• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos galą su galu suduriantys gyventojai kreipiasi į savo savivaldybes pagalbos. Ši atsižvelgdama į žmonių finansinę padėtį jiems skiria periodines ar vienkartines pašalpas. Tačiau gyventojai piktinasi, kad neužtenka vien pateikti prašymą ir dokumentus pašalpai gauti. Savivaldybės darbuotojai dar atvyksta patikrinti ir gyventojų namų, pažiūrėti, kaip jie gyvena.

Vos galą su galu suduriantys gyventojai kreipiasi į savo savivaldybes pagalbos. Ši atsižvelgdama į žmonių finansinę padėtį jiems skiria periodines ar vienkartines pašalpas. Tačiau gyventojai piktinasi, kad neužtenka vien pateikti prašymą ir dokumentus pašalpai gauti. Savivaldybės darbuotojai dar atvyksta patikrinti ir gyventojų namų, pažiūrėti, kaip jie gyvena.

REKLAMA

Tuo metu savivaldybių atstovai tikina, kad ne visada atvyksta patikrinti, gyventojų namų. O tik tais atvejais, kai kyla įtarimų, ar jiems tikrai reikalinga pašalpa.

Piktinosi darbuotojų patikrinimais

Socialiniame tinkle kilo diskusija, ar prašant socialinės pašalpos, savivaldybių atstovai gali atvykti į namus ir patikrinti, kaip gyvena pašalpos norintys žmonės.

Dalis gyventojų, gaunančių socialines pašalpas, tikino, kad prašymus pateikė, nusiuntė dokumentus elektroniniu būdu ir labai greitai gavo atsakymą dėl pašalpos.

REKLAMA
REKLAMA

„Visus dokumentus tvarkiausi internetu, pateikiau prašymą ir visus reikalingus dokumentus. Niekas į namus neatvyko ir netikrino“, – rašė moteris.

REKLAMA

Kita komentatorė atkreipė dėmesį, kad savivaldybės darbuotojai gali atvykti į namus surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą.

„Tačiau nesuprantu, kodėl to reikėtų bijoti, nebent pas jus namuose viskas paauksuota, tada tikrai kiltų klausimus, kam tokiems žmonėms reikalinga pašalpa“, – ironizavo moteris.

Kita komentatorė taip pat įspėjo, kad gali būti tikrinami gyventojų namai.

„Gali būti, kad savivaldybės darbuotojai patikrins namus, kad įsitikintų, ar tikrai reikalinga pašalpa“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Atvyksta surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto

Kauno miesto savivaldybė tikino, kad kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos gali būti tikrinamos buities ir gyvenimo sąlygos, surašomas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas.

„Pareiškėjų gyvenimo sąlygos tikrinamos tais atvejais, kai kyla pagrįstų įtarimų dėl prašyme-paraiškoje pateiktų duomenų apie nuosavybės teise turimą turtą, užimtumą ar gaunamas pajamas arba yra gaunama informacija apie galimai neteisėtą paramos gavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kreipiamasi dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų, buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas gali būti surašomas tikslinant faktiškai būste gyvenančių asmenų skaičių“, – komentavo savivaldybė.

Pasak jos, buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas su jame pateiktomis rekomendacijomis yra vienas iš dokumentų skiriant piniginę socialinę paramą išimties tvarka, kada pareiškėjų prašymai-paraiškos svarstomi Piniginės socialinės paramos skyrimo komisijoje, kai asmenys neturi teisės į paramą bendra tvarka.

REKLAMA

„Vadovaujantis įstatymu buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas atliekamas patvirtinti asmens faktinei gyvenamajai vietai. Tokie veiksmai atliekami, kai asmenys nėra deklaravę gyvenamosios vietos Kaune ir kreipiasi dėl vienkartinės pašalpos skyrimo asmenims, grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, ir asmenims dėl asmens tapatybės dokumento pagaminimo.

Taip pat, buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas atliekamas, kai asmenys kreipiasi dėl tikslinės pašalpos asmenims, nukentėjusiems nuo gaisrų“, – vardijo savivaldybė.

REKLAMA

Tikrina tik vienkartinės paramos prašančius gyventojus

Vilniaus miesto savivaldybė komentavo, kad padėdama sunkioje materialinėje padėtyje atsidūrusiems ir visas kitas pajamų gavimo galimybes jau išnaudojusiems vilniečiams yra numačiusi piniginės paramos (vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų) teikimą iš savivaldybės biudžeto lėšų.

„Šios paramos dydžius, skyrimo ir mokėjimo sąlygas reglamentuoja Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas. Jame nurodyti vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų dydžiai, išvardyti visi atvejai ir surašytos konkrečios sąlygos, kurias atitinkant vienam gyvenančiam asmeniui ar bendrai gyvenantiems asmenims galima kreiptis dėl konkretaus poreikio vienkartinei, tikslinei, sąlyginei ar periodinei pašalpai gauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat numatytas išsamus dokumentų, kuriuos kreipdamasis dėl vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ar periodinės pašalpos skyrimo asmuo turi pateikti kartu su prašymu, sąrašas“, – komentavo savivaldybė.

Anot jos, siekiant patikrinti gyventojo pateiktos informacijos teisingumą apie gyventojo ar jo šeimos faktinę gyvenamąją vietą, gyvenimo sąlygas, šeimos sudėtį ir panašiai, gali būti tikrinama asmens gyvenamoji vieta (namai) ir gyvenimo sąlygos.

REKLAMA

„Nuvykus asmens gyvenamuoju adresu, patikrinami jo namai, gyvenimo sąlygos ir surašomas bei užregistruojamas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas, kuriame pateikiama faktinė patikrinimo metu surinkta informacija.

Taigi, asmenų gyvenimo sąlygos išskirtinais atvejais tikrai gali būti tikrinamos ir vertinamos kai kyla įtarimų, pavyzdžiui, pagal registrų duomenis nustatoma, kad vaikai lanko mokyklas kitame mieste, o ne Vilniuje; esant poreikiui surinkti išsamią informaciją apie gaisro sukeltus padarinius ir asmens patirtus nuostolius, siekiant įvertinti realią patirtos žalos sumą, kai kyla įtarimų dėl šeimos sudėties ir kt.“ – vardijo savivaldybė.

REKLAMA

Vardijo, kokiais atvejais galima prašyti paramos

Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė sakė, kad gyventojams pretenduojantiems gauti vienkartines ar periodines socialines išmokas, buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimas atliekamas visada.

Ji vardijo, kokiais atvejais gyventojai dažniausiai prašo finansinės pagalbos:

  • skoloms už komunalines ir telekomunikacines paslaugas apmokėti;
  • gyvenamajam būstui nukentėjus nuo inžinerinių tinklų avarijos, gaisro, stichinės nelaimės ar nusikalstamos veiklos;
  • prisijungimui prie centralizuotos geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
  • gyvenantys skurdžiomis buities sąlygomis;
  • kietojo kuro įsigijimui;

Anot savivaldybės atstovės, jeigu kyla pagrįstų įtarimų dėl prašyme-paraiškoje pateiktų duomenų, buities bei gyvenimo sąlygos gali būti patikrintos ir kreipiantis dėl kitų žemiau išvardintų paramos rūšių:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • ligos, nelaimingo atsitikimo ir kitais atvejais;
  • vaikui gimus;
  • grįžus iš laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietų, psichologinės socialinės reabilitacijos įstaigų;
  • asmens dokumentams pagaminti;
  • vietinei rinkliavai už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą apmokėti (kompensuoti);
  • papildomai teikiama socialinės pašalpos gavėjams;
  • autonominio dūmų signalizatoriaus įsigijimui;
  • pagalbos pinigais vaikus globojančioms šeimoms;
  • pasibaigus vaiko globai (rūpybai);
  • nukentėjus dėl Savivaldybės, valstybės lygio paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) ekstremalaus įvykio ir (ar) nepaprastosios padėties ir (ar) asmenims, pasitraukusiems iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų padarinių, Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytais atvejais.

Buitį tikrina tik išimtiniais atvejais?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija komentavo, kad buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas yra vienas iš dokumentų, leidžiančių išsiaiškinti ar įvertinti realią asmens padėtį ir konkrečias aplinkybes bei individualius poreikius, priimant sprendimą ir dėl piniginės socialinės paramos skyrimo išimties tvarka ir kitos socialinės paramos skyrimo.

REKLAMA

„Paprastai tariant, jis naudojamas išimtiniais atvejais. Vienas iš atvejų – kai šeima ar asmuo neatitinka Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nustatytų reikalavimų piniginei socialinei paramai gauti, tačiau savivaldybės administracija, patikrinusi asmens gyvenimo sąlygas, t. y. įvertinusi realią asmens situaciją, turi teisę savivaldybės tarybos nustatyta tvarka skirti piniginę socialinę paramą.

Kitas galimas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo atvejis – kai pažeidžiamoms gyventojų grupėms skiriama papildoma socialinė parama (pavyzdžiui, vienkartinė, tikslinė, periodinė, sąlyginė pašalpa ir kt.) tais atvejais, kai parama pagal nustatytus teisės aktus nepriklauso arba yra nepakankama. Papildomos socialinės paramos skyrimo tvarką nustato savivaldybių tarybos, turėdamos įstatymo nustatytą išimtinę kompetenciją“, – komentavo ministerija.

tv3.lt

kodėl seimūnams nereikia parodyti seno NEVEIKIANČIO kompiuterio ,kai nori pirkti penktą ar šeštą iš eilės...
kuo susijusi buitis nuo paramos prasymo??? buitis gali buti sukurta esant pajamoms o ju netekus buitis nepasikeicia.. ar cia mintis privalai isparduot ka turi ir tik tada prasyt pagalbos
man apsilankyti banko vadovu namuose, paziureti kaip jie disponuoja mano uzdirbtais pinigais ir del ko jie kelia procentus is mano paciu pinigu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų