Lapkričio 24–gruodžio 7 dienomis atlikto tyrimo duomenys rodo, kad visi 2,2 mln. palestiniečių teritorijos gyventojų susiduria su dideliu maisto stygiumi.
WFP atstovė spaudai Artimuosiuose Rytuose Abeer Etefa (Abir Etefa) nurodė, kad nuo to laiko padėtis tik blogėjo.
Ženevoje vykusiame susitikime ji pareiškė, kad padėtis Gazos Ruože kasdien blogėja ir kad anklavo gyventojams gresia badas.
„Rizika, kad Gazos Ruože gali kilti badas, vis dar labai didelė“, – pridūrė A. Etefa, kalbėdama vaizdo ryšiu iš Kairo.
„Daugiau nei pusė milijono Gazos Ruožo gyventojų susiduria su katastrofišku maisto trūkumu, o bado pavojus didėja kiekvieną dieną, nes dėl konflikto ribojamas gyvybiškai svarbios maisto pagalbos teikimas žmonėms, kuriems jos reikia“, – pareiškė organizacijos atstovė spaudai.
Izraelio karas prieš „Hamas“ Gazos Ruože prasidėjo po kruvino kovotojų spalio 7-osios išpuolio, per kurį, Izraelio duomenimis, žuvo apie 1 140 žmonių, daugiausia civilių.
Tą dieną kovotojai taip pat paėmė įkaitais apie 250 žmonių, iš kurių, Izraelio pareigūnų teigimu, 132 tebėra Gazos Ruože, o mažiausiai 25, kaip manoma, žuvo.
Atsakydamas į tai, Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir pradėjo nesiliaujantį bombardavimą bei sausumos invaziją, dėl kurių didelė Gazos Ruožo dalis virto griuvėsiais.
„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos antradienį paskelbtais duomenimis, nuo spalio 7-osios palestiniečių anklave žuvo mažiausiai 25 490 žmonių.
Anot A. Etafos, Izraelio valdžios institucijos yra atmetusios apie 70 proc. prašymų tiekti maisto produktus šiaurinei Gazos Ruožo daliai.
Vėliausią kartą į šiaurinę anklavo dalį buvo pristatyta 200 tonų maisto, kuris patenkino 15 tūkst. žmonių poreikius. Tai įvyko sausio viduryje.
„Tai tikrai labai, labai maži skaičiai“, – teigė atstovė spaudai.
Ji pridūrė, kad vis daugiau žmonių Gazos Ruože jaučia neviltį.
Nuo sausio pradžios į palestiniečių anklavą įvažiavo daugiau kaip 730 sunkvežimių, gabenančių daugiau kaip 13 tūkst. tonų maisto, pranešė WFP.