• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas dieną didėjant sergančiųjų Covid-19 skaičiui, daugiau žmonių tenka vykti į mobiliuosius patikros punktus ir atlikti testą. Tačiau tai daryti nori nevisi. Socialiniuose tinkluose pasklido informacija, kad nenorintys atlikti koronaviruso testo ketina vietoje savęs nusiųsti kitą žmogų. 

Kas dieną didėjant sergančiųjų Covid-19 skaičiui, daugiau žmonių tenka vykti į mobiliuosius patikros punktus ir atlikti testą. Tačiau tai daryti nori nevisi. Socialiniuose tinkluose pasklido informacija, kad nenorintys atlikti koronaviruso testo ketina vietoje savęs nusiųsti kitą žmogų. 

REKLAMA

Vienoje „Facebook“ grupėje pasirodė moters pranešimas su klausimu: „Ar vykstant darytis testo į mobilųjį punktą reikia turėti asmens dokumentą?“

Virusu netiki

Po tokio klausimo komentatoriai susidomėjo, kas vyksta? 

„Taip reikia, o jūs jo neturite?“ – teiravosi susidomėjęs asmuo. 

Moteris pasakojo, kad dokumentą turi, tačiau testo darytis nenori ir ketina vietoje savęs nusiųsti kitą žmogų. Siūlė ir atlygį. 

Portalui tv3.lt susisiekus su idėjos šalininke paaiškėjo, kad moteris virusu tiesiog netiki ir nenori nieko daryti per prievartą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Visų pirma, niekada nesureikšminau jokio kovido. Bet koks parazitas, bakterija, virusas pavojingas nusilpusiam imunitetui. Kovidas, nemanau, kad kažkuo pranašesnis ir taip tik kažkieno pasipelnymo šaltinis“, – teigė moteris. 

REKLAMA

Moters manymu, yra daug svarbesnių ligų, kurioms tiek dėmesio neskiriama. 

„Daugiausia Covid-19 atvejų besimptomių. Pasvajokite apie besimptomį vėžį. Kodėl dėl jo niekas nesiima prevencijos, būtent, kompensuoti tyrimus, kurie leidžia jį rasti tik užsimezgusį? 

Jam tiek dėmesio neskiriama. Valdžiai tos mirtys neįdomios. Ar reikėtų tikėti, kad jiems įdomu ir rūpi, kad kažkas miršta nuo koronos? Kam tas spektaklis?“ – retoriškai klausė moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Nusprendė pajuokauti

Moteris atviravo, kad sužinojusi, jog reikia atlikti viruso testą, pradėjo domėtis, kaip galima to išvengti. 

„Pasirodo – niekaip. Tai šovė mintis pajuokauti, kad gal už pinigus atsiras savanoris, kuris pasidarytų testą vietoje manęs. Kam man tirtis, jei aš sveika?“ – pasakojo moteris.

Moteris teigė, kad tai principo reikalas. 

„Principo reikalas, bet ir esu nusistačiusi prieš bet kokią intervenciją į kūną. Testai daromi per nosį, bet galima ir per burną. Kodėl renkamasis nemalonesnis būdas? Kodėl niekas neinformuoja, kad po nosies lūžio testo per nosį daryti negalima? Kodėl aš turiu norėti to, kas kelia krūvą klausimų?“ – pasakojo testo nenorinti darytis moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos sistema – gaisrų gesinimas

Moters nuomone Lietuvos sveikatos sistemoje niekas neieško ligų priežasties. 

„Mūsų sveikatos sistema – gaisrų gesinimas. Gydytojai skiria vaistus saujomis. Ar kas domėjosi, kad vienu metu galima vartoti tik 2–3 vaistų rūšis? 

Ar žinot, kad antibiotikus galima vartoti tik 3 dienas, o ne 7 ar 10? Reikia ne kovoti su liga, o padėti sveikatai grįžti“, – teigė moteris. 

REKLAMA

Jos nuomone, priverstinis testo darymasis varžo žmogaus laisvę ir žmogus turi pats nuspręsti, kaip rūpintis savo sveikata. 

Už tokį sprendimą gresia baudžiamoji atsakomybė

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pažymi, kad į mobilų punktą vykstantis asmuo būtinai privalo turėti asmens dokumentą

„Apie tai jis yra įspėjamas registracijos pokalbio metu. Atvykus į mobilų punktą būtina parodyti ne tik registraciją patvirtinančią žinutę, bet ir asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Tikrinama ne tik nuotrauka, bet ir asmens kodas“, – teigė SAM spaudos tarnybos patarėja Neringa Mikėnaitė. 

REKLAMA

SAM nėra gavusi informacijos apie tokius atvejus, tačiau ragina gyventojus atsakingai vertinti tokio sukčiavimo pasekmes. 

„Jei pasitaikytų tokių atvejų, kai į mobilų punktą norima siųsti kitus asmenis, raginame gyventojus labai atsakingai vertinti tokio sukčiavimo pasekmes. 

Nustačius, kad sąmoningai buvo vengiama patikros ir tuo sukelta grėsmė visuomenės saugumui, sukčiautojams gali grėsti baudžiamoji atsakomybė“, – komentavo N. Mikėnaitė.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5366 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2700 asmenys, 2546 – pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų