir daugiau žmonių gali susigundyti galimybe pasiimti pinigus, ir fondai tampa laikinai paralyžiuoti.
„Tas ilgas laiko tarpas tikrai neprideda prie to, kad Lietuvoje investicijų daugėtų, nes kol yra neapibrėžtumas, mes esame priversti nuo to susilaikyti“, – teigia Pensijų fondų atstovas Tadas Gudaitis.
„Ilgesnis laikotarpis apsispręsti, tai yra teigiamas dalykas patiems fondams, nes girdėjom daug kritikos ir pastabų, kad per trumpą laiką staiga didžiulis kiekis žmonių stengsis išsiimti pinigus ir tai gali pakenkti tiems, kas nori pasilikti sistemoje. 2 metų laikotarpis bus tas švelnesnis būdas tiek žmogui pačiam įsivertinti visus už ir prieš ir padaryti sprendimą, tiek ir fondams galbūt nesulaukti tokio vienkartinio bumo pinigų atsiėmimo“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
Seimo balsavime dalyvavo 112 Seimo narių, 84 pasisakė „už“, 17 – „prieš“, susilaikė 11.
Seimas vis dėlto palaikė idėją sudaryti ilgesnį, poros metų langą per kurį gyventojas galės pasitraukti iš antrosios pensijų pakopos. Dėl reformos parlamentas balsuos dar kartą, po Joninių.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.









































































































































































































































