„Siekdami narystės Europos Sąjungoje žinojome, kad tai tikslas, sustiprinsiantis valstybę ir suteiksiantis naujų galimybių Lietuvai ir jos žmonėms. Prisiminkime tai, dirbdami vardan tolesnio europietiškos Lietuvos stiprinimo“, – sveikinime narystės ES proga sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Anot premjerės, per šiuos metus „užaugome tiek, jog gebame padėti tiems, kurie, kaip kadaise mes, dar tik siekia narystės šioje Europos tautų bendruomenėje“.
„Ukraina už savo laisvą pasirinkimą šiandien yra priversta mokėti didžiulę ir tragišką kainą, jos apsisprendimą dėl narystės ES nuoširdžiai remiame ir esame jos balsas ES sostinėse“, – Vyriausybės pranešime cituojama premjerė.
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo sveikinime pažymi, kad Lietuvos kelias į Europos Sąjungą prasidėjo gerokai anksčiau nei 2004 metų gegužės 1 dieną, kai Lietuva oficialiai tapo visateise ES nare.
Pasak parlamento vadovės, šiuo metu reikia dėti visas pastangas, kad tokia galimybė atsivertų Ukrainai.
„Ukraina su kaupu įrodė, kad jos ateitis – Europos Sąjungoje. Lietuva remia tokį apsisprendimą, ragina visas ES valstybes kuo greičiau suteikti šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas dėl narystės bei yra pasiryžusi teikti visokeriopą pagalbą Ukrainai eurointegracijos kelyje“, – Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime cituojama V. Čmilytė-Nielsen.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo sveikinime sako, kad Lietuvos stojimas į ES buvo teisingas istorinis žingsnis, o karas Ukrainoje – tai kova ir dėl Europos ateities.
„Šiandien mes kaip niekada esame tikri, kad stojimas į ES buvo teisingas istorinis žingsnis, svarbus vertybinis Lietuvos žmonių pasirinkimas. Šis sprendimas įrodė Lietuvos žmonių gebėjimą susitelkti istorinio lūžio momentais, o sėkminga mūsų valstybės transformacija įkvėpė ir kitas tautas, gerbiančias europietiškas vertybes ir siekiančias laisvės”, − Užsienio reikalų ministerijos pranešime cituojamas G. Landsbergis.
„Karas Ukrainoje – tai žūtbūtinė kova dėl demokratiškos Europos ateities, o kartu ir skaudus priminimas Europai, kad laisvė ir taika nėra duotybė. Tai mūsų visų kasdienis darbas ir atsakomybė. Todėl šiandien yra itin svarbu, kad Ukraina savo kovoje nebūtų viena. Ukrainai reikia ne tik konkrečios visapusės paramos, bet ir aiškaus Europos Sąjungos įsipareigojimo suteikti jai ES kandidatės statusą“, − sveikinime pabrėžė G. Landsbergis.