B. Johnsonas taps pirmuoju užsienio šalies lyderiu, kuris kreipsis į Aukščiausiąją Radą nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžios vasario 24-ąją. Jis taip pat pasveikins užpultos šalies pasipriešinimą agresijai kaip jos „puikiausią valandą“.
„Kai mano šaliai Antrojo pasaulinio karo metais grėsė invazijos pavojus, mūsų parlamentas, kaip ir jūsų, posėdžiavo viso konflikto metu“, – sakys premjeras, remiantis Dauningo gatvės paskelbtomis kalbos ištraukomis.
„Britų tauta parodė tokią vienybę ir ryžtą, kad didžiausio pavojaus metą prisimename kaip puikiausią savo valandą“, – nurodoma ištraukose.
„Tai puikiausia Ukrainos valanda, epiškas jūsų nacionalinės istorijos puslapis, kuris bus prisimenamas ir pasakojamas ateinančioms kartoms“, – ruošiasi sakyti B. Johnsonas.
Naujoji Londono teikiama karinė parama turėtų apimti elektroninės karybos įrangą, priešbaterinę radarų sistemą, GPS signalų slopinimo įrangą ir tūkstančius naktinio matymo prietaisų.
Praėjusią savaitę JK paskelbė apie planus perduoti Kyjivui šarvuočių, pajėgių šaudyti raketomis į besiveržiančius Rusijos orlaivius. Anksčiau Didžioji Britanija išsiuntė prieštankinių raketų, oro gynybos sistemų ir ne vieną toną plastiškųjų sprogmenų.
Be to, artimiausiomis savaitėmis Ukrainai bus pristatyta sunkiasvorių bepiločių orlaivių (UAV) sistemų, siekiant „suteikti logistinę paramą izoliuotoms pajėgoms“, paskelbė Dauningo gatvė.
Kyjivui ruošiamasi perduoti ir keliolika naujų specializuotų automobilių „Toyota Landcruiser“; jie turi padėti apsaugoti civilius pareigūnus šalies rytuose bei evakuoti žmones iš fronto linijų zonų, nurodė britų premjero biuras.
Kremlius kritikuoja Vakarų valstybes dėl karinės įrangos aukojimo Ukrainai, teigdamas, kad tokie veiksmai gali eskaluoti konfliktą. Maskva taip pat perspėja, kad Rusija turi teisę atsakyti į bet kokią tiesioginę intervenciją.
Tuo metu diplomatijos fronte Britanija vėl atidaro savo ambasadą Kyjive. Londono vyriausioji pasiuntinė Melinda Simmons (Melinda Simons) britų savaitraščiui „The Observer“ neseniai pareiškė „besijaučianti, kad [ambasada] bus tinkama vieta darbui“.
Kreipdamasis į ukrainiečių parlamentą, B. Johnsonas turėtų pasakyti, kad JK „didžiuojasi, kad yra tarp Ukrainos draugų“. Spėjama, kad premjeras pažers ir naujos griežtos kritikos invaziją besitęsiančiam Kremliui.
„Jūsų vaikai ir vaikaičiai sakys, kad ukrainiečiai išmokė pasaulį, jog brutali agresoriaus jėga nieko nereiškia prieš moralinę žmonių, pasiryžusių būti laisvais, jėgą“, – ketina sakyti britų lyderis.