Anglijoje 55 metų Simonas Englishas tris mėnesius praleido intensyviosios terapijos skyriuje, kur „buvo arti mirties“, o galiausiai turėjo atlikti stomos suformavimo procedūrą, kad žaizda užgytų.
„Aš atrodau taip, lyg ryklys būtų atkandęs gabalą mano sub*inės. Mano slaugytoja man sakė, kad jei būčiau delsęs važiuoti į ligoninę dar ilgiau, manęs čia nebūtų“, – sakė į pensiją išėjęs ugniagesys Simonas.
„Galų gale, ištisas savaites praleidęs gulint lovoje atrodau kaip 70 metų“, – apie savo būklę pasakojo S. Englishas.
Galvojo, kad serga peršalimu
Simono išbandymai prasidėjo kovo pabaigoje, kai jam pasireiškė visi klasikiniai peršalimo simptomai.
Jo žmona dirba mokykloje, todėl dažnai serga peršalimu ir kitomis virusinėmis ligomis, todėl pora manė, kad jo liga yra paprasčiausias peršalimas. Tačiau bėgant laikui jo simptomai – karščiavimas, kosulys ir nuovargis – sunkėjo.
Kitą dieną jis suprato, kad „kažkas ne taip“, ir nusprendė nuvykti į ligoninę.
„Kitos dvi savaitės buvo miglotos“, – sakė jis ir pridūrė, kad iš jų nelabai ką atsimena.
„Jie man davė daug morfijaus, aš dažnai mačiau haliucinacijas. Po dviejų savaičių gydytojas man pasakė, kad turiu ligą, vadinamą nekroziniu fascitu“, – pasakojo S. Englishas.
Užsikrėtė pavojinga gyvybei bakterija
Nekrozinis fascitas, dar žinomas kaip „mėsą ėdančios bakterijos liga“, yra reta ir pavojinga gyvybei infekcija, kuri prasideda žaizdoje.
Simptomai yra mažos raudonos dėmės ar iškilimai ant odos, greitai plintančios mėlynės, prakaitavimas, šaltkrėtis, karščiavimas ir pykinimas.
Organų nepakankamumas ir sepsis taip pat yra dažnos šios ligos komplikacijos.
Sergantieji turi būti nedelsiant gydomi, kad būtų išvengta mirties. Paprastai jiems skiriami stiprūs antibiotikai ir operacija, kurios metu pašalinami negyvi audiniai.
Mirtingumas nuo šios infekcijos yra didelis. Simonui gydytojas pasakė, kad kas penktam pacientui nepavyksta pasveikti.
Sudėtingas ir ilgas gydymas
S. Englishui būnant ligoninėje jam buvo paskirta skubi operacija, kad būtų pašalinta kairiojo sėdmens infekcija. Vyro teigimu, infekcija prasidėjo nuo mažos žaizdelės, kurios jis net nepastebėjo.
Vėliau vyrui teko išgyventi odos transplantacijos operaciją, tačiau pirmąjį transplantą kūnas atmetė. Operaciją teko kartoti, šį kartą sėkmingai. Po to Simono laukė dviejų mėnesių reabilitacija.
„Turėjau vaikščioti po ligoninę su vaikštyne. Dar du mėnesius gulėjau ligoninėje, kad žaizda užgytų“, – sakė jis.
Infekcija buvo itin sunki, todėl gydytojai rekomendavo skubiai atlikti kolostomą, kad žaizda tinkamai užgytų. Simonas dar vis laukia, kada gydytojai išims stomą ir jis galės gyventi pilnavertį gyvenimą.
Birželį išrašytas iš ligoninės Simonas pamažu grįžta į „įprastą“ gyvenimą.
„Išskyrus mano stomą, aš pasveikau. Mano žaizda visiškai užgijo, nors atrodo šiek tiek juokingai dėl mano odos transplantato“, – sakė jis.