Pasak A. Blinkeno, JAV ir JK yra pasiryžusios užtikrinti, kad Ukraina „stipriai stovėtų ant savo kojų“.
Jis pridūrė, kad susitikimai su NATO [atstovais] aiškiai parodė, kad Aljansas toliau išreiškia paramą Ukrainai.
JAV sekretorius taip pat atkreipė dėmesį, kad Aljansas turi labai aiškų pasirinkimą, kurią krypti pasirinkti.
„Ar ketiname užtikrinti, kad V. Putino agresiją prieš Ukrainą žlugtų? Ar visgi V. Putinas įrodys, kad jis gali, kaip jis pats mano, mus pergudrauti?“ – retoriškai klausė A. Blinkenas.
Jei nesustabdysime Putino, jis sugrįš dar kartą
Tuo metu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Davidas Cameronas sako, kad Rusijos agresija yra vienas didžiausių išbandymų mūsų kartai.
Pasak jo, yra be galo svarbu remti Ukrainą, kadangi Rusijos agresija yra grėsmė ne tik Europos, bet ir JAV saugumui.
„Jei nesustabdysime Putino Ukrainoje, jis vėliau sugrįš pasiimti dar daugiau. Mes tai žinome. Ir kita kartą tai gali būti NATO sąjungininkė“, – kalbėjo D. Cameronas.
Kyjivas ir JAV siekia perkelti ginklų gamybą į Ukrainą
Kyjivas ketvirtadienį paskelbė su Jungtinėmis Valstijomis pasirašęs susitarimą, kuriuo siekiama padėti perkelti ginklų gamybą į Ukrainą.
Pareiškimas pasirodė tuo metu, kai kyla vis daugiau abejonių dėl Vakarų paramos ukrainiečių kovoje su Rusijos invazija.
Nuo pat karo pradžios Ukraina yra priklausoma nuo Vakarų siunčiamų ginklų ir šaudmenų. Tačiau praėjus beveik dvejiems metams Europoje ir JAV vis labiau jaučiamas nuovargis teikti Kyjivui didesnę finansinę ir karinę pagalbą.
„Memorandume gynybos pramonės lokalizavimas Ukrainoje yra vienas iš pagrindinių prioritetų, – sakoma Ukrainos prezidentūros išplatintame pareiškime. – Dokumentas palengvins gamybos įrenginių statybą mūsų šalyje, kad ginkluotosios pajėgos būtų aprūpintos reikiama ginkluote, ypač oro gynybos, svarbiausios amunicijos gamybos, remonto ir priežiūros srityse.“
Prezidentūra teigė, kad šie planai buvo parengti šią savaitę Vašingtone vykusioje Ukrainos ir JAV gamintojų gynybos pramonės konferencijoje.
„Renginyje dalyvavo apie 350 Amerikos, Ukrainos ir Europos pramonininkų bei vyriausybės pareigūnų“, – nurodoma pranešime.
Šiais metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad be Europos ir Jungtinių Valstijų paramos Ukraina žlugtų po savaitės.
Vokietijos gynybos ministras neseniai pripažino, kad Europos Sąjunga neįvykdys tikslo per vienus metus nusiųsti Ukrainai milijoną sviedinių.
Keletas stambių Vakarų ginklų gamintojų, įskaitant vokiečių „Rheinmetall“ ir britų „BAE Systems“, jau yra paskelbę apie planus bendradarbiauti su Ukrainos įmonėmis šalies viduje.