• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet įsigaliojo nauja paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarka. Vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, žmonės gavo socialines korteles. Dabar patys gyventojai sprendžia, ką už 8,3 euro per mėnesį įsigyti pasirinktoje parduotuvėje ar prekybos tinkle. Anot jų, skiriama suma gerokai per maža.

Šiemet įsigaliojo nauja paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarka. Vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, žmonės gavo socialines korteles. Dabar patys gyventojai sprendžia, ką už 8,3 euro per mėnesį įsigyti pasirinktoje parduotuvėje ar prekybos tinkle. Anot jų, skiriama suma gerokai per maža.

REKLAMA

Apie tai, kada gyvensime sočiau, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Statistika rodo, kad kas penktas žmogus Lietuvoje yra ties skurdo riba. Kurios socialinės grupės yra pažeidžiamiausios?

I. Ruginienė: Pažeidžiamiausios grupės, aišku, vieniši tėvai, žmonės su negalia, mūsų senjorai. Bet kas skaudina labiausiai, tai yra skurdas tarp dirbančiųjų. Kai žmogus dirba sunkiai ir daug, negailėdamas jėgų, ir negali išgyventi už savo atlyginimą, yra tas faktorius, kai man atrodo, tam tikroms grupėms, mes, kaip valstybė, galime padėti <...>, tai dirbantieji dažniausiai jaučia nusivylimą, nes jie dirba ir norėtų oriai gyventi ir išgyventi, bet šiai dienai ne kiekvienas sau gali leisti tokią prabangą. 

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl ta situacija, kai dalis žmonių Lietuvoje taip sunkiai išgyvena ir prašo pagalbos, vis dar egzistuoja? 

A. Romanovskis: Tai yra susiję su bendra ekonomine situaciją. Mes išgyvenom pandemiją, kur, santykinai, mes neblogai iš jos išėjome, kai kitos šalys dar iki šiol neatsigauna. Jeigu mes kalbame apie pajamas ir norime pasitikėti statistika, tai todėl, kad lietuvio realiosios pajamos yra šiek tiek didesnės nei buvo prieš pandemiją, kitose Europos šalyse dėl infliacijos jos dar neatsistatė. <...>

REKLAMA

Kitas faktorius – mes gyvename tokioj vietoj, kokioj gyvename. Ir ypatingai geopolitika pas mus daug ką lemia. Mūsų geopolitika lemia tai, kad mes turime agresyvų kaimyną ir kai staiga prasidėjo pilno masto Rusijos invazija į Ukrainą, prisiminkite kas atsitiko. Staiga vienos žaliavos dingo, kurios buvo pakankamai pigios, sektoriai pajautė, smogė energetinė krizė ir mes ilgą laiką prieš tai, kol neturėjom dujų terminalo, mokėjom bene daugiausiai už dujas, nes Rusija šantažavo.

REKLAMA
REKLAMA

Tas pats atsitiko ir dabar. <...> Gali būti visą laiką du požiūriai. Vienas – dėl visko kalti verslininkai kraugeriai, dėl kurių žmonės badauja, bet kitas požiūris, kad kaip tik, jeigu yra bendras kalbėjimas tarp verslo ir darbuotojų, mes galime gyventi geriau.  

Minimalios mėnesinės algos klausimas šiomis dienomis yra itin aktualus. Ar tai padėtų sumažinti skurdo riziką? 

I Rauginienė: Mes su minimalios algos didinimu esame visiškai apgauti, kaip darbuotojai, ir kiekvienas metais, metai iš metų, iš mūsų pavogia dalį pinigų, kurie mums priklauso, pagal mūsų susitarimus, kiek minimali alga turi augti. Ir tas susitarimas atėjo ne šiaip sau. <...> Aš net neabejoju, kad kitais metais bus vėl bandymai sustabdyti minimalaus atlyginimo didėjimą. Tai apie kokį solidarumą, bandymą geriau gyventi mes galime kalbėti. Man tokie dalykai yra nesuprantami.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Vidutinė neįgalumo pensija nesiekia 400eu...apie kokį jų gyvenimą galima kalbėti -egzistavimas.O dar MMA, ji visose ES ataskaitose rodomas su darbdavio mokesčiu,todėl išpučia jos dydį ,o realiai mes esam treti nuo galo...aiškinimas,kad mes nukentėjom mažiau -nesąmonė,nes tai nepagrindžia žmonių skurdo didėjimo,nes infliacija pas mus didžiausia.
Burbulas su česnaku tos algos
Burbulas su česnaku tos algos
Kasmet didėjanti alga kaip nuo mielių besipučiantis pyragas - gabalas, kurį gauni, vizualiai didesnis, bet svoris tas pat. Ne mažos algos problema, bet infliacija dėl prispausdintų pinigų pertekliaus ir nenoras sąžiningai dalintis pyragu su galios derėtis neturinčiais darbuotojais.
Taip pone Romanovski bjauriausia yra tai,kad dirbantis negali išgyventi iš gaunamo atlyginimo ir ponas mat siūlo kad ta labdara verslui iš biužeto,kai šelpiami dirbantys būtų tesiama toliau.Savo laiku valstybė rėmė Maximos darbuotojus dabar reikia kitus remti,nes verslas 34m toliau ieško tik pigios darbo jėgos,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų