Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovo Evaldo Tamariūno, kol kas šalies keliuose veikia 25 vidutinio greičio kontrolės ruožai, tačiau jau visai netrukus bus įrengti dar 106 papildomi matuokliai.
„Lietuvos automobilių kelių direkcija yra pasirašiusi dvi sutartis dėl vidutinio greičio matuoklių įrengimo, pagal kurias 56 vidutinio greičio kontrolės ruožai bus įrengti iki 2021 m. II ketv. ir dar 50 vidutinio greičio kontrolės ruožų iki 2022 m. III ketv.“, – sako E. Tamariūnas.
Lietuvos automobilių kelių direkcija skelbia, kuriose Lietuvos vietose bus įrengti tokie matuokliai, žemėlapį galite rasti čia.
Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Daiva Žilinskė, vidutinio greičio matuokliai šalies keliuose per šiuos metus, iki gruodžio 21-osios, užfiksavo 45 094 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pasak jos, praėjusiais metais tokių pažeidimų buvo užfiksuota net 136 821.
Plėsis ir momentinių greičio matuoklių tinklas
Visgi, plėsis ne tik vidutinio greičio, bet ir momentinio greičio matuoklių tinklas. Pasak E. Tamariūno, dar iki šių metų pabaigos keliuose bus įrengta 70 naujų momentinio greičio matuoklių.
„Jie, be savo tiesioginių funkcijų – fiksuoti greitį – taip pat leis patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.“ – pastebi E. Tamariūnas.
Svarbios visos prevencinės priemonės
Kaip teigia D. Žilinksė, negalima išskirti vienos geriausios prevencinės priemonės, nes rezultatą duoda jų visuma.
„Eismo saugumo situacija – kompleksinė visų priemonių sistema. Policijos vienas iš pagrindinių uždavinių – eismo automobilių keliais priežiūra. Kartu tai ir eismo dalyvių kontrolė kelyje, tikslinės prevencinės priemonės. Negalime konstatuoti, kad veiksmingiausia ar „geriausia“ ši priemonė, o ne kita. Tiksliausia ir veiksmingiausia ta, kuri pasiekia tam tikros visuomenės dalies – eismo dalyvių – protą“, – pastebi D. Žilinskė.
Pasak jos, kiekvienam eismo dalyviui reikėtų elgtis atsakingai.
„Dalis eismo dalyvių žinodami, kad jų elgesys kelyje stebimas (kontroliuojamas), elgiasi atsakingiau. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus mentaliteto, moralės ir dorovės principų, sąmoningumo ir supratimo. Turime įsisąmoninti, kad ne kažkas kitas yra atsakingas už tavo veiksmus, elgesį, saugumą kelyje, bet tu pats“, – priduria D. Žilinskė.
Šiuo metu šalies keliuose naudojamos 29 stacionarios greičio matavimo sistemos, 5 daugiafunkcės pažeidimų kontrolės sistemos (DPKS), taip pat policijos pareigūnai dirba su 43 mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais.