„Aš sąžiningai vykdau Konstitucijoje numatytas pareigas. Kaip jau vakar minėjau, mano giliu įsitikinimu komitetas dirba sklandžiai, mes du metus net ir neturėdami absoliučios daugumos, dauguma įstatymų komitete tvirtiname bendru sutarimu, apsvarstome daugiau, nei bet kuris kitas komitetas. <...> Nematau dalykinio pagrindo ar argumentų, kodėl turėčiau trauktis“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė M. Majauskas.
Jis pažymėjo, kad Seimo dauguma jį patraukti gali „nesudėtingai“, priimdama Seimo nutarimą. M. Majauskas patikino, kad pats iš partijos taip pat nesitrauks.
„Aš atėjau į Seimą su Tėvynės sąjunga ir tikrai neplanuoju niekur bėgti, niekur trauktis. Tikiuosi ir toliau būti Tėvynės sąjungos nariu“, – kalbėjo politikas.
M. Majauskas nenorėjo detalizuoti, ar turi „planą B“, jei būtų šalinamas iš TS-LKD.
„Jei partija priims vieną ar kitą sprendimą, aš turėsiu jį gerbti“, – teigė jis.
M. Majauskas tvirtino, kad supranta, kad mokesčiai visada iššaukia karštų diskusijų.
„Natūralu, kad tos diskusijos būna emocingos. Norisi tikėtis, kad kai priimtas biudžetas, priimti mokestiniai sprendimai, gal toms emocijoms atslūgus, rasime dalykinį ir konstruktyvų kontaktą [su partijos vadovybe]“, – komentavo M. Majauskas.
Padėtis trumpai:
- TS-LKD prezidiumas nusprendė siūlyti frakcijai rasti naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką, vietoje M. Majausko, kuris prastūmė PVM lengvatą maitinimui metams.
- M. Majauskas jaučiasi teisus ir atsistatydinti neketina. Vadinasi, partijai teks jį šalinti grubiuoju būdu.
- TS-LKD prezidiumas taip pat konstatavo koalicijos sutarties ir pasitikėjimo pažeidimą, kadangi Laisvės partijos nariai balsavo už PVM lengvatą maitinimo paslaugoms metams.
- Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė pasiūlė neieškoti priešų tarp bendraminčių. Konservatoriai neoficialiai sako, kad jeigu Laisvės partija nesupras savo klaidos, jie nepersistengs koalicijos partneriams svarbiais klausimais.