• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius savo komentare apie Vilniuje vykstančio NATO viršūnių susitikimo metu Vakarų duotus pažadus Ukrainai ir tariamai neišpildytus šalies lūkesčius, priminė, kad šalis šiuo metu visiškai nuo jų priklausoma.

Buvęs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius savo komentare apie Vilniuje vykstančio NATO viršūnių susitikimo metu Vakarų duotus pažadus Ukrainai ir tariamai neišpildytus šalies lūkesčius, priminė, kad šalis šiuo metu visiškai nuo jų priklausoma.

REKLAMA

„Tai, kad Vakaruose dabar – silpni lyderiai, negalintys priimti rimtų sprendimų, nekeičia to paprasto fakto, kad mes nuo šių lyderių priklausome kiek daugiau negu visiškai“, – pareiškė jis.

„Mūsų pagrindinė klaida, kuri vakar dvelktelėjo mums į veidą neišvengiamumo karščiu, yra ta, kad mes pasirinkome emocinio šantažo politiką, narsių kietakakčių ir šou politiką. O reikėjo (pasirinkite bet kurį momentą – nuo 2022 m. vasario 25-osios, nuo 2019-ųjų, nuo 2014-ųjų, nuo 2008-ųjų, nuo 1991-ųjų, nuo 1648-ųjų) užsiimti savo pačių, kaip partnerių savybių gerinimu, realaus suvereniteto įgijimu“, – aiškino karo Ukrainoje analitikas.

Jo teigimu, per visą Ukrainos istoriją tokių vadovų šalyje buvo du: Mazepa (Ivanas Mazepa – Ukrainos etmonas, valdęs šalį nuo 1687 iki 1709, – red. past.) ir Skoropadskis (Pavelas Skoropadskis – Ukrainos etmonas, valdęs šalį 1918-aisiais).

REKLAMA
REKLAMA

„Visa kita buvo sakmės apie „… heroizmą“, prievarta grūdamos į „… brangius partnerius“, – aiškino O. Arestovyčius. – Herojais būti lengviau negu užsiimti realiu sistemos kūrimu. Bet kuris karys žino – heroizmas yra blogo planavimo pasekmė. Atsižvelgiant į mūsų masinį heroizmą visos mūsų istorijos metu – galite patys įvertinti mūsų nesėkmių kiekį“.

REKLAMA

Ekspertas pažymėjo, kad šalys-partnerės šiuo metu išlaiko Ukrainos ekonomiką, gynybos pajėgas ir tuo pat metu turi savus užsienio politikos tikslus ir jos, anot O. Arestovyčiaus, šiuo metu „yra lengvai nustebusios“ dėl Ukrainos „emocinio šantažo“ pozicijos.

„ <...> Kad mes juos emociškai šantažuojam ir reikalaujame juos keisti savo tikslus į mūsų tikslus – ir, tuo pačiu metu, sekundėlę, savinamės jų mokesčių mokėtojų pinigus, kuriuos jie atima iš savęs ir siunčia mums“, – aiškino O. Arestovyčius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat išvardijo Vilniuje vykstančių Ukrainos delegacijos derybų schemos pagrindinius punktus:

1. Amerikiečiai nesirengia galutinai sunaikinti Rusijos Federacijos (tam, kad ji galutinai nepalįstų po Kinija).

Jie rengiasi neleisti mums galutinai pralaimėti.

2. Mes reikalaujame Rusijos pergalės ir subyrėjimo – už amerikiečių pinigus.

3. Mes savinamės amerikiečių pinigus – amerikiečiai reikalauja, kad mes nustotume tai darę.

O. Arestovyčius akcentavo, kad dabartinė Ukrainos užsienio politika yra vidinės politikos atspindys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne veltui „kova su korupcija“ iškelta pirmuoju NATO reikalavimu Ukrainai. Jeigu mes sistemiškai suvoktume mūsų realų suverenitetą – visų pirma, ekonominį, tai mes gautume nors ir nedidelius, bet realius partnerių pozicijos poveikio įrankius, savo dalį savarankiško (sprendimų) priėmimo ir tikslų. Deja, suveikia amžinas Ukrainos prakeiksmas“, – aiškino jis.

REKLAMA

Ukrainos karybos ekspertas taip pat pateikė išeitį ukrainiečiams: stiprinti ekonomiką vietoje emocijų politikos ir sisteminį valstybės kūrimą vietoje heroizmo, kaip paskutinės vilties šiaudo.

Jis taip pat priminė Čekijos prezidento žodžius NATO susitikimo Vilniuje metu, kuomet šis pareiškė, kad Ukraina iš esmės pergalei fronte pasiekti turi laiko iki šių metų pabaigos, nes vėliau pasireikš nuovargis – ne tik pačiai Ukrainai ir Rusijai, bet ir Ukrainą palaikančioms Vakarų šalims.

„Čekijos prezidentas, kaip senas karys, pasakė mums teisybę, nemalonią įgarsinti civiliams politikams – turime vieną pabandymą, iki žiemos. O jeigu nesiimsime nedelsiant sisteminių pokyčių, tai sąlyčio linija (sienos tarp Ukrainos ir Rusijos, – red. past.), kuri mums visiems visiškai nepatiks – tai nėra blogiausia, kas mūsų gali laukti“, – pareiškė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų