Vonios rankšluosčiuose kaupiasi daugybė ligas sukeliančių bakterijų, tokių kaip E. coli ir salmonelės, rodo ankstesni tyrimai. Kai kurios iš šių bakterijų gali sukelti viduriavimą ar kraujotakos infekcijas.
Tačiau vonios rankšluosčių skalbimas tam tikrą kiekį kartų per savaitę gali užkirsti kelią šių bakterinių infekcijų plitimui, rašo express.co.uk.
Ankstesniuose tyrimuose buvo nustatyta, kad E. coli gyvena ant daugybės rankšluosčių, o tai rodo, kad jie gali būti daug nešvaresni, nei manyta anksčiau.
Gali baigtis net mirtimi
Nors daugelis E. coli sukeltų infekcijų yra lengvos ir nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, kai kurios rūšys gali sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas.
Komplikacijos, susijusios su bakterijomis, yra hemolizinis ureminis sindromas, kuris, kaip žinoma, sukelia inkstų nepakankamumą ir mirtį. Hemolizinis ureminis sindromas pasireiškia, kai raudonieji kraujo kūneliai yra sunaikinami ir blokuoja inkstų filtravimo sistemą.
Kai kurie pirminiai simptomai yra išblyškimas, įskaitant rausvos spalvos praradimą skruostuose ir apatinių vokų viduje, dusulys ir nepaaiškinamos kraujosrūvos.
WebMD aiškina: „Drėgni rankšluosčiai yra puiku terpė kauptis bakterijoms, mielėms, pelėsiui ir virusams.
Purvinas rankšluostis gali sukelti nagų grybelį, niežėjimą ir karpas. Norėdami to išvengti, bent kartą savaitėje pakeiskite arba skalbkite rankšluostį ir įsitikinkite, kad jis išdžiūsta tarp naudojimų.
Pakabinkite jį išskleistą ant gyvatuko, o ne kabliuko, kad jis greičiau išdžiūtų. Rankšluosčius skalbkite dažniau, jei sergate ar namuose yra drėgna.“
Skalbkite kartą per savaitę
Nors grybelinės ligos gali paveikti kiekvieną, jos greičiau paveikia asmenis, turinčius sausą odą – jiems vertėtų dažniau skalbti rankšluosčius. Didelė rizika taip pat kyla turint įpjovimų, įbrėžimų, nes per juos mikrobai patenka į organizmą.
NHS aiškina: „Mikrobai ant drabužių ir rankšluosčių gali patekti nuo mūsų pačių kūno. Mes visi turime bakterijų odos paviršiuje, nosyje ir žarnyne.
Jie dažnai yra nekenksmingi, tačiau kai kurie gali sukelti infekcijas, ypač žmonėms, turintiems odos problemų ir žaizdų.“
Drėgnuose rankšluosčiuose taip pat kaupiasi auksinio stafilokoko bakterijos. Nors dauguma stafilokoko bakterijų yra nekenksmingos, žinoma, kad jos taip pat gali sukelti sunkias infekcijas, kurios gali baigtis sepsiu ar mirtimi.
Tinkama rankšluosčių priežiūra, jų skalbimas bent kartą per savaitę gali užkirsti kelią jiems tapti mirtinų bakterijų kaupimosi vieta.
"Drėgnuose rankšluosčiuose taip pat kaupiasi auksinio stafilokoko bakterijos. Nors dauguma stafilokoko bakterijų yra nekenksmingos, žinoma, kad jos taip pat gali sukelti sunkias infekcijas, kurios gali baigtis sepsiu ar mirtimi."
Na, žurnaliūgos, pakomentuokite kiek žmonių mirė Lietuvoje nuo neteisingai skalbtų rankšluosčių? Tai gal kovidas ir buvo nešvarių rankšluosčių pandemija?