• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkystės entuziastai žino, kad niekas taip nepuošia sodo, kaip žydinčios gėlės. Vienas lauko ekspertas atskleidė, kad įprastas virtuvės prieskonis gali pakeisti pelargonijų būklę.

Sodininkystės entuziastai žino, kad niekas taip nepuošia sodo, kaip žydinčios gėlės. Vienas lauko ekspertas atskleidė, kad įprastas virtuvės prieskonis gali pakeisti pelargonijų būklę.

REKLAMA

Žinomos dėl savo ryškių žiedų ir elegantiškų ekspozicijų, pelargonijos gali sunkiai išgyventi karštyje, jei nėra tinkamai prižiūrimos.

Laimei, gėlių guru Elise Harlock iš „Prestige Flowers“ teigia, kad paprasta gudrybė su cinamonu gali padėti šiems populiariems augalams išlikti atspariems karščiams.

Elise Harlock paaiškino: „Cinamonas naudojamas ne tik rytinei košei, bet ir kaip stipri natūrali priemonė augalams bei fantastiškas įrankis sodininkams.

Jis turi natūralių priešgrybelinių savybių, kurios padeda apsaugoti augalus nuo ligų ir skatina sveiką augimą. Cinamono naudojimas pelargonijoms gali pakeisti situaciją, ypač vasarą, kai orai gali būti šiek tiek nenuspėjami.

REKLAMA
REKLAMA

Norėdami pasinaudoti šia gudrybe, paprasčiausiai pabarstykite cinamono dulkelių ant dirvos aplink pelargonijas arba tiesiai ant augalų stiebų ir lapų. Tai padeda išvengti grybelinių infekcijų ir atbaido kenkėjus.

REKLAMA

Geriausių rezultatų pasieksite anksti ryte arba vėlai vakare, kai ant augalų dar būna rasos, kad cinamonas geriau priliptų“, – patarė Elise.

Cinamono nauda neapsiriboja vien ligų prevencija. Prieskoniu taip pat galima gydyti įpjovimus ar augalų pažeidimus, rašo express.co.uk.

„Jei genite pelargonijas ar pastebėjote lūžusius stiebus, nupurkškite žaizdą cinamonu, kad paskatintumėte gijimą ir išvengtumėte puvinio“, – sakė Elise. Be to, cinamonas gali atbaidyti įprastus kenkėjus, pavyzdžiui, skruzdes ir kandis.

REKLAMA
REKLAMA

Apibarstę cinamonu augalų pagrindą ar net sukūrę cinamono barjerą, galite sulaikyti šiuos nepageidaujamus svečius“, – pridūrė Elise.

Pelargonijos sukraus daugybę žiedų

Elise taip pat dalijasi kitais svarbiausiais patarimais, kaip išlaikyti pelargonijas klestinčias vasarą.

Pašalindami nuvytusius žiedus arba nupurtydami žiedus, galite paskatinti pelargonijas žydėti gausiau. „Nukirpimas turėtų būti reguliari jūsų sodininkavimo rutinos dalis. Taip augalai atrodys tvarkingai ir skatins nuolatinį žydėjimą“, – patarė Elise.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu tinkamai laistyti, nes pelargonijos dažnai gali išdžiūti tarp laistymų.

Įsitikinkite, kad pelargonijas laistote kruopščiai, bet prieš laistydami vėl leiskite dirvai išdžiūti“, – perspėjo Elise, pažymėdama, kad perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį, kuris kenkia augalams.

Reguliariai tręšdami subalansuotomis trąšomis, pelargonijoms suteiksite maistingųjų medžiagų, reikalingų sveikam klestėjimui palaikyti.

REKLAMA

„Augimo sezono metu kas dvi savaites pelargonijas tręškite subalansuotomis skystomis trąšomis“, – rekomendavo Elise.

Kitas svarbus veiksnys – pakankamas saulės šviesos kiekis. Pelargonijos mėgsta saulę, tačiau karščiausiu dienos metu joms praverstų šiek tiek pavėsio.

„Statykite pelargonijas ten, kur ryte jos gaus daug saulės, o po pietų – šiek tiek pavėsio, kad neišdegtų“, – patarė Elise.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų