„Dėl mokesčių paketo mus neramina tai, kad tos surinktos lėšos, jos bus skiriamos daugiausiai socialdemokratų programos įgyvendinimui, o ne gynybai. Tai yra labai negerai, nes argumentuojama gynybos finansavimu, bet lėšos bus renkamos ne tam“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.
„Tai nei principams, nei sprendimams nepritariame“, – pabrėžė ji.
Vilniaus miesto merui Valdui Benkunskui kritikuojant, kad pasiūlyti nekilnojamo turto (NT) pakeitimai daugiausiai paveiks didmiesčius, liberalų lyderė tokio pavojaus nemato. Anot jos, didesnė problema išlieka valdančiųjų negebėjimas susitarti dėl šio mokesčio.
„Dabar NT mokestis atrodo kaip tik ne vilniečių, nes koalicija metėsi į kitą pusę. Bet, tiesa pasakius, čia yra viena iš problemų, nes koalicija nesutaria, koks turi būti mokestis. Kai vienas iš koalicijos narių dalyvauja NT mitinge, tai parodo koalicijos narių nuotaikas“, – kalbėjo ji.
„Todėl neskubėčiau vertinti, kieno tai mokestis. Tai luktelėkime, gal koalicija apsispręs“, – pridūrė ji.
Be to V. Čmilytė-Nielsen sukritikavo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio pakeitimus, nes šie lėtins Lietuvos ekonomikos augimą.
„GPM ir pelno mokestis yra tie, kurie lėtins mūsų ekonomikos augimą ir kerta šaką ant kurios sėdi visa valstybė“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Rimanto Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija trečiadienį įregistravo mokesčių pertvarkos projektą ir siūlo taikyti nulinį tarifą nekilnojamajam turtui (NT), kurio vertė neviršija 40 tūkst. eurų.
Kaip numatoma ministerijos pasiūlytame projekte, 0,1 procento tarifas būtų taikomas NT vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. 0,2 proc. tarifas – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų. Galiausiai, 1 proc. tarifą siūloma taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 600 tūkst. eurų.
Gyventojo pajamų mokestį (GPM) siūloma dalinti į keturias tarifo kategorijas, priklausomas nuo pajamų dydžio. Metinėms pajamoms iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., nuo 60 iki 120 VDU – 32 proc. tarifas. Panašiais apmokestinimo planais valdantieji dalinosi jau anksčiau.
Ketvirtasis, naujai siūlomas tarifas, paliestų gyventojus uždirbančius virš 120 VDU ir siektų 36 proc.
Mokesčių pakeitimų projekte taip pat numatyta didinti ar panaikinti kai kuriuos lengvatinius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus. Tarp galimų pakeitimų – siūlymas atsisakyti PVM lengvatinio tarifo taikymo šildymui ir karštam vandeniui bei malkoms.
Dar siūloma padidinti lengvatinį PVM tarifą, taikoma apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms bei meno ir kultūros įstaigų, renginių lankymui nuo 9 iki 12 proc. Ministerijos duomenimis, to finansinė nauda – 20,1 mln. eurų.
Visgi, ministerija siūlo sumažinti knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams taikomą lengvatinį PVM tarifą nuo 9 proc. iki 5 proc.
Taip pat pateiktas pasiūlymas visas ne gyvybės draudimo sutartis apmokestinti 10 proc. tarifu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!