Pagrindinis šių specialistų darbas vyksta Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų skyriuje, kur teikiamos konsultacijos pacientams, susirgusiems arba jau gydomiems po pulmonologo, onkologo bei kitų antrinio lygio specialistų konsultacijų. Dažnai tenka konsultuoti dėl infekcinių komplikacijų – pleuros empiemos, pneumotorakso – oro susikaupimo pleuros ertmėje, kai pacientą vargina skausmas krūtinėje, kosulys, dusulys, padažnėjęs, paviršinis kvėpavimas, oro susikaupimas tarpuplautyje, kakle. Ligoninės medikai prašo krūtinės chirurgų pagalbos ir dėl pacientams įvesto dreno bei kitų problemų, rašoma pranešime spaudai.
Specialistai konsultuoja ir ligoninės Chirurgijos, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Vidaus ligų, Pulmonologijos bei Onkologijos klinikos skyriuose gydomus pacientus. Krūtinės chirurgai dalyvauja ir kas savaitę vykstančiame tarpdisciplininiame ligonių aptarime, kurio metu nustatomos onkologine liga susirgusiųjų gydymo gairės.
Konsultuoja po po universitetinėse ligoninėse atliktų operacijų
Konsultuojami ir pacientai po universitetinėse ligoninėse atliktų plaučių operacijų. „Mano operuoti pacientai taip pat atvyksta kontrolei ir džiaugiasi, kad dėl konsultacijos nereikia vykti į Vilnių“, - sako krūtinės chirurgas A. Timpa.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbantys krūtinės chirurgai atlieka ir minimalias intervencines procedūras. Atliko pirmąją transtorakalinę stulpelinę plaučių darinių biopsiją kompiuterinės tomografijos kontrolėje, atlieka minimalias pliauros ertmės punkcijas, drenavimus.
„Mūsų darbo esmė – ne atlikti chirurgines intervencijas, bet užkardyti kelią komplikacijoms ir padėti sveikti, sergantiems klastingomis navikinėmis ligomis“, – ne tik pacientams, bet ir kolegoms rūpesčių naštą mažinantis krūtinės chirurgas Andrius Timpa džiaugiasi ir galimybe dirbti su draugiškais, šiltus santykius puoselėjančiais kolegomis.