LLRA-KŠS surinko 5,4 proc. balsų savivaldos rinkimuose visoje Lietuvoje.
„Mums kaip partijai <...> šitie rezultatai geri, gavome žymiai daugiau balsų, nei praėjusiuose rinkimuose. <...> Reikia pabrėžti, kad kėlėme tik 11 sąrašų, <...> tad galima daryti išvadą, kad realus mūsų palaikymas yra virš 6 proc.“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Waldemaras Tomaszewskis.
Jis tikino, kad LLRA-KŠS Vilniaus apskrityje vykusiuose rinkimuose užėmė pirmą vietą.
„Tai daugiau, nei trečdalis Lietuvos. Vilniaus apskrityje generuojama maždaug 45 proc. Lietuvos ekonomikos. Mes gavome 55 mandatus, antra partija – konservatoriai – gavo 35, socdemai – 31. <...> Esame vienareikšmiški lyderiai“, – sakė W. Tomaszewskis.
Šalčininkų rajone pirmajame ture pergalę jau užsitikrino Zdislavas Palevičius, kuris surinko virš 80 proc. balsų, dėl mero posto Vilniaus rajone antrajame ture kovos Waldemaras Urbanas, o Trakų rajone – Jaroslovas Narkevičius.
Vilniaus rajone W. Urbanas surinko 46,63 proc. balsų, antras likęs socialdemokratas Robertas Duchnevičius surinko 24,84 proc. rinkėjų balsų. W. Tomaszewskio įsitikinimu, toks rezultatas rodo, kad jo partijos kandidatas be didesnės konkurencijos laimės antrąjį turą ir taps meru.
„Visi supranta, kad <...> jokių realių pakeitimų negali būti“, – teigė LLRA-KŠS lyderis.
Tai pirmas kartas istorijoje, kai Vilniaus rajone vyksta antras rinkimų turas.
W. Tomaszewskis nenoriai komentavo LLRA-KŠS konkurentą R. Duchnevičių.
„Nenorėčiau vertinti kitų partijų kandidatų. Jei kažką reikia pasakyti, tai yra žmogus, kuris nieko savo gyvenime nenuveikė. Čia yra dideli skirtumai, kadangi mūsų kandidatai turi labai didelį įdirbį. Nes sakyti apie kažkokius darbus ir juos padaryti yra du skirtingi dalykai“, – sakė LLRA-KŠS lyderis.
Vilniaus miesto mero rinkimuose dalyvavęs ir į antrą turą nepatekęs W. Tomaszewskis teigė, kad dar nėra nuspręsta, ar LLRA-KŠS antrajame ture palaikys Artūrą Zuoką, ar Valdą Benkunską.
Daugiausiai balsų savivaldybių tarybų rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.
Pirmadienio rytą suskaičiavus balsus 1925 iš 1927 apylinkių, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surinko 17,48 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 16,18 proc. balsų.
Visi savivaldybėse išsikėlę rinkimų komitetai bendrai gavo 13,89 proc. balsų.
Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 9,22 proc., penktoje – Liberalų sąjūdis su 6,96 proc. balsų.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sulaukė 6,64 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 5,34 proc., „Laisvė ir teisingumas“ – 5,2 proc., rinkėjų palaikymo.
Rinkimų kodeksas nustato, kad kandidatų sąrašas gali gauti mandatų savivaldybės taryboje, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicija – ne mažiau kaip 6 proc. balsų.
Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.
Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais daugiausiai rinkėjų balsų per skirtingas savivaldybės gavo tuo metu visuomeniniais vadinęsi rinkimų komitetai – 26,76 procento.
Iš partijų pirmavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 16,05 proc. rinkėjų balsų, antra buvo Lietuvos socialdemokratų partija su 13,24 proc. balsų.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 11,16 proc., Liberalų sąjūdis – 5,9 proc., Darbo partija – 5,09 proc. balsų.