Netikru krauju išsitepusios pusnuogės protestuotojos Paryžiuje iškėlė plakatus su užrašais: „Nefilmuok mano krūtų – filmuok, kaip jie smūgiuoja!“ ir „Filmavimas būtinas užkertant kelią policijos brutalumui.“
Dešimtys tūkstančių prancūzų vakar į gatves išėjo ne tik Paryžiuje, bet ir Lilyje, Strasbūre ir kituose miestuose.
Tačiau netrukus taikiai prasidėjusios eisenos virto riaušėmis. Mat prie protestus organizavusių žurnalistų ir laisvių gynėjų organizacijų prisijungė kraštutinių kairiųjų riaušininkai; geltonųjų liemenių protestuotojai, kurie Paryžių drebino pastaruosius dvejus metus; ir vadinamojo „juodojo bloko“ demonstrantai, kurie iš karto puolė pareigūnus.
Paryžius netrukus virto mūšio lauku: į pareigūnus skriejo akmenys ir fejerverkai, policija atsakė garsinėmis granatomis, dujomis ir vadinamųjų „bananų“ smūgiais. Sudeginti keli automobiliai, motociklai, išdaužta galybė vitrinų, suniokoti bankomatai ir kita miesto infrastruktūra. Galiausiai protestuotojai padegė ir Paryžiaus „Prancūzijos banko“ skyrių.
Prancūzų protestus ir riaušininkų pyktį šią savaitę pakurstė net keli įvykiai. Pirmadienį prancūzai piktinosi grubiu pareigūnų elgesiu išdraskant staiga Paryžiuje išdygusią migrantų stovyklą. Pyktį dėl pareigūnų elgesio tik padidino kurį laiką socialiniuose tinkluose cirkuliavęs vaizdas, kaip trys policininkai sumuša juodaodį muzikos prodiuserį ir galiausiai taurę perpildė Nacionalinėje asamblėjoje pirmą palaiminimą gavęs įstatymo projektas, kuriuo būtų draudžiama filmuoti ir viešinti vaizdus apie pareigūnų darbą. Tokia cenzūra pasipiktino ir žurnalistus vienijančios organizacijos.
Vien Paryžiuje, Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, protestuoti vakar išėjo 46 tūkst. žmonių. Dauguma – neskaitant riaušininkų grupuočių – elgėsi taikiai. Policija areštavo 9 žmones.