• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskva ir Kyjivas ketvirtadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje apsikeitė kaltinimais dėl trečiadienį įvykusios Rusijos karinio lėktuvo katastrofos netoli sienos su Ukraina.

Maskva ir Kyjivas ketvirtadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje apsikeitė kaltinimais dėl trečiadienį įvykusios Rusijos karinio lėktuvo katastrofos netoli sienos su Ukraina.

REKLAMA

„Visa šiandien turima informacija rodo, kad turime reikalų su iš anksto suplanuotu, apgalvotu nusikaltimu“, – sakė Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Dmitrijus Polianskis, kurio delegacija paprašė surengti neeilinį susitikimą.

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį apkaltino Kyjivą numušus karinį transportinį lėktuvą Il-76, kuriame, pasak jos, buvo 65 ukrainiečių kariai, turėję būti iškeisti per apsikeitimą belaisviais.

Ministerijos teigimu, lėktuvas buvo numuštas, kai skrido iš aerodromo netoli Maskvos į Belgorodą netoli sienos su Ukraina, kad nugabentų ukrainiečių karius apsikeitimui.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos karinė žvalgyba teigė neturinti patikimos informacijos apie tai, kas buvo lėktuve.

„Ukrainos vadovybė labai gerai žinojo maršrutą, žinojo, kaip kariai bus gabenami į apsikeitimo vietą“, – teigė D. Polianskis.

REKLAMA

Tai buvo ne pirmas abiejų šalių suplanuotas apsikeitimas belaisviais, tačiau šį kartą Kyjivas „dėl nepaaiškinamų priežasčių nusprendė sužlugdyti šią procedūrą ir padaryti tai pačiu barbariškiausiu būdu“, kalbėjo rusų atstovas, apkaltinęs Ukrainą aukojant savo karius Vakarų geopolitiniams interesams.

D. Polianskis gyrė pilotų didvyriškumą nukreipus lėktuvą nuo gyvenamųjų vietovių ir išvengus aukų ant žemės.

Ukraina atmetė kaltinimus, kad ji prisidėjo prie sąmokslo numušti lėktuvą.

„Ukraina nebuvo informuota apie transporto priemonių skaičių, kelius ir belaisvių gabenimo priemones. Jau vien tai gali reikšti tyčinius Rusijos veiksmus siekiant sukelti pavojų belaisvių gyvybei ir saugumui“, – sakė Ukrainos pasiuntinio JT pavaduotoja Chrystyna Hajovyšyn.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridūrė, kad į apsikeitimo operaciją įtraukti belaisviai rusai buvo perkelti į sutartą vietą.

„Rusijos pusė turėjo užtikrinti tokį pat į nelaisvę patekusių Ukrainos kariškių saugumą“, – teigė Ch. Hajovyšyn.

Jei pasitvirtins, kad lėktuve iš tiesų buvo ukrainiečių karo belaisvių, tai bus dar vienas Rusijos padarytas humanitarinės teisės pažeidimas ir „pirmas atvejis, kai Rusija pasinaudojo gyvuoju skydu ore, kad pridengtų raketų gabenimą tolesniam jų panaudojimui prieš taikius Ukrainos miestus“, kalbėjo ukrainietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos sąjungininkai tokiais atvejais visada primena, kad Rusija visų pirma kalta dėl paties įsiveržimo į kaimyninę šalį.

„Rusija ne kartą bandė perkelti atsakomybę už šio beprasmiško pasirinkto karo tragedijas, tarsi ji būtų auka, o ne agresorė“, – sakė JAV pasiuntinio pavaduotojas Robertas Woodas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų