• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai socialiniuose tinkluose leipsta juokais, mat pastebi, kad kai kurie elektriniai paspirtukai parkuojami bet kur. Pavyzdžiui, susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektrinių paspirtukų atsiranda pritvirtintų net ir ant elektros stulpų. Žmonės spėja, kad tokį žmonių elgesį gali paskatinti ir tai, kad paspirtukų garsinis signalas kartais skamba labai ilgai ir trikdo gyventojus. „Bolt“ atstovas įspėja, kad paspirtukų parkavimas pavojingose vietose gali užtraukti atsakomybę, o paspirtukų garsinis signalas ilgai skamba tik labai retais atvejais, kai ši transporto priemonė patiria gedimą.

Gyventojai socialiniuose tinkluose leipsta juokais, mat pastebi, kad kai kurie elektriniai paspirtukai parkuojami bet kur. Pavyzdžiui, susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektrinių paspirtukų atsiranda pritvirtintų net ir ant elektros stulpų. Žmonės spėja, kad tokį žmonių elgesį gali paskatinti ir tai, kad paspirtukų garsinis signalas kartais skamba labai ilgai ir trikdo gyventojus. „Bolt“ atstovas įspėja, kad paspirtukų parkavimas pavojingose vietose gali užtraukti atsakomybę, o paspirtukų garsinis signalas ilgai skamba tik labai retais atvejais, kai ši transporto priemonė patiria gedimą.

REKLAMA

Nors nenuostabu, kad dėl panižusių nagų dalis gyventojų nuomojamus elektrinius paspirtukus laužo, mėto ir palieka ne tam skirtose vietose, šį kartą internautus vėl pavyko nustebinti paspirtukais besinaudojančių klientų originalumu.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu matęs keistai padėtų „Bolt“ paspirtukų, bet šitas [atvejis – aut. past.] kažkaip keisčiausias kol kas“, – rašoma prie nuotraukos.

REKLAMA

Kai kurie žmonės komentaruose spėjo, kad tokį žmonių elgesį gali paskatinti tai, jog paspirtukų garsinis signalas kartais pradeda labai garsiai skambėti.

„Esu bent du kartus girdėjęs, kaip keliasdešimt minučių nenutildama čiauškėjo paspirtuko signalizacija be jokios priežasties. Dėl tokių atvejų, kai gyventojai priversti klausytis triukšmo, toks elgesys su svetimu turtu kaip ir pateisinamas“, – rašė gyventojas.

Kiti komentatoriai ironizavo, kad taip paspirtuką siekiama įkrauti.

„O tai kaip kitaip įkrauti?“ – svarstė internautas.

„Bolt“ atstovas: į tokius atvejus nedelsiant reaguojame

„Bolt“ dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Benas Jurlovas naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad panašūs incidentai yra vertinami kaip vandalizmo atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

„Nutikus tokiems incidentams „Bolt“ komanda greitai reaguoja ir nedelsiant pasirūpina, kad paspirtukai būtų tvarkingai perstatyti. Taip pat visada surinkę informaciją apie incidentą perduodame ją policijai, kad ši galėtų rasti atsakingus asmenis. 

Svarbu pabrėžti, kad dėl tokių atvejų, kai paspirtukai piktybiškai paliekami netinkamose vietose, beveik visada yra atsakingi ne „Bolt“ elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugos naudotojai, o praeiviai ar kiti asmenys, turintys piktavališkų ketinimų“, – pabrėžė B. Jurlovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad klientus tvarkingai parkuoti paspirtukus skatina įdiegta dirbtinio intelekto sistema.

„Kiekvienos kelionės pabaigoje naudotojas privalo padaryti nuotrauką, kurioje matytųsi, kaip jis pastatė paspirtuką. Jeigu transporto priemonė pastatyta netinkamai, apie tai įspėjamas vartotojas. Jei po dviejų įspėjimų vartotojo elgesys nepasikeičia, jo prieiga prie mikrojudumo priemonių nuomos blokuojama.

Be to, paspirtukų parkavimo tvarką bei jų būklę prižiūri ir speciali „Bolt Patrol“ komanda“, – sakė jis.

REKLAMA

Garsinis signalas skamba ilgai, jei paspirtukas patiria gedimą

Paklaustas apie tai, ar iš tiesų gyventojus gali trikdyti paspirtukų garsinis signalas, B. Jurlovas atsakė, kad paspirtukų signalas gali pradėti skambėti dėl dviejų priežasčių: jei paspirtukas judinamas, kai yra užrakintas, arba tada, kai pastatytas paspirtukas nukrenta. 

„Abiem atvejais pavojaus signalas skamba trumpai, vos kelias sekundes. Ilgiau signalas gali skambėti, jei užrakintas paspirtukas ir toliau yra judinamas. Tokiais atvejais pavojaus signalas skamba tol, kol paspirtukas nėra vėl pastatomas. 

REKLAMA

Jei signalas skamba ilgiau, nors paspirtukas tuo metu nėra judinamas, reiškia, kad paspirtukas patyrė gedimą. Gedimą užfiksuoja mūsų sistema ir „Bolt“ atstovai netrukus atvyksta paspirtuko paimti. Tiesa, tokie atvejai labai reti“, – akcentavo B. Jurlovas.

Paspirtukais užblokuoja ir praėjimus

Panašių situacijų, kai paspirtukai yra parkuojami ne tam skirtose vietose, yra buvę ir anksčiau. Prieš beveik mėnesį į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja, kuri skundėsi, kad dviem linijomis sustatyti paspirtukai visiškai užblokavo praėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonių protui ribų nėra“, – tadad teigė į tv3.lt naujienų portalą kreipusis vilnietė Lina.

Iš ryto į darbą skubėjusią moterį papiktino pamatytas vaizdas netoli Vilniaus Santariškių mikrorajone esančių Santaros klinikų. Ten nutiestą šaligatvį visiškai užblokavo sustatyti elektriniai „Bolt“ paspirtukai.

Iš nuotraukos matyti, kad norintys praeiti šaligatviu, to padaryti negali, tad jiems tenka apeidinėti per aplinkui esančią žolę ar pasitraukti arčiau važiuojamosios kelio dalies.

REKLAMA

Elektriniai paspirtukai (nuotr. stop kadras)

„Įsivaizduokit, čia yra ligoninė, žmonės į ligoninę eina. Kiti su dviračiais važinėja, per žolę apsukti turi“, – pasakojo Lina.

Moteris tvirtina, kad tai jau ne pirmas kartas, kai kyla problemų dėl netvarkingai paliktų elektrinių paspirtukų. Dažnai jie būna palikti ir netoli Santaros klinikos esančioje stotelėje. O tai sukelia nepatogumų, norintiems apsilankyti ligoninėje.

„Situacija yra žiauri. Dar būna tiesiog stotelėje prie Santaros klinikos pastoviai primetama, pristatyta tų paspirtukų už tvoros. Vaikšto į ligoninę žmonės, vaikšto vyresnio amžiaus žmonės, su vežimėliais važiuoja. Nu visiška betvarkė“, – pasipiktinimą reiškė vilnietė.

REKLAMA

Ji prideda, kad specialių vietų, kur būtų galima pastatyti elektrinius paspirtukus Santariškėse, kaip tai yra padaryta Vilniaus centriniuose rajonuose, nėra.

Paspirtukai ir jų stovėjimo vietos Vilniuje (Kastyčio Mačiūno nuotr.)

„Kur žadėtos specialios vietos paspirtukams? Teisingai, jeigu kas ir atsitiks, priėmimo skyrius čia pat“, – ironizavo Lina.

Specialiai užblokuoja pėsčiųjų ir dviračių takus

Vilniaus savivaldybės įmonės „Judu“ planavimo specialistas Elonas Šaparnis komentuoja, kad pastaruoju metu piktybiškai nusiteikę žmonės, dėl nežinomų priežasčių specialiai bando užblokuoti dviračių ir pėsčiųjų takus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks piktybinis paspirtukų perstatymas ypač pastebėtas Baltupių ir Jeruzalės rajonuose.

„Neaiškios tapatybės asmuo piktavališkai perneša paspirtukus taip, kad užblokuotų darnų judėjimą dviračių ir pėsčiųjų takais. Ši chuliganiška ir kenkėjiška veikla yra užfiksuota ir vaizdo kamerose. Taip pat dėkojame ir gyventojams, kurie praneša ir informuoja apie tokį elgesį“, – dalinasi E. Šaparnis.

Jo teigimu, situacija ir toliau bus stebima, o prireikus, perduota policijai.

Policija (nuotr. LKPT)

Kalbėdamas apie privalomų parkavimo zonų įrengimą ne centriniuose miesto rajonuose, E. Šaparnis teigė, kad privalomų stovėjimo zonų kontrolė įvesta centrinėje miesto dalyje, kur vyrauja didžiausi pėsčiųjų ir transporto priemonių srautai.

REKLAMA

Tuo tarpu, likusioje miesto dalyje, dėl mažesnių srautų, taikomi ir mažesni suvaržymai. Tiesa, judumo specialistas priduria, kad ne sostinės centre paliktiems paspirtukams galioja tos pačios parkavimo taisyklės.

„Elektriniai paspirtukai turi būti paliekami taip, kad nekeltų nepatogumų pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams. Elektrinius paspirtukus draudžiama palikti bet kur ir bet kaip, ypač sankryžose, stotelėse, skersai šaligatvio, ant pėsčiųjų ar dviračių takų“, – teigia E. Šaparnis.

REKLAMA

Vyras akcentuoja, kad pastebėjus netinkamą elgesį su dalijimosi transporto priemonėmis, pirmiausia, kreiptis reikėtų į operatorius, atsakingus už šių transporto priemonių tvarką.

Apie tvarkos pažeidimus, susijusius su mikrojudumo priemonių naudojimųsi, taip pat galima pranešti jų tinklalapiuose ar mobiliosiose programėlėse arba specialioje platformoje www.tvarkaumiesta.lt.

Užfiksavus pažeidimą, paspirtukų nuomą siūlančios įmonės gali suspenduoti pažeidėjo naudotojo paskyrą ir skirti piniginę baudą.

E. Šaparnis prideda, kad už netvarkingai pastatytą, sulaužytą, numestą ar paliktą ne privalomoje zonoje paspirtuką gali grėsti ne tik bauda, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų