Psichologų nuomone, žmogaus taupumas priklauso nuo to, kaip jis augo ir kokį pavyzdį matė. Žinoma, klaidų neišvengia nė vienas. Kad ir kaip paradoksalu, visi mes mokomės ne iš kitų, o tik iš savo klaidų. Kad pradėtumėte taupyti, tereikia išmokti uždirbtus pinigus leisti racionaliai.
Regis paprasta, tačiau ne visiems tai - lengva užduotis. Pasak specialistų, vienas iš svarbiausių dalykų norint pradėti taupyti, – motyvacija, o tuomet reikia tik pradėti. Jei būsime šiek tiek susitaupę, patirsime mažiau streso ir jausimės kur kas saugesni. Esant nenumatytiems atvejams, turėsime santaupų, nereikės sukti galvos, iš kur gauti pinigų, iš ko pasiskolinti ir kaip vėliau grąžinti skolą.
Laidos viešnia Nijolė Pareigytė pasidalino savo asmenine patirtimi ir kaip jai pavyko susitaupyti, kad šiandien moteris gali džiaugtis finansiniu stabilumu. Žinoma atlikėja nuo mažumės buvo darbšti ir taupi mergaitė, tad, pasak jos, kuo anksčiau imi uždirbti pinigus, tuo anksčiau suvoki jų vertę ir nenori taip greitai išleisti.
Kad taupymas taptų ne vienadieniu eksperimentu, o visą gyvenimą trunkančiu įpročiu, toli gražu nereikia būti šykštuoliu ir save riboti visur, kur tik įmanoma. Finansų ekspertai į taupymo procesą pataria žvelgti žaismingai ir pradėti nuo pačios paprasčiausios finansų valdymo taisyklės, pavadintos 50-30-20. Taikant šią taisyklę gali sutaupyti kiekvienas, atliktų tyrimų duomenimis net ir mažiausias pajamas uždirbantys žmonės gali sutaupyti, atsidėdami bent 10 procentų nuo gaunamų pajamų.
Kokia tai taisyklė ir kokios žaidimo sąlygos jau šį šeštadienį laidoje „Mano pinigai“ 11 val. per TV3.
Juk jei išmoksime nešvaistyti pinigų, galėsime juos skirti išties svarbiems dalykams, suteikiantiems ilgalaikį džiaugsmą bei pasitenkinimą ir iš esmės keičiantiems gyvenimo kokybę.
Visą laidą žiūrėkite: