• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gaisro nuniokotą Vilniaus Viršuliškių daugiabutį jau kelias dienas juosia „stop“ juostos, čia darbus vis dar tęsia gausios ugniagesių bei policijos pareigūnų pajėgos, o nuo ketvirtadienio įleidžiami ir būtiniausius daiktus galintys pasiimti gyventojai.

52

Gaisro nuniokotą Vilniaus Viršuliškių daugiabutį jau kelias dienas juosia „stop“ juostos, čia darbus vis dar tęsia gausios ugniagesių bei policijos pareigūnų pajėgos, o nuo ketvirtadienio įleidžiami ir būtiniausius daiktus galintys pasiimti gyventojai.

REKLAMA

Nuo 10 valandos atvykusius penkių aukštų namo gyventojus pasitinkantys pareigūnai palydi juos į šildomą palapinę. Joje žmonių prašoma pateikti asmens dokumentus ar kitaip įrodyti, kad tai jų butas. Kai kurie asmens dokumentų su savimi neturi, nes jie – vis dar bute.

Vėliau ugniagesiai trumpai paaiškina procedūrą, rekomenduoja pasiimti brangiausius daiktus, taip pat asmens dokumentus. Vis dėlto gyventojams leidžiama pasiimti viską, išskyrus baldus ir buitinę techniką.

Įėjimas į pastatą organizuojamas dviem komandomis, taigi vienu metu gali eiti dviejų butų gyventojai. Vienam butui skiriamas pusvalandis.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikrai neturiu kur eiti“

Laukdama, kada galės patekti į savo butą, 65-erių pensininkė Irina Lapickaja sakė besitikinti nelikti be stogo virš galvos, „o visa kita – kaip Dievas duos“.

REKLAMA

„Kaip matot, einu, šypsausi. Verkti beprasmiška yra“, – BNS ketvirtadienį kalbėjo moteris.

I. Lapickaja po gaisro apsistojo šalia esančiame viešbutyje, iš savivaldybės tikisi gauti socialinį būstą.

„Aš palaidojau vyrą, tėvą, motiną, brolį ir sūnų, likau visiškai viena. Aš tikrai neturiu kur eiti“, – sakė pensininkė.

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį BNS teigė, kad tokį norą išreiškė 12 butų savininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ką ketina pasiimti iš buto, gaisre namų netekusi moteris įvardijo asmens dokumentus, vaistus, drabužius, kompiuterį bei spaudimo ir cukraus matavimo aparatus.

Ji bute teigė turėjusi ir žuvyčių, tad ieškos ir jų. Kita senjorė savo bute tikisi rasti pasislėpusį katiną.

Patekti galima į 17 butų

Tuo metu pensininkė Janė iš buto planuoja pasiimti vaistų bei rūbų artimiesiems. Čia ji gyveno su vyru ir sūnumi, o dabar teko persikelti į kaimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rankos dreba ir viskas“, – BNS ketvirtadienį apie savo savijautą po nelaimės pasakojo moteris.

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Donatas Gurevičius, su kiekvienu žmogumi, buto savininku ar nuomininku ketvirtadienį bus susisiekta. Žmonės, į kurių butus saugu patekti, tą gali padaryti iki 15 valandos.

Anot ugniagesių atstovo, po ekspertų vertinimo patekti bus galima į 17 iš 30 butų. Dar 13 butų gyventojai į savo namus patekti negalės. D. Gurevičiaus negalėjo pasakyti, ar ir ateityje į juos nebus galima patekti.

REKLAMA

Pasak jo, sudėtingiausia padėtis tų butų, kurie yra daugiabučio vidurinėje dalyje.

Lietuvos Raudonasis Kryžius dėl nelaimės ėmė rinkti paramą nukentėjusiems daugiabučio gyventojams.

Įvykio vietoje dirbo organizacijos savanoriai, o Raudonojo Kryžiaus psichologai teikė pagalbą šoko ar panikos ištiktiems gyventojams.

Pastatas – negyvenamas

Gaisras penkių aukštų gyvenamajame name po sprogimo kilo antradienį priešpiet, jis baigtas gesinti trečiadienį anksti ryte. Dėl nelaimės žuvo du žmonės, tarp jų – ir nepilnametis. Jų kūnus gelbėtojai ištraukė trečiadienį.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius. Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Vilniaus savivaldybė BNS ketvirtadienį nurodė pranešusi namo bendrijai, kad apžiūrėjus pastatą, dėl įvykusios konstrukcijų griūties ir atjungtų komunikacijų nėra galimybės pastato eksploatuoti.

Anot sostinės valdžios, pirminė rekomendacija – stiprinti esamas konstrukcijas, kad jos negriūtų. Ar griuvusias ir pažeistas konstrukcijas bus galima atstatyti – kol kas nėra aišku.

Gaisro priežastis taip pat nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis.

O kur santechnikai, elektrikai, dujotiekio ir šildymo sistemos specialistai, kurie turėtų perjungti šildymą išlikusiems nepažeistiems butams name? Nieko neveikimas tik sukels dar didesnius nuostolius likusiems namo gyventojams, nes esant tokiam šalčiui, užšals ir susproginės vamzdynai, radiatoriai, santechnikos prietaisai. Turėtų būti uždaryti tik labiausiai pažeisti butai, o kitiems butams turi būti operatyviai atstatomas elektros, vandens ir šildymo tiekimas!
Jeigu būtų žemės drebėjimas,tai visi gyvi mirtų,nes iš poros butų nesugebėjo ištraukti žmonių pirmą parą..dar jie apie kariavimą kalbą...degradai
Nustekeno tarnybas., o dabar elemntariu darbu nesugeba padaryti. Realiai privatizavo. Jie dar apie kara kliedi. Vistgaidziu gauja iki dugno nubare sali.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų