Darbo partija visoje Lietuvoje surinko vos 3,7 proc. balsų, į antrąjį rinkimų turą merų rinkimuose pateko du partijos kandidatai.
Darbo partijos kandidatė Vilniaus miesto mero rinkimuose Ieva Kačinskaitė-Urbonienė gero rezultato sostinėje nepasiekė, bet sveikino į antrą turą Kėdainiuose patekusį Viktorą Fiodorovą ir Ukmergėje antrajame ture kovosiantį dabartinį rajono merą Rolandą Janicką.
„Tikėjomės, kad pavyks pasirodyti truputėlį geriau. Vertinant visas aplinkybes, tiek ir partijos pirmininko pasikeitimą, tiek ir komandos atsinaujinimą, natūralu, kad šiek tiek pritrūko laiko rinkėjams parodyti tą atsinaujinimą ir įtikinti, kad mūsų atstovai gali būti patys geriausi savivaldybių tarybose“, – spaudos konferencijoje kalbėjo I. Kačinskaitė-Urbonienė.
Visgi, anot politikės, darbiečiams viskas prieš akis.
„Manau, kad kituose rinkimuose pasirodysime kur kas geriau“, – įsitikinusi ji.
Seimo rinkimuose darbiečius į Seimą timptelėjo rinkimų kampanijoje aktyviai dalyvavęs Viktoras Uspaskichas, kuris galiausiai liko Europos Parlamente.
„Partija turi savo veidą surasti. Per ilgą savo partijos laikotarpį turėjome ir geresnių, ir blogesnių momentų. Ir su Uspaskichu, ir be Uspaskicho. Bet kokiu atveju, turime dalyvauti politikoje, atrasti savo veidą. Tas atsinaujinimo kelias vyksta“, – samprotavo V. Fiodorovas.
Anot I. Kačinskaitės-Urbonienės, Artūras Zuokas jau paprašė darbiečių palaikymo sostinėje.
„Neabejoju, kad Valdas [Benkunskas] tą patį padarys. Spręsime“, – sakė darbietė.
V. Fiodorovas teigė, kad Darbo partija po kurio laiko atgauna prarastas pozicijas Kėdainių rajone.
„Po kurio laiko Darbo partija grįžo prie tokio rezultato, kokį pasiekėme šiuose rinkimuose. Šiuos rezultatus aš vertinu, kaip pergalę. To siekėme ilgai, kryptingai, nuosekliai dirbdami ir dėdami daug darbo ir širdies“, – kalbėjo V. Fiodorovas.
Jis neatmetė galimybės pritraukti kitų partijų rinkėjų balsų antrajame mero rinkimų ture.
„Kalbame apie ketverius metus Kėdainiuose, kurie nebuvo tokie, kokių gali tikėtis Kėdainiai su savo potencialu“, – teigė V. Fiodorovas.
Jis pirmajame ture surinko 25,58 proc. balsų ir antrajame ture varžysis dabartiniu rajono meru Valentinu Tamuliu. Socialdemokratų iškeltas V. Tamulis pirmajame ture surinko 23,19 proc. balsų.
Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pirmajame ture surinko 20,13 proc. balsų. Jis antrajame ture susikaus su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ iškeltu Dariumi Varnu, kuris pirmajame ture surinko 43,94 proc. rinkėjų palaikymo.
Daugiausiai balsų savivaldybių tarybų rinkimuose surinko socialdemokratai ir konservatoriai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.
Pirmadienio rytą suskaičiavus balsus 1925 iš 1927 apylinkių, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surinko 17,48 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 16,18 proc. balsų.
Visi savivaldybėse išsikėlę rinkimų komitetai bendrai gavo 13,89 proc. balsų.
Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 9,22 proc., penktoje – Liberalų sąjūdis su 6,96 proc. balsų.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sulaukė 6,64 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 5,34 proc., „Laisvė ir teisingumas“ – 5,2 proc., rinkėjų palaikymo.
Rinkimų kodeksas nustato, kad kandidatų sąrašas gali gauti mandatų savivaldybės taryboje, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicija – ne mažiau kaip 6 proc. balsų.
Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.
Per praėjusius savivaldos rinkimus 2019 metais daugiausiai rinkėjų balsų per skirtingas savivaldybės gavo tuo metu visuomeniniais vadinęsi rinkimų komitetai – 26,76 procento.
Iš partijų pirmavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 16,05 proc. rinkėjų balsų, antra buvo Lietuvos socialdemokratų partija su 13,24 proc. balsų.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 11,16 proc., Liberalų sąjūdis – 5,9 proc., Darbo partija – 5,09 proc. balsų.