„Turime tęsti, turime kovoti toliau. Ukraina nenusileis“, – Briuselyje Kyjivo rėmėjams NATO sakė Dmytro Kuleba.
„Mūsų strateginis tikslas – teritorinis vientisumas su tarptautiniu mastu pripažįstamomis 1991 metų sienomis – lieka nepakitęs, – sakė jis. – Tai ne vien Ukrainos saugumo, bet ir visos euroatlantinės erdvės saugumo klausimas.“
Esama nuogąstavimų, kad nepakankama Vakarų parama – tokiu metu, kai jų dėmesį atitraukia Izraelio ir „Hamas“ karas – galiausiai galėtų priversti Kyjivą iš silpnesniojo pozicijos siekti kompromiso su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Vakarų šalių pareigūnai tvirtina, kad tebėra įsipareigoję ir nespaudžia Kyjivo derėtis su Maskva, net jei ukrainiečių generolas pripažįsta, kad kovos atsidūrė kruvinoje aklavietėje.
Dėl JAV Kongreso griežtosios linijos respublikonų nepritarimo įstrigo naujas 60 mlrd. dolerių (54,8 mlrd. eurų) vertės pagalbos Ukrainai paketas ir kilo abejonių dėl JAV paramos ateityje.
„Tikimės, kad JAV Kongresas taip pat suras sprendimą, geriausiai atitiksiantį amerikiečių interesus, kurie iš tiesų yra remti ir Izraelį, ir Ukrainą“, – sakė D. Kuleba.
Dmytro Kuleba: „Ginti Europą be Ukrainos yra bergždžias reikalas“
„Nes, žinote, geriausias būdas išvengti savo karių siuntimo į karą yra padėti kitai šaliai kariauti savo pačios karą“, – kalbėjo jis.
Ukraina siekia narystės NATO, kad galėtų pasinaudoti šio JAV vadovaujamo aljanso gynybos „skėčiu“.
NATO yra pažadėjusi, kad Ukraina vieną dieną bus priimta, bet vis dar atsisako paskelbti oficialų pakvietimą, nes svarbios narės JAV ir Vokietija nuogąstauja, kad Ukrainos narystė galėtų reikšti įsitraukimą į karą su Maskva.
Ukraina ir NATO trečiadienį turi sutarti dėl karinių ir politinių reformų sąrašo. Reformos turi padėti Ukrainai priartėti prie narystės.
Pasak D. Kulebos, dėl didelės Vakarų paramos per karą Ukraina jau tampa „de facto NATO kariuomene kalbant apie techninius pajėgumus, vadovavimo metodus ir principus“.
„Ginti Europą be Ukrainos yra bergždžias reikalas“, – sakė jis.
„Negalima to padaryti dėl vienos paprastos priežasties: šiuo metu mes turime stipriausią ir labiausiai kovose užgrūdintą kariuomenę Europoje“, – pabrėžė D. Kuleba.
Jis atmetė bet kokias užuominas, esą jo šalis turės užleisti Maskvos okupuotų teritorijų, kad galėtų įstoti į NATO.
„Kažkodėl visuomet lengva kažkam kitam patarti pasiduoti ir padaryti nuolaidų“, – sakė D. Kuleba.