Socialiniame tinkle „Telegram“ rusų karių legiono atstovai teigė, kad rusų gyventojai teritorijose, kur šiuo metu vyksta apšaudymai, gali evakuotis į Ukrainos teritoriją, o tai daryti leidžia ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos.
„Putino kariuomenė tęsia chaotišką Belgorodo regiono apšaudymą. Kažkokiu būdu bando suduoti smūgį mūsų pajėgoms, tad priešas [rusų kariuomenė] apšaudo gyvenvietes, nepaisydami civilių aukų“, – sakoma kariškių pranešime.
Remiantis „Rusų legiono“ kovotojų teigimu, birželio 3 d. Rusijos kariuomenės artilerija sudavė smūgius skirtingoms sritims – Šebekino miestui, taip pat buvo apšaudytas ir Murmo kaimas.
A. Blinkenas: karas Ukrainoje – strateginė nesėkmė Rusijai
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį invaziją į Ukrainą pavadino strategine nesėkme Rusijai ir atkreipė dėmesį į Vakarų vienybę bei Maskvos praradimus.
Sakydamas kalbą Suomijoje, kuri Rusijai pradėjus puolimą Ukrainoje atsisakė savo tradicinės karinio neprisijungimo politikos ir įstojo į NATO, A. Blinkenas pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtas karas yra nesėkmės pavyzdys.
„Putino agresijos karas prieš Ukrainą yra strateginė nesėkmė, smarkiai mažinanti Rusijos karinę, ekonominę ir diplomatinę galią, jos įtaką daugeliui metų“, – kalbėjo jis Helsinkio rotušėje.
„Žvelgiant į prezidento Putino ilgalaikius strateginius tikslus ir uždavinius, nekyla jokių abejonių: dabartinė Rusijos padėtis yra daug blogesnė nei buvo prieš plataus masto invaziją“, – tęsė valstybės sekretorius bei atkreipė dėmesį į Rusijos nuostolius mūšio lauke ir Europos rinkose, taip pat – Suomijos įstojimą į NATO.
„Ten, kur Putinas siekė parodyti stiprybę, jis atskleidė silpnumą. Kur jis siekė skaldyti, suvienijo“, – sakė jis.
„Kremlius dažnai tvirtindavo, kad turi antrą stipriausią kariuomenę pasaulyje, ir daugelis tuo tikėjo. Šiandien daugelis mano, kad Rusijos kariuomenė yra antra pagal stiprumą Ukrainoje“, – pareiškė A. Blinkenas, pralinksmindamas auditoriją.
Savaitės pradžioje jis taip pat lankėsi Švedijoje, kur pasisakė už šios Šiaurės šalies siekį įstoti į NATO. Pats V. Putinas galimą Ukrainos prisijungimą prie Aljanso yra įvardijęs kaip karo, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, priežastį.
Kalbėdamas apie vis dažniau pasigirstančius raginimus pradėti derybas dėl taikos, A. Blinkenas pabrėžė, kad prieš sudarant bet kokį susitarimą su V. Putinu labai svarbu sustiprinti Ukrainą.
„Konkrečiai todėl, kad neturime iliuzijų dėl Putino siekių, manome, kad būtina prasmingos diplomatijos ir tikros taikos sąlyga yra stipresnė Ukraina – galinti atgrasyti ir apsiginti nuo bet kokios būsimos agresijos, – savo kalboje sakė jis. – Investicijos į Ukrainos stiprybę vyksta ne diplomatijos sąskaita – tai atveria jai kelią.“
Pasak jo, paliaubos, kuriomis būtų įšaldyti Rusijos laimėjimai, prilygtų „Potiomkino taikai“.
Jis pridūrė, kad karas Ukrainoje taip pat sustiprino JAV ryžtą kovoti su bet kokia iš Kinijos kylančia grėsme.
„Mūsų parama Ukrainai nesusilpnino mūsų pajėgumų atremti galimas grėsmes iš Kinijos ar bet kur kitur – ji juos sustiprino“, – teigė A. Blinkenas.