„Susitikime su senjorus vienijančių organizacijų ir Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo atstovais prezidentas aptars pajamų nelygybės, skurdo rizikos lygio šalyje mažinimo, perskirstymo per biudžetą didinimo priemones, Vyriausybės siūlomų mokesčių pakeitimų galimą poveikį, tolesnes socialinės ir ekonominės politikos kryptis“, – BNS perduotame komentare teigė Prezidentūra.
Tuo metu susitikime su verslo organizacijų atstovais, anot Prezidentūros, G. Nausėda taip pat aptars siūlomų mokesčių pakeitimų galimą poveikį bei paskatas tolesniam šalies ekonomikos augimui, didesnio gynybos finansavimo šaltinius.
G. Nausėda antradienį susitiks ir su premjeru Gintautu Palucku. Po pastarojo susitikimo planuojama prezidento spaudos konferencija.
Kaip rašė BNS, Finansų ministerija, išnagrinėjusi daugiau nei 200 asociacijų, asmenų, lobistų ir institucijų pateiktų siūlymų, pirmadienį pateikė atnaujintą mokesčių pakeitimų paketą.
Palyginti su balandžio viduryje pateiktu pirminiu variantu, iš dalies keičiami gyventojų pajamų mokesčio (GPM), nekilnojamojo turto (NT) mokesčio ir saldintų gėrimų akcizų bei kai kurie kiti projektai.
Siūloma savivaldybėms leisti pačioms nustatyti NT mokesčio grindis nuo 20 tūkst. iki 80 tūkst. eurų ir atitinkamai nuo 40 tūkst. iki 160 tūkst. bendraturčiams.
Iki savivaldybės nustatytos minimalios vertės pirmas būstas nebūtų apmokestinamas. Ją viršijančiai daliai iki 200 tūkst. eurų būtų taikomas 0,1 proc., nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., nuo 400 tūkst. eurų iki 600 tūkst. eurų – 0,5 proc., o virš 600 tūkst. eurų – 1 proc. tarifai.
Taip pat pateikti trys 20–32 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifai.
Siūloma, kad metinėms pajamoms iki 36 VDU (apie 83 tūkst. eurų) būtų taikomas 20 proc. tarifas, nustatant kai kurias išimtis, iki 60 VDU (apie 138 tūkst. eurų) – 25 proc. tarifas, o virš 60 VDU – 32 procentų.
Tokie GPM tarifai būtų taikomi bendrai metinei visų rūšių pajamų sumai, išskyrus dividendus ar tantjemas, ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir ilgalaikio darbo išmokas, pajamas, gautas už anksčiau nei prieš 10 įsigytų akcijų ar pajų pardavimą (ne per investicinę sąskaitą), pasibaigus gyvybės draudimo sutarčiai arba ją nutraukus, iš pensijų fondo gautą išmoką.
Šioms pajamoms būtų taikomas 15 proc. GPM tarifas.
Pataisas Vyriausybė turėtų svarstyti trečiadienį, o jiems iki liepos 1 dienos pritarus Seimui, pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Dezinformacijos Lietuvos žiniasklaidoje yra tiek daug, kad mes esame priėję kritinę ribą: kam tokia žiniasklaida iš viso yra reikalinga?
Dezinformacija priskirtina prie neskelbtinos informacijos pagal Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 2 dalį.
Ji skelbiama. Nuolat. Kasdien. Ja tikima.
Atsimenu, kai man išvykus į Jungtines Amerikos Valstijas, demagogas, ekspertas, visų sričių žinovas... Rimvydas Valatka skelbė, kad aš išvykau su diplomatiniu pasu, kad gyvenu iš Seimo nario algos, nors nei diplomatinio paso neturėjau, nei jokių pinigų iš Seimo išvykus negavau.
Tokias melagingas žinias skleidė šis „Liet uvos ryto“ ir „De lf i“ „ekspertas“.
Žinia yra laikomas teiginys, kuriuo kas nors yra tvirtinama, pasakoma ar pateikiama kaip objektyviai egzistuojantis dalykas. R. Valatkai reikėjo tik gauti informaciją iš Užsienio reikalų ministerijos ir Seimo, kad nereikėtų šmeižti manęs. Tokie faktai, apie kuriuos melavo R. Valatka, yra lengvai patikrinami. Bet dėl ko tikrinti?
Tikriausiai „Tarybinio pedagogo“ redaktoriaus R. Valatkos vienintelis tikslas ir buvo mano šmeižtas. Kam jam tiesa? Ar už tiesą jam mokėtų?
Būkite atidūs. Jeigu skaitote pasmirdusią žiniasklaidą, apie tuos pačius įvykius, faktus ieškokite alternatyvios informacijos. Kitaip – atsidursite burbule, kuriame nesuvoksite tikrosios situacijos.''