Žinoma, jokio prizo nėra, o apgautieji tiesiog perduoda internetiniams sukčiams tokius duomenis kaip naudotojo vardai, slaptažodžiai ir net banko sąskaitos informacija. Ši žinutė pradėta platinti praėjusio mėnesio pabaigoje, todėl vertėtų būti budriems, jei į savo pašto dėžutę gautumėte ką nors panašaus, skelbia portalas „Mirror“.
Sukčiai bando gauti asmeninius duomenis
Jungtinės Karalystės kovos su sukčiavimu organizacijos „Action Fraud UK“ duomenimis, gauta daugiau nei 7,9 tūkst. pranešimų apie sukčių elektroninius laiškus, kuriuose siūlomos nemokamos „paslaptingos dėžutės“, taigi akivaizdu, kad tai populiarus sukčių būdas atakuoti vartotojus.
Panašaus tipo el. laišką pastebėjo ir „Which?“ komanda: pirkėjai gavo pranešimą, kuriame teigiama, kad dalyvaudami greitoje internetinėje apklausoje jie taip pat gali laimėti „Shein Mystery Box!“ (liet. „paslaptingą Shein dėžutę!“).
„Šiuose el. laiškuose esančios nuorodos veda į kenkėjiškas sukčiavimo svetaines, kuriose sukčiai bando pavogti jūsų asmeninę ir finansinę informaciją“, – paaiškino „Which?“.
Neatidarinėkite neaiškių laiškų ar nuorodų
Dauguma el. pašto paslaugų teikėjų, pavyzdžiui, „Gmail“ ir „Yahoo“, dabar siūlo labai gerą apsaugą nuo nepageidaujamų laiškų, kuri turėtų užkirsti kelią daugumai pavojingų pranešimų patekti į jūsų pašto dėžutę. Tačiau kai kurios vis tiek gali praslysti pro tinklą, todėl visada būkite atsargūs, ypač jei gaunate el. laišką, kuriame siūlomas atlygis arba pranešama, kad sandoris greitai baigsis. Toks skubos jausmas dažnai yra raudona vėliava.
Taip pat patikrinkite siuntėjo adresą ir tai, ar jis žinutėje panaudojo jūsų tikrąjį vardą. Sukčiai puikiai moka apsimesti dideliais prekių ženklais, todėl net jei žinutė atrodo oficiali, ji vis tiek gali būti apgaulė.
Jei nesate tikri, nespauskite – tai gali brangiai kainuoti.