Dar praėjusį mėnesį Kanados Vyriausybė priėmė sprendimą iš vilkikų vairuotojų reikalauti vakcinacijos pažymėjimų. Jų neturintys nepasiskiepiję asmenys, kirtę JAV ir Kanados sieną, turi karantinuotis.
Sprendimų nepatenkinti vilkikų vairuotojai pradėjo organizuoti keliones nuo Vakarų Kanados link Šiaurės ir reikalauti ne tik vakcinacijos pažymėjimo, bet ir bet kokių tokio pobūdžio dokumentų atšaukimo.
Toks sunkvežimių vairuotojų protestas dar vadinamas „Laisvės konvojumi“.
Organizuojami vilkikų vairuotojų protestai ir Lietuvoje
Įkvėpti „Laisvės konvojaus“ protesto, lietuviai panoro surengti kažką panašaus ir Lietuvoje.
Susibūrę socialinių tinklų grupėse Lietuvos Vyriausybės sprendimais nepatenkinti šalies gyventojai ragina vasario 7 dieną visus šalies vilkikų vairuotojus suvažiuoti į Vilnių ir protestuoti.
„Vasario 7 dieną kviečiami visi vairuojantys gigantiškas transporto priemones (sunkvežimiai, tralai, autobusai) ir netgi automobiliais. Laikas sudrebinti asfaltą pagedusiame Vilniuje, laikas valdžiai parodyti, kad situacija absurdiška kaip niekad mūsų Tėvynėj.
<...>Nebijantys jungiamės į grupę ir ruošiam transporto priemones“, – ragina socialiniame tinkle „Facebook“, – rašome vienoje iš šį protestą organizuojančių „Facebook“ puslapių.
Nurodoma, kad tikslus protesto laikas dar bus paskelbtas.
Vasario 7 diena pasirinkta neatsitiktinai. Būtent tądien pandemijos valdymu pasipiktinę Europos šalių vilkikų vairuotojai kviečiami jungtis prie masinės akcijos ir vykti į savo šalių sostines, o vasario 14 d. visiems protestą nukreipti į Briuselį ir surengti masinį sunkvežimių protestą.
„Telegram“ vykdomos ir apklausos, kuriose teiraujamasi, kaip palaikantys šį protestą prisijungs prie jo – ar vasario 7 dieną važiuodami į Vilnių, ar 14 d. į Briuselį, ar protestuose dalyvaus abejose vietose.
Sukvežimių vilkikų protestai Kanadoje
Į protestą prieš privalomą skiepijimą susivienijusius vilkikų vairuotojus žmonės sveikina pakelėse – ir su vėliavomis, ir su plakatais, ir net su fejerverkais.
Sunkvežimių vairuotojai, prie kolonos prisijungę net iš Britų Kolumbijos, esančios Ramiojo vandenyno pakrantėje, per visą Kanadą sostinės link keliavo maždaug savaitę. Kolona judėjo apie 120 sunkvežimių.
Šį protestą išprovokavo įvesta naujovė. Nuo sausio vidurio Kanada ir Jungtinės Valstijos reikalauja, kad abiejų šalių sieną kertantys sunkvežimių vairuotojai būtų visiškai pasiskiepiję nuo koronaviruso.
Visgi nuo šio protesto atsiribojęs Kanados sunkvežimių aljansas praneša, kad maždaug 90 procentų iš 120 tūkstančių šalies sunkvežimių vairuotojų yra pasiskiepiję, o į štai šį masinį protestą Otavoje prie vairuotojų mažumos prisijungę asmenys neturi nieko bendro su sunkvežimių ir pervežimo industrija.
„Norime susigrąžinti šalį į savo rankas. Ir tai ne tik apie vairuotojus, o apie mus visus, apie visą pasaulį. Jei žmonės nenori skiepytis, jie turi turėti pasirinkimą“, – sako protesto dalyvis Kellenas.
„Esu čia, nes esu laisvas. Ir visi šie žmonės yra laisvi. Laikas mums visiems susiburti ir pasakyti ko norime, o ne blaškytis atskirai“, – kalba kita protesto dalyvė Sandy.
Kritikos šio protesto dalyviams nepagailėjo ir Kanados premjeras Justinas Trudeau, jis sunkvežimių vairuotojus pavadino kraštutinių pažiūrų mažuma, kurios nepriimtinas požiūris į skiepus neatspindi daugumos kanadiečių nuomonės.
Daugiau apie protestus Kanadoje žiūrėkite TV3 Žiniose